1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

cuddle
autor
4. srp 2011

@flyaway ano to ona musi, my rekli 2 a ona zacala nejdriv sama a pak nas upozornila, ze musi vsechny pripady 2 embryji predem hlasit Texlovi, ktery pak prisel a znovu nam to vysvetloval a ukazoval statistiky

moninka2
4. srp 2011

@flyaway ahojky, tak to je paráda, to držím palečky, ať to s mimískem vyjde. No doktorka se ptala tak mezi řečí, jestli chceme zavést dvě embryjka, asi předpokládala, že automaticky jen jedno. Ale říkala, že do třiceti let dávají na výběr a pak už doporučují jen jedno.

@kive76 no my máme v rodině dvojčátka a manžel taky, to by bylo teda nadělení 😀 , ale je to až z několikátýho kolene, tak nevím nevím, no poradíme se v Pronatalu a uvidíme

cuddle
autor
4. srp 2011

@moninka2 no vidis ja uz mam pres 30 a hodne kilo , takze mozna taky proto by to bylo jiste riziko navrch, svagrova ma taky tak 55 kg a ceka dvojcata, no ale taky je v 6tem mesici a doktor ji tlaci na rizikove, ze uz to musi monitorovat

kive76
4. srp 2011

@moninka2 no já jsem z dvojčat...ale je fakt, že se říká, že to je obgeneraci..ale přitom ten její manžel od té paní..je z dvojčat a zadařilo se hned ty dvojčátka a pak to jedno..tak je to divný..tak asi jak kdy..

cuddle
autor
4. srp 2011

@kive76 tak u nas dvojcata nejsou u manzela taky ne, ale riziko, ze se ti embryjko rozdeli a budes mit jednovajecne je, ja bych 3cata nezvladla, ani financne bychom 3 deti najednou asi nedali, bylo by to hrozne, ale asi bych volila redukci na 2 .......

kive76
4. srp 2011

@cuddle no já si to taky nedokážu představit čekat tři... dvě asi jo...ale finančně by to fakt v současné době bylo docela dost náročný...

moninka2
4. srp 2011

@cuddle no furt si říkám, že máme ještě čas, že až na to přijde tak se rozhodneme, bojím se, aby vůbec vyšlo jedno, natož dvě a více

moninka2
4. srp 2011

holky a jak jste se třeba cítily po odběru vajíček, bylo vám špatně, nebo jste šly hned do práce?

ivulinka29
4. srp 2011

@flyaway káva se vůbec nedoporučuje...to mi dr.zakázal

flyaway
4. srp 2011

@moninka2 Tak po odběru vajíček se většinou min. 2-3 dny doporučuje být doma, ale pokud máš třeba náběh na hyperstimulák (jako jsem měla já), tak možná i déle. Je to hodně individuální, někomu je fajn hned druhý den po odběru, někdo je špatnej ještě i za 5 dní. Ale to bohužel dopředu nezjistíš... 😒

flyaway
4. srp 2011

Holky díky za rady ohledně kafíčka, holt dnes byla rozlučková... 🙄

caricia1
4. srp 2011

@moninka2 no,bolelo mě břicho,občas se mi dělalo špatně ale zase to nebyla taková katastrofa🙂

moninka2
4. srp 2011

@flyaway a jaký jsi měla příznaky na ten hyperstimulák, četla jsem, že se doporučuje pít hodně vody, pomáhá to?

moninka2
4. srp 2011

@caricia1 no už tak se bojim narkozy, nikdy jsem ji neměla 😨 a když jsem četla, jak to s holkama občas zamává, tak mam trošku strach, tak snad to bude v poho

caricia1
4. srp 2011

@moninka2 To je jen chvilinka,neboj to zvládneš 😉

flyaway
4. srp 2011

@moninka2 No mě se to spustilo až těsně před OPU (cca 1 hod.) a projevovalo se to dost silnými bolestmi (ale ty mohly být znásobené i samotným OPU), děsně nafouklým břichem, bolavým čůráním a ze dne na den jsem vážila cca o 2 kg víc (jestli se ve mě nahromadila voda?). 3 dny jsem chodila na injekce do zadku (kortikoidy) a zhruba za ty 3-4 dny se to zlepšilo. Pila jsem fakt hodně a i jsem si nakoupila nutridrinky, tak možná to tomu taky pomohlo. A prý ještě pomáhají mléčné výrobky a bílkoviny všeobecně... 🙂

flyaway
4. srp 2011

@moninka2 Moni, čeho se na celém procesu fakt bát nemusíš, tak je samotná narkóza 😉 .
Pokud teda nemáš nějakou alergii nebo tak něco, tak je to jen o tom, že Ti píchnou kanylku do žíly a za pár vteřin nevíš o světě. A pak se probudíš až při přelézání na postel 🙂 .
Akorát je třeba potom opravdu ležet, než to z těla vyprchá - to trvá cca ty 2 hoďky...

cuddle
autor
4. srp 2011

@moninka2 hodne vody, bilkovin, jogurty a odpocivat

cuddle
autor
4. srp 2011

@moninka2 ja mela odber v patek, to jsem si vzala volno a so, ne jsem mela klidovy rezim, rano jsem sla na injekci do caru proti hyperstimulaku a pak uz jen relax, ale bricho pobolivalo jeste tak 3-4 dny

moninka2
4. srp 2011

@flyaway teda tak to se má člověk na co těšit 😒 , já jsem si koupila isostar už teď, tak piju, ale je pro mě hrozně těžký do sebe dostat větší množství vody, normálně moc nepiju, tak za den dám litr a půl a teď tak tři litry a jak furt piju, tak nemám moc chuť na jídlo

@cuddle já jdu právě v pondělí na ultrazvuk, tam mě omrknou a pak jsem zvědavá, kdy půjdu na odběr, možná v půlce týdne, tak pak si vezmu dovču a budu lenošit a manžel mě bude obskakovat 🙂

cuddle
autor
4. srp 2011

holky houbarky, jak jsme se minule bavily, byli uz jste letos??? ja mam nutkani vyrazit, ale cetla jsem, ze na morave je to zatim hodne slabe, ze spise jsou v cechach, na morave asi jeste tyden vyckat....

flyaway
4. srp 2011

@moninka2 No mě doktor říkal, že není dobrý vypít naráz velké množství, ale spíše nonstop popíjet - navíc teď v létě by měl člověk i tak min. ty 2-3 litry vypít, takže asi nezbyde nic jiného, než se přemoct... 😒
Já zas měla problém s mléčnýma výrobkama, protože mlíčko tak trošku nesnáším, ale bílkoviny jsou naštěstí i v jiných potravinách 🙂
Neboj, to zvládneš s přehledem - koneckonců, co bychom pro mimi neudělaly, že? 😉

flyaway
4. srp 2011

@cuddle No my byli s manželem minulý víkend a naprosto nic nerostlo 🤐
Ale zato klíšťat je v lese habakuk, takže bacha na ně, mrchy jedny mrňavý 😠 .
Tento víkend se chystáme znovu, to už by snad aspoň něco mohlo být, ale žádný zázraky nečekám 😒
Vím, že správnej houbař svá tajná místa nevyzrazuje, ale - kampak chodíváte? 😉

moninka2
4. srp 2011

@flyaway no já jelikož mám sedavý zaměstnání, tak ma pití furt před sebou a lokám, tak mě to trošku nutí, když to mám furt na očích, ale mléčný výrobky do mě taky moc nelezou, jako nevadí mi, ale že bych po nich toužila to ne, ale tak co mi zbývá, nějak to musím dát 🙂

cuddle
autor
4. srp 2011

@flyaway ja jsem ockovana, takze na me si neprijdou, svine
hele ja tim, ze nejsem z Brna tak to tu moc neznam, vzdy jsme jezdili na Rusavu, pac pochazim od Kromerize
ted jdeme spis smer Blansko, Loucky a pak k byvale kolegyni na vysocinu na chalupu, jenze tam byvaji vzdy jeste pozdeji

flyaway
4. srp 2011

@moninka2 Já jediný, co z mléčných věcí můžu, je sýr a případně nějaký pudingový výrobky (monte a tak) - ale třeba sklenici mlíka a jogurt by do mě nenarvali ani násilím (no vlastně jedna učitelka ve školce to jednou zkusila a já ji pozvracela od hlavy až k patě 😀 ).
Ale mudr. mě uklidnil, že pokud nesnáším mlíko, že neva, hlavně ať jím třeba maso, fazole a tak, prostě bílkoviny v každé podobě 🙂

flyaway
4. srp 2011

@cuddle Tak to já očkovaná nejsem, páč jsem se bála injekce 😀 No vtipný, teď už se jen směju 😎
Na blanensko jsme taky jezdívali, ale letos nám tu uzavřeli kvůli opravám silnici tím směrem, takže bychom se tam dostávali celkem těžko... 😒
Ale tak v okolí Vyškova je celkem dost míst, všude samej les - škoda že celkem velkej kus zabírá vojenskej prostor 😠

bugee
4. srp 2011

Ahoj holky, jsem zpátky z ET, mám v bříšku dvě embryjka - obě blastocysty, jedna z nich už se vylupovala z obalu, prý krása 🙂 Dokonce nám něco zbylo i nazamražení (asi 2 embryjka, ale ještě čekají do zítřka, jestli se k nim nepřipojí třetí), tak jsem klidnější. Před transferem mi doktorka kontrolovala břicho kvůli OHSS, tak vaječníky jsou ještě dost zvětšený a trochu vody v dutině břišní, ale říkala, že je to v normě...a že mám pokračovat v pití 3l vody denně a cpát do sebe bílkoviny. Jen mi celkem dost zajela do toho jednoho vaječníku, takže jsem si transfer vůbec neužila, bo mě ta strana bolela jako prase 😖 Tak uvidíme, snad to mimískům nevadilo a bude se jim konečně líbit tam, kde má... Jdu si teď na chvíli lehnout, aby se ten vaječník trochu zklidnil. Mějte se zatím krásně, užívejte si další těhulící den!

bugee
4. srp 2011

Děvčata, ještě zaktualizovaná tabulka:

cuddle - 1IVF - OPU 8.7, ET 13.7 - krev negativni, 12.8 ultrazvuk a dohoda na mozny KET naseho mrazacka
flyaway - 1IVF - OPU 27.7 - 22 oocytů, 14 oplozených, ET 2.8. - 4 blastocysty, 1 zavedená, 3 zamražené
ma.ja - 3IVF - plan srpen 2011
maarina - 1IVF - ET 22.7
xavera - 1IVF - OPU 12.7., ET 16.7. - test krev 27.7. - pozitivní, 88,6 Hcg, 3.8. - 2100 Hcg
111janinka - 1IVF - OPU 23.7 - 10 oocytů, 5 vajíček, 4oplodněné, 3embryjka, ET 29.7.
werinka1 - 1IVF - OPU 20.7., ET 23.7.-dvě "béčka", 3.8.slabě pozitivní TT, 5.8. krev
pentagras - 2 IVF - 4.8.UTZ, zatím plán OPU 6.8
leeela - 1 IVF - ET 22.7, 29.7 pozitivní TT, 3.8 prví test z krve: HCG 400, další KO 8.8
bugee - 3IVF - OPU 30.7., 11 vaj., 8 oplozených PICSI, ET 4.8. (2 ks), zamražená 2-3, krev 18.8., UTZ 31.8.

flyaway
4. srp 2011

@bugee Krása, gratuluju! 🙂 Odpočívej a užívej si 😉 příjemné společnosti těch Tvých drobků!