1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

trinity1973
20. črc 2011

@leeela ja o studentech taky nevedela,to kdyz spis,tak je asi privolaji,jinak bych s tim nesouhlasila..a mas k tomu i prodlouzenou kultivaci? Neboj,neco z toho urco bude.

cuddle
autor
20. črc 2011

@lenka1302 jasne vitaj a kdyztak nam o sobe neco prozrad, koukam 1 ditko mas, taky za pomoci nebo prirozene;

cuddle
autor
20. črc 2011

@bublenudle supr 🙂

lenka1302
20. črc 2011

@cuddle jedno dítko mám hned napoprvé z 1IVF letos v únoru bylo druhé ivf,bohužel neuspěšné biochemicke těhotenství,vždy s krátkým protokolem tak ted mě čeká poslední ivf s dlouhým protokolem 🙂 bohužel jsme nikdy neměli nic k zmražení

leeela
20. črc 2011

@trinity1973 a i vsechny ostatní - máme 9 embryjek!!!!!! 😅 😅 😅 Zítra jeste volám, a v pátek ET 😀

cuddle
autor
20. črc 2011

@lenka1302 tak tojo, a kam chodis do caru? no tak to je supr, ze vyslo na prvni pokus, aspon vis, ze to stalo zato , ja mela 18 vajicek, ale oplodnovali jsem jen 12 , pac mame ICSI a uz tak to bylo dost penez a stejne z 12 nakonec mame vlastne 2 ktere dosly do blastocysty, 1 transferovano, 1 mrazene - ostatni do 6 teho dne byli jen 6-8 bunecne a ty nemrazi
doporucili ti tak dlouhou pauzu mezi IVF , ja prave nevim kolik davaji na rekonvalescenci

cuddle
autor
20. črc 2011

@leeela no vidis krasa, my meli 11 - tech 6 z ICSI se oplodnilo vsech a zbytek prirozene, platila jsi 2 x PK za mate oba dva zpusoby oplodneni???

cuddle
autor
20. črc 2011

@leeela hned v patek to je teprve 4 den po OPU ne? oni to na obilnaku fakt delaji tak brzo? 3 dny je preci bez priplatku a PK mas do 6teho dne, no tak uvidis jak to bude v patek vypadat 🙂

lenka1302
20. črc 2011

@cuddle já chodím do Prahy poprvé jsme měla asi 9 a oplodnovaly myslím 6,transferovali dvě.Naposledy byly jen tři a oplodnovali jen dvě.Taky máme ICSI a ted asi zkusíme PICSI

cuddle
autor
20. črc 2011

@lenka1302 tak my pokud to ted nevyslo , i kdyz jsme podle slov embryolozky meli uplne ukazkove embryjko blastocystu uz tu rozvijejici se, davalo se schvalne 1 ze ma vetsi sanci, tak zkusime KET s tim 1 zamrazenym a pak uvidime , na pripadne dalsi IVF bychom museli nasetrit 😒

lenka1302
20. črc 2011

my taky v únoru dle slov embryoložky měli ukázkové embrijko,jenže pak už to bohužel záleží jak to tělo přijme,jo ty finance 😒

cuddle
autor
20. črc 2011

@lenka1302 premyslela jsem co muzes udelat proto , aby to telo prijalo, tak fakt nevim - vzdyt je nastimulovane, vyprodukovalo foliky s vajicky, tak to tam jenom vratim dopect - nevim proc by semu nemelo libyt....acho jo holt si to udela co chce
no nas to IVF tes stalo 28 tis, takze holt se musime trochu oklepat nez pujdeme dal

trinity1973
20. črc 2011

@leeela no kraaaaasaaaaa,co dodat 😀 . tak asi das dve a zbytek mrazak,ne ?

trinity1973
20. črc 2011

@cuddle Nooo,ted kdyz to rikas,tak si vzpominam,ze mi mudra rikala,ze je lepsi prirozene prostredi a soupla mi je tam 4 den...takze v tomto mas pravdu.Ja byla na opu v pondeli a patek byl transfer a kdyz jsem se ptala,co ta prodlouzena,tak mi bylo receno,co je nad 3 dny,tak uz je to prodlouzena...taky odpoved.... 😠

cuddle
autor
20. črc 2011

@trinity1973 no prave ony ty ostatni cary maji 5-6 dnu a nejdrive se transeruje 5 den a toje pokud je blastocysta, snazi se transferovat co nejvic pokrocile embryjko, pac ten 4 den je hodne zlomovy a nejvice embryjek odchazi , a nepoznas to, proste se vyviji, vyviji a najednou konec a kdyz do tebe daji 6ti budecnou 4ty den, tak je urco mensi sance nez kdyz ti daji 6ty den blastocystu, ktera prekonala to nejhorsi obdobi, no ale nekomu ty embryjka treba behem te PK jdou jen do 6-8 bunecnych - takze je zavedou a ony se treba chyti v deloze, kdyz je pripravena - je to fakt u kazdeho jine

flyaway
20. črc 2011

@leeela Gratulace veliká! 🙂
A víš, kolik z toho je ICSI a kolik normálně?
Jééé, tak v pátek už budeš mít fazolku v sobě, to je krásný! 😵

werinka1
20. črc 2011

Zdravím všechny účastnice tohoto zájezdu 🙂 I když úsměv na tváři zrovna nemam. Právě jsme se vrátili, OPU je za námi. Břicho mam pořád nateklý a bolí. Ale prej to bude lepší. Měli jsme jen 9 vajíček, z toho 7 zralých. Takže všechny ICSI. Zítra ráno si voláme co se povedlo oplodnit. Dr. mi řekl, že se může povést všech 7, nebo taky jen 3,4 a já dodala - nebo taky nic! No a to se okamžitě ohradil, že to snad NE......no jo, ale to nikdo nemůže vědět. Embryoložka na nás mrkla, že 7 je šťastné číslo. Asi nás chtěla povzbudit, protože ostatním 2 holčinam na pokoji se urodilo po 30 a 25 vajuch z toho každá měla 15 zralých. No ptali se nás kolik bychom si jich nechali zavést. Tak jsem se zeptala, jestli je větší šance, když se nechá zavést to jedno a embryoložka řekla, že to by muselo bejt superkvalitní, že prej určitě doporučuje 2. Takže pokud budou, tak dáme 2. Platit budeme 7500 ICSI, 2500 PK (ale to ještě nevíme zda bude). Myslela jsem, že PK je vždy když se rozhodnem že ho chcem, ale prej to záleží jak se budou fertilizovat....?? Tudíž pokud bude co transferovat, šoupnou mi tam ty naše mimísky v sobotu, pokud bude PK tak v pondělí. Ježiši já tak moc chci, aby se to povedlo....chjoooooo

111janinka
20. črc 2011

@flyaway jééé... že bych měla tolik štěstí... na poprvé potkala cuddle a teď ještě tebe? 😉 No doufám, že pokud se tam sejdeme, že budeme mít víc času se aspoň pozdravit... s cuddle to byl fofr, ani jsem si nebyla jistá jestli je to ona 😨

flyaway
20. črc 2011

@werinka1 Vůbec nepochybuju, že se to povede! 😉
Teď hlavně odpočívat, dodržovat pitný režim a zbytečně se nestresovat - uvidíš, že všechno dobře dopadne. Jak už tady bylo řečeno hodněkrát, někdy je kvalita mnohem důležitější, než kvantita... 🙂

flyaway
20. črc 2011

@111janinka Tak třeba to vyjde 🙂
Já tam jdu na sedmou na krev a pak UTZ, tak to máme asi celkem velkou šanci... 😉

111janinka
20. črc 2011

@werinka1 Gratuluji 🙂 Máš to za sebou a s pěkným výsledkem 😉 Nic se neboj!!! Určitě to vyjde!!!

111janinka
20. črc 2011

Rozjímám, jak to v každém CARu chodí jinak. Někde doporučují PK 5-6, jinde prý je lepší co nejdříve přirozené prostředí... někde doporučují vrátit mamce jen jedno, jinde raději rovnou dvě... čert aby se v tom vyznal!!! ☹

111janinka
20. črc 2011

@flyaway no supeeer 🙂 tak hlavně tentokrát nesmím zase zaspat... ať mi neutečeš 😉
Pro případ, že se nepoznáme... poznávací znamení: splašená zmatená ženská pobíhající nahoru a dolů- to budu já! 😀 (v lékařský zařízeních se vždy chovám prapodivně, nějaký syndrom či co)

ismet
20. črc 2011

Ahoj holky, můžu se k vám přidat? V pátek se chystám na svůj 3. nativní cyklus IVF, chodím do Motola. Od října už jsem prodělala 5 pokusů (KET2x nativ+2xIVF), bylo z toho jedno jen jedno biochemické těhotenství. Tak doufám, že se na nás konečně usměje štěstí. Máte některá s nativem dobrou zkušenost? Mně se před třemi lety povedlo mé první IVF, mám z něj chlapečka. A od té doby to nejde a nejde.

cuddle
autor
20. črc 2011

@werinka1 ahoj myslela jsem dnes na tebe, doufam, ze ti to vsechno dobre dopadlo a brzo se nam ozves 🙂

cuddle
autor
20. črc 2011

ha tak koukam ty uz jsi psala 🙂 nestiham cis t

cuddle
autor
20. črc 2011

@werinka1 hele 7 vajicek je krasnych, oplodni se urcite vsechny, alepocitej s tim, ze zustane treba jen 2 ktere budou vhodne k transferu, ten postup toho postupneho snizovani, tam bohuzel je, ale dulezita je kvalita a pokud mas 7 kvalitnich vajuch, tak tam urcite bude to prave 😉

cuddle
autor
20. črc 2011

@111janinka no mas pravdu kazdy car si razi tu svoji propagandu a metodu, ale myslim, ze v Brne vetsinou transeruji 5-6 den - helios, reprofit, repromeda
a jen Obilnak treba 4 den - a necha si zaplatit PK - pritom je to 1 den
a myslim, ze jen v Heliosu doporucuji hodne to 1 zavadet, jinde ti daji kolik chces, ale myslim ze u 3 uz ti to budou hodne rozmlouvat vsude

cuddle
autor
20. črc 2011

@ismet ahoj vitej, nativ tu nikdo z nas nepodstupoval, vsechny stimulujeme o sto ses, nekdo i 7, ja mela 4 ampulky denne a myslim, ze i janinka ma takove vysoke davky, holt reakce na nizsi je hodne spatna, ja normalne ovulaci nemam vubec, takze nativ jaksi nehrozi ....vse jen vyhnano kupou hormonu

tak krasny, ze uz se to jednou povedlo, aspon mas nadeji, ze to tak dopadne znovu, ver stastne 3 🙂

111janinka
20. črc 2011

@cuddle až teď jsem se dočetla na dnešní začátek....opovaž se nějak stresovat! 😉 první předčasný pokus vůůůůbec nic neznamená... dokonce CAR uvádí, že pokud se ti první doporučený den neukáže pozitivní výsledek, máš to zkusit znovu za další 2 dny a pak teprve krevní kontrola. Takže máš ještě fůru času dělat nějaký závěry.
Moc držím pěstičky a tfuj tfuj na sobotu 😉