1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

xavera
13. dub 2012

@bugee zkusím ty kapky Espumisan a Fenykový čaj 😖

babka
13. dub 2012

@bugee Ale mě vůbec nedráždíš, jen jsem si po ránu musela někomu postěžovat 🙂 Jen si užívej klidu a spánku a těš se na Jonáška 😉

babka
13. dub 2012

@xavera Ahojky, malou prdíky naštětí moc netrápí. Občas ji bříško bolí, ale pomůže nosit v klubíčku a trošku namasírovat bříško (namažu předtím trošku gelem pupík). Nejlepší jsou prý kapky BioGaia, ale jsou docela drahý. Tak jsem zkusila koupit laktobacílky baby od swiss (druhé doporučované v pořadí) a jednou za dva dny vysypu jednu tobolku do mlíčka. Nevím, jestli to pomáhá, vzhledem k tomu, že nás to moc netrápilo, ale malá po nich líp (pravidelnji) kadí 😉 V poličce mám nachystaný ještě kapky baby calm, jsou přrodní a prý taky pomáhají (dají se použít při akutnch potížích, zatm zůstaly neotevřené). Espumisan apod. jsem zatím dávat nechtěla, na chemii je času vždycky dost...

pentagras
13. dub 2012

@bugee ahojky holky, hlásím taky že tu pořád čučím, dnes jdu odpo na poradnu tak třeba se něco pohne, ale malá spí a je hodná, tak to vidím bledě s porodem 😀

pentagras
13. dub 2012

@xavera to přesně radila kamarádka, jejímu malému to pomáhá, i kapky a i ona pije ten čaj při kojení 🙂

tina74
13. dub 2012

@xavera Chudáček Violka☹ Tak snad rychle něco zabere. Moc vám to přeju...

pentagras
13. dub 2012

@tina74 já už se teším, taky chci už být doma s mimčem, nechce se jí, před tím se jí chtělo a ted když může tak dělá že tam není 😀 😀

111janinka
13. dub 2012

Ahoj všem 🙂 Po dlouhé době se zase hlásím... bugee onehdy psala, že jsem tu teď na řadě, tak podávám aktuální informace 🙂 Dnes jsem byla den před termínem na kontrole v porodnici a podle pana doktora se malá ven ale vůůůbec nechystá ☹ A to má dle váhového odhadu 3850g! Takže prý kontrola v pondělí a podle situace vyvolání v úterý nebo ve středu. Trošku to se mnou zamávalo, nečekala jsem, že bych se mohla těšit na takovýho macíka, no snad to nebude příliš komplikovat porod a obě budeme mít dost sil obohatit svět o jednu krásnou a doufám hodnou holčičku 😉

kuc
13. dub 2012

@xavera Ahoj co já se pamatuju tak Kubík trpěl na prdíky snad doopravdu do 6 měsíců ale kluci jsou prý na to náchylnější. V tu dobu proti tomu toho moc nebylo ale na noc jsme používali kapky Sab-symplex a přes den nám pomáhalo nahřát bříško a to tak že jsem přežehlila látkovou plenu a na tváři vyzkoušela teplotu musela hřát ale ne pálit a to nahřáté bříško jsem masírovala Pupíkem ve směru hodinových ručiček. Později jsem dostala koupit takového plyšového pejska do kterého se vkládala gumová lahev s horkou vodou tak jsem mu
bříško ohřívala tím a v zimě byl ten pejsek šikovný do kočárku potože ho měl v pytli a krásně ho tam hřál.
Dodnes si ho někdy Kuba bere do postele.

bugee
13. dub 2012

@111janinka Ahoj Jani 🙂 Ráda Tě opět vidím 😉 No, to je na holčičku opravdu pěkná váha, skoro jako Xaveřina Violka 🙂 A že se vůbec nechystá na svět, no, to Jonášek taky ne... Asi vědí, že není proč pospíchat 😉 Doktorka říkala, že kdybych nešla na plánovanou sekci, že bych taky přenášela. Nakonec tedy budou naši prcci od sebe zřejmě jen pár hodin... Držím Ti moc palce a přeju, aby se buď děvčátko rozhodlo vykouknout přeci jen před vyvoláním a nebo když už vyvolávání, tak aby zabralo hned. V každém případě Ti přeju rychlý porod, který pro Tebe bude nezapomenutelným zážitkem 🙂 Bude u porodu tatínek?

bugee
13. dub 2012

Holky, úplně jsem zapomněla, hodně se o tom všude diskutovalo, že od 1.4. by už neměl být vybírán poplatek za otce u porodu, ale přesto od toho spousta porodnic neustoupila. U Apolináře to mají na netu pořád ještě v ceníku, ale už ho nevybírají, takže u té sekce ušetříme 2 tisíce !!! To je fakt bomba 🙂

bugee
13. dub 2012

@hp @jajinka28 Kde jste, holky? Copak nevíte, že se musíte každý den hlásit? 😉 Nebo že byste tu už nebyly? Že by pátek třináctého zabral?

tina74
13. dub 2012

@bugee Já se trošku obávám, že ho v Podolí pořád ještě požadují. V poslední poradně (už v dubnu) se mě sestřička ptala, jestli ho mám zaplacený, a připomínala, že potvrzení musím mít připravené v průkazce.
V pondělí se na to ale pro jistotu ještě zeptám na pokladně. Kdyby nám tu tisícovku vrátili, docela by mě to potěšilo. Za císařský řez předtím účtovali 2.000 Kč, ale u toho by manžel nebyl. Teď se myslím platí za obojí 1.500 Kč, nějakou dobu tam měli uvedených dokonce 1.700 Kč....

bugee
13. dub 2012

@tina74 No, právě jsem byla dost překvapená, když nám to PA na tom posledním kurzu teď říkala, vůbec jsem nepředpokládala, že by ho zrušili zrovna u Apolináře... A samozřejmě jde o celkem nemalý peníz, takže z toho mám radost (tisíc korun obyč. porod a dva tisíce císař ve spinálu).
A i jsem si říkala, že si nakonec také zažádám o 2-lůžkový nadstandard, abych měla koupelnu v rámci pokoje (a jen pro dvě) a abych mohla tu jizvu po císaři častěji omývat bez stresu, že mi tam pořád někdo leze nebo že tu koupelnu někomu okupuju já...

tina74
13. dub 2012

@bugee Já jsem se taky rozhodla pro nadstandard - snad bude k dispozici. Pokud porod proběhne zdárně a neskončí císařem, mohl by tam s námi manžel třeba i zůstat přes noc, popř. další den a pak chodit na návštěvu kdykoli, bez ohledu na návštěvní hodiny. A hlavně se člověk víc vyspí...

jajinka28
13. dub 2012

@bugee ahoj bugee, už jsem tady, dopoledně jsem měla předporodní kurz, pak přijela domů a padla jsem do postele, opět proběhla další probdělá noc s naší rozdováděnou Karolínkou a teď jsem se snažila trochu uklidit a připravit něco k jídlu, večer nám přijede tchýně a tchán ☹ 😒 😠
Dnes když jsme byli na prohlídce porodních sálů, tak jsem tak moc zatoužila mít tu naši lásku už u sebe, moc ti závidím, že už v pondělí budeš mít Jonáška v náručí🙂..jak ti ten čas utíká? a co pejskové, už jsi jim říkala, že za pár dnů jim přibude nový kamarád? 🙂

jajinka28
13. dub 2012

@bugee
@tina74 holky já platila minulý týden kurz a otce u porodu, takže Podolí to nezrušilo☹..platila jsem celkem 3 000,- ☹ teď se nám hodí každá koruna a musím říct, že se mi při tom placení docela protočily panenky 😠

jajinka28
13. dub 2012

@xavera ahoj xavero, to mě moc mrzí, že Violka tak trpěla ☹ ☹ dolufám, že už je to lepší...dnes jsme se na kurzu zrovna bavili o prdíkách a poradkyně říkala, že některé děti na to trpí více a jiné skoro vůbec a že je dobré vzít si Espumisan a nebo ho koupit už přímo pro kojence..taky samozřejmě anýzový nebo fenyklová čaj, ale to už víš...taky říkala, že vliv jídla na prdíky miminka je tak ze 60%, že se velmi často stává, že maminka jí naprosto ukázkově a děťátko bohužel stejně trpí na koliky..
Tak moc moc držím pěsti, aby už bylo Violce jen a jen dobře a nic ji netrápilo 😉

jajinka28
13. dub 2012

@111janinka Ahoj Janinko, tak se malé princezně u tebe tak líbí, že jí ten nový svět neláká?? 🙂 Z té hmotnosti si nic nedělej, doktor mi řekl, že naše Karolínka bude mít jistojistě 4kg, ne-li víc 😕 😕 takže to bude taky "velká" holka 😀
Tak hlavně ať všechno dobře dopadne, moc držím pěsti a budeme se těšit na zprávičku, že už jste spokojeně a v pořádku doma 🙂 😉

gabulenka
13. dub 2012

Ahoj holky, všechny vás moc zdravím. Průběžně to tu dočítám a držím vám všem pěstičky. Posílám nějakou tu fotečku 😉

jajinka28
13. dub 2012

@gabulenka gabu ta je taaaaak krásná!!!!Moc ti gratuluju a Terince přeji jen tu nejkrásnější cestu životem, plnou lásky, štěstí a dobrých lidí!🙂 Terinka je moc krásná!! 🙂

michaela28
13. dub 2012

@xavera nevím, jestli jsi mě ještě pamatuješ, měli jsme skoro na stejno termín. Já jsem zůstala v té uzavřené skupině, ale Vás čtu taky. Předem moc gratuluju k Violce. Mě se v 36+4 tedy 8.3 narodil Vašík. A teď co se těch prdíků týká, já nejsem zrovna zastánce dávat takhle malinkatým dětičkám nějaké léky, ikdyž jsou pro ně určené a proto jsem koupila probiotické kapičky Biogaia, které se po 1 kapce dávájí mimískům 5 x denně před kojením. Není to přímo lék, ale spíše taková prevence. Na netu jsem na ně dočetla dobré recenze a i mám potvrzené výborné zkušenosti od kamarádek. Sice se účinek dostaví asi za 7 dní, ale uričtě to stojí za to 😉 . Jinak také piju 2-3 x denně fenyklový čaj. Jo, a taky ještě nahřívám v mikrovlnce plínku a přikládám na bříško, to má taky docela zklidňující účinek.

gabulenka
13. dub 2012

@jajinka28 moc děkuji 🙂 už se tu těším na vaše fotečky jak budou přibývat 😉

pentagras
13. dub 2012

@gabulenka Gabu, moc hezký fotečky, to je drobeček 🙂 🙂 ještě jednou gratuluji 🙂

pentagras
13. dub 2012

@jajinka28
@tina74
@bugee
holky, tak jsme přijeli tedka z poradny, malá má 3.060, jsem zavřená a mimčo je nahoře, takže na porod to jako vypadá až v termínu, hm, už jsem myslela že třeba tento týden a ještě budu muset teda počkat, jinak je to poprví co spala u ozev a vůbec se jí nechtělo vstávat,jo a už leží zase na jiný straně než před 14 dny, hustý 😀 😀

pentagras
13. dub 2012

@bugee ten kolotoč je super, taky ho asi ještě koupím, moc hezký 🙂

pentagras
13. dub 2012

@hp ahojky, že by už????? 🙂

bugee
13. dub 2012

@gabulenka Krásná holčička 🙂 Ať vám dělá samou radost a hezky roste! Jak si na novou roli s manželem zvykáte? Je to mazec, viď? Taky se už nemůžu dočkat, i když pořád mám v hlavě spoustu otázek a pochybností 😉

bugee
13. dub 2012

@pentagras Super zprávy z poradny - přes tři kilča teď, to je tak akorát na 3,5kg v termínu 🙂 Vy budete mít všechny nakonec mnohem větší holčičky než já kluka - aby mu pak holčičky nenabančily ☹

bugee
13. dub 2012

@jajinka28 Čas mi moc neutíká, ale dnes jsem si zase užila 1,5hod procházku s pejsky, tak aspoň že ještě můžu docela chodit, unavím se a můžu v noci spát 🙂 Pejskům pořád ukazuju pupek a říkám "miminko", aby si zvykli... Uvidíme, až přijedeme z porodnice, jaká bude reakce - a hlavně, až budu pokládat mimčo na deku na gauč, kam po x letech nebudou oni moct... Myslím, že až pochopí, tak ho budou chránit, zezačátku to ale asi bude mazec (hlavně ty procházky ve třech... preventivně si obaluju nervy sladkým 😉). Jinak už se strašně moc těším a doufám, že ten víkend nějak v rychlosti proletím 🙂