1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

jajinka28
19. zář 2011

@tina74 tinko moc děkuju, máš pravdu, je toho teď nějak moc 😢
taky jdeš ve středu, tak to je fajn, to budem na ty nervy dvě🙂 já jdu hned ráno, to čekání je strašný...jinak tě žádné těhu potíže netrápí??mně dnes ještě začala pálit žáha, takže super🙂

jajinka28
19. zář 2011

@cuddle tak to jsou krásné zprávy!!super, mám radost a těším se co nejdřív na další🙂

bugee
19. zář 2011

Hezký večer všem 🙂
Hlásím, že mám těhu průkazku 🙂 a mimísek má 2,27cm (což mi přišlo málo, ale prý to přesně odpovídá - dle UTZ 9+3, dle MS jsem 9+2). Druhé mizející dvojče se stále ještě nevstřebalo, tak snad tam nebude dělat neplechu. Kromě toho mám stále velmi zvětšené vaječníky (skoro 7cm) a cysty, takže mám zákaz sexu, jakéhokoliv cvičení (chtěla jsem trochu začít kvůli zádům a minimálně do konce 1.trimestru nesmím). Jinak mi brali asi 4 ampulky krve, stěry na cytologii a mám doporučení na NT screening do Gennetu (příští týden na krev a cca o 14 dní později na samotný screening - musím se zítra objednat). No a bylo mi řečeno, že se musím registrovat do nějaké porodnice nejpozději do 14.tt, málem jsem padla do mdlob... Doktorka byla milá, snažila se mě všemožně uklidnit, i když mi neskrývala rizika, která jsou stále aktuální. Jediné, co jsem skoro obrečela, byla kvalita fotky, co mám z UTZ pro manžela, protože bylo vše moc špatně vidět, prý kvůli těm zvětšeným vaječníkům ☹ , srdíčko jsem viděla blikat, pohyby mimíska jsem taky viděla, ale všechno jako v mlze, na fotce je skvrna ☹
Tak to je asi všechno, jen že jsem přišla dom s dobrou náladou a v obýváku nablito a nas...o od psů, takže jsem hned vytírala a musela s nima urgentně ven. Jsem naprosto grogy, tak se omlouvám, ale jdu si lehnout. Všem hezký večer a dobrou!

tina74
19. zář 2011

@bugee Ohledně mimíska to jsou úžasné zprávy! 🙂 Vyrostl Ti pořádně - už je dvojnásobný! On už se opravdu i nějak na UTZ hýbal? Už se nemůžu dočkat středy ráno. Doufám, že pan doktor bude o něco sdílnější než minule, kdy jsem tam byla vlastně navíc po té epizodě se špiněním. To mi ani neřekl, jak je velký, i když jsem se ptala, a fotku mám jen jednu - ještě z ISCARE z konce 6. týdne, kdy jsem mimíska viděla naposledy. Taky jsem z toho byla docela špatná, ale říkala jsem si, že je nejdůležitější, že se mu nic nestalo tím špiněním. No budu to z něj muset všechno nějak vypáčit. Jinak ale na pana doktora nedám dopustit, je úžasný a jsem ráda, že ho mám. Jen má teď prostě pocit, že všechno moc řeším, zbytečně se stresuju a chci toho moc vědět, ale to je přece pochopitelné, když člověk otěhotní takhle složitou cestou a už má za sebou tolik komplikací. V CARu holt byli mnohem komunikativnější, a tak mě teď nervuje, že na kontrolách nic nevidím a nic se nedozvím. Co se týká porodnice, myslela jsem, že to víš - proto jsem teď před pár dny to téma nadhodila... 4 týdny už hrozně rychle utečou. Já vůbec nemám představu, kam bych chtěla, tak jsem se tím pomalu začala zabývat. Jo, jo, zákaz sexu mám taky, a to ani nemám zvětšené vaječníky s cystami...

tina74
19. zář 2011

@jajinka28 Taky jdu hned brzy ráno🙂 Těhotenské potíže nemám žádné. Nevolnostem už se asi vyhnu a únava se lepší. Pořád ještě hrozně dlouho spím - cca 10 hod denně, což je hrůza! Ale přes den už jsem schopná jakžtakž fungovat. Příští týden už bych měla začít pracovat, nemůžu se dočkat... S pálením žáhy nemám zkušenosti. Pomáhá Ti na to něco?

bugee
20. zář 2011

Ahoj děvčátka 🙂
Už jsem v práci, máme zase pekelně nabitej den, ani nevíte, jak se těším na víkend...

@tina74 Bobísek už se opravdu hýbal, myslím, že Ty uvidíš na UTZ ještě víc, já bohužel kvůli tomu hyperstimuláku nic moc... Viděla jsem velikánskou hlavičku a malinkatý tělíčko, kde bilo srdíčko a ručičky se hýbaly 🙂 Na fotce je ale skutečně šedá skvrna, ze který nejde poznat nic ☹ Tobě budu zítra držet pěsti, určitě to bude krásný zážitek, neboj se ptát, od toho tam ten doktor je (já měla včera asi 20 dotazů, předtím jsem si je sepsala, abych něco nezapomněla, a nenechala jsem se odradit, dokud jsem neměla odpověď na poslední z nich).

@jajinka28 Tfujtfuj, těš se, držím palce, zítra to bude určitě OK!

jajinka28
20. zář 2011

krásný den vám všem holky moje zlatý🙂
Tak jak se dnes máte??co je nového??🙂
mně je klasicky pěkně blivno, pálí mě žáha a zjistila jsem, že díky tomu nic nedělání jsem pěkně nakynula 😨 zítra jdu do Caru a jsem zvědavá, do čeho se nasoukám🙂ten zadek, ty boky...no o mein Gott🙂
už jsem pěkně nervózní a modlím se, aby bylo vše v pořádku...moji maminku po úmrtí babičky držím prý nad vodou já se svým těhotenstvím, bere to, jako že babička odešla aby mohlo naše miminko přijít na svět..tak mám ještě větší strach, protože kdyby bylo něco špatně, tak už by to mamka nezvládla 😢
no, ale musíme myslet pozitivně.

Tak krásný den Vám všem 😵

jajinka28
20. zář 2011

@tina74 takže to taky budeš mít hned ráno, to je super, každá minuta se pak vleče, viď🙂
Tak to závidím, jestli netrpíš na nevolnosti, mně je blbě celodenně, od včera ještě ta žáha. Já jsem pořád hrozně unavená, mám pocit, že prospím skoro celý den, hned se unavím...
bereš ještě Utroš? Dr. říkal, že pokud bude zítra vše ok, že už by mi ho nedával, tak bych byla docela ráda, bolí mě permanentně hlava a věřím, že i ta únava je z části z něj..

jajinka28
20. zář 2011

@bugee bugeenko, ty jsi pilnější než včelka Mája🙂jak ty to všechno zvládáš děvče??🙂
tvé zprávy z včerejší kontroly jsou tak krásný! jsem moc dojatá, to je tak krásný, to je takovej šikula ten tvůj mimísek, posílám mu veeelikou pusu,to je tak krásný🙂
ohledně porodnice mě na to upozorňovali v Caru hned při první KO...bydlím kousek za Prahou a vůbec nemám představu kam bych se měla vrtnout☹
tak krásný den a pomuchluj mimíska🙂

bugee
20. zář 2011

@jajinka28 Děkuju za moc milá slova 🙂 A co se týče porodnice, tak já bych chtěla na Mělník - je tam úplně nově zrekonstruovaná, krásná a navíc tam rodí moje doktorka... Akorát, že tam berou až po 34.tt, takže kdybych nedejbože rodila ještě dřív, tak se musím pro každý případ zaregistrovat nejpozději do 14.tt kdekoli jinde, kde maj prenatální oddělení pro ještě menší mrňousky... Musím zass makat ☹ Hezký den i Tobě 🙂

jajinka28
20. zář 2011

@bugee Mělník, ten mám kousek...na nemocnici jsem bohužel slyšela jen špatné věci, ale o porodnici nevím..tady u nás se říká kamkoliv jen ne na Mělník - lae tím myslím nemocnici, s porodnicí nemá nikdo z mých známých zkušenosti...je hrozně fajn, pokud tam rodí tvá doktorka, ta by ti špatně neporadila..

jajinka28
20. zář 2011

@bugee koukám ne web Mělníku a vypadá to tam moc dobře...

xavera
20. zář 2011

ahoj holky, všechny vás moc zdravím. Slibuji, že večer vše pilně dočtu, jsem moc zvědavá, co se tu děje, ale v práci sem nestíhám moc chodit. Já byla dnes na screeningu, v albu mám fotečku. Výsledky jsou v pořádku...nosní kůstka, projasnění šíje i krev, pulsace v pupeční šňůře. Vše OK. Malý sebou švihal, že se skoro nedal vyfotit ani změřit. Poskakoval tam jak tajtrdlík, že jsme se obě s doktorkou smály 🙂 ta už pak začla být docela nerves, tak se naštěstí trochu uklidnil, aby to mohla dodělat. Od hlavičky po zadeček už má 6cm! to je fofr..akorát puls mě trochu vyděsil. Má 181 za min, tak mám zas o čem přemýšlet. Asi to řeknu své gyn, jestli to nebude více hlídat, protože jinak další kontrolu mám až za měsíc.

tina74
20. zář 2011

@jajinka28 Ahoj Jajinko, utroš pořád beru 1-1-2 a zůstane mi do 12.týdne. Když jsem ho měla na tři dny zvýšený na 2-2-2 kvůli špinění, tak jsem měla permanentně nesnesitelné bolesti hlavy a zad, částečně mě začínaly bolet i zuby☹ Dnes jsem spala 11 hodin, ale přes den už to opravdu jde. Pomalu mi to začíná normálně myslet... Ohledně porodnice - taky bydlím těsně za Prahou, ale zjistila jsem, že nejblíž to pořád mám do centra Prahy (např. Podolí nebo Apolinář). Vzdálenostně by v úvahu ještě připadal Benešov nebo Brandýs nad Labem. Pro zajímavost se zkusím informovat, jak to vypadá tam. Ani nevím, jak se pak v rozhodnou chvíli člověk přepravuje. Autem bych to asi už neodřídila, MHD se mi v takové situaci taky moc nezdá, a tak se volá sanitka nebo taxík, když je člověk zrovna sám doma? Vůbec si to nedokážu představit...
Jinak oblečení, do kterého se ještě vejdu, je už opravdu minimum. Co nejdřív budu muset vyrazit na nákupy! Možná po zítřejší kontrole... Tak hezký zbytek dne🙂 Zítra na Tebe budu myslet...

tina74
20. zář 2011

@xavera Nádhera! 🙂 Jak si tam krásně leží na zádíčkách🙂

tina74
20. zář 2011

@bugee Už mám připravený seznam otázek. Mám jich celkem 10🙂 A nějaké podotázky...

cuddle
autor
20. zář 2011

ahoj holky, zprávy z CARu
- dohodli jsme se na genetice, hned nam nabrali obema prvni 2 ampule a o zbytku rozhodne pani doktorka ke ktere jsme objednani na 30.9 - primo v CARu maji geneticku, co je tam 2x v tydnu, tak to probereme a prvni vysledky 4tydny - 6 tydnu
- dale mam dojit 3.10 na ultrazvuk - jakoze cca 28 dnu od revize, kdy by meli na ultrazvuku videt, jestli bude ms a nebo ani naznak a budu potrebovat nejaky leky nebo vyvolavacku, aby jsme se odrazili - pry nekdy po stimulaci a revizi pry telo zareaguje a ms prijde sama i kdyz s tim byl predtim problem, kdyz to bude dle ultr. ok vyckame na ms a kdyz ne dostanu vcelku nebo leky a pak pockame na dalsi cyklus - rikal 2x ms od revize a tim dalsim cyklem muzeme zacit, spocital co cca na pulku listopadu, ze by to mohlo byt ten 2 cyklus a muzeme zacit - tentokrat kratky protokol - pry bych mela reagovat lepe a na slabsi davky nez po tom dlouhem, kdy to bylo spis slabsi
- taky jsme se domluvili, ze tou dobou uz bude genetika a uvidi se co tam vyjde
- ale ze urco mame ted narok na PGD vysetreni embyjek pred zavedenim hrazeno pojistovnou
- ptala jsem se jestli po PK a PGD muzou vsechny dobre embryjka zamrazit a jestli muzu jit az treba za mesic jako rovnou na KET a pan docent mi rikal, jste jedna z mala , ktera se ubira spravnym smerem, ze toto je teorie, kterou se nyni ve svete snazi razit, dat telu po stimulaci a OPU voraz a nechat ho odpocinou, pry do toho se mnou urcite pujde 😉
- ve ctvrtek me ceka histologie , ale rovnou m i rikal, ze tam urcite nic nebude, ze to delaji jen protoze musi ten material prozkoumat a mit jistotu, ze je to v poradku
- jinak samo takove to, z toho negativniho si vezmete to pozitivni, otehotnela jste a to je ted to hlavni, to co se stalo se holt stava a vyloucit to nelze, pry v pripade toho PGD kdyz je embryjko dobre, jsou pry sance ET nebo KET kolem 75% ze se to ujme, a ze s kazdym tehu se sance na dalsi tehu zvysuje...

jajinka28
20. zář 2011

@cuddle tak to jsou krásný zprávy a mám strašnou radost!!je super, že jste s panem doktorem na stejné vlně, že tě do ničeho netlačí a jste za jedno! takže si teď hlavně pěkně odpočiň a naber hodně síly do boje🙂
jsem ráda, že jsi to nevzdala a jdeš do toho🙂

cuddle
autor
20. zář 2011

@jajinka28 neboj ja se nedam 😀

jajinka28
20. zář 2011

@tina74 na Brandýs jsem slyšela celkem chválu, to bych taky neměla daleko..všichni mi říkaj o Podolí, jenže kdyby mě porod čapl přes den, tak tou zasekanou prahou by to asi byl mazec..no, hlavně mi to musí zítra dobře dopadnout a až pak si můžu přemýšlet nad porodnicí🙂

tina74
20. zář 2011

@jajinka28 Neboj, všechno bude určitě v pořádku🙂

tina74
20. zář 2011

@cuddle To je moc dobře, že se takto posouváte dopředu! 🙂

werinka1
20. zář 2011

Ahojte holky, tak koukam, že těhulky krásně těhulkují, samé dobré zprávy 🙂 Tak jen tak dál holčiny, mam z vás oooooobrovskou radost. 🙂
@jajinka28 Zítra na tebe budu myslet, ale neměj strach, všechno bude určitě jak má! 😉

Jak tu čtu o cuddle, tak mi napadlo, proč nám nikdo o žádné genetice neřekl. Vždyť nám se původně chytli obě dvě a obě se přestali vyvíjet, tak kde je chyba...... moje kamarádka, která otěhotněla přirozeně a mimi se přestalo vyvíjet v 10 tt říkala, že dr. jí řekl, že pokud by se to stalo podruhé, tak pak se to řeší.....ale koukam, že někde tu genetiku a imuno dělají třeba i na začátku. Myslíte, že si o to máme říct?? No ale jestli nebudou chtít, tak nám stejně budou tvrdit, že to neni třeba že jo....
JInak já sem dneska skoro měsíc od revize, MS zatim nikde 😒 Sakriš, ať ta mrcha dorazí. zrovna když na ní člověk čeká, tak bude dělat fóry 😠

werinka1
20. zář 2011

@tina74 Koukam, že ty jdeš taky zítra, tak samo že taky držim palečky 😉

cuddle
autor
20. zář 2011

@werinka1 hele ja se nato planovala zeptat, ale doktor pak o tom zacal sam - nejdriv s tou genetikou embryjka a pak rikal no a zacneme s genetikou Vasi to stihneme do te doby, tim, ze tam maji tu geneticku tak nas rovnou objednal a sestricka vzala krev a uz to muzou zkoumat, pac to trva 4-6 tydnu
a tim, ze jsem potratila, tak pry mame narok na placene PGD od pojistovny pri dalsim ivf - ale rikal, ze se to dela u nich jen u blastocyst, kde je to embryjko vicebunecne - rikal tou dobou cca 200 bunek a odebiraji se bunky z placenty, aby to neposkodilo embryo a bylo co zkoumat, ze kdyby se to delalo jen ta napr 8mi bunecnym, muzes odebrat jen 1 bunku a ten vysledek nemusi byt spravny - ze se testuje to nejzakladnejsi, nikdy to neni jakoze 100% ale testuji, dawna, srdecni chobory jeste neco atd.
ptala jsem se na zavedeni horsiho embrya nez blastocysty a on rikal, ze je to zbytecne, ze uchyceni 8mi bunecneho po 6ti dne PK je blbost, ze to skonci vzdy potratem nebo zamklym tehu, ze prave ta PK eliminuje ty spatne se vyvijejici embrya, takze uvidime jaky bude prubeh, minule jsme meli z 12ti jen 2 blastocysty a pak by treba jeste PGD klidne vyradilo, ze nejsou dobre....takze pripravena musim byt na vsechno

tina74
20. zář 2011

@werinka1 Ahoj Werinko, moc zdravím a děkuji🙂 Co se týká genetiky, nějakou základní nám dělali v CARu ve spolupráci s externí genetičkou hned po první konzultaci, než jsem otěhotněla poprvé. Po druhém zamlklém těhotenství a revizi také došlo k analýze "biologického materiálu" (to zní hrozně, ale nevím, jak to napsat líp) embryjka a mého, a to s ohledem na genetické vady a trombofilní mutace. Nenašli nic. Shodou okolností mi před pár dny přišel výpis úhrad VZP za minulý rok. Docela jsem koukala, jak drahé ty rozbory jsou☹ Stejně tak imunologie. To jsou taky nemalé částky. Možná proto se to nedělá všude automaticky hned...

tina74
20. zář 2011

@werinka1 Imunologii mi nabídli hned po prvním zamlklém těhotenství. Z blbosti jsem tam šla ale až po druhém - naštěstí nenašli nic dramatického....

cuddle
autor
20. zář 2011

@tina74 jo jo presne jak pises, nedelaji to hned - pac je to drahe jako krava....pardon, proto nechavaji vetsinou 1IVF bez toho jen pripadne zaklad imuno - jestli neni alergie na sperma a pak sance je cca 50% tak u pulky se usetri a tem dalsim to pripadne udelaji pred 2hym IVF, nam uz dokonce zaplati i to PGD, ktere normal stoji cca 15tis pro 3 embrya - takze samoplatce taky palka to chtit..... 😒

bugee
20. zář 2011

Všem krásný večer!
Asi padnu za chvíli za vlast, jsem naprosto grogy a trochu mě bolí hlava...

@xavera Skvělý zprávy, krásně pokračuješ, těhulinko 🙂 6cm, to už je fakt miminko a fotky krásný, tak ať se dál daří... A co nevolnosti, už je zase o něco líp?

@tina74 @jajinka28 Budu na vás obě zítra moc myslet, dejte hned vědět, jak se mimískům daří! A určitě bude vše v pořádku, tak se těšte 😉 Jinak co se týče porodnice v Brandýse, od toho mě doktorka odrazovala, že odešla většina kvalitních doktorů a teď to tam dost zkomírá...

@werinka1 @cuddle Nám genetiku dělali až po prvním nevydařeném pokusu (spermie se s vajíčky vůbec nespojily), a prý je to tak nákladné vyšetření, že to automaticky vůbec nedělají a vyšetření je možné jen jednou za život... A taky nám nic nenašli. Takže pak v dalším pokusu přistoupili k ICSI, ale bez PK, protože byla špatná kvalita embryjek a když došlo k zamlklému těhu, tak vlastně vůbec nezkoumali, proč se to stalo. No a zadařilo se nám až teď po PICSI a PK...

tina74
20. zář 2011

@cuddle Já jsem po druhém zamlklém těhotenství (spontánní) v CARu dostala žádanku k nějakému panu doktorovi, který by napsal doporučení, aby bylo PGD hrazeno z velké části pojišťovnou. Pak se ale objevila ta přepážka v děloze a podařilo se ji odstranit. Před IVF jsem se ptala, jestli si mám zajít pro to doporučení, ale pan doktor mi to rozmluvil s tím, že je přesvědčený, že to u mě bylo tou přepážkou a že teď začínáme znovu od nuly, protože až teď mám zdravou dělohu. Taky říkal, že PGD dá embryjím dost zabrat a že jsou někdy navíc vyřazena embrya, která by byla v pořádku, jen protože se analyzuje buňka, která náhodou nebyla OK a během vývoje by se ještě nahradila zdravou. A to jsme ještě ani nevěděli, že budu mít tak nízkou reakci na stimulaci a šestidenní PK ani nebude možná (1. pokus - jen 2 dny, 2. pokus - 4 dny, pátý den byla neděle)☹ Slíbil mi ale, že pokud by přeci jen nějaký problém ještě vyvstal, příště by udělali PGD s minimálním doplatkem. Každopádně si myslím, že pokud PGD lze provést (je dost embryjí a lze je dostatečně dlouho kultivovat), je to výborná věc!