1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

bugee
10. bře 2012

@tina74 S těmi oblečky to mám podobné - navíc od různých výrobců a značek jsou různé... Tak jsem je seřadila od oka podle velikosti, ty nejmenší jsem nechala v přihrádkách hned po ruce, ty větší jsem šoupla dozadu.
Jinak pití maliníku jsem nekonzultovala s nikým, většina doktorů si stejně myslí, že to jsou jen babské řeči... Ale vzhledem k tomu, že mimčo mám pořád dost vysoko, porodní cesty zavřené, čípek CS1, tak si říkám, že to neublíží. Ve čtvrtek jdu zase do těhu poradny k Apolináři, tak pokud bude stav uvnitř stejný, budu ho pít i nadále. Pokud by náhodou došlo k nějaké změně, tak zbrzdím. Jak jsem se celou dobu bála, že to nedotáhnu ani do třetího trimestru, tak teď mám takový divný pocit, že budu ještě přenášet, takže když si tím pomůžu k porodu např. o 14 dní dřív, vadit mi to rozhodně nebude - a věřím, že ani miminku.

bugee
11. bře 2012

Hezkou neděli všem 🙂, ještě se mi podařilo dohledat naše ne zrovna moc aktivní členky, tak přidávám do tabulky:

babka - TP 1.4., *8.3. sekce - holčička Kristýnka 2.640g
xavera - TP 3.4. - čeká holčičku Violku
111janinka - TP 14.4. - čeká holčičku Karolínku
hp - TP 16.4. - čeká chlapečka Míšu
bugee - TP 21.4. - čeká chlapečka Jonáše
tina74 - TP 25.4. - čeká překvapení Jakub nebo Karolínka/Kristínka
pentagras - TP 30.4. - čeká holčičku Valentýnku
gabulenka - TP 2.5. - čeká holčičku Terezku
jajinka28 - TP 12.5. - čeká holčičku Karolínku
janijacek - TP 21.5. - čeká "miminko" ?

bugee
11. bře 2012

@babka Ahoj maminko, už je to lepší (jizva, chození, mlíčko)? A malou už máš u sebe? Sděl nám, jaký je to pocit stát se maminkou... Pořád si to neumím představit, musí to být úžasné držet ten poklad v náručí 🙂

xavera
11. bře 2012

@bugee ještě by se nám do tabulky měla připsat @flyaway 🙂

xavera
11. bře 2012

@tina74
@bugee
holky, s oblečkama to mám stejně - lehký zmatek 🙂 Vše mám poděděné a ustříhané cedulky, takže vím prdlajs, jak moc se co srazilo a co to vůbec bylo. Pak až bude malá na světě, tak samozřejmě poznám, co dokoupit. Ale teďka moc nevím, co zabalit s sebou do porodnice. Beru 4 overálky, které mi přišly nejmenší. Když je změřím od ramínka k patičce, měří 40 cm. Kolik máte vy u těch 56 - změříte mi to prosím prosím? Díky moc! ( jen po patičku, ne špičku - díky )

gabulenka
11. bře 2012

Ahoj holky, doufám, že se máte všechny krásně, i když to počasí venku je nic moc 😒 Já jsem unavená a chce se mi spát 🙂 My jsme včera měli náááročný den 🙂 Byli jsme s manželem na veletrhu Pro dítě v Brně, prošli několik obchodů a domů se dostali tak ve 4h úplně K.O. Ale pořídili jsme spoustu věcí 🙂 Máme objednaný komplet kočárek, přebalovací podložku, rychlozavinovačku, držák na nebesa a kompletek pro malou do porodnice. Ten je nádherný, růžový s ovečkou - taťka neodolal, ale měli z menších velikostí jen 50 a obávám se, že to bude moooc malinké, uvidíme, kdyžtak to ještě vyměníme. Ale má to super vychytávky v zapínání atd. no super 🙂 Tak jsme měli radost, že jsme toho tolik pořídili 🙂 Jen mě dorazila paní na veletrhu, když jsme objednávali kočárek. Ptala se na termín porodu, protože záruka nám poběží od toho data atd.. Kočárek dodají od 1-3týdnů a říkala, že občas maminky volají, že potřebují kočárek co nejdřív, protože porodili dřív - prý jak jsou na veletrhu celý den na nohách atd. No úplně mě to rozhodilo, měla jsem to v hlavě, protože jsme toho opravdu moc obchodili, i když pomalu a v klidu. Dostala jsem depku, že nemám sbalenou tašku do porodnice, tak jsem ještě navečer rychle dávala na hromádku věci, co asi s sebou. A manžel hlásí nezapomeň to a to, tak jsem ho sprdla, že to myslí dobře, ale mě to ještě víc znervózňuje. Stejně ještě nemám žádný seznam, co s sebou, protože na prohlídku porodnice se teprve chystáme a při ní prý dávají ten seznam 🙂
Jinak s těma oblečkama, přesně jak píšete - nevím jak to seřadit, ty velikosti od různých výrobců atd. se hrozně liší. O maliníku mi říkala i švagrová, nevím přesně od kdy se pije, ale je to aspoň taková další psychická podpora k porodu 🙂

bugee
11. bře 2012

@xavera Nechtěla jsem se @flyaway nijak dotknout, jen jsem tu tabulku myslela spíš pro přehled těch aktuálně potenciálně "horkých" případů, což doufám, že ona není a budeme se těšit pak všechny s ní na konec srpna, začátek září - bude jediná, tak to si pamatovat určitě budeme, ne? 🙂 😉 🙂 Ale klidně se připsat může, jestli chce, to nechám na ni 🙂
Jinak jsem změřila to nejmenší pyžámko a má přesně 40cm od ramínka k patičce - je to velikost 0-0 tj. newborn (to jsem kupovala v Tescu úplně nové), mám taková pyžámka dvě, overálky mám už pak o něco větší (od 45 do 48cm ty nejmenší).
No a byla jsem před chvílí v OBI pro háčky do panelu a tmel (ještě musím nějaké drobnosti v bytě po přestěhování nábytku doupravit - a koupila jsem si v Oxalisu sypaný maliník a je tam dávkování, co máš ty 🙂 Tak na něj najedu, až spotřebuju ten slabý z Megafytu 😉

bugee
11. bře 2012

@gabulenka Nenech se vystresovat nějakou paní z veletrhu - hezky teď odpočívej, abys ten náročný den nějak vykompenzovala a uvidíš, že to bude dobrý 😉 Času na zabalení tašky máš ještě dost a dost 🙂 Já měla minulý týden také tři velmi náročné dny, po kterých jsem úplně odpadla a v tašce ještě nemám nic 🙂 Manželovi vynadej (já to taky udělala), že Tě zbytečně znervózňuje a že je tam od toho, aby Tě teď hlavně psychicky podporoval 😉

xavera
11. bře 2012

@bugee jojo, já to myslela na flayaway, ať se dopíše, jestli bude chtít, ne jako výčitku tobě 🙂

Díky moc za změření. Prosím tě - jaký je rozdíl mezi pyžámkem a overálkem a dupačkami s dlouhým? Není to pořád to samý?

flyaway
11. bře 2012

@xavera
@bugee
Holky, děkuju, že na mě myslíte, ale taky si myslím, že než já se dopracuju tam, kde jste teď vy, tak tabulka bude už dááávno zapadlá někde v nedohledání, stejně jako ta první, takže jsem se ani neodvažovala vám ji "kazit" 😀
Ale ráda vás sleduju a těším se na vaše zkušenosti a rady - vlastně tu budu mít tolik zkušených rádkyň, že si to snad ani nezasloužím 🙂 .
@gabulenka Jééé, koukám, že jsme se tam někde potkaly, ani jsme o tom nevěděly - taky jsme byli na veletrhu, ale vzhledem k "pokročilosti" našeho těhotenství jsme si domů dovezli jen spoustu letáčků pro inspiraci za pár měsíců a samozřejmě jsem neodolala a máme i zavinovačku a jedno bodíčko s ponožečkama velikosti 50. No bylo tam tolik věciček, že bych si domů nejraděj přivezla všechny, ale znáte to - manžel mi to nedovolil, lump jeden 😀

babka
11. bře 2012

@bugee Ahojky všichni 🙂 Já si na novou roli taky pořád zvykám. je to strašně zvláštní dívat se na to malý stvoření,když si člověk uvědomi,že ještě nedávno bylo v bříšku-je to fakt zázrak 🙂
jinak jizva už tolik neboli, líp se mi chodí a vůbec všechno dělá. Malou mám od včerejška u sebe,tak ten čas neuvěřitelne letí. Kojení nám zatím nejde. Zatím se mi netvoří mléko a malá ani nechce moc sát. Taky komu by se chtělo snažit,když nic neteče ☹ Dostáváme tedy příkrm ze stříkačky,aby si malá nekazila saní a uvidíme,jestli se nám laktace rozjede nebo ne. Krmíme po třech hodinách ve dne v noci,takže docela náročné. Moc jsem toho v noci nenaspala. I to málo spánku jsem se pořád budila a kontrolovala malou,jestli je v pořádku.
Taky se mi po císaři hůř zavinuje děloha,tak dostavám injekce. Pěkně po nich bolí břicho,zlatá menstruace.
Ale jinak je to úžasný pocit všechno 🙂

babka
11. bře 2012

@gabulenka U nás tatínek kupoval kočárek tento víkend,takže taky až po porodu 🙂 Holt jsem ten odstrasujici případ 🙂

bugee
11. bře 2012

@xavera No, já mám dvoje různé oblečení - všechno je s dlouhými nohavičkami včetně "tlapiček", ale ta pyžámka jsou bavlněná jako bodýčka a ty overálky jsou takové mecháčkové "froté". Řekla bych, že rozdíl v použití by mohl být v tom, že pod pyžámko už nepatří jiná vrstva oblečení, pod overálek bych dala klidně ještě bodýčko. Možná to vyplývá z názvu - overal (že by z anglického "over" a "all" - jako že přes všechno ostatní? - asi by nám v tomhle mohla pomoct @tina74 😉).
A neboj, vztahovačná nejsem, nevzala jsem to jako výčitku, jen jsem chtěla i pro @flyaway vysvětlit, proč jsem jí tam automaticky nenapsala - i když na ní myslím, kudy chodím 😉 😉 😉

xavera
11. bře 2012

@bugee díky moc za vysvětlení, já jsem v těchhle věcech strašná. Jsem vyloženě technický typ. To jsem zvědavá, až holčička poroste, jak jí budu chudinku navlíkat - snad se nebude muset stydět 😀

Už to chápu - mám dupačky s dlouhým rukávem - bavlněné bílé i barevné - snad 30 ks 🙂 ( takže to je to samé jako pyžámko)
A ty froté overálky - to mám jen jedno. Takže to asi dokoupit ještě.....

pentagras
11. bře 2012

@xavera ahojky, my taky těch 40 cm ale jen pár, jinak máme vše větší přesně míry jak píše bugge 🙂

babka
11. bře 2012

@gabulenka A s taškou do porodnice taky žádný stres 🙂 Já měla seznam potřebných věci dostat tento čtvrtek v poradne,ale už se to nějak nestihlo 🙂 Balila jsem pěkně hekticky tak víceméně po paměti,co jsem kde slyšela,četla. Nechybělo mi vůbec nic 😉

pentagras
11. bře 2012

@babka tak to jsi dobrá, tak ve spěchu, tp já mám tašku už zabalenou ale asi budu vyměnovat košile, poněkud mi začlo mega růst břicho 🙂 A co malá, taky chceme panenku vidět 🙂 🙂

pentagras
11. bře 2012

@babka tak at se brzy zotavíš, musí to bejt záhul po 3 hod a jak píšeš že ještě i dřív se budíš s kontroluješ malou, tady toho se bojím abych nevytuhka nějak tvrdě pak.

tina74
11. bře 2012

@xavera @bugee Holky, tak já jsem právě dotřídila oblečky. Těch použitelných pro holčičku i pro chlapečka mám celý prádelní koš. K tomu ještě ty nové oblečky... Jsem zvědavá, jak dlouho to budu žehlit...
Kromě toho samozřejmě pleny, osušky, žínky, prostěradla, povlečení, baldachýn...
Bohužel nemám žádné nové dupačky, takže nemůžu délku změřit. (Nové jsem koupila jen bodíčka, tepláčky, svetr, ponožky atd.) Na cestu z porodnice mám ale nového něco jako dupačky, jsou to ale spíš fleecové kalhoty s laclem. Je to velikost 0-0 a délka od ramene po konec nohavice je 42 cm.
Jinak co se týká dupaček, overalů, pyžámek atd., tak já se v tom taky nevyznám☹ Řekla bych, že co má nohavice na celé nožky (i chodidla), jsou dupačky. Buď jsou jen na ramínka nebo s dlouhým rukávem.
A když to nohavice nemá, je to body (na ramínka, s krátkým nebo dlouhým rukávem).
Čemu se v češtině přesně říká overal, popravdě řečeno vůbec nevím. (V britské angličtině se overalls říká pracovní kombinéze, v americké kalhotům s laclem. Když si zadám "baby overalls" v Google obrázky, vyjedou nejvíc kalhoty s laclem, ale i dupačky nebo kombinézky... Takže tak...)
Pyžámko je asi cokoli na spaní. Třeba dupačky....

Mimi nám dnes po obědě udělalo opět show. Už několikátý den dělá ty zvláštní putující boule, nejčastěji kolem pupíku. Dnes byly na výšku několikacentimetrové a nechaly se hladit🙂 Při hlazení se dokonce ještě zvětšovaly. 🙂🙂🙂 Vůbec nevím, co to je, jen doufám, že je mimi hlavičkou dole, jak má být.
Něco jako zádíčka jsem ale cítila při (jeho) protahování v horní části břicha, tak by hlavičku snad nemělo mít nahoře...

tina74
11. bře 2012

@xavera @bugee Ještě k těm dupačkám - několikery mám taky, ale buď bez čísel nebo s čísly, které vůbec neodpovídají (třeba relativně velké s číslem 56 nebo malinkaté s 62). Těmi se tedy řídit nemůžeme☹

bugee
11. bře 2012

@tina74 @xavera Před chvílí jsem dožehlila a uklidila barevnou várku dětských oblečků, trvalo mi to hodinu a půl a zase mě bolí paty..., ale už to mám všechno a jsem fakt ráda, že jsem využila dnů, kdy nebylo hezky a teď už mě čeká jen ta dovča 😉
Také doufám, že prcek zůstal hlavičkou dole, už se rapidně zkracuje doba, kdy by se ještě mohl otočit. Ve čtvrtek jdu do poradny k Apolináři, budu věřit, že mi to doktor potvrdí.

bugee
11. bře 2012

@tina74 @xavera Trochu mě děsí představa, že se budu snažit to mrně do něčeho půl hodiny marně narvat (nebudu vědět, jak si ho přidržet, jak prostrčit hlavičku, ručičku, abych mu něco neudělala), pak zjistím, že je mu to moc velké nebo naopak že to nedopnu, a budu ho další hodinu svlíkat a znovu oblíkat... (K tomu je třeba připočíst přebalování, pak minimálně jednou za tři hodiny kojení, nevyspalost a únavu a už je mi jasné, jaká to bude lábuž 😀)

tina74
11. bře 2012

@bugee Na kurzu nám říkali, že se nemáme bát, protože když je miminko schopné projít porodními cestami, tak vydrží jakékoli láskyplné zacházení a při převlékání se mu hlavička ani ručička rozhodně neutrhne🙂

xavera
11. bře 2012

@tina74
@bugee
holky, díky oběma za změření vašich oblečků. Udělala jsem si představu a beru do porodnice to nejmenší co mám. ( od ramínek po patičky 40 cm ) Do komody jsem složila od všech druhů oblečení komínky dle velikosti a když jí to, co beru s sebou nebude, jednoduše brnknu manžovi, ať vytáhne něco většího. Ještě jsem na ty komínky napsala kartičky s nápisy co je co. Vypadá to srandovně, návštěvy se mi za to smějí 😀 já ale nevím, jak jinak by se v těch pidivěcičkách manžel chudák vyznal. 🙂
Přesně jak píše Tina, ručičky jim neutrhnem. A jak říká moje máma, oni ty děti jsou celkem odolný. 😉

@bugee já myslím, že když si mimi položíš a ten obleček jako jenom na něj, tak snad poznáš, jestli mu to bude nebo ne a nebudeš ho navlíkat zbytečně - snad 🙂 časem to už pak budeme mít v oku. Mám ještě jeden krásný sametový overálek - maličký, takže hned na začátek by byl úplně ideální. Ale rozepínání je jen na zádíčkách na patentky a to asi tak do půli zádíček. No jak do tohohle bych ji soukala - 😖 rovnou to vzdávám a zasouvám dospod šuplíku.

pentagras
11. bře 2012

@xavera
@tina74
@bugee
holky, babka mááááá kráááásnou holčičku, jsem uplně unešenáá 🙂 🙂 já už se tak teším 🙂

pentagras
11. bře 2012

Jo holky, kdy budete povlíkat postýlku?? Já to vše mám připravený ale asi to udělám až dorazíme domů z porodky, nebo to budete dávat nějak dřív?

tina74
11. bře 2012

@pentagras Asi to udělám tak, že peřinky nechám (povlečené) v komodě. Stejně je asi nebudeme hned používat. Do postýlky dám zatím jen prostěradlo na matraci, aby se na ni neprášilo. To pak vyměním za čisté, až přijedeme z porodnice. Ostatní věci (mantinel, baldachýn, zavinovačky) taky nechám po vyprání nachystané v komodě a pak před použitím vyvětrám.

pentagras
11. bře 2012

@tina74 vid, já taky\ právě myslím že to udělám až dorazíme domů aby to nebylo zaprášené, dík 🙂

xavera
12. bře 2012

@pentagras taky mám vše k postýlce vyprané, vyžehlené a uklizené. I potah na matraci. Postýlku máme složenou v nejzazším koutě bytu tak jak přišla v krabici 🙂, matraci v igelitu. Uvažujeme, kdy ji smontovat. Asi to zvládne manžel až budu v porodnici a povlečeme po našem návratu...nebo možná budu instruovat maminku, ona to ráda připraví 😉 abychom se vrátili do nachystaného 🙂

bugee
12. bře 2012

@xavera @pentagras @tina74 Nám přiveze kamarádka v pátek postýlku už smontovanou (nechtěla ji rozebírat), takže ji budeme mít v obýváku, ale potahy a další věci nechávám též ve skříni...
Jinak, jak se vám holky spí? Musím říct, že zatím žádné problémy nemám a jak mě ze začátku malý nedovoloval se otáčet na boky, tak teď můžu spát úplně v pohodě na zádech, i na levém a pravém boku a jemu to zřejmě už nevadí, nechá mě se přetáčet, jak chci 🙂 A navíc spím jak dudek... Večer tedy má do půlnoci rodeo, to usnout nemůžu, ale jak se zklidní, tak spím až do rána, aniž bych věděla, že mám břicho 😉 A od soboty se mi zdají různé přiblblé sny 🙂