1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

maarina
28. črc 2011

@werinka1 ty sis uz delala test?

111janinka
29. črc 2011

Čerstvé informace 🙂
4 krásná embryjka 😎 Tři vhodné pro provedení PGD (proběhne odpoledne) čtvrté menší ale vhodné k eventuálnímu transferu či zamražení. O půl druhé se mám dostavit pro konečné informace a ET.
Nepředpokládají prý, že by PGD mělo vyřadit všechny, ale pokud náhodou ano, mohu se rozhodnout pro transfer čtvrtého netestovaného.
To bych asi hodně zvažovala s ohledem na typ vad těch testovaných... ale potichu křičím HURÁ a mám zas trošku naději 😉

xavera
29. črc 2011

@111janinka paráda 🙂 !!! všechna se udržela, to ti moc přeji. Takže dneska budeš mít prcka u sebe...dáte jedno nebo dvě?

111janinka
29. črc 2011

@xavera Děkuji 😉 Doufám, že budou zdravá a vhodná k ET. Pokud ano, pak dnes bude prcek zpět u mně a začnu si ho hýčkat 🙂 Chceme zkusit jedno. U nás v CAR dvě nedoporučují.
A jak se daří tomě... mamko? 😉

xavera
29. črc 2011

Všechny Vás moc zdravím, koukám, jak se diskuse pěkně rozjíždí..že nás tu už je. Už jsem si ke každé z vás musela udělat poznámky na papír, jak se mi ta jména začla plést 🙂 Předně bych chtěla všem moc poděkovat za gratulace a držení palečků, opravdu to pomůže a podpoří. Doufám že vás svými dvěma čárkami nakazím a brzy se ke mě přidáte. Takže tady rozkašlávám těhotenské bacily 😀 Jinak já opět ulehla, takže mám čas sledovat zdejší dění. Včera jsem telefonovala se s vou doktorkou ohledně toho mého špinění a poslala mě rovnou do postele, v podstatě se dot divila, že lítám po městě a jdu zrovna z nějakého jednání. Trochu jsem se naštvala teda, že mi to neřekli v Gennetu dřív, protože špiním od úterka. No nic, čárka zatím sílí, tak snad se zatím nic nepokazilo.

xavera
29. črc 2011

@werinka1 neblázni, je to hrozně brzy na takové závěry. Mě se sice ukázala slabounká čárka 6. den po ET, ale když jsem to řekla v CAru, zírali na mě že to není možné. Prý je spíš normální, že na testech ani po 14ti dnech nic není, ale v krvi přesto ano. Tak se přidávám k holkám co ti radí nestahovat před brodem. Vydrž a pokus se soustředit na jiné věci, at to do té krve co nejrychleji uteče. Držím palce.

xavera
29. črc 2011

@hanoure ahoj, ptala ses, jestli je tu někdo z Prahy. tak třeba já 🙂 chodím do Gennetu a jsem tam v celku spokojená...sestry jsou milé, ale občas krapet zmatené - mají toho ale moc

flyaway
29. črc 2011

@ma.ja Ahojky, u dlouhého protokolu při píchání Decapeptylu jsme v našem CARu měly ms dostat 30.-32. den, tož tak. Ale to by Ti určitě ve Tvém CARu měli říct. Nedostala jsi nějaký papír s časovým harmonogramem?
Jinak já si ho taktéž píchala do bříška a pak musela vždy tak 2-3 minutky ležet, páč po aplikaci to žádnej med nebyl, ale pak to přešlo a normálka. Akorát ke konci už nebylo kam píchat, všude samá tečka a modřinka 😀

xavera
29. črc 2011

@111janinka nedoporučují 2? To je zajímavé jak je to všude jiné. Mě se snažili na sále těsně před ET natlačit do dvou, že jsou to béčka a nic se nehodí ani na zamražení. Nenechala jsem se, taky jsem toho pak asi týden litovala a vyčítala si špatné rozhodnutí. Když to druhé do druhého dne nepřežilo, byla jsem si jistá že to co mám v břichu taky ne. Obrečela jsem to a ani nechtěla testovat. Te´d ale, když mám pozitivní testy, jsem ráda že jsem se nenechala ukecat.

kive76
29. črc 2011

@xavera já sem teda nepatřím..chodím do gennetu dnes na 2.IUI , ale chci taky tvoje těhotenské bacily 🙂 🙂

flyaway
29. črc 2011

@111janinka Krásný, mám z Tebe radost, to je vlastně stoprocentní úspěšnost! 🙂
Držím palečky i na nohách, ať PGD dopadne dobře a ať už brzo zahříváš jednoho bojovníčka u sebe v bříšku 😉
Fakt jsem moc šťastná, že se jim takhle daří, ani nevíš jak! 😵

flyaway
29. črc 2011

@xavera Díky za ty bacily, už se tulím k počítači, ať na mě taky nějakej skočí 😀
Fakt moc velká gratulace, je to prostě super! 🙂
Pěkně hajej, odpočívej, šetři se - máš prac. neschopnost nebo zatím ještě ne?
A doporučují Ti rizikovku?

flyaway
29. črc 2011

@xavera On to má právě každý CAR úplně jinak, u nás opravdu doporučují jen jedno, že mají nějakou statistiku větší úspěšnosti pouze s jedním kvalitním embryjkem. Ale já uvažovala o tom, že pokud by ta embryjka nedošla do stádia blastocysty, že si taky nechám transferovat dvě, no, uvidíme, co mi doporučí... 🙂

111janinka
29. črc 2011

@xavera taky nevím proč všude doporučují něco jiného. Ale pravděpodobně to souvisí se statistikami konkrétního CARu. Navíc, u nás kultivují delší dobu (já například dnes 6 den) a to se podle nich pravděpodobně dostatečně prokáže životaschopnost. Myslím, že to berou tak, že je velká pravděpodobnost na úspěch a dvojčátka jsou přece jen krapet rizikovější. Tak jim prozatím věřím. Pokud se ale nezadaří, tak minimálně na třetí pokus si vyžádám dvě 😉 A ty rozhodně nemáš čeho litovat 😉 Rozhodně ti mooooc držím pěstičky aby krásně rostli a byli zdraví 😉

xavera
29. črc 2011

@abety ahoj, díky za tvé rady. Ptala jsem se na to zvyšování utrogestanu doktorky, prý by mi to nepomohlo. Teď mám 2 - 0 - 2. Mám pokračovat v tomto dále a modlit se, ať MS nedorazí v plné síle. Koupila jsem si alespoň ascorutin a zůstala dneska doma. Do konce víkendu budu polehávat a v pondělí na krev místo dneška. Jsou to ale trochu nervy, protože to vážně vypadá, jako bych to normálně měla. Kdybych nevěděla že mám po IVF, asi by mě ani nenapadlo testovat a myslela bych si že normálně menstruuji. Žádné křeče ale nemám, tak mimoděložní to snad není.

flyaway
29. črc 2011

Jo a jinak to vypadá, že bříško pomalu začíná splaskávat, i když včera večer jsem si říkala, že se mi to fakt nelíbí. 😒 Ale dnes už jsem skoro v normě, takže OHSS se asi konat nebude 🙂
Jsem moc ráda, protože čeho jsem se nejvíc bála bylo to, že budu mít nachystaná embryjka a nebudou je moct transferovat kvůli hyperstimuláku 😠
Takže vlastně dneska samá pozitiva a sociální jistoty 😀

bugee
29. črc 2011

@111janinka Krásný výsledek, gratuluji a držím palce na odpoledne, ať se vše zadaří, jak si přeješ!

Jinak všem spolubojovnicím přeji krásný pátek se spoustou dobrých zpráv!

xavera
29. črc 2011

@kive76 🙂 ráda se podělím, jo holka kdyby to bylo tak jednoduchý, co?
@flyaway přemýšlím nad tím. Jsem OSVČ, nemám nijak fyzicky náročnou práci, do kanclu to mám pár stanic tram...tak asi uvidím jak to celé dopadne a zda se i přes tu červenou mrchu drobek udrží a pokud budu opravdu těhotná, poradím se nad režimem s doktorkou. Mohla bych taky dělat z domova, kdyby mi řekla zůstat na rizikovce doma. No prostě zatím tohle nechci moc plánovat, spíš až jak se to celé vyvine. Naštěstí mám takovou práci, která mě fakt baví a bez ní bych se doma asi dost nudila.

xavera
29. črc 2011

@flyaway to je super, že ti je líp. Máš to podobně jako já, mě blesti OHSS přetrvávaly ještě i po ET, asi do 3 dní to odešlo úplně. A kdy jdeš na ET? Pondělí, úterý?

flyaway
29. črc 2011

@xavera To ještě nevím, pondělí je 5. den, takže pokud se vše bude vyvíjet jak má, tak asi v ten den už si budu odpoledne hladit bříško a pozorovat, jak roste 😀
No a to úterý je poslední den, kdy by ET mohl proběhnout, tak si asi počkám na zprávy, jak se to vyvíjí - zítra si mám volat (3. den), tak už jsem napnutá jak struna 😅

xavera
29. črc 2011

@flyaway 14 kousků, nemáš se čeho strachovat...to vyjde s přehledem

hanoure
29. črc 2011

@marina, @pentagras, @bugee, @tygrisek09 holky, vy jste psaly, že jsem z Prahy. Já jsem taky z Prahy a kromě toho, že stejně jako vy se snažim probojovat k mimču prostřednictvím IVF (2.pokus, 22.7. ET, zatím čekám), tak studuji na Karlově Univerzitě, fakultě Humanitních studií. Dělám bakalářku na téma mateřství na přelomu století z pohledu žen, které stejně jako já musely co CARu. Chtěla jsem se zeptat, jestli byste se některá nechtěla se mnou sejít a dělat mi "informátorku" do výzkumu - je to úplně anonymní. (u informátorek měním i křestní jména). Jen bych tím chtěla ukázat, že ač se v médiích neustále píše, že umělé oplodnění je v dnešní době možnost pro všechny, zas až tak jednoduché to není a stejně tak to není jednoduché s ohledem na okolí - rodinu, přátele atd. Jednalo by se o jeden rozhovor tak na hoďku a půl. Můj telefon je 731431431, nebo mail: hahavlova@atlas.cz. Díky

111janinka
29. črc 2011

@flyaway děkuji děkuji 🙂 ještě se klepu o výsledky ale moc se těším, až budu rozhodovat, co s těma zdravýma provedu 😠 😀

leeela
29. črc 2011

Ahojky holky, moc sem nepisu, ale sleduji Vás 🙂 🙂
Mám novinku - dnes, 7 dní po ET mám pozitivní testík!! Teda nejsou to uplne dalnice, ale je to nejpozitivnější test, jaký jem kdy měla (a že jich bylo...) Až najdu fotak, tak vyfotím a vložím....Ted mam strach, aby to nebylo ještě Ovitrelle, a hlavně aby čárečky sílily!!!!!!!
Já mám takovou radost a zároven se tak strasne bojíííííííím 🙂

flyaway
29. črc 2011

@leeela Gratulace velikáááá!!!! 🙂
Páni, tady je to samá těhule, jen houšť! 😀

kive76
29. črc 2011

@leeela gratulace

pentagras
29. črc 2011

@xavera doufám žes i mě nakazila těhotenským bacilem, beru klidně dvojčata 🙂 😀 😀

pentagras
29. črc 2011

@leeela velká gratulace 🙂 🙂 , holky koukejte na nás naplivat ty těhotenský baciláky, jak už jsme psala beru klido dvojčátka 🙂 😀

pentagras
29. črc 2011

@111janinka jé tak to ti moc taky gratuluju, určitě si už fazolku odneseš domů sebou 🙂

pentagras
29. črc 2011

holky, to je super, je to asi ve vodě ta těhulácká nákaza, hehe, tak musíme ihned pít a dost, at se všechny nakazíme, pořádně, to je radosti, po takový době, konečně tolik pozitivních zpráv 🙂 super