1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

flyaway
1. led 2012

Děvčátka, mám otázku ohledně injekce do svalu (konkrétně do zadečku). V pátek mi píchali poslední, třetí "olejovku", která mě teda (narozdíl od těch dvou předchozích) děsně bolela už při vpichování a vpouštění. Nicméně to, co se rozjelo poté, jsem ještě nezažila - neskutečná bolest při sebemenším pohybu, nemůžu sedět, ležet, chodit, i v klidu mi v oblasti kyčle jakoby cuká a navíc se k tomu přidala i teplota (včera skoro 38 stupňů 😢 ). Tak si tak říkám, zda třeba nedošlo k napíchnutí nervu či kosti nebo tak něco a absolutně nevím, co s tím. Zítra navíc musím do kanclu, tak nevím, jak to přežiju 😒 . Každopádně asi zítra zavolám do CARu a poptám se a v úterý bych tam kdyžtak zajela.
Nemáte s něčím podobným zkušenost? A pokud ano, co vám pomohlo?
Děkuju moc!!! 🙂

bugee
1. led 2012

@flyaway Bohužel, s ničím takovým nemám zkušenost, tak Ti neporadím 😒 Určitě si zavolej do CARu co nejdřív! Teplotu můžeš srazit paralenem, ten je OK. Drž se, děvče!

bugee
2. led 2012

@flyaway Tak co, už je to lepší? Volala jsi do CARu? A co teplota? Moc na Tebe myslím a doufám, že už je líp a vše bude brzy v pořádku.

bugee
2. led 2012

@flyaway Jsem blbka - teprve teď jsem četla komentář ve Tvém profilu - antibiotika, to je super, určitě zaberou a bude dobře 🙂 Hlavně se uklidni a nestresuj se, ať se miminku daří!

xavera
2. led 2012

@flyaway předně gratuluji ke krásnému výsledku HCG! Holka, co se ti to stalo ☹ fuj, to je hrůza. Držím pěsti, ať ti ta antibiotika rychle pomohou.

flyaway
2. led 2012

@bugee
@xavera
Děkuju holky, no je to taková příjemnůstka, ale tak snad bude za pár dní líp - kdyby ne, tak musím na chíru a udělají mi punkci nebo zavedou dren, ale k tomu doufám nedojde 😕 .
No teď se válím v posteli, rozmražuju si na zadku maso (páč mám ledovat a led jsem v mražáku nenašla 😀 ) a dodělávám ještě pár věcí do práce, páč to zrovna vyšlo tak blbě na začátek roku, kdy je tak nějak nejvíc práce (no šéf byl přímo nadšen 😖 ).
Ale aspoň jsem klidná kvůli mimču, vážně jsem se už začala bát, že to neustojí - tak teď jen, ať je na UTZ všechno v pořádku a show může začít... 😀

xavera
2. led 2012

@flyaway tak jen tak dál, hlavně že to bereš takhle optimisticky 🙂 to je polovina úspěchu zaručena. Ať tě to brzy přestane bolet.

cuddle
autor
2. led 2012

ahoj holky vsem vsechno nejlepsi v novem roce 🙂

cuddle
autor
2. led 2012

@flyaway teda viděla jsem rozmrazovat maso různě, ale na zadku , holt musiš byt neco extra , co 😀 😀 😀 😀

flyaway
2. led 2012

@cuddle 😀 No když není led, tak se nějak improvizovat musí 😀 . Ještě jsem přemýšlela o hrášku a hranolkách, ale pak jsem si řekla, že večer by mohly být kotletky 😀 😀 😀
No a co Ty, jak se těšíš do lázní? 🙂

bugee
3. led 2012

@flyaway Tak jak je? Zabraly antibiotika? A co kotletky? 🙂

bugee
3. led 2012

Jinak děvčátka musím říct, že začínám pěkně nabírat - ubrala jsem z jaterní diety, no a najednou to jde nahoru úplně samo ☹ Celkově už mám +4,5kg. Bříško se taky skokově zvětšuje, včera jsem měla docela bolesti kolem jizvy od slepáku (asi jak se napínají vazy...). Jen ten náš malinkatej prďolka není nijak moc aktivní - chvilku ráno, chvilku večer, ale přes den nic moc. V sobotu jdu na kontrolu, doufám, že bude vše v pořádku. Ani nevím, co mě čeká (vnější/vnitřní ultrazvuk?, kontrola čípku?... vůbec netuším).

sal80
3. led 2012

Krásné ráno a dodatečně....ať je rok 2012 jedním z nejhezčích 🙂

tina74
3. led 2012

@bugee Ahoj, třeba aktivní je, jen ho tolik necítíš, když máš placentu vepředu. Mně paní doktorka na velkém ultrazvuku ve 22. týdnu říkala, že jsem pohyby začala cítit tak brzy a cítím je tak intenzivně, protože mám placentu vzadu. Asi jsou na to různé názory - vzpomínám si, že Tvoje paní doktorka s tímto názorem nesouhlasila...
A váha? Mně se ten šílený nárůst kolem 20. týdne teď kupodivu zastavil. A to miminko rozhodně netrápím hladem. Asi je to fakt hodně nevyzpytatelné a individuální...
No a jinak hurá - už Ti naskočil 25. týden! Já si ještě musím počkat do zítřka🙂

flyaway
3. led 2012

@bugee Jojo, vypadá to, že antibiotika skutečně zabraly - je to o moc lepší, už můžu dokonce i chodit 😀 . No a hlavně nemám teplotu, které jsem se popravdě kvůli prďolkovi bála nejvíc 🙂 .
No a z kotletek se vyklubala krkovička, takže ji dnes upeču na česneku a rozmarýnu jako odměnu pro toho mýho mužíčka, který se o mě tak krásně stará 🙂

flyaway
3. led 2012

@bugee Jinak 4,5 kila v 25. týdnu mi nepřipadá až tak moc, hlavní je, jak se cítíš 😉

tina74
3. led 2012

Ještě jsem zapomněla poreferovat o nových zvucích, které mám v břiše od Vánoc. Miminko si asi začalo intenzivněji trénovat plíce, a když vydechuje nebo vykuckává vodu, pěkně to tam bublá... V těch chvílích se většinou vůbec nehýbe (asi se plně soustředí na tuto zodpovědnou činnost), tak to i trošku cítím...

xavera
3. led 2012

@bugee
@tina74
souhlasím s Tynou - bude to určitě tou placentou. Já mám placentu taky vzadu a malou cítím téměř neustále. Paní doktorka i knížky mi to potvrdily, že to je uložením placenty.
Jinak co se děsíš..4,5 kg ve 25.tt nahoře je krása! Když se mrkneš na grvidogram v těhu průkazce, je tam na normálové křivce v této době 6 kg nahoře. Takže máš co dohánět 😀 Jinak já se dnes zvážila a mám +8kg 😒 ach jo, teď se to asi začne rozjíždět v tom 3.trimestru.

tina74
3. led 2012

@flyaway To je moc dobře, že se to zlepšilo🙂 Kdy máš první ultrazvuk? Chci říct, na kolikátý den to vychází? To už možná bude i srdíčko, že jo? My jsme ho měli 5tt+6...

tina74
3. led 2012

@xavera @bugee Já už mám 11 kg🙂 Fakt se to teď ale nějak zastavilo, takže nepanikařím. Nicméně břicho mi už vyrostlo pořádně - o nové, resp. prozatimní manželově bundě jsem už psala. Mám radost, že se to vyřešilo. Už jsem myslela, že přes zimu buď zmrznu nebo si budu několik měsíců připadat hrozně v něčem šíleném. Ještě si budu muset konečně koupit novou podprsenku. Pořád nosím své původní a už je to neudržitelné... Taky mé těhotenské kalhoty jsou už čím dál těsnější a trička/svetry čím dál kratší. Jakoby se to všechno postupně sráželo při praní🙂

xavera
3. led 2012

@tina74 to je hrozné ty prací prostředky dneska, co? Všechno nám takhle sráží 😀 já už těhotenské kalhoty skoro nenosím. Ten velký kus látky přes břicho je zatím sice super, ale při sezení mě dře ten přechod mezi džínovinou a látkou nad tím. Takže nosím výhradně těhotenské sukně, tam žádný takový přechod není. Zase je sranda, když jedu autem a zapínám se do těhotenského pásu mezi nohama, tak si sukni buďto vytáhnu celou do pasu, nebo ji stáhnu až pod zadek. Pak když lezu z auta a nasazuju jí spátky, musí to vypadat komicky 😀 Jinak kabát jsem sehnala v sekáči velký, prošívaný, teplý, jako nový - stejnak když se do něj zapnu, vypadám jak bonbón nebo had co spolkl srnknu 😀

tina74
3. led 2012

@xavera Kalhoty se mi právě taky už zařezávají při sezení. Když stojím nebo chodím, je to OK... Mnohem pohodlnější jsou moje těhotenské šaty, ale ty zase nejsou moc teplé. A vůbec nejpohodlnější jsou moje těhotenské tepláky! 😀 Asi se pokusím koupit nějaké teplejší šaty, leginy s dlouhým svetrem nebo sukni. Ještě mi zbývají skoro 4 měsíce, tak to budu muset nějak řešit Nemáš teď nějaké nové tipy na nákupy?

xavera
3. led 2012

@tina74
byla jsem se opětovně mrknout v HM, chtěla jsem nějaké nové šaty nebo sukni, ale nemají tam vůbec nic ☹ tak tahám dokola to, co mám. Ráda bych to nějak obměnila, protože 3 sukně a 2 šaty pořád dokola už mě teda moc nebaví. Svetříků, halenek a triček mám jinak celkem dost, vesměs poděděno po kamarádce. Také bych ocenila nějaký typ na nákupy. 😒

xavera
3. led 2012

Holky, co mě tedy docela zaujalo na Vánoce - trochu jsem čekala, že naše okolí bude vědět jak si s dárky pro nás poradit, když čekáme mimi. 🙂 Možností je přeci dost - minioblečky, nějaká první hračka, nebo pro mne nějaký těhu topík, knížka či fotoalbum nebo tak něco. Stejně jsme dostali spoustu totálních zbytečností, které ovšem evidentně stály spoustu peněz. Tak nechci si stěžovat, jsou to dárky a vážím si jich. Jen je to hodně zajímavé, jestli se třeba ostatní bojí aby něco nezakřikli, když mimi ještě není na světě....to mi vychází jako jediné rozumné vysvětlení...jen taková úvaha 🙂

flyaway
3. led 2012

@tina74 My budeme v den UTZ teprve 5tt+2, takže si myslím, že na srdíčko je celkem brzy, ale vzhledem k vysokému hcg bude možná ten počáteční vývoj rychlejší 🙂 . Teď mi tak vrtají hlavou slova koordinátorky, která říkala, ať přijdu za 10-12 dní, že už by měly být vidět komůrky - myslela tím srdíčko?

flyaway
3. led 2012

Jinak holky s těma šatama si myslím, že byste možná objevily něco v Takko fashion - mají tam poměrně velký výběr pletených šatiček, které sice nejsou přímo těhu, ale zase jsou natolik elastické, že by se do nich bříška určitě bez problémů vešla 😉

xavera
3. led 2012

@flyaway já viděla srdíčko cvakat v 6. týdnu 😉

flyaway
3. led 2012

@xavera Já si myslím, že teď se jen ujistíme, že je drobek, kde má být a na srdíčko si ještě další týden počkáme 🙂

babka
3. led 2012

@bugee naše mimčo je asi taky lenoch, nebo ty pohyby taky tak nevnímám. Je pravda, že v práci na nějaké sebepozorování nemám čas, všimnu si jen, když mě naše princezna pořádně nakopne 🙂 Placentu mám normálně uloženou vzadu, ale to vnímání pohybů může souviset i se stavem břišní stěny - tloušťkou, stavem svalů... Je fakt, že ve 24tt na 3D ultrazvuku se to naše mrně hýbylo až až, ale z toho mrskání jsem vnímala jen něco.

@xavera @tina74 co se týče oblečení, tak těhotenské kalhoty ani nemám, byly mi nepohodlné hned na první vyzkoušení v obchodě (a že jsem jich testovala spoustu). Zatím to řeším jednou těhu sukní a jinak nosím úpletové šaty. Nějaké mám z dřívějška, teď jsem přikoupila nějaké v M&S a minulý tyden v camaieu ve výprodeji dvoje za 130Kc/ks. Zatím prima. Nosím k nim punčocháče z M&S. Mají tam super zimní s vlnou a velikost XL sahá až nad bříško, krásně sedí, neslízají a neškrtí...

xavera
3. led 2012

@babka
@flyaway
holky díky za fashion tipy. Vyrazím na nákupy. Jinak dnes mne čekají poprvé rehabilitace se zády, tak jsem na to moc zvědavá, zda to pomůže. Každopádně je skvělé, že něco takového existuje a budu to mít plně hrazeno pojišťovnou. Chtějí mi dělat ultrazvuk svalového spasmu - mám pod levou lopatkou trvale stažený sval. Jsem celkem zvědavá, co vše mě tam dnes čeká.