1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

bugee
21. říj 2011

@flyaway Jsem nadšená, že Ti ten KET takhle vyšel (mě kdysi 3 embryjka rozmražení vůbec nepřežila, takže nakonec KET nebyl) - je vidět, že to je skutečný bojovníček 🙂 Máš neschopenku? Budeš doma? Posílám Ti spoustu těhu bacilů - tfujtfujtfuj!!! 😉

bugee
21. říj 2011

@werinka1 Přidávám se k Tině - s Gyncentrem v Hloubětíně mám ty nejlepší zkušenosti - personál má lidský přístup ke každé pacientce (neberou nás jak kusy na krámě), absolvovala jsem tam tři operace (dvě mimoděložní a diagnostickou laparku) a i po té nejtěžší operaci, která trvala 4 hodiny, jsem byla do týdne doma a vše bylo naprosto v pořádku. Vím, že je to pro Tebe daleko, ale lepší o hodinu delší cesta, než se nechat operovat někde, kde jim nedůvěřuješ a bojíš se, že to neproběhne dobře.

werinka1
21. říj 2011

@tina74 Jj, jasný, během těhu bych tam asi jezdit nemohla, ale kvůli té operaci to stojí za zvážení. Já fakt nevim kam jinam. Už přestávam věřit všem ☹ Po dlouhé době si přeju, aby víkend utekl rychle. V pondělí se konečně dozvim co mi tam dole zas řádí a absolvujem to imuno a genetiku. Moc moc děkuju za vaši podporu, strašně to pomáhá 😉

werinka1
21. říj 2011

@bugee Děkuju za vaše zkušenosti. Určitě souhlasím, raději pojedu o hodinu dýl, ale pokud jim budu věřit, je to polovina úspěchu.

bugee
21. říj 2011

@jajinka28 Tak co dělají záda a břicho? A jinak je Ti už dobře?

Mě bolí záda (tak nějak normálně) každé odpoledne po 16.hodině, takže když dorazím domů z práce, tak si pololehnu na gauč a za chvilku je to lepší. Předpokládám, že se to se zvětšujícím břichem bude zhoršovat, taky začínám uvažovat, že to v práci na konci roku zapíchnu... neumím si moc představit, jak to budu zvládat, i teď je to občas limitní 😒

Jinak mám takovou jednu divnou věc - od pondělka mám pocit, jako by mě mimís šimral vzadu na zádech v místech, kde je levá ledvina 🙂 ... přesně na úrovni, kde přes břicho vždy poslouchám srdíčko. Nevím, jestli do ní nějak nekope, ale cítím na levé straně neustále takové lechtání, není to nepříjemné, spíš naopak. Neumím si vysvětlit, co by to mohlo být jiného...

bugee
21. říj 2011

@werinka1 Moc Ti přeju, aby Ti bylo o víkendu líp a aby ses v pondělí dozvěděla, že to opravdu není nějaký těžký zánět, že se to vyřeší pár globulkama. Drž se!

bugee
21. říj 2011

@xavera Dostala jsi ten AngelSounds? A nabíráš pořád tak, jak jsi cca před týdnem psala (myslím, žes říkala +1,5kg za týden?) - čekám totiž každým dnem, že taky skokově naberu a zatím naštěstí nic... Doufám, že to u Tebe bylo jen kvůli těm předešlým nevolnostem, že si pak tělo dobralo do zásob, co potřebovalo. A 17tt, to je paráda, už se taky těším 🙂, to jdu akorát na kontrolu a na odběry.

tina74
21. říj 2011

@bugee Já jsem s nimi mezitím už mluvila v souvislosti s obavami ohledně toho poskakování a opravdu to nemůže škodit🙂 Voda tlumí, nedochází k otřesům... Při cvičení mi to taky přišlo v pořádku, jen jsem to pak začala moc analyzovat, když jsem ležela zmožená v posteli. Hlavně mě nesmí nic bolet při cvičení, což se nedělo...
Mám teď ochablé veškeré svaly. Je to jako když jsem nějakou dobu nebyla v posilovně, to jsem pak 2 x musela protrpět a pak už to bylo zase v pořádku.
Nechci nic zakřiknout ani se rouhat, ale snad by mi doktoři řekli, kdyby mi hrozilo nějaké zvláštní riziko?!? V CARu paní doktorka prohlásila, že je to normální, fyziologické těhotenství. Můj pan doktor pořád jenom mluvil o těch prvních 12 týdnech, kdy se může stát cokoli. A paní doktorce na NT screeningu na mě nepřišlo nic divného....
Fakt nechci nic zakřiknout, ale i v CARu (kde by mě asi měli nejvíc nabádat k opatrnosti po IVF) mi pan primář řekl, že vůbec nemám řešit, co se stalo předtím, že až teď mám zdravou dělohu a začínám od bodu O. Tak se to snažím neřešit, i když to samozřejmě jde jen částečně...
Ale já vím, jak to myslíš, opatrná jsem velice, i vzhledem k věku, ale čím dál víc mi připadá, že je pro mě rizikové necvičit, protože mi ochabují svaly a může se mi začít lehce rozjíždět páteř. Nebudu to ale přehánět (např. veslovacího trenažeru jsem se bez váhání zcela vzdala🙂), jen zkusím pokračovat v tom plavání (jsem teď domluvená, že kdybych měla během cvičení pocit, že mi něco nevyhovuje, můžu si chvíli raději jen plavat), od listopadu zkusím ještě těhotenskou jógu (učí ji moje známá a určitě na mě takdy dohlídne🙂 a asi budu chodit i víc na rychlé procházky.
Každopádně je mi už dobře. Pár hodin jsem si poležela a zase nabrala energii. Jen jsem celý den nezvládla nic jiného... Ale to mi teď vůbec nevadí🙂
A na vyčerpání si dávám pozor hlavně v souvislosti s prací. Dřív jsem kolikrát několik měsíců jela na 130 %, bez volných sobot a nedělí, teď jsem pořádně zpomalila na necelých 40 %🙂 Zbývající energii potřebuje miminko🙂

bugee
21. říj 2011

@tina74 Tak to všechno ráda slyším, jsi evidentně rozumná 🙂 Užívej si to, to cvičení Ti příšerně závidím 😠 Naposledy jsem byla ve fitku v červnu, manžel mě začal učit boxovat, chytlo mě to, vždycky jsem se zcela vyšťavila a bylo fajn, totální relax 🙂 Teď mi to moc chybí, navíc cítím, jak mi ochabuje celé tělo. Sice mám alespoň procházky s pejskama, ale většinou ráno a večer (ve tmě a zimě - fuj! 😖 ). Na víkend se těším - budu s nimi chodit i přes den, mělo by být celkem hezky, tak si to snad užijem 🙂

pentagras
21. říj 2011

@bugee
@xavera
Ahoj holky, jj, screnig negativní, se mi ulevilo máme nějak 1 ku 620 a kombinované 1 ku 50000 tak prej ok, to první bylo vše ok, jen když tam zadal ten věk, tak mi to vyjelo, jdu ve 2O tt znova a pak se dozvíme co to bude, hezkej prosincovej dáreček 🙂))))))))Děkuju že jste na mě mysleli, byla jsem od čt pryč, jela jsem ke kamarádce an návštevu a byla tam až do dnes, tak se omlouvám že píšu až tedka 🙂

pentagras
21. říj 2011

@flyaway Ahojky kočko, moooooooc ti držím palečky, všechny 🙂 🙂nasad pozitivní myšlenííííí 🙂 🙂

bugee
21. říj 2011

@pentagras Bezva zprávy, skvělý výsledky - to jsem chtěla slyšet a můžu jít konečně spinkat 🙂 Užívej si radosti a buď na sebe opatrná. Dobrou!

pentagras
21. říj 2011

flyaway - 1IVF - OPU 27.7., ET 2.8. - 1 zavedené, 3 zamražené, TT i krev 13.8. negativní, 21.10. plán KET
ma.ja - 5xIUI, 3xIVF - OPU 27.8. ,30.8.ET ,14.9.krev negativní, tím naše snažení končíme a čekáme adopťátko
etra - 9 pokus (3 IVF, Kety ? , Nativ ?) 4 vajíčka, 3 embryjka zavedená 18.7., 8.8.krev-negativní, další pokus na podzim
lenivoni - 2IVF.,29.7. OPU,3.8. ET (PK) - 1 embryjko, zadne mrazacky - negativni
katerrinkaa - 1IVF - OPU 3. 9., KET 3.10. - 2 zavedená, 1 zamražené, TT i krev 17. 10. negativní, žádný plán, rekonvalescence
werinka1 - nevydařené 1.IVF, v listopadu (snad) 2.pokus
tygrisek09 - 1.IVF-ICSI - 4. den stimulace, 31.8. - utz
cuddle - 1IVF - ET negativni, KET // - spontalni potrat v 6tt - - 18.10 včelička agolutinu, od 1 DC stimulace - krátký protokol+PGD ( leky uz jsou doma )

tehulky:
janijacek-1 IVF, OPU 26.8. , 12 vaj, 10 opl.,31.8. ET 1 emb., 4 mraz., 10.9. //, 14.9.HCG 235, UTZ 26.9. srdicko
gabulenka - 1IVF - OPU 8.8., ET-13.8.-2embryjka,6mrazáčků, 24.8. //, 2.9. 4mm-dvojčátka, máme srdíčka a rosteme
pentagras - 2 IVF -13.8.- 2 embryjka,13.8. - ET 1embryjka a 1 je sněhuláček , 24.8 //, krev 26.8.Hcg 810, 8.9. utz - 7,8mm a srdíčko,20.10. screening ok, mímák 6 cm a je to kus 🙂
hp - 1 IVF,OPU 26.7.,ET 30.7.-2 embrya,4 do mrazáčku.12.8.//,UTZ a krev 19.8.
maarina - 1IVF - ET 22.7 - 2 zavedená, 4.8 -pozitivni hcg 468:8, 12.8.krev
xavera - 1IVF - OPU 12.7., ET 16.7., 27.7. - 88,6 Hcg, 3.8. - 2100 Hcg, 20.9. - UZ - 6 cm, screening OK
111janinka - 1IVF - OPU 23.7; ET 29.7.; 7.8.//; 9.8.HCG 137;UTZ 31.8. srdíčko, 12.10. screening OK - TP 14.4.
leeela - 1 IVF - ET 22.7, 29.7 pozitivní TT, 3.8 prví test z krve: HCG 400, KO 8.8 :HCG 2625, UTZ 22.8,Mimi'A' srdíčko,6+3, mimi'B' zatím bez srdíčka, 6+1,předána k obvodní Mudr, KO 24.8
bugee - 3IVF - OPU 30.7., ET 4.8., 31.8. UTZ ♥ 5mm, UTZ 7.9. 1,1cm; UTZ 19.9. 2,3cm; 10.10. 5,87cm; 12.10. screening OK (1/2100) a 6,46cm
moninka2 - 1.IVF, OPU 11.8. , oocytů 11, ET 16.8. 2 embryjka zavedená, žádný mrazáček, 31.8. //, 7.9. UTZ 9,4mm zatím bez srdíčka, 13.9.UTZ srdíčko, další kontrola 4.10.
tina74 - 2.IVF - OPU 2.8., ET 6.8., 17.8. //, UTZ 30.8. - ♥ 4 mm, UTZ 8.9. - 1,1 cm , UTZ 21.9. -2,1 cm, 13.10. screening OK (1:3280), 5,89 cm
Jajinka28 - 2.IVF, OPU 17.8., ET 20.8. - 2 embryjka , TT 1.9. //, KO 21.9. UTZ ,srdíčko, těhu průkaz, 12.10. - 2,8 cm, vše ok, screening 1.11.
vanule- 1IVF, OPU 29.9, ET 4.10 2embyjka 14.10 potvrteno pozitívní HCG, KO 21.10

pentagras
21. říj 2011

@bugee děkuuuju 🙂 🙂

bugee
22. říj 2011

Ahoj zlatíčka 🙂
Dnes mělo být slunečno, zatím je to hnus fialovej - byla jsem na prochajdě se psama a pěkně lezavo mi bylo... Tak jsem se dala do uklízení, uvařila oběd a i manželovi s sebou do práce, teď jsem si udělala čajík s medem a zázvorem a hodlám hodit nožky na stůl, zabalit se do deky a koukat na tenis (Šafářová hraje o účast ve finále v Moskvě). Pak možná další procházka se psy a dál se uvidí. Jestli budu mít dost morálu a energie, pojedu do obchodního centra, potřebuju sehnat pár věcí.
Mějte se těhulinky krásně a snažilkám držím ze všech sil palce (teď samozřejmě zejména @flyaway)!

bugee
22. říj 2011

Dám vám sem recept na nás dnešní oběd: krůtí maso na kostky, cibule na větší kousky, hlavička česneku (stroužky na čtvrtky), paprika nakrájená na nudličky, hrášek (ne moc, abyste nelítaly u stropu 🙂 ), sypaná kukuřice, pár cherry rajčátek na půlky, to vše do pekáče, trochu zasypat podravkou (používám Natura, je bez konzervantů a barviv, s vysokým obsahem sušené zeleniny), trošku hořčice, zalít troškou rýžového oleje a 1/4 l kuřecího vývaru (nepoužívám kostky, ale ve vaničkách "bohatý bujón" od Knorru). Šup s tím do trouby a v horkovzduchu na 220 cca 40min. K tomu jsem nakrájela omyté brambory ve slupce na osminky, dala na plech a přidala do trouby na 20min. Je to velmi zdravé, lehké, výživné a chutné jídlo - nazvala jsem to "co dům dal", ale doporučuji, ještě mám porci k večeři a už teď se mi na ní sbíhají sliny 🙂 Tak dobrou chuť všem 😵

janijacek
22. říj 2011

Ahoj holky! Jste tu nektera? Po sto letech mi na cas zbyl cas, tak snad ho tu neztravim sama? 😅 Jak se vsechny mate?

janijacek
22. říj 2011

@flyaway Moooc gratuluj ke KETiku! A moc drzim pesti!

janijacek
22. říj 2011

@cuddle Tak uz se to blizi? Uz prisla MS nebo jeste cekas?

janijacek
22. říj 2011

@bugee Jsem doma sama, tak jsem mela mrkev s bramborami na pare-precek si nestezoval, tak je to dobry,ale delas mi teda chute:D

janijacek
22. říj 2011

Talze jsem tu sama 😅
Tak treba se potkame jindy 😵

xavera
22. říj 2011

@bugee děkujeme za receptík...mňam, vypadá to velmi lákavě. My byli dnes na večeři s manželem ve výborné restauraci a já si moc pochutnala na lososovi s fazolkami. To byla dobrota a mimi se jistě pomnělo. Včera navečer jsem si byla na poště pro Angelsounds a hned ho doma vyzkoušela. Hledali jsme s manželem oba srdíčko asi hodinu a byli z toho tedy pěkně zklamaní, protože jsme ho nenašli. Nemohla jsem kvůli tomu vůbec spát a přemýšlela všelijak. Představa, že kontrola je až za 3týdny mne děsila. Takže místo, abych se uklidnila poslechem srdíčka, jsem se ještě daleko víc vynervila a dokonce i litovala, že jsem si přístroj vůbec koupila. Ráno jsem to ale hned zkusila znovu a srdíčko našla celkem rychle!!! 😀 velmi dole až na stydké kosti, kde bych ho ani nečekala. Taky jsem zjistila, že v sedě se najde lépe nežli v leže. V leže možná mimi klesá více dozadu, jinak si to neumím vysvětlit.
Ptáš se mě na váhu, jak přibírám - no tak teda přibírám 😉 za poslední týden další 1,5 kg navíc. Už mám 3kg celkem víc než před otěhotněním. Ale tak když si vemu, že za týden vlastně začínám 5. měsíc, tak je to asi celkem v pořádku.

xavera
22. říj 2011

@jajinka28 jojo, 17.týden zní vážně krásně, tuto středu jsem byla v Gennetu na druhotrimestrálním screeningu - jen na krvi. Výsledky pošlou mé doktorce, pokud nebude vše v pořádku, tak budou volat. Jinak další velký ultrazvuk mám ve 20. týdnu, to by mi už mohli říci pohlaví...tak snad se mimi nebude stydět 🙂 . Taky funím, jen se trochu víc pohnu, jako ty. Minulý víkend jsme byli s partou kamarádů v Českém ráji a oba dva dny jsme podnikli výlety. Vždy to bylo bohužel do nějakého krpálu, tam obídek a pak zase dolů. V té první části jsem jim prostě nestačila. Manžel mne vlekl, ale stejně jsme byli všude poslední 😀 dokonce se strachoval, jestli je to normální. Tak mě to krapet nakrklo...vysvětlila jsem mu, že když člověk 3 měsíce prozvrací, pak 2 týdny proleží s chřipajznou a navíc je těhotný, nemůže po něm chtít zázraky. Sama na sebe jsem byla hrdá, že jsem to vůbec zvládla a v polovině těch štrek to nevzdala.

xavera
22. říj 2011

@janijacek tak co je u tebe nového? jak se cítíš a co prožíváš? ...nechceš si upravit profil, ať vidíme pod tvým jménem, v jakém jsi týdnu? Máš tam stále "snaží se" - nebo to nechceš zakřiknout? 😉

bugee
22. říj 2011

@xavera Jak jsem začala číst Tvůj příspěvek, nejdřív jsem se úplně lekla, že máš kvůli mně trápení, pak se mi ulevilo, že jsi srdíčko našla 🙂 Taky jsem tím poprvé strávila hodinu, a taky jsem srdíčko našla úplně dole kousek vlevo - to už bylo skoro poslední místo, kde by mě vůbec napadlo hledat... To jsem si oddychla, jsem fakt ráda, že se Ti to povedlo 🙂 Četla jsem i o děvčatech, co ho právě vůbec nenašly, tak nevím, jestli jen nebyly trpělivé a nesnažily se hledat i na nepravděpodobných místech...
S tím přibíráním - teda 1,5kg za týden je moc pěkný 😨 - to budu vypadat za chvíli jak slonice, to se mám na co těšit 😉 Ještě, že nám netrvá těhotenství taky 2 roky... 😉 Jen jsem zvědavá, jak se mi ta kila pak podaří sundat, protože s tím mám problém i normálně, a to docela dost sportuju (teda minulý čas - sportovala jsem, teď mám tabu).

bugee
22. říj 2011

@janijacek Taky jsem zvědavá, jak válčíš - když už jsi sem nakoukla, tak něco napiš o tom, jak se máš, jestli Ti je dobře a co pořád děláš.

cuddle
autor
22. říj 2011

@janijacek nene zatim se porad neuracila....dnes 5ty den od agolutinu, takze cekam

xavera
22. říj 2011

@pentagras připojuji se ke gratulantům..nádherný výsledek - super!

@tina74 ty ses do toho obula teda...hned aquaaerobik...není to trochu zhurta? já začnu asi napřed pomalým plaváním, abych se rozhýbala a postupně zpevnila vše ochablé. Ale jestli to tak cítíš, že je to v pohodě hlavně tě to baví a nic nebolí, je to určitě v pořádku.

@werinka1 werinko, nemám slov ☹ často na tebe myslím, je to hrůza co musíš zažívat. Nechápu, proč se ti děje tolik ošklivého. Nemohu ti bohužel nic poradit, nemám zkušenosti. Jen ti moc moc držím palce.

xavera
22. říj 2011

@bugee to jsem nechtěla, takhle tě vyděsit 😒 vše je v pořádku, tluče!!! člověk je hned klidný a šťastný, že je vše v pořádku. Opravdu moc děkuji, že jsem se tu o tom přístroji dozvěděla. Jen jsem se nedočetla, jak často se smí přístroj používat, aby to mimi třeba nějak neškodilo, ale říkám si, že snad nemá jak.
No, ta váha...krapet se toho bojím jak to bude pokračovat. Přitom se nijak nepřejídám, jím hodně ovoce a zeleniny, nemlsám čokoládu apod. Podle mého měření každý týden mi roste jen břicho a prsa. Boky a stehna zatím zůstávají na počátečních mírách. Podle mé chytré knížky, by váhový přírůstek ve druhém trimestru měl být asi 6 kg.

xavera
22. říj 2011

jo a holky, ještě jedna velká věc...DNES VEČER JSEM HO ASI POPRVÉ UCÍTILA...takové krátké zavrtění..jako by mi v podbřišku slabounce zavybroval mobil jen asi 2 vteřiny, musí to být ono, nikdy jsem nic takového necítila, nenapadá mne, co by to bylo jiného. Tak uvidím, jestli se to bude opakovat, či zesilovat.