1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

xavera
13. bře 2012

@jajinka28 super 🙂

xavera
13. bře 2012

@bugee tak to se máš, že v noci nechodíš. Já chodím hlavně chvíli po usnutí, pak zhruba co hodinu a pak nad ránem už je klid. Možná bych měla omezit večerní pití, ale tak nějak mám žízeň pořád. Upíjím průběžně i v noci.

jajinka28
13. bře 2012

@werinka1 já jsem tenkrát dostala MS i přes Utrogestan..přišla na den přesně po prvním pokusu...ale Werinko, ty nezoufej, opravdu to má každý jinak, u mě fakt až 14. den a úplně silná ta čárka nebyla..u nás v Caru dokonce říkají, že se má testovat až 17. den po transferu...to čekání je hrozný, všechno se vleče, já vím..ale jak píše xavera, zkus si něčím zabavit hlavu, nějaká napínavá knížka by byla fajn🙂..má se konečně oteplovat, tak jen co vyleze sluníčko, běž nasát energii a optimismus na pěknou procházku a s testováním zkus ještě vydržet, i když moc dobře vím, jak to svádí..dala bych si zákaz a zkusila to nejdřív v sobotu 😉

bugee
13. bře 2012

@xavera Máš už poslíčky? A co hlenová zátka, poznala bys, kdyby Ti odešla? Já už toho mám tolik načteno a pořád mám pocit, že nevím vůbec nic 😖 A když tu vedle v diskuzi čtu, že holky, co už budou rodit potřetí, tak taky nevědí, jestli poznají, kdy rodí, tak mě to fakt vůbec neuklidňuje... Potřebuju manžela u porodu a taky, aby stihl dojet z práce, vyvenčit psy, dovézt nás do porodnice, odrodit a být zpět nejpozději za dalších 12 hodin, aby stihl zase vyvenčit psy, nemáme nikoho, ke komu bychom je mohli dát a dýl jak 12 hodin nevydržej... To by byla doma paseka 😒

werinka1
13. bře 2012

@jajinka28 Zkusím to vydržet 😀

jajinka28
13. bře 2012

@werinka1 vydrž prťka, vydrž!! 😀 😀

gabulenka
13. bře 2012

@werinka1 to ti věřím, my jsme se na ty naše týdny taky načekaly a říkaly si kdy už to přijde... neboj, dočkáš se a pak se budeme radovat s tebou 😉
@pentagras to jsem taky zvědavá 🙂 teď mi opravdu přijde, že to strašně uteklo....... ale tenkrát se to vleklo 🙂

gabulenka
13. bře 2012

@xavera na ten sterilizátor od Aventu jsem se taky dívala, no uvidíme, kdyžtak pak pořídíme. Vidíš, to jsi mi připomněla, že nemám koupený žádný šidítka, abych je vyvařila do porodky 😀 Jaký máte šidítka holky?

gabulenka
13. bře 2012

@bugee no já jsem si říkala, jak si vše přečtu, nastuduju atd. Pak po těch problémech jsem si říkala, že ještě je čas a teď mám pocit, že nestíhám vůbec nic, natož číst 🙂 Takže nic nevím 🙂

werinka1
13. bře 2012

@jajinka28
@gabulenka Jste zlatý holky!

xavera
13. bře 2012

@gabulenka já mám od aventu 2 šidítka normální a dvě šidítka s fosforeskujícím držátkem - dobře se prý hledají v noci, když dítě řve a ty hledáš po hmatu po celý postýlce, kam to uteklo 😀 kamarádce se to osvědčilo.

xavera
13. bře 2012

@bugee Poslíčky já měla od půlky prosince...proto ten klidový režim a koňské dávky magnezia. To mi teď ale úplně ustalo, poslíčci nikde. Místo toho přišly křeče do nohou v noci. Jestli bych poznala hlenovou zátku, doufám že jo...hlídám to pokaždé na wc na intimce. Někdy prý ta zátka odejde 14 dní před porodem, někdy 2 dny před porodem, jindy těsně před porodem...takže to nic nevypovídá. Jen že když ti odejde, můžeš si být jistá že do 14ti dní porodíš. No, tak to už mi teď teda moc nanapoví, když mám termín za 17 dní 🙂

bugee
13. bře 2012

@xavera Hm, to máš pravdu - já někde dokonce četla, že hlenová zátka může odcházet i postupně - tak pak babo raď 😖 Jinak já myslela, že tvrdnutí břicha není to samé co poslíčci... Už se v tom nějak motám, čím víc toho vím, tak vím, že nic nevím 😕

bugee
13. bře 2012

@gabulenka Mám taky dvě fosforeskující, ale zatím jiná ne, některá mimča to odmítají, ale když se osvědčí, tak dokoupím 😉

xavera
13. bře 2012

@bugee tak asi jsem měla jen to tvrdnutí břicha, to máš pravdu...to je asi něco jinýho. Pak někdy koncem ledna už i ty poslíčky. Jedna příhoda byla dokonce 1 hodinu trvající kontrakce ( jakoby silné menstruační bolesti v podbřišku vystřelující až do zad ) po pěti minutách. Už jsem se začla dívat na hodinky. Kdyby to do hodiny nepřešlo, tak jsme tenkrát jeli. Od té doby už ale nic. ...no nevím, taky mám jednu kámošku, která neměla ani jednoho poslíčka až do porodu. Takže je to fakt strašně různý.

bugee
13. bře 2012

@tina74 Ahoj Tino, jak Ti dopadla poradna, výsledky krve apod.? Je vše v pořádku? Vůbec ses dnes neozvala, tak mám trochu strach...

flyaway
13. bře 2012

@jajinka28 Zlatíčko, já jsem tááák šťastná, že to dopadlo takhle skvěle!!! 😵 Opravdu se mi úplně zamlžila očka slzičkama štěstí, že je Karolínka v pořádku a že se doktorka v pátek "jen" spletla! Ani si nedokážu představit ty nekonečné dny a hodiny do dnešní kontroly a popravdě nechápu, proč vám to v ten pátek bylo sděleno takovým způsobem a jako hotová věc, vážně no comment 😠 .
Teď se hlavně dej dokupy, odpočívej, relaxuj - všechno je v pořádku, maminko a Karolínka tu za pár týdnů bude s vámi, naprosto zdravá a spokojená!!! 😀

flyaway
13. bře 2012

Dnešní poradna dopadla dobře, i s nožkama měříme 14 cm, placentu máme uloženou vepředu, takže na první pohyby si asi počkám trochu déle, no a to naše škvrně bude asi pěknej lenoch po taťkovi, páč se opět nikterak nenechalo rušit ve svém sladkém odpoledním dřímání 😀
Akorát teda fotečka se panu doktorovi opravdu dneska nepovedla, je tam vidět jen shluk fleků, který ani zdaleka miminko nepřipomíná 😒 . Nu což, tak tuhle fotečku prostě do albíčka dávat nebudeme... 😀

bugee
13. bře 2012

@flyaway Ahoj, to jsou skvělé zprávy 🙂 Gratuluji! Placenta vepředu - to máš jako já - je pravda, že jsem první pohyby cítila o něco později a asi po celou dobu méně intenzivně než ostatní, na druhou stranu za to budeš ještě v pokročilé fázi těhotenství dost ráda, protože se na rozdíl od jiných vyspíš a ani ty největší kopance Tě nebudou bolet 😉 Bohužel i veškeré fotky jsou po celou dobu trochu horší (všude ve zprávách mám napsáno "horší vizualizace")... Ale důležitý je, že se miminku daří, že krásně roste - 14cm, to už je vážně pašák 🙂

pentagras
13. bře 2012

@flyaway jak se ti jinak daří, co ta tvoje váha, nabralas už něco 🙂

tina74
13. bře 2012

@bugee Ahoj, až teď se konečně dostávám k počítači. Přes den jsem byla na těch dvou kontrolách a ještě nakoupit pár věcí. Přijela jsem po sedmé hodině a ještě mě čekaly nějaké domácí práce.
Ultrazvuk dopadl výborně. Pupečníkové průtoky, plodová voda i placenta jsou v naprostém pořádku. Pan doktor taky důkladně přeměřil miminko a kompozitní velikost mu vyšla na 35+2tt !!! (dnes jsem 33+6tt), odhad váhy na 2645 g (před 3 týdny jsme měli 1710 g, o 10 dní dříve cca 1300 g)! Samozřejmě je to jen odhad, ale úplně mě rozradostnilo a dojalo, že podle váhy už je ten náš malý tvoreček vlastně donošený🙂🙂🙂
V poradně u sestřiček bylo taky všechno v pořádku - krevní obraz i protilátky.
U mého pana doktora jsem dnes absolvovala poněkud nepříjemné vyšetření čípku. Dnes se mi tam poprvé opravdu pořádně prošťoural☹ Nicméně čípek je pořád uzavřený, jen pomalu začíná měknout. Cervix score mám 1, minule to ještě bylo 0-1. Dnes pan doktor také poprvé komentoval moji váhu s tím, že do příště (za 14 dní) už mám povoleny jen 2 kg, ale spíš už by váha měla stagnovat. Už se nebojím, že by miminko bylo podvyživené, tak se pokusím zase jíst v normálních dávkách - jen za sebe. Uvidím, co to udělá...

pentagras
13. bře 2012

@tina74 ahojky, ty jo, to je už miminko donošený 🙂 🙂 to je paráda, a ptala jsi se kolik tam by mělo asi mít mimčo váhu v termínu porodu??? Já se vtom nějak plácám, jinak to je dobře že testy ok 🙂

tina74
13. bře 2012

@jajinka28 Ahoj, ráno jsem jen v rychlosti četla, co jsi napsala. Už jsem odjížděla a nestačila k tomu nic napsat. Celý den ale na to musím myslet....
Ta doktorka je neskutečná kráva!!! 😠 😠 😠 Proč vás takhle bezdůvodně děsila!? Museli jste si projít naprostým peklem. A chudák malá Karolínka, všechno už vnímá... Je mi to hrozně líto, já sama bych tu doktorku nejraději uškrtila.
Úplně nejdůležitější je, že je Karolínka v pořádku, ale i tak bych to asi nenechala být. Buď bych tam poslala teď manžela, nebo ji po porodu šla seřvat sama. A nejspíš bych si na ni oficiálně stěžovala v Lékařské komoře (po porodu, u kterého bych proti její případné přítomnosti důrazně protestovala).
Stanovila Ti špatně diagnózu a úplně zbytečně Ti způsobila nepředstavitelné trápení, a to v době, kdy bys měla být kvůli sobě a miminku v naprosté pohodě. A ten způsob, jakým to podala.... Fakt nemám slov. A myslím si, že by jí něco takového nemělo projít. Může se to stát ještě někomu dalšímu...

tina74
13. bře 2012

@babka Ahoj, to je nádhera, že už jste doma! 🙂🙂🙂 Konečně si malé princezničky víc užiješ. Moc Ti přeju, aby se Ti podařilo rychle zotavit a pokud možno to ještě vyšlo i s kojením. A když by ne, není to konec světa....

tina74
13. bře 2012

@gabulenka Sterilizátor jsem zatím nepořídila. Říkám si, že počkám, jak to dopadne s kojením, a pak bych koupila všechno k sobě. Lahve, stelizátor, patrně i elektrickou odsávačku + nějakou tu chladicí tašku na uchovávání mléka. Od 4. nebo nejpozději 5. měsíce bych už potřebovala občas na chvíli do práce, tak abychom to pak organizačně zvládli. Manželovi by bylo příjemnější, kdybych mu pak třeba na půlden vytvořila "zásoby", než aby mě musel s miminkem někde nahánět kvůli kojení...

Jen nevím, jak dostatečně umýt nebo vysterilizovat normální dudlíky. Ty už samozřejmě připravené mám. Už jste to holky nějak řešily?

tina74
13. bře 2012

@werinka1 Neplaš, ještě je čas. Já jsem testovala až 11 den. Byla jsem skálopevně přesvěčená, že těhotná nejsem a už se z toho taky pomalu hroutila, a jak se ten náš malý poklad má k světu! 🙂

tina74
13. bře 2012

@xavera Ahoj, na podložku VYSSA TULTA jsem se dívala až dnes, a nezdálo se mi, že by matraci chránila proti počůrání. ☹
Já jsem nejdřív koupila chránič matrace od Emitexu zároveň s matrací a postýlkou: http://www.slune-cz.cz/emitex-chranic-matrace-6...
A minulý týden jsem přikoupila v Ikei ještě tento (pro případ, že by se první pral a déle schnul): http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/4014...
Nejsem si jistá, ale asi ani jeden z nich není prodyšný, nepíšou to tam. Matraci by ale oba chrániče proti počůrání atd. chránit měly.

tina74
13. bře 2012

@xavera Se spaním to mám úplně stejně, jen opačné strany. Na pravém boku ležet nesmím, to mě miminko hned umravňuje. Začne tam hned natahovat nožičky. Přesně jak píšeš - cítím je až skoro na zádech. Takže se přetáčím z levého boku na záda. Před usnutím jdu na záchod někdy i 3x. Pak už většinou celou noc spím.

bugee
13. bře 2012

@tina74 To se mi teda ulevilo 😉 Vidím, že dnešní 13 přinesla všem štěstí, tak to má být 🙂 A Tvé miminko je pořádný macík, daří se mu evidentně skvěle 🙂 Mám z Tebe radost a můžu jít v klidu spát. Dobrou!

tina74
13. bře 2012

@pentagras Já jsem měla miminko před 3 týdny (konec 31. týdne) už nachystané hlavičkou dolů. Těsně předtím ještě dělalo velké přesuny. A zhruba ty 3 týdny už tam kope i mnohem míň. Spíš se tam tak zvláštně sune, je poznat, že už má málo místa. A posledních pár dní dělá ty různé boule, po kterých se rádo nechává hladit🙂 Nevím, co to přesně je....