1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

pentagras
24. led 2012

@cuddle ahojky cuddlinko, tak to ti budu po lázních držet palečky, jinak je tady ještě ta tabulka někde, já jen abych se koukla kdo jak na tom je..

cuddle
autor
24. led 2012

@pentagras tak ta bude nekde hooodne daleko....no ale ber, ze jste vsechny tehulky krome me a Werinky...my si holt asi pockame delsi dobu ... ☹

pentagras
24. led 2012

@cuddle určitě už Vám oboum to vyjde, myslíme na vás všechny tady, je to mazec ale počkej, pak se to povede a na vše špatný zapomeneš, každej ktěm dveřím jednou dojde a ony se otevřou, nesmutni, ted už to vyjde 😵

babka
24. led 2012

Holky, tak už jsem zase doma, jsem šťastná jako blecha🙂 Dneska odpoledne mě propustili. Sice nesmím do práce a musím doma ležet, ale aspoň, že už doma. Ve ČT mám kontrolu v rizikové poradně, tak snad se nic nezhorší a nebudou si mě tam chtít zase nechat....

jajinka28
24. led 2012

@pentagras
@xavera mně ten kýbl právě přijde divnej, ve vaničce se aspoň protáhne a hlavně co se manipulace týká, přijde mi lepší a bezpečnější..a po tom co jsem dnes viděla v tv, jak se s tím mimčem manipuluje při koupání v kýblu, tak mě to akorát rozčílilo 😀

jajinka28
24. led 2012

@pentagras jojo, taky holčička, Karolína🙂 Valentýnka je nádherný jméno, bylo jedním z favoritů 😉
takže tady je převaha holčiček, jen Jonášek od bugee tady drží "chlapskou" linii 🙂

jajinka28
24. led 2012

@cuddle ahoj cuddle, tak hlavně, ať lázně splní svůj účel, hlavně ať nabereš pořádnou sílu do dalšího boje 🙂 krásně si to tam užij, budeme se těšit na dojmy až se vrátíš 😉

jajinka28
24. led 2012

@babka vítej!🙂hurá!🙂 tak hlavně zase šup do postele a pěkně se šetřit 🙂

pentagras
24. led 2012

@jajinka28 Karolínka to je hezký, to dává jedna kamarádka tady 😵

babka
24. led 2012

@jajinka28 Doma jsem se uhnízdila na gauči a je mi fajn 🙂 Hned je to lepší pocit než v nemocnici, i když nesmím nic dělat. Tak holt dočtu knížky a dokoukám filmy, na které nebyl předtím čas 😉

jajinka28
24. led 2012

@babka přesně tak 😉 asi jsem to tady propásla, vy víte co čekáte nebo je to tajemství?? 🙂

babka
24. led 2012

@jajinka28 Vypadá to na holčičku, ale dokud nevykoukne, neuvěřím 😉 Kamarádce slibovali na 100% holku a na porodním sále vykouknul kluk.

bugee
24. led 2012

@babka Hurá, vítej doma 🙂 A opatruj se, ty knížky a filmy jsou dobrý nápad, tak hlavně neulítni k uklízení nebo vaření 😠

bugee
24. led 2012

@jajinka28 Jojo, zatím to vypadá, že tu bude mít Jonášek spoustu krásných nevěst 😉

babka
24. led 2012

@bugee Děkuji za přivítání doma 🙂 Budu se snažit být vzorná, nerada bych to naše mrně nějak ohrozila, přece jenom to ještě musí v bříšku chvíli vydržet 😉

kuc
24. led 2012

@cuddle Ahoj tak v neděli razíš do našeho kraje, jestli si dobře pamatuju jedeš s kamarádkou, tak pokud se neurazíš jednu radu, jedete v neděli proto můžete využít slevu SONE+ jestli jedete vlakem, jízdenka stojí 600 Kč a může na ni jet až 5 lidí dva dospělí a tři děti. Jizdenka z Brna stojí jinak cca 620kč když budete dvě tak to se SONE+ vyjde na půlku. Ještě typ na spojení Brno 6,20h příjezd Praha 9,54h odjezd Praha 10,07h příjezd Cheb 13,27 a z Chebu vám jede do F.L. autobus každou půl hodinu. Pocházím z Brna a zhruba dvarkát do roka jezdím k rodičům a když nejedu s rodinou autem tak jedu vlakem a nebo ještě radši autobusem a to student agensi do Prahy a z Florence do Chebu. Přeji vám krásný pobyt a hlavně ať to splní účel a příští vánoce držíš v náručí ten nejsladší dárek.

cuddle
autor
24. led 2012

@kuc je dekuju, ale my jedeme autem, kamaradky pritel nas veze, mame kazda myslim 3 kurfy...a to vlakem nedame
jinak diky za krasny prehled 🙂 manzel je strojvedouci a mam rezijku, takze ten spoj mi hledal uz kdyz jsem o tom uvazovala prvne, ale nakonec vyhral komfort a to ze mame mooooc veci 😀 😀 😀

kuc
24. led 2012

@cuddle Tak to jo, přeju krásný pobyt

xavera
26. led 2012

@pentagras ahoj, ptala ses, jestli máme vše nakoupeno...haha, nemáme. A jsem zvědavá, co mi zítra na kontrole doktorka řekne, protože bych ráda pár věcí koupila naživo. Zbytek samozřejmě přes internet. Příští týden přijde postýlka, očekávám doplňky ke kočárku a dnes jsem na internetu sehnala z bazaru přebalovací komodu s vaničkou. Teď budu vybírat matraci, podložku, mantinel, prostěradla a zavinovačku. Vůbec se v tom nevyznám, tak snad vyberu správně. Vytiskla jsem si seznam, co vše mimi potřebuje a .....je toho strašně moc.

xavera
26. led 2012

@cuddle tak to vypadá na super dámskou jízdu 😉 tak si to holky pěkně užijte a ty si pořádně odpočiň a vyrelaxuj se.

xavera
26. led 2012

@tina74 ahoj, už jsem o tobě dlouho nečetla...copak je u vás nového? Doufám, že je vše v pořádku a jen témata zdejší diskuse tě nevzrušují. 🙂

tina74
26. led 2012

@xavera Ahoj, všechno je v pořádku. Alespoň doufám. Zítra mám kontrolu, tak uvidím, co mi pan doktor řekne. Snad se nedozvím, že se mi zkracuje a otevírá čípek a nebudu muset zalehnout taky. Sleduju, co se tady děje, myslím na vás, jen jsem se teď snažila rychle dokončit poslední drobné pracovní nedodělky, daňové přiznání apod. a popojet s přípravami na miminko. Trošku mě děsí, že by se narodilo dřív (moje sestra už ve 33. týdnu) a já neměla nějaké důležité věci připravené. A je toho ještě poměrně dost, co musíme udělat. Teď jsem se právě věnovala těm různým zavinovačkám, spacím pytlům, peřinkám atd., jak jsem se na to ptala někdy minulý týden. Ještě nemám objednáno, ale už mám alespoň rámcovou představu. Čas hrozně rychle letí, a zrovna, když mě to těhotenství už opravdu baví (je mi teď dobře, mám zase víc energie, na břicho jsem si už nějak zvykla, líp se mi s ním i spí, no a s miminkem je čím dál větší legrace) pomalu se to začne chýlit ke konci.
Jsem si "doma", ale pořád je co dělat, takže nějak nestíhám. Začala jsem ještě chodit na nějaké cvičení navíc, chystáme se na porodní kurz, takže si něco čtu i o porodu, do toho pořád něco sháním do výbavičky...
Jinak jsme byli ještě na druhém pokusu 4D ultrazvuku. Miminko bylo sice krásně vidět, ale zase tak divočilo, že z fotek nic není. Sice si před obličej už nestrkalo nožičky, ale o to víc různě mávalo ručičkama, takže se všechno rozmazalo. A to se sestřička opravdu hodně snažila přes hodinu... Z prvního pokusu ale máme dvě celkem povedené fotografie, tak celkové skóre není tak špatné. Bylo hlavně úžasné vidět, že se mu daří a všechno si pořád pilně procvičuje🙂
A co Ty? Jak to aktuálně vypadá s těmi kontrakcemi? Zajímalo by mě, jestli taky nějaké mám, ale fakt nic necítím. Jenom to neustále divočení našeho malého pokladu🙂

xavera
27. led 2012

@tina74 ahoj Tinko, to mám radost, že jsi se včera ozvala a víme o tobě 🙂 No jo vidíš - daňové přiznání...asi není dobré to nechávat na březen jak je mým dobrým zvykem ( nebo spíš zlozvykem )..ještě žes mi to připomněla. Taky se do toho pustím. Tak snad vše stihneš připravit a nebudeš následovat příklad své sestry. A jestli se mohu zeptat - co se stalo, že rodila ve 33.tt? a jak to ona i miminko zvládly? Máš pravdu s tím, jak to utíká. Taky se cítím dobře, ráda bych podnikla ještě nějaké výlet, kór v posledních dnech je tak nádherné slunečné počasí, ale co bych pro malou neudělala...prostě to odležím. Škoda, že jste na 4D nic moc neviděli, řeba to vašemu miminku taky vadí. Té naší holčičce to bylo vyloženě nepříjemné, sestřička co nám to natáčela potvrdila, že některá miminka opravdu reagují takto negativně. Prý pociťují jakésy vrnění či brnění a to se některým prostě nelíbí.
Co dnešní kontrola?

xavera
27. led 2012

Tak holčiny, zdravím všechny. Dnešní kontrola dopadla dobře. Naše mimi-holčička má 1670 gr, což je prý pěkný macík. Paní doktorka říkala, že jí pěkně vykrmuji 🙂 ...a to ani neberu žádné vitamíny, takže si cácorka bere sama co potřebuje. Prý je posunuta výše a to je dobrá zpráva, protože je vidět, že můj klidový režim zabral. Děložní hrdlo se rozhodla mi tedy ani nekontrolovat, aby ho zbytečnš nedráždila. Mám pokračovat v braní magnesia ve stejných dávkách i v klidovém režimu a kontrola až za 3 týdny, spojená s odběry krve. Co mne překvapilo, že je mimi stále hlavičkou dolu, což jsem měla pocit, že se při tom mém ležení nějak celá převrátila, ale má zádíčka na opačné straně nežli před týdnem, takže teď mě kope prozměnu pod levá žebra 🙂
No a jinak placentu mám stále vzadu a plodové vody prý dostatek. To je tak asi vše, jinak cvičení ne, sex ne, příprava bradavek ne. Nějaké pochůzky po nákuech mohu začít kdyžtak pomalu dělat za ty 3 týdny, pak už by prý předčasné narození bylo relativně v pohodě. Takže mne čekají další 3 týdny sladkého nicnedělání 🙂

tina74
27. led 2012

@xavera To je ale nádhera, že už má holčička takovou váhu! Když by to šlo takhle dál, tak by zase až tak moc nevadilo, kdyby se narodila o malilinko dřív... Ale samozřejmě ne o moc🙂
Moje kontrola taky dopadla dobře🙂 Čípek prý drží tak pevně, že spíš budu přenášet🙂 No tak ještě uvidíme, jak se to všechno ještě vyvine. Sestra nerodila, ale narodila se ve 33. týdnu (měla 7 měsíců a týden, tak snad to dobře počítám). Moje máma si to ale bohužel přivodila sama, a to dost nepřiměřenou fyzickou aktivitou na zahradě☹ U mě už si dala pozor a porodila mě až ve 41. týdnu, den před plánovanou vyvolávačkou🙂 Ten porod si nakonec taky přivodila (zase jinou) fyzickou aktivitou, ale schválně... Moje sestra v tom 33. týdnu prý už měla dostatečnou váhu a ani nemusela být v inkubátoru... A myslím, že to na ní nezanechalo žádné zvláštní následky 😀
Jinak mám další kontrolu až na konci 31. týdne, téměř za 4 týdny, což mě trošku rozladilo. Myslela jsem, že teď už budou intervaly kratší a hlavně jsem podle rozpisu měla mít v 26.-28. týdnu pupečníkové průtoky. Minule jsme se domlouvali, že to uděláme spolu s ultrazvukem ve 30. týdnu a teď je z toho najednou téměř 32. týden☹ V prvním trimestru jsem měla zvýšené hCG, bylo mi řečeno, že ke konci těhotenství je potřeba hlídat placentu, aby nevrostla do děložní stěny. A teď budu mít mezi diagnostickými ultrazvuky mezeru téměř 10 týdnů! Tak z toho fakt nemám dobrý pocit... Nicméně pan doktor určitě ví, co dělá...
Jinak jdu ještě pro jistotu na ultrazvuk srdce. Zaznamenala jsem teď několikrát podivnou arytmii, tak aby se vyloučila případná srdeční vada a při porodu to se mnou neseklo. Asi už jsem za hypochondra, ale po všech těch zkušenostech z poslední doby si myslím, že opatrnosti není nikdy nazbyt.
No a na ty křeče v lýtkách, které se po krátké pauze bohužel zase začaly objevovat, mám dál brát Magnosolv a občas si večer dopřát trošku vínka🙂 Když to musí být, tak se tedy přemůžu 😀
(Popravdě řečeno je to jedna z věcí, které mi už začaly dost chybět, tak mě to velice potěšilo🙂
Co se daňového přiznání týká, já ho právě vždycky dělám na poslední chvíli na konci března, kdy mívám poměrně dost práce, a tak jsem z toho každý rok totálně vystresovaná. Teď jsem to zcela výjimečně udělala dřív🙂

xavera
27. led 2012

@tina74 tak to moc gratuluji ke skvělému výsledku kontroly čípku !!!! takže ty můžeš být v pohodě a opravdu si užívat těhotenství 🙂
s těmi tvými kontrolami nevím, máš to všechno nějak jinak než já...ale věřila bych doktorovi, že ví co dělá.
To s tím srdíčkem děláš určitě dobře - jistě to nic nebude, ale pro klid v duši to budeš mít vyšetřeno.
Tak vínko na křeče, jó ? Príma, hlavně jestli ti chutná. Já na víno vůbec nejsem. Křeče mívám ne v lítkách ale v chodidlech. Vždy se mi úplně zkroutí a bolí to strašně. I teď když beru tolik toho magnesia. Taky jsem začla mít syndrom neklidných nohou před usnutím. Vůbec nevím co s tím, ale tak stále je to ještě normální projev těhotenství 🙂

pentagras
30. led 2012

Ahojky holky, koukám že to tady tedka nějak vázne 🙂

xavera
30. led 2012

Ahoj, taky nakukuju a vidím mrtvo v diskusi...snad je to dobrá zpráva, že se u nikoho nic špatného neděje.

xavera
30. led 2012

@pentagras co u tebe nového ?

pentagras
30. led 2012

xavera@ U mě nic mic, jdu až ve čt na kontrolu, ale pochybuju že se ještě ted něco změní, podle mě sřív jak v 35 tt nepustí chodit atd., tobě řekla dr taky tak nějak vid