1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

flyaway
11. led 2012

@ma.ja Děkuju moc, snad už bude mít vše zdárný průběh 🙂
No a jak se daří Tobě? A co ta vaše malá princeznička, roste jako z vody? 🙂

xavera
11. led 2012

@ma.ja ahoj! Co Terezka?

tina74
11. led 2012

Holky, co jste zhruba stejně daleko, cítíte taky někdy takové divné brnění místo pohybů? Myslíte, že to miminko zrovna čůrá nebo vydechuje plodovou vodu? Já to mám dneska strašně moc a zrovna někde u své močové trubice, tak je to takový fakt divný pocit...

xavera
11. led 2012

@tina74 taky toto občas cítím...jakoby vibrování - ale netuším, co mimi dělá 🙂 není to jen nějaký druh pohybu dole na močáku? třeba nějaké tření, přesun nebo tak? Jinak já si užívám vesele škytavky - poslední dobou zhruba 2 x denně mi pravidelně 5 minut cvaká v bříšku. Naposled včera večer, dnes ráno a dnes odpoledne. Hledala jsem si to a je to prý normální a nacvičování dýchacích svalů. Tohle ještě nemáš?

tina74
11. led 2012

@xavera Vysloveně škytání jsem zatím necítila. U mě je to takové zvláštní brnivé proudění nebo někdy jakoby kručení (ale není to můj žaludek ani střeva). Začalo to o Vánocích. Miminko buď spí, cvičí nebo tam dělá tyhle podivné věci, kdy se u toho hýbe jen minimálně (asi se soustředí🙂. Mívám to v různých častech břicha, ale teď je to hrozně nízko a vibruje mi tím i močová trubice☹ Nebolí to, jen je to takový blbý pocit, když je to až dole, jako by mi mělo vypadnout ven.

bugee
11. led 2012

@tina74 @xavera Můj prcek mi nebrní 😉 ani zatím neškytá, ale zato právě cca 30 minut dovádí tak, že se mi prohýbá celé břicho, chvilkama je to dost legrační, ale chvilkama je mi z toho tak divně jako bych byla na horské dráze 😉 Co mi ale dělá dost často je, že nějak zalehne močák, takže se mi chce čůrat, ale když pak jdu na záchod, skoro nemůžu nic vyčůrat, vzápětí si prcek odlehne a mě se začne chtít znovu a děsně... nejhorší je, že se jdu vyčůrat vždy, když odjíždím z práce, abych přes celou Prahu vydržela, no a zrovna dnes jsem kvůli tomu málem nedojela ☹

bugee
11. led 2012

@ma.ja Ahoj po dlouhé době 🙂 Jak se vám daří? Napiš, jak je Terezka úžasná a jak se máte! Těšíme se na zprávy a rady od první maminy v naší diskuzi 😉

bugee
11. led 2012

@jajinka28 A co Ty, chuděrko naše? Jak dopadlo dnešní EKG a ostatní vyšetření? Doufám, že máš nějaké pozitivní zprávy, už bys je potřebovala jako sůl 😔

bugee
11. led 2012

@xavera Taky jsem měla u cukrovky jen dva odběry a žádné kontroly moče - navíc jsme mohly během celého vyšetření pít neslazený čaj nebo vodu s citronem, takže jsem ten hnus hned zapila 😉 Ale vidíš, u každého doktora je to jiné... A co ty Tvoje kontrakce, koliks jich napočítala za den? Ubrala jsi trochu z aktivit a zlepšilo se to?

bugee
11. led 2012

@flyaway Jak je Tobě? Máš nevolnosti nebo si to užíváš nebo si to užíváš i přes nevolnosti? 😉

bugee
11. led 2012

Jinak jsem už v práci zvolnila - včera jsem odešla ve čtyři ke kadeřníkovi a dnes ve čtyři domů a s pejskama hned na procházku 🙂 Momentálně mi přijde, že mám období, kdy mi je úplně nejlíp - užívám si řádění prcka a nic jiného mě netrápí. Na konec ledna jsem domluvená s kamarádkou na předání výbavičky, už se začínám těšit, že případně něco dokoupím.
Včera jsem si zaslechla něco o odběrech pupečníkové krve, ale zatím toho nevím dost - už jste si k tomu hledaly informace? Ověřila jsem si jen, že na Mělníce ji odebírají, ale někde jsem zahlédla, že to stojí 10tis, nevíte někdo, jak to je? Zatím z toho mála, co vím, mi to přijde jako dobrý nápad a šla bych do toho, jen jestli to není jen nějaké další zbytečné tahání peněz z lidí, co tomu nerozumějí... Pokud k tomu někdo máte nějaké relevantní info, dejte vědět.
Také jsem se vás chtěla zeptat, jestli si budete pořizovat EPI-NO a cvičit s ním před porodem nebo jestli zkusíte pouze masáž hráze nebo nic a necháte to osudu (nástřih a tak...). Já bych si ho chtěla koupit, jestli bude na příští kontrole (zač. února 29tt) vše v pořádku a nebude mi hrozit předčasný porod... Jinak by to nemělo smysl 😒

flyaway
11. led 2012

@bugee Nevolnosti zatím ani ne, jen jsem to dneska asi přehnala s vycházkou a dost mě bolí bříško, tak snad jsem něco nepodělala ☹ . Navíc se mi zas ozývá ta noha, asi mám dnes nějaký den blbec 🤐
Ale jinak si to samozřejmě užívám, studuju všechny dostupné informace na netu a hodně, opravdu hooodně spím 😀

flyaway
11. led 2012

@bugee S tím EPI-NEM jsem četla vcelku rozdílné názory, ale většinou převládal ten, že je to zbytečně předražená hračka, která se dá lehce nahradit jiným způsobem přípravy. No a samozřejmě v některých případech to může být prý i nebezpečné, tak nevím. Já tak daleko sice ještě nejsem, ale jak jsem doma na té neschopence, tak už mám prostudováno snad úplně všechno 😀

bugee
11. led 2012

@flyaway Hm, já četla diskuzi tady na Koníkovi a spíš převládaly velmi pozitivní zkušenosti, tak nevím 😖 . Jsem extrémně úzká (ne porodní cesty, ty mám celkem OK, boky široké, ale vůbec si neumím představit průchod hlavičky zcela ven - doktorka mě vždy vyšetřuje dětským zrcátkem... 😒 mám z toho předem docela hrůzu...).

tina74
11. led 2012

@bugee Já jsem vůbec netušila, co to je. Teď jsem si to našla.... Na první pročtení je mi z té představy docela špatně, ale možná to přehodnotím. Nastudování problematiky porodu pořád odkládám, asi se do toho pustím těsně před únorovým předporodním kurzem. Teď se snažím se tím raději ještě nezabývat...

flyaway
11. led 2012

@bugee Ono těžko říct, ty negativní názory byly spíš ze strany odborníků (lékaři, porodní asistentky), rodičky si to ba naopak pochvalovaly. Určitě bych to zkonzultovala s doktorkou, ono možná i po tom IVF je to takové rizikovější, tak bych se trošku bála experimentovat. Ale pokud by mi to nemělo způsobovat žádný problémy a ba naopak to pomohlo předejít nějakým nástřihům, tak bych do toho určitě šla, i když to není zdaleka nejlevnější - holt je to všechno jeden velký byznys 🤐

pentagras
11. led 2012

Ahojky devčátka, tak se hlásím opět po delší době. doufám že se tu vesele těhotní 🙂 no já jsem po propuštení z nemocnice, opět hrůza,depka, no síla.Začalo mě bolet břicho tak jsem šla k dr,zjistili mi že se mi zkracuje čípek, okamžitě do nemocnice, no tak mě čekal dálší šoking když mi dr řekla že do 24 tt kdyby něco hrozí předčasnej ale potrat a od 24 tt je to už předčasnej porod, tak nerrvy stres, postel hlavou dolů, no naštestí jsme zažehnali ten blbej týden a trochu se to zlepšilo, pustili mě do domácího ležení, nesmím nic jen ležet a rychle na yácho a umýt,tak snad se to ještě víc zlepší, nemám ještě nic připaveno, tak doufám že tam mimčo ještě pěkně vydrží 🙂 Já musím mít furt něco extra 🙂 Všechny se držte, je to boj, fakt se teším až porodím a budu mít doma miminko ale tedka at tam ještě vydrží 🙂 🙂

pentagras
11. led 2012

@flyaway gratuluju, konečně, jupííí

flyaway
11. led 2012

@pentagras Jejdanánky, další princeznička by se chtěla dostat na svět předčasně, ty holky jsou děsně nedočkavý 🙂 . Prosím Tě, odpočívej a drž se, ať tam vydrží co nejdéle. Je dobře, že Tě pustili domů, přeci jen je to na psychiku lepší, než to nemocniční prostředí. Budu na vás obě myslet, ať jste v pořádku 🙂
A za gratulaci děkuju, ještě to nechci zakřiknout, přeci jen je ten 1. trimestr takový nejistý... 😒 Ale tak samozřejmě doufám a věřím, že bude vše v pořádku 🙂

bugee
11. led 2012

@pentagras Co to tu čtu? Říkala jsem si, že ses dlouho neozvala... To je děs 😖 Tady nemá snad normální těhotenství bez vážnějších komplikací už nikdo 😒 Šetři se, odpočívej, ať malá ještě bojuje a vyčká! Sama se bojím problémů s čípkem (jsem po docela velké konizaci, doktoři mi původně hrozili i odebráním dělohy, ale nakonec to dopadlo lépe...), zatím teda drží, ale abych to nezakřikla 😕 V každém případě držím palce, ať se čípek uklidní a ať to dotáhnete co nejdál! Drž se.

werinka1
12. led 2012

Teda holky když to tak čtu, tak si řikam, že to snad ani nejde bejt v těhotenství v klidu! Já přidam jednu katastrofu, snad se nebudete zlobit, ale mě to hrozně sebralo. Moje kamarádka byla v 21 tt a včera jí ukončili těhotenství. Měla problém s krvácením, už od začátku, byla krátce hospitalizovaná, ale jinak prej mimčo ok. pak se jim najednou zdálo, že má málo plodovky. Nějaký vyšetření byli, ale až když jeli do Plzně na genetiku na UTZ v 2 trim, tak jí řekli, že je tý plodovky strašně málo a okamžitě jí poslali do fakultky. Tam jí prej přes břicho plodovku dopíchli, ale unikala pořád, takže verdikt - ukončení těhotenství. Jak jí ho ukončili je asi každý jasný. Když mi to psala, tak jsem bulela jak želva a normálně jsem si řikala, že to snad neni možný. Před půl rokem už potratila, ale o něco dřív, v 10 tt. To je tak nespravedlivý. Jak může bejt člověk v pohodě, když to vidí kolem sebe. To je jeden velkej nervák od samýho otěhotnění ☹ 😠

babka
12. led 2012

@werinka1 jj, jsou to věčný nervy ☹ A to jsem si kdysi myslela, že se budu nervovat jenom do pozitivního těhu testu 😉 Ale je to asi čím dál tím horší. Nejřív jsem se nervovala, aby všechny screeningy vyšly v pořádku. Pak jsem si říkala, že to bude prima, až bude prcek kopat. A teď se pokaždé nervuju, když delší dobu nekope, jestli je v pořádku. Oddechnu si snad, až budu mít naše zlatíčko v náručí, i když věřím, že tím zase začnou jiný nervy...

werinka1
12. led 2012

@babka Přesně tak. Já když viděla ten pozitivní těhu test tak jsem byla v takový euforii, ale od tý chvíle zjištění jsem se začla pozorovat a nervit jestli je to jak má být a nedokázala jsem ani přemýšlet nad ničim jinym. Jenže to jinak nejde a já už se tak těšim až zase budu držet ten proužeček papírku s // 🙂

tina74
12. led 2012

@werinka1 Jo, jo, jak už jsem psala, z toho mám teď sama lehkou paranoiu, protože mi něco podobného vyprávěla kamarádka o své známé. Té se to ale stalo později a mimčo zachránili, ale jen díky tomu, že si úniku plodové vody všimla. Já se teď pořád pozoruju, jestli ze mě něco nevytéká a jestli není břicho nějak malé☹ Ne že bych z toho nějak zvlášť vyšilovala, ale 100 % v klidu rozhodně nejsem....

babka
12. led 2012

@werinka1 Taky se dočkáš zase // a budeš si užívat jiný starosti něž teď 🙂

@tina74 100% v klidu už jsem tedy dlouho nebyla. A nevím, jestli to ještě někdy zažiju 😉 O sebe jsem nikdy extra starosti neměla, ale to malý strašný a to je teprve v bříšku...

ma.ja
12. led 2012

ahoj holky 😵
co to tady čtu, samý nerváčky ☹

...my se máme fajn 🙂 Terka chytla před vánocema rýmu a ještě pořád s ní bojujem....ze zoufalství mi pomohla kamarádka lékárnice, že můžu dávat Mukosolvan junior, takže veškerá "zadní" rýma, která nechtěla ven, se teď spustila a luxujem chobotek snad každý 2 hoďky...tak doufám, že už bude brzy ok 🙂 Jinak je strašně sladká, už se chechtá, zajímá se o hračky....asi 1měsíc trvalo, než se "udomácněla" 🙂 ale už jsme její 😵

werinka1
12. led 2012

@ma.ja Krásný 🙂 Ať se malá brzo uzdraví a posílam spoustu pusinek. 😵

cuddle
autor
12. led 2012

@ma.ja jeeeee ja uz chci taky, my byly na prvnim pohovoru u psychologa a pripravka asi od pulky dubna, tak snad se to pohne, no ale rikal nam, ze mame pocitat nejdriv konec roku 2013 spis prvni pulka 2014 snad by mohla byt realna, takze jeste hooodne dlouho

flyaway
12. led 2012

@cuddle No teda, to jsou čekačky 🤐
A není šance, že se to třeba nějak urychlí?
Ale tak hlavně, že se něco děje a navíc - na ty krásné a důležité věci se vyplatí počkat! 😉

xavera
13. led 2012

@bugee ahoj, to je dobře, že jsi zvolnila jen do 16. To mě se to moc nedaří. Zjistila jsem, že když odcházím v 16, tak vlastně nemůžu stihnout vše co bych chtěla a akorát mě to znervózňuje a často se tedy v práci zdržím stejně až do 18 😀 musím s tím nějak zatočit 🙄

To EPI-NO tedy také zvažuji, asi to pořídím. Doktorky se na příští kontrole asi zeptám, ale počítám, že bude spíš proti 😒