1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

bugee
25. zář 2011

@gabulenka @jajinka28 Holky, vy si teda užíváte - vůbec vám nezávidím, budu na vás myslet, aby už konečně bylo líp! A samozřejmě držet palce na ty krevní testy! Držte se!

@werinka1 Určitě se nenech odradit a tu genetiku si prosaď! Držím palce.

Dobrou, ať je dobře nebo aspoň každý den o kousek líp! 🙂

janijacek
25. zář 2011

@werinka1 tady je kdyžtak i Heliosácký cenník http://www.sanatoriumhelios.cz/uhrady-pojistovn...

janijacek
25. zář 2011

@gabulenka tak teda drzim pesti a v utery ccekavam dobre zpravy! 😉

werinka1
25. zář 2011

@janijacek Děkuju.
@bugee No uvidíme zítra, sem na to taky zvědavá, jestli mě nebudou chtít odbýt.

janijacek
25. zář 2011

@werinka1 ja si vzpominam z konzulůtace z Heliosu-jsem totiz baba zvedava, ze doktor Texl rikal, ze PICSI delaji kdyz je spatna DNA spermii, protoze se casto stava, ze se embrya zastavuji ve vyvoji,nebo dokonce i az pozdeji jsou z toho potraty...

janijacek
25. zář 2011

No nic, holky, klesaji mi vicka...dobrou noc vsem

werinka1
25. zář 2011

@janijacek Hm, tak my se oproti vám dozvěděli fakt úplný prd 😒 Moc děkuju za rady.

luca1111
26. zář 2011

ahoj holky, dlouho jsem se tu neobjevila.. tak máme za sebou první pokus, kdy nám vložili 2 morulky... 22.9. jsme měli udělat těhu test a máme //, přiznám se, že první test jsem dělala už 21.9. a čárky byly výrazné, te'd máme 6.10. první utz a snad budeme předáni do péče klasického gynekologa... ani nevíte co bych za to dala, být už tak daleko, jako jste vy... 🙂

jajinka28
26. zář 2011

@luca1111 ahoky, gratuluji ke krásné zpávě! 🙂 tak se hlavně šetři a odpočívej, ať se mají mrňouskové jako v bavlnce🙂Gratuluji! 🙂

bugee
26. zář 2011

Hezké slunečné odpoledne 🙂
Mám za sebou obhajobu rozpočtu, dopadlo to dobře a mě spadl velikánský šutr ze srdce... 🙂 Od teď se už budu přísně šetřit, trošku se v práci flákat a užívat si těhu. Doufám a chci věřit, že to nejhorší mám za sebou, že dopadnou dobře všechny testy a screening, abych si to užila až do konce... 🙂

@luca1111 Gratuluju k //, to je skvělá zpráva, tak se drž a neboj, UTZ bude určitě v pořádku 🙂

xavera
26. zář 2011

ahoj holky těhulky, taky chodíte v jednom kuse na malou? Mě to dneska začlo a je to děs běs, dojdu si chce se mi zas. Tak já nevím jestli nejsem snad nastydlá nebo co, když mi to tak náhle začlo....

tina74
26. zář 2011

@bugee To je úžasná zpráva! Konečně to máš za sebou! 🙂 Moc gratuluju!🙂 Já naopak začínám pomalu pracovat, ale zatím to nebudu (ani nemůžu) s nasazením nijak přehánět, pořád jsem dost unavená...
@xavera Už několik týdnu ne. Na začátku jsem ale chodila na WC hodně často.
@luca1111 Moc gratuluju!🙂

jajinka28
26. zář 2011

Krásný podvečer holky, moc vás zdravím!
Nemáte někdo radu jak aspoň trochu zkrotit nevolnosti a pálení žáhy??je mi ukrutně 🤐 a už nevím co by aspoň trochu pomohlo... ☹
moc děkuju

xavera
26. zář 2011

@jajinka28 to je mi tě strašně líto ☹ vím, co prožíváš. Mě nepomohlo nic moc, akorát acidofilní mléko. Mám ho vždy v ledničce po ruce a prostě když mi je šoufl, tak se trochu napiju. V noci si k tomu dávám ještě kousek rohlíku.
Na ulici to ale například dost dobře nejde. Často lítnu mezi zaparkovaná auta nebo někam ke stromu. Tak se drž, snad ti některá holka něco poradí, co by ti mohlo pomoci, já na nic víc nepřišla ☹ ještě snad...stále něco ukusovat, po malých dávkách, nejíst velké porce, nikdy nevyhladovět. Navečer si dávám slabý mátový čaj, to mi trochu zklidní žaludek.

flyaway
26. zář 2011

@luca1111 Krásný, gratuluju! 🙂

flyaway
26. zář 2011

@jajinka28 Ajaj, teda koukám, Tebe to postihlo docela ve velkým 😒 .
Já sice nemám (zatím) nic odzkoušeno, jako (zatím) netěhotný opozdilec 🙂 , ale kdesi jsem se dočetla, že některým holkám hodně pomohly nějaké ty zelené potraviny (mladý ječmen, chlorella apod.), že prý to přirozeně tlumí překyselení organismu a v těhotenství to neškodí (ba naopak, protože to obsahuje spoustu potřebných látek).
Tak nevím, třeba je na tom kousek pravdy...(?)
Každopádně Ti přeju, ať se Tě ty nepříjemný stavy brzo pustí! 😉

flyaway
26. zář 2011

@bugee Ahoj Bugeenko 🙂
No sláááva, že už pomalu přestáváš být workoholička!!! 😀
Držím palečky na všechny testíky, ale je mi jasný, že to nebude třeba, protože tam nahoře už je to napsaný, že v dubnu vás bude doma o jednoho víc 😉

jajinka28
26. zář 2011

@xavera moc děkuju za rady! já už nevím co zkusit. Vím, že si to holt musím protrpět ☹ teda na to že má ten náš cipísek sotva jeden centimetr, tak už pěkně machruje🙂
Děkuju, zkusím to acidofilní mlíko🙂tebe to trápí ještě teď?? já už myslela, že je lépe...tak se drž a pozdravuj mimínka🙂

jajinka28
26. zář 2011

@flyaway moc děkuju, řeknu ti, zlatá hyperstimulace🙂 ječmen mám, ale jak mi teď vadí všechny ty pachy, tak se na něj nemůžu ani podívat, protože v tu chvíli zezelenám jako ten ječmen 🤐
Beruško teď to bude znít třeba sobecky, ale věř, že to myslím úplně dobře - už se moc těším, až tě budou sužovat nevolnosti🙂 ale myslím to v dobrém, protože teď už ti to prostě vyjde a já se strašně těším, až nám ty // ukážeš, strašně ti to přeju a i kdyby se měl člověk vyblejt z podoby, tak to stojí za to 🙂
v jaké fázi teď vlastně jsi??

bugee
26. zář 2011

@xavera Tak já jsem lítala na malou po půlhodině od stimulky až tak do cca 14-ti dnů zpátky, teď to nějak ustalo... Ale zase aby to všechno nebylo úplně růžový, tak mám dnes celý den pocit, že se do svýho těla prostě nevejdu a na úrovni bránice mě chytá něco jako křeč... Tak to abych si to moc dlouho neužívala 😉

@jajinka28 Ráda bych Ti pomohla, ale vážně nevím, jak ☹ ☹ ☹ Drž se, děvče!

@flyaway Díky za povzbuzení! Jinak práci fakt házím za hlavu, nejsem žádnej blázen a bez práce vydržím 🙂 , to pro mě není problém - jen jsem něco slíbila a chtěla to dotáhnout, teď můžu mít dobrý svědomí a dál ať se snaží ostatní, já se snažila dost dlouho (i za ostatní)... No a co Ty? Jak se máš? Jsi odpočatá a psychicky připravená do dalšího boje? A kdy to začne? Tady budeš mít takových fanoušků, že to nemůže nevyjít! 🙂

xavera
26. zář 2011

@jajinka28 za zkoušku nic nedáš, určitě ti to neuškodí...je to zdravé a alespoň prospěšné pro střevní mikroflóru. Mě nevolnosti ustoupily, máš pravdu. Je mi lépe, přesto se to ještě několikrát denně vrátí. Teď mi bývá zle hlavně navečer a budí mne to v noci, a pak také při chůzi. Takže z tramvaje cestou do kanclu, večer zas když vstanu od počítače a vydám se na cestu domů. Přijdu úplně zelená a pak je mi zle večer doma. Ale to už je celkem pohoda 🙂 taky se mi vrací chuť k jídlu, takže ne že bych snědla celý oběd, ale tak aspoň půlku 🙂 držím ti moc palce, a´t ti něco pomůže a trochu odlehčí. Drž se, cítím s tebou ☹

xavera
26. zář 2011

@bugee no já nic, vážně najednou až dnes...tak jestli tam ten malej prďola začal masírovat můj močák nebo co....teď navečer už je to zas celkem normální..tak uvidím co zítra a kdyžtak brnknu doktorce, jestli nemůžu mít náhodou nějaký zánět. Teda holka, ty máš taky věci...křeč u bránice, nevejdeš se do těla...my si to vážně užíváme holky, co?

bugee
26. zář 2011

@xavera No, každá si užíváme něco jinýho úžasnýho 🙂 Je docela sranda to číst (nechci se nikoho dotknout, ale jsme tu jak banda lazarů 😠 a ne nastávajících maminek). Tebe už by taky ty nevolnosti mohly úplně pustit, viď? Přála bych Ti to, už sis je užila fakt dlouho...

Dobrou všem, ať je zítra líp 😉

flyaway
26. zář 2011

@jajinka28 Jojooo, taky už bych brala nějaké ty nevolnosti 😎 , ale na ty si ještě cca tři týdny počkám - teď teprve dobírám jedny hormony, abych to vůbec dostala, pak další, aby mi narostla sliznice a pak se teprve ukáže na UTZ, zda to bylo úspěšné 😕
A pokud jo, tak někdy po 20. říjnu půjde mrazáček konečně k mamce 😵
A můžu se zeptat, jak jsi jinak s tím ječmenem spokojená? Je to skutečně tak fajn věcička, jak o ní všichni mluví?

flyaway
26. zář 2011

@bugee Jasný, práce není zajíc, neuteče 😉
Teď mě čeká třítýdenní maraton hormonů, nejdřív na přivolání ms a pak na růst sliznice - jsem spavá jak šípková Růža a to mě to nejlepší asi teprve čeká 🙄
Ale co by člověk neudělal, že 😎 ? A pokud vše půjde, jak má, tak ke konci října bych se k vám snad už konečně mohla přidat se svýma // 😵

cuddle
autor
27. zář 2011

ahoj holky, chtěla jsem Vás všechny pozdravit, doufám, že se máte všechny dobře a obtěžují Vás případně jen těhu nevolnosti a to se pak dá přežít
já se dnes nemůžu donutit něco začít dělat, zapla jsem si pracovní notas a chodim kolem něho velkym obloukem , ach jo to je dneska den, nejraději bych jela někam na výlet,když je tak hezky ...
jsem zvědava co mi v pondělí řeknou na ultrazvuku, jestli sliznice nic a rovnou mi něco dají ať se to pohne z místa....
jinak v patek konzultace genetiky se to blíží , sem zvědavá co nám tam řeknou nebo po nás budou chtít vědět....a včera taky doplněné poslední 3 papíry na sociálku, ted už čekají jen na vyjadrení z mesta, ze s nama nejsou problemy a zijeme v klidu a pohode a pak navsteva u nas...

bugee
27. zář 2011

@flyaway To doufám, že se rozhodně přidáš 🙂 A budu Ti šíleně držet palce!

Jinak jsem dnes byla na krvi před screeningem v Gennetu na Letné - musím říct, že mi to prostředí s vyvolávacími čísly přišlo jak v České spořitelně ☹, naprosto neosobní a ještě tam byla na recepci tak protivná holčina, že mi zkazila celé dopoledne... Vůbec jsem netušila, že když mám napsaný poukaz na vyšetření od své gyndařky, že to není to samé jako žádanka... a že když mám jít na genetickou konzultaci, tak že to není součástí screeningu, na který jsem už objednaná, že to dělá jiná dr. a že se musím objednat zvlášť k někomu jinému... Takže jsem dostala asi třikrát vynadáno, a to si nemyslím, že bych byla nějaká nedovtipná, zkrátka tam všichni předpokládají, že to má člověk nastudovaný nebo už x-krát prožitý, tak co se ptá, že?

tina74
27. zář 2011

Holky, jak to tak čtu, tak je mi moc líto, že je vám tak špatně ☹ , ale zároveň mě docela děsí, že mně se nevolnosti s výjimkou jedné epizody úplně vyhýbají...☹ Úplně standardně se samozřejmě necítím. Včera jsem třeba najednou měla strašnou nechuť k jídlu a za celý den jsem se donutila sníst jednu mrkev, jedno jablko a misku müsli. Moje chutě jsou teď vůbec nevyzpytatelné: Jeden den mám na něco strašnou chuť, druhý už se na to nemůžu ani podívat a naopak. Předevčírem jsem taky měla pocit, že mám strašně nafouknutý obličej a celé tělo a každou chvíli prasknu jako pouťový balónek. Váha je nicméně pořád téměř beze změny. Zítra mi začíná 11. týden, tak snad už to do konce 1.trimestru nějak zvládneme... To zase budou nervy do dalšího ultrazvuku! Ve čtvrtek mám odběr krve, pak za dva týdny (začátek 13. týdne) NT screening... Už aby to bylo zdárně za námi!

xavera
27. zář 2011

@cuddle ahoj, no to ti rozumim. Je nádherné počasí a donutit se pracovat doma je asi vážně problém. Já jsem OSVČ, ale pracovat chodim zásadně do kanclu, doma by to tedy asi dopadlo...Jinak gratuluji doplněným posledním 3 papírům a držím pěsti na páteční genetiku. Určitě pak napiš, co se tam dělo.

xavera
27. zář 2011

@bugee to mě moc mrzí, že máš s Gennetem tak špatné zkušenosti. Já tam chodím od února a maximální spokojenost. I když, víš co mám pocit? Tam je vstupní recepce rozdělená na dvě části. Jedny přepážky jsou pro pacientky řešící neplodnost a záležitosti kolem toho IVF apod...druhé přepážky jsou pro těhotné pacientky - screeningy a jiná vyšetření. V obu těchto částech jsou jiné sestry. V té první jsou všechny úplná zlatíčka a andělé - strašně zlaté holky. Snad je tam dávají kvůli tomu, že tam chodí samé vynervené ženské, které často nemají daleko k pláči. Ta druhá skupina už jsou vážně asi celkem fůrie. Byla jsem tam také na screeningu - krvi i ultrazvuku a mám podobnou zkušenost jako ty ☹...pro mne je to ale nepodstatná záležitost, protože jinak mám na to prostředí z posledního půl roku kladné vzpomínky, sestry co mě znají se vždy hned usmějí, dokonce jedna za mnou přišla, když mne viděla u těch druhých přepážek..celá rozzářená a gratulovala, že nám to vyšlo. Úplně mne to dojalo, protože mne nenapadlo, že v takovém kolosu..jak ty píšeš - Spořitelně - si na mě vůbec někdo vzpomene. Pak jsem šla dále na ten ultrazvuk a doktorka tam taky napřed strohá a odměřená a pak když se podívala do papírů tak se celá rozzářila a prý: á, námi vyrobené dítě a hned byla jak mílius. No prostě já tam mám výhodu, že jsem jejich. Ostatní asi berou bohužel trochu jak Baťa cvičky. Obrň se ale, na sestry se vyprdni a věř že jsou tam profíci.