1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

hp
6. zář 2011

@xavera Ahoj, rooibos můžeš 🙂 🙂 🙂 (s mírou).Právě těhotenské čaje se z části skládají z rooibose 😉

jajinka28
6. zář 2011

ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, co si myslíte o bezkofeinové kávě??jsem milovník kávy, od stimulace se držím a neměla jsem ani jednu, ale mám doma bezkofeinovou kávu od Dolce Gusta a chuťově je moc dobrá, voní...chtěla bych se nějak oblbnout a zahnat chutě na "pravou" kávu..zkoušela jsem Caro a tak, ale to mi nechutná ☹ ..zkoušela jsem něco vyčíst, ale někde říkaj ok a jinde zas ne..

cuddle
autor
6. zář 2011

@jajinka28 taky jsem uvazovala , ze si ji koupim - taky mame doma Doce Gusto . Ted varim Caro - ale priznam se mela jsem kavu tak 2x denne a ted mozna 2x tydne to caro kdyz mam chut - kupodivu sem to nejak pred KET omezila a zatim nechybi, nejradeji bych si dala dobre presicko , vonave - no nic
mela jsem kamosky co si kupovali bezne rozpustnou bez kofeinu
hlavni je aby tam nebyl ten kofein, takze dolce gusto bez nej proc ne 😉

jajinka28
6. zář 2011

@cuddle no právě, mi povídej o dobrém presíčku 😵 to bezkofeinový Gusto - je to chutově trochu poznat, ale voní, má krásnou pěnu.. 😅 nějaký zbytkový kofein tam prý je, ale je ho tam méně než než v zeleném nebo černém čaji, nebo v kakaových nápojích...to jsem teď vyčuchala v jedné knížce🙂

xavera
6. zář 2011

@hp díky za radu 🙂 mezitím jsem se ptala švagrové - ta už je po dvou dětech a prý jim rooibos dokonce dávali na těhotenském cvičení.

tina74
6. zář 2011

Holky, myslíte, že je káva v rozumné míře (1x, maximálně 2x za den) tak riskantní? Dívala jsem se do různých diskusí a do knížek, co mám doma o těhotenství. Snad by to nijak zvlášť vadit nemělo, pokud to člověk nepřežene...

tina74
6. zář 2011

@gabulenka Tak to je paráda! Konečně tady máme dvojčátka🙂

tina74
6. zář 2011

@bugee Zítra máš v Iscare zase kontrolu, že jo? Tak ať Ti dobře dopadne, ať už jsou pryč poslední známky hyperstimuláku a případně Ti zase sníží dávkování utrogestanu. Já mám kontrolu u svého doktora ve čtvrtek ráno - už abych to měla za sebou....

cuddle
autor
6. zář 2011

@tina74 doktori rikali kavu ne a hodne odrazuji lide, ze pak jsou deti neklidne, hyperaktivni, ale asi je to jak u koho
napriklad jedna kamoska cele tehu delala jako by se nic nedelo ( ne teda s kavou ), ale hyperaktivne pracovala, porad neco zarizovala, jezdila, litala po schuzkach az do porodu a mala pak vubec nespavala, proste byla porad vzhuru a neklidna
druhe tehu si udelala voraz a uplny opak - asi se to i v tech miminkach odrazi ...

cuddle
autor
6. zář 2011

holky tehulky a budouci tehulky co kdybychom si udelali pak zamknute tema - napr. čekáme miminko jaro 2012 nebo tak neco, abychom si mohli v klidu a nerusene vymenovat informace a nebat se , ze to bude cist i ten co k tomu nema co rict. Do skupiny se daji pridavat lide - vzdy kdyz na nekoho narazite muzete ho doporucit a prida se , nebo pozada sam o pridani , co si o tom myslíte?

jajinka28
6. zář 2011

@cuddle já naprosto souhlasím, myslím, že těch otázek kolem těhu u nás všech bude přibývat a budu ráda, když tím projdeme společně, tak jako jsme si prošly procesem umělého oplodnění 🙂 já budu moc ráda 🙂

tina74
6. zář 2011

@cuddle Možná taky záleží na tlaku. Já ho mám spíš nižší a mám teď sklony k závratím. A to jsem právě četla, že v takových případech je pak káva to "menší zlo". Ale nesmí se to přehánět... Já jsem zvyklá si dát občas Redbull, když mám nízký tlak a jsem nadměrně unavená, ale ten jsem samozřejmě úplně vypustila. V něm sice není tolik kofeinu, ale zase by byly škodlivé ty ostatní látky. S prací bych to raději taky nepřeháněla. Od příštího týdne už si ale nejspíš nechám zrušit neschopenku, jsem doma už pět týdnů a to mi taky nesvědčí. Pokusím se pracovat tak 2-3 dny v týdnu, aby se odreagovala, nenudila se a zbytečně nepozorovala.

tina74
6. zář 2011

@jajinka28
@cuddle Taky budu ráda.

cuddle
autor
6. zář 2011

@tina74 tak ja mam tlak vyssi, takze u me ta kava opravdu ne, zkus se pak poptat sveho gynekologa jak ti to doporuci resit...mas dobre, ze muzes delat jak si to naplanujes, ja bych musela 5 dnu v tydnu a kazdy tyden 12 schuzek po cele morave, bojim se nejvic te zimy, listopad - brezen silnice krize a riskovat na cestach se mi fakt nechce... ☹

bugee
6. zář 2011

@tina74 Jojo, zítra jdu na kontrolu ještě do Iscare - už mám zas strach ☹, přesto doufám v dobré zprávy (druhá dutinka by se měla pomalu vstřebávat a fazolka pořádně růst, tak jsem zvědavá) Dám vědět, jak jsem dopadla. A samozřejmě Ti budu držet palce na čtvrtek.

@cuddle Nic proti uzavřené diskuzi nemám. Samozřejmě (klepu "když bude vše v pořádku") se budu chtít podělit o dojmy a projít společně těhotenstvím, protože jsem v tom absolutně netknutá a sama bych si určitě nevěděla rady...

jajinka28
6. zář 2011

@tina74 já jsem milovník kávy a zrovna dnes jsem tady řešila, jestli se můžu šidit aspoň bezkofeinovou🙂taky jsem pročetla hodně diskuzí na tohle téma jsem z toho akorát tak jelen, některé těhule psaly, že si 2-3 turky denně prostě daly a basta, někdo zase psal, že bezkofeinová stojí za prd, protože je nějak chemicky čistěná a že to není dobře 😖 ..souhlasím s cuddle, že přeci jen kofein dětičky povzbuzuje, v mém okolí jsou taky maminy které hodně kafovali a mají živější dítka..
před 4 rokama jsem od manži dostala knížku a píšou:
espresso - 160-240mg kofeinu
bezkofein - 8-10 mg kofeinu
černý čaj - 60-120
zelený čaj-30
colové nápoje - 25-60
kakaový nápoj - 4-10
takže pokud třeba někdo popíjí celý den zelený čaj, je to jako když si dá třeba presso...

mně nejvíc děsí první trimestr, pak už se asi neudržím a občas se odměním poctivým kafčem, mám hodně nízký tlak, tak natož při tom co mě teď čeká...🙂

jajinka28
6. zář 2011

@bugee taky jdeš zítra do Caru? Já taky...už mě jímá strach, aby bylo vše ok, ráno jsem si zas dělala, test, abych se uklidnila, že čárka neutekla, pěkně zesílela, ale i tak..no už mi je docela šoufl..máme zavedený dvě embryjka, tak hlavně, aby to bylo v pořádku a tam kde má..
ty už jsi slyšela srdíčko?budu držet pěsti, moc🙂

cuddle
autor
6. zář 2011

@bugee
@jajinka28
@tina74 holky tak pockame na vyjadreni dalsich a treba za 14 dnu bychom si udelaly diskuzi s vystiznym tematem, ktere vymyslime, at tam pak muzeme v klidu chodit i kdyz budou mit prckove rok, dva, tri, pet 😀 😀 😀 😀 😀

jajinka28
6. zář 2011

@cuddle ..patnáct, osumnáct, čtyřicet 😀 😀 😀 😀 to se bude pořád hodit 😀 😀

tina74
6. zář 2011

@jajinka28 Já vím, že jsi to řešila - to mě právě inspirovalo k mému dotazu. Docela mě překvapuje, že by espresso mělo 160-240 mg kofeinu. Myslela jsem, že je to míň... Většinou se jako bezpečná hranice uvádí 300 mg, a to už by ty dvě kávy byly moc. Zkusím vyzkoumat, kolik je vlastně kofeinu v instantní kávě, kterou si teď dělám doma. Ta mi připadá o hodně slabší než pořádné espresso v práci.

bugee
6. zář 2011

@jajinka28 Srdíčko jsem neslyšela, ale viděla, no skrz ty radostný slzy jsem toho teda moc neviděla, ale něco jo 🙂 No a protože se mi na začátku chytly obě, ale to jedno se přestalo vyvíjet, tak jdu na kontrolu kvůli tomu, jestli je vše v pořádku a ta druhá dutinka se správně vstřebává a fazolka se srdíčkem roste, jak má. Strach mám opět - sice už ne tak, jako před tím prvním, ale dost (blbka jsem si dělala kontrolní test, ale zřejmě, jak se to jedno embryjko vstřebává, tak je čárka o něco slabší, než byla předtím, když se ještě vyvíjela obě, takže stresuju...). Jdu ráno v 9h, v kolik ty? Budu držet palce, ať vidíš mimíska(y) se srdíčkem a je vše OK.

tina74
6. zář 2011

@cuddle To je jasný. Já bych teď plné pracovní nasazení určitě nezvládla. A na silnicích je to pro Tebe ještě zvýšené riziko. To za to nestojí...

jajinka28
6. zář 2011

@tina74 v té knížce to je právě uvedeno ve 250ml - presso nebo překapávaná..takže byc to viděla, že kolem těch 160 bude instantní kafe, překapávaný a presso holt víc..

bugee
6. zář 2011

@tina74, @cuddle Jezdím každý den autem hodinu do práce a od té doby, co mám utroš 2-2-2, tak je to docela o hubu... Nejsem úplně stopro koncentrovaná, to musím přiznat ☹

cuddle
autor
6. zář 2011

@jajinka28
@tina74
@bugee no me treba bude hrozne zajimat jaky vyberete kocarek, postylku atd. pac ja v tom teda zatim uplne plavu, vim jen, ze se mi na ulici libi cerno-zelene kombinace kočárku 😀 😀 😀 😀

tina74
6. zář 2011

@bugee
@cuddle To já teď právě raději ani moc nejezdím. O víkendu jsme jeli na návštěvu do Brna a na D1 jsem si fakt netroufla☹ Mám dost zpomalené reakce, koncentrace taky nic moc....

cuddle
autor
6. zář 2011

@bugee vis co ja jezdim dalo by se rict porad, vetsinu dne na cestach , a utros beru taky a jsem chodici spici mrtvola....no ale hlavne lidi na cestach jsou kreteni, minule jsem se rozjela na zelenou a debil v nakladaku proste jede skrz krizovatku na cervenou a to jakoze na ni je predtim zelena sipka v pravo a to uz maji z te druhe cesty cervenou a pak teprve pusti nas a on proste vubec nezaregistroval, ze je tam krizovatka, no reknu bylo to o centimetry......, na druhy den mi debil vjel na dalnici do spojovaciho pruhu, proste nepocital s tim, ze je napojovaci z druheho najezdu , je tam dej prednost v jizde a on proste jel a jeste telefonoval, typek jeden, ja to tam ale nastesti znam a je to uplne bezne, ze tam lidi proste necumi a kdo to nezna tak automaticky najizdi a nehledi....
no a takto proste riskovat fakt nechci....chci si i na normal jizdy soukrome koupit pas do auta pro tehotne, kvuli bezpeci, i naraz muze byt nebezpecnej....

jajinka28
6. zář 2011

@bugee no budu strašně držet pěsti a těšit se na info🙂 já jdu až v 10:45, u nás srdíčko ještě nebude, zítra to bude 18.den po ET..u nás na klinice říkaj test udělat až takhle za dlouho, takže i na krev a utz se tak čeká..já mám hroznej stach..testík je sice krásně silnej, ale napadá mě tolik blbostí..no holt sem taková černá kronika ☹
snad budou bobulky v pořádku...za jak dlouho vlastně od ET je srdíčko vidět? to musí být nádhera🙂já se na jednu stranu strašně těším na zítřek a na druhou mám strach 🙂ale to je normální, co bych chtěla, že🙂

jajinka28
6. zář 2011

@cuddle no právě, víc hlav víc ví 😀 a pochybuju, že manža se mnou řešit moje prdíky a prdíky mimísků 😀 😀

tina74
6. zář 2011

@jajinka28 Tak ať je zítra všechno, jak má být. Já jsem měla srdíčko minulý týden 5tt+6, tj. na konci 6. týdne, v podstatě přesně 4 týdny od OPU. Teď moc doufám, že tam ve čtvrtek srdíčko pořád bude a embryjko pořádně povyrostlo.