1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

xavera
2. bře 2012

@babka tak možná něco takovýho:http://www.spodni-pradlo-puncocha.cz/detail/1124-damsk...

tina74
2. bře 2012

@xavera Moc děkuji za tip!🙂

babka
2. bře 2012

@xavera ta vypadá dobře 🙂

tina74
2. bře 2012

@xavera @bugee Já o tom všem mám asi pořád nějaké zkreslené představy, ale proč bych si během první doby porodní nemohla ještě ponechat kalhotky? Navíc z toho budu leda tak nemocná, když tam budu třeba 12 nebo 20 hod polonahá jen v nějaké košili pod zadek... To mě teda holky děsíte... Fakt je to tak, že si nemůžu něco přiobléct a rychle vysvléct, když mě přijde někdo vyšetřit?
To abych těch děsných košil koupila ještě mnohem víc - 2 kojící, 2 na porod. Když já je tak nesnáším!!! Proč nemůžu mít nějaké volné pyžamo?!

xavera
2. bře 2012

@bugee díky za rady...no my si právě máme vzít 2 své už k porodu. Že jednu propotíme a druhou si pak oblečeme.

tina74
2. bře 2012

@xavera Košile je pěkná, ale stejně mi v ní bude zima! ☹ Na všech zákrocích jsem měla něco podobného, ale vždy jsem si hned oblékla navíc kalhoty od pyžama...

tina74
2. bře 2012

@xavera Teď si matně vzpomínám (opravdu si budu muset co nejdřív projít zápisky), že nám říkali, že můžeme mít i nějaké volné dlouhé triko...

xavera
2. bře 2012

@tina74 no, každých 15 minut tam prý chodí asistentka a kouká ti dolů, tak abys pořád nestahovala kalhotky...ale tak uvidíme, třeba to půjde. Mě se nechce tam hopsat před manželem po míči s holým zadkem. Ne že bych se před ním styděla, ale tohle mi přijde trochu nechutné až nedůstojné 😒

xavera
2. bře 2012

@tina74 tak asi nebude vadit, když si na tu košili vezmeš mikinu a na nohy teplý ponožky...někdo je prý zas celou dobu ve sprše.

tina74
2. bře 2012

@xavera To já si je rychle sundám. Než tam být tolik hodin bez nich.
Třeba bych si mohla obléct i své pohodlné těhotenské tepláčky. Vždyť to je otázka pár vteřin dát je dolů.
Jinak se tam budu cítit fakt nepříjemně a budu z toho ještě i nemocná.

tina74
2. bře 2012

@xavera Ještě mě napadá, jestli má smysl kupovat si košili jen extra na porod, když už stejně "slehnu" a bude mi pak příliš veliká. Jestli třeba nekoupit víc těch kojících, které využiju i později. A jednu z nich větší...

tina74
2. bře 2012

@xavera A jak píšeš s tím míčem - třeba z nás postupně poteče i plodová voda atd. Mě to taky připadá nechutné sedat si na něj jen tak 😖

xavera
2. bře 2012

@tina74 no mě by nic z toho nevadilo, kdybych tam byla sama...ale ta místnost má cca 3 x 3 m. Uprostřed je obrovský křeslo. Já tam kolem něj budu bojovatt polonahá, poteče ze mě voda, budu rozkročmo nahá hopsat na míči, opírat se, předklánět a vystrkovat zadek...a manžel tam bude chudák sedět v koutě a pozorovat to. To je strašný 😨

xavera
2. bře 2012

@tina74 teď jsem kvůli tomu volala švagrové, co tam rodila před měsícem a potvrdila mi, že chtějí abys byla bez kalhotek. Ale tak můžeš si to zkusit nějak vydupat - uvidíš.

tina74
2. bře 2012

@xavera Tak já to prostě zkusím🙂 Řeknu, že bych se mohla nachladit a co pak chudák miminko?! Ještě by pak třeba ani nemělo mléko nebo by samo dostalo rýmu...

tina74
2. bře 2012

@xavera A když si představím, že by třeba nebyl volný nadstandard a na pokoji bych byla s několika pacientkami (po porodu myslím) a někdo mi tam pořád větral - i při kojení, to je taky hrůza....
Já teda nejsem zase až tak choulostivá, jak by to mohlo vypadat. Během celého těhotenství jsem v podstatě jen necelý týden v listopadu trošku pokašlávala, jinak jsem byla zdravá. Ale ty košile se mi prostě příčí, protože je nikdy nepoužívám - táhne mi v nich na záda☹

hp
2. bře 2012

Holky,já jsem z Č.B. a u porodu tu taky dávají jejich anděla.A až po porodu máme mít tak 2 košile(teď během 2 měs.rodily 3 kámošky a říkaly,že, jak pracují hormony a kojí se,tak z nich tekly čůrky.Nehledě na to,že je tam všude horko kvůli mimoušům).Koupily si obyč s rozepínáním za pár kaček v lidovce nebo u čongů 😉

xavera
2. bře 2012

@tina74 takže jdeš do nadstandardu, jo? ..já na to asi kašlu. Přijde mi lepší být na pokoji s dvěma nebo třemi holkami, že mi pohlídají mimčo, když půjdu do sprchy, nebo třeba pomohu poradí s převlíkáním, kojením, pokud tam bude nějaká už rodit podruhý.

tina74
2. bře 2012

@xavera Byla bych raději, kdyby byl nadstandard volný, už i proto, že by tam mohl kdykoli příjít (popř. i přespat) manžel. A taky bych se asi líp vyspala. Ale když to nevyjde, tak se z toho nezblázním 😉

xavera
2. bře 2012

@hp jj, taky jsem slyšela že se v porodnicích strašně topí.

hp
2. bře 2012

@xavera jjo souhlasím.Taky jsem nejprve chtěla nadstandart.Má to svoje pro i proti.Také budu klidnější,když mi tam hodí někdo radu, abych nebyla za blondýnu 😀 Zase tam můžou plakat ostatní, když budeme spinkat....nu co už,abych tam ležela s prckem.přijde mi,že to teď nějak neutíká 😒

hp
2. bře 2012

@xavera jjo souhlasím.Taky jsem nejprve chtěla nadstandart.Má to svoje pro i proti.Také budu klidnější,když mi tam hodí někdo radu, abych nebyla za blondýnu 😀 Zase tam můžou plakat ostatní, když budeme spinkat....nu co už,abych tam ležela s prckem.přijde mi,že to teď nějak neutíká

pentagras
2. bře 2012

no už se to všem pomalu blíží, děvčata jako at už mám vše za sebou, skoro celý těhu v leže fakt hnus, vůbec jsem si nestihla nic užívat, jak všichni říkaj jak si to užívaj, no jinak 2 měsíce do termínu, snad to dám ještě ten měsíc alespon, nakonec budu přenášet, nechápu, ležela jsem poctivě a otvírala jsem se furt, začla jsem už doma fungovat a najednou mám sice CS-2 ale jsem zavřená, nechápu 🙂

bugee
2. bře 2012

@tina74 Ahoj, ty kalhotky na první dobu porodní Ti nechci nijak vymlouvat, ale když jsem ležela celý den na hekárně a pozorovala jednu paní, které dali v 11 dopoledne vyvolávačku, pak nastoupily kontrakce, a přestože se neotvírala, tak měla takové bolesti, že lezla po čtyřech, nemohla si skoro dojít do sprchy a trvalo to celý den... Myslím, že si ty kalhotky sundavat nebudeš, nebudeš mít na to vůbec myšlenky... A můžu Tě ujistit, že tam je fest přetopeno 😉

bugee
2. bře 2012

@xavera @hp Také budu radši na normálním pokoji, spoléhám, že když si nebudu vědět rady, že mi ostatní zkušené ženy poradí 😉

bugee
2. bře 2012

@pentagras No vidíš, to jsou dobré zprávy 🙂 určitě to ještě měsíc dotáhneš - mimčo bude už krásně dopečený, takže pak už je vcelku jedno, kdy na Tebe vykoukne 😉

bugee
2. bře 2012

Volala jsem si na výsledky jaterek - neuvěřitelné - jsou v normě 🙂 🙂 🙂 Mám obrovskou radost a můžu vysadit všechny prášky 🙂

pentagras
2. bře 2012

@bugee jj, děkuju, jsem ráda, ted otejkám ale zase jsme zavřená, to je stejně síla, se tam malý nějak zalíbilo 🙂 jinak prosím nevíš kdy se nastupuje na PPM, kterej týden to dá mudr?? A to se nosí zaměstnavateli?? Vím že jste to tu už řešili ale nemůžu to najít, kuju 🙂 Jinak už žehlím holky a mám vše, tak mám klid, ale lepší to bude až bude vše ve skřínkách nachystaný 🙂

babka
2. bře 2012

@pentagras Na mateřskou se nastupuje 8-6 týdnů před termínem porodu, záleží na domluvě s doktorem. Ten ti vystaví i žádost o PPM, ketrou doručiš zaměstnavateli 🙂

bugee
2. bře 2012

@pentagras Ty otoky jsou určitě nepříjemný, ale když nemáš bílkovinu v moči, tak se nic neděje... je to jen další opruz 😉 Jinak jak píše @babka - nástup na mateřskou 8-6týdnů před TP, v tomto rozmezí si datum můžeš určit sama (neměl by Ti ho určovat doktor) - moje doktorka mi ji původně chtěla vypsat 25/2 (8týdnů před TP), ale mě by pak vyšel konec mateřské a dovolené k půli října, potřebovala jsem ještě 14 dní navíc, aby manžel mohl nastoupit na rodičovskou až od začátku listopadu, tak jsem jí řekla, že chci nastoupit mateřskou až 10/3 (6 týdnů před TP) a nebyl problém 🙂 - vypíšou mi to až příští týden a předám zaměstnavateli.
No, já ještě dětské oblečky ani nevyprala 😒 Chystám se na to příští týden. Zato jsem dnes byla s kamarádkou v Ikei a koupila jsem prostěradla do postýlky, dětské osušky, podložku na matraci (propustnou, aby dýchala) a sadu bryndáčků 🙂