1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

xavera
20. bře 2012

@babka dívám se na fotečky Kristýnky - je nádherná a na fotečkách moc spokojená. A vůbec nevypadá nedonošeně 🙂 Říkám si, že Violka je vlastně stejně stará - vůbec si nedokážu představit, že mám takového človíčka v tom kulatém pupku co s sebou stále nosím 🙂 Sice cítím pohyby a zhruba vím, kde tam co má, ale stejně je to hrozně těžce představitelné. Jsme strašně zvědaví, jak bude vypadat 🙂 Velký nos po manželovi? Snědá po mě? Nebo jak se to všechno namixuje 🙂

babka
20. bře 2012

@xavera Když spinká, tak je to andílek, ale jinak umí řvat jako ďábel - je to malá hysterka, prostě ženská. Řve, dokud nedostane, co chce 😉 Tak Kristýnka je nedonošená jen o chviličku, kdyby vydržela v bříšku ještě 3 dny, tak by byla hezky v termínu. Taky jsem si říkala, jak se do toho bříška vlastně poskládala nakonec - je to zvláštní představa 🙂 A komu je podobná u nás zatím nevíme. Nějak si nikdo netroufá odhadovat 🙂

xavera
20. bře 2012

@babka to věřím že pěkně křičí - no jo, jak si má jinak říci o to co potřebuje 🙂 Jaké jí dáváš teď oblečení? 50 nebo 56?

babka
20. bře 2012

@xavera S tím oblečenm je to otázka. Některé věci jí sedí i 56 (v 56 jela z porodnice), v některé 50 "plave". Docela mě ti výrobci tím číslováním štvou. Ale 50 by pro nás asi bylo ideální. Právě v té velikosti toho moc nemám, budu muset ještě něco přikoupit. Ve ČT jedeme do poradny, tak se někde zastavíme. Po internetu to objednávat nechci, protože těm velikostem po zkušenostech fakt nevěřím. Chci se na to podívat, jak je to velké skutečně.

xavera
20. bře 2012

@babka díky za info o velikostech...

bugee
20. bře 2012

@xavera Ahoj ranní ptáče, koukám, od kolika tu píšeš - já jsem tou dobou měla ještě půlnoc 😉 Na Tvou otázku - myslím, že se to dopředu nepozná, v jiné diskuzi jsem četla příspěvek děvčete, že má poslíčky, že je jde zaspat, no a za dvě hodiny a čtvrt byl drobek na světě, takže to musel být celkem mazec... Není mi vůbec jasné, kdy si začala být skutečně jistá, že rodí 😕

babka
20. bře 2012

@xavera Hlavně mi některé věcičky připadají třeba na délku o.k., ale jsou strašně široké, jak na nějakého otesánka. Naše princezna je celkem dlouhá, ale taková drobná ("hubená") 🙂 A někteří výrobci taky dělají strašně velké výstřihy, i když je to na patentky - to jí to pak padá z ramínek nebo má pěkně hluboký výstřih 😠 Nejlépe jsou na tom (z toho, co máme) věcičky z nextu.

babka
20. bře 2012

@xavera @bugee Já si myslím, že to, že rodíte, fakt poznáte 🙂 Když jsem čekala na císaře, tak jsem si nějaké kontrakce užila a opravdu to bylo, že ty bolesti zesilovaly a hlavně se pěkně zkracovaly intervaly. To opravdu přehlédnout nejde 🙂

bugee
20. bře 2012

@babka Nejdřív jsem ty oblečky třídila podle velikostí na etiketách, pak jsem poměřením zjistila, že je to každej pes jiná ves, tak jsem je naskládala pocitově od oka a uvidíme, co bude sedět a co ne... Je to jako s botama, italský velikosti jsou většinou menší než ta samá velikost uváděná u nás. Nechápu to, je to norma, mělo by to být stejné 😖

bugee
20. bře 2012

@babka No já myslela, že se @xavera ptala, jestli to, že budeš rodit např. večer, poznáš už ráno - jiný pocit ten den...

babka
20. bře 2012

@bugee @xavera Aha, musm to číst pozorněji 🙂 Tak já si tedy do poslední chvíle připadala úplně normálně, vůbec jsem netušila, že by něco mělo přijít 😉

xavera
20. bře 2012

@bugee
@babka
no právě - že bugee říkala, že to určitě doklepu do příštího pondělí 2v1, když se cítím tak dobře. Myslím, že to asi nic neznamená 🙂
Jinak zrovna žehlím overálky a pyžámka. Rovnám to podle velikosti, s sebou vemu to nejmenší a kdyžtak z porodky zaúkoluju manžela ať veme něco většího, kdyby jsme měli Violku obříka 🙂

bugee
20. bře 2012

@xavera No tak možná, jestli budeš celý den žehlit a rovnat pidioblečky, tak se příštího pondělí nedočkáš 😉

Manžel má dnes volno, tak balím baťůžek s vodou, tatranky a psí dobrůtky... on si bere kolo a razíme na výlet - budu se procházet s pejsky po lese a on si mezitím udělá okruh na kole 🙂 Je tam krásně, moc se těším 🙂

xavera
20. bře 2012

@bugee tak to si to moc užijte, je nádherně. Mě přijde teta na návštěvu, tak vyrazíme asi na nábřeží projít se po náplavce. Pěkný den

pentagras
20. bře 2012

@xavera
@babka
holky dík, furt mě strašili že porodím od 23 TT, ted jsme rádi že se stále držíme, ale přenášet se mi pak jako nechce,tak snad do 38tt a pak hurá 😀 😀

pentagras
20. bře 2012

Dneska opět nádherněm tak jdu courat ven, paráda, jen mám menší problém nic mi už není, tak se do všeho rvu, už to snad nějak vydržíme, holky ten poslední měsíc se taky přibírá hodně???

bugee
20. bře 2012

@xavera Díky 🙂 Také si užij procházku po náplavce, má to též své kouzlo...
V lese bylo krásně - nikde nikdo, ptáčci cvrlikali, les šuměl, sluníčko krásně hřálo, co víc si přát - mě se vlastně za celých 18 let, co pracuju, nepodařilo takhle ve všední den někde courat, o víkendu pak všude spousta lidí... Zkrátka to byla dnes paráda, zrelaxovala jsem a teď můžu do Kiky pro poslední úložnou krabici na plínky a zajet do Mallu pro psí granule 😉

bugee
20. bře 2012

Holky, máme jubileum - 300. stránka 😀 To jsme toho teda pěkně nakecaly... 😵

tina74
20. bře 2012

@pentagras Já jsem se minulý týden (na konci 34. týdne) zase dozvěděla, že už jsou plíce dozrálé a že už by mi v porodnici ani nepíchali kortikoidy. Dřív se prý vycházelo z toho, že až na konci 36. týdne...

tina74
20. bře 2012

@bugee Ahoj, dnes jsem měla v centru ještě nějaké pracovní pochůzky a potřebovala jsem na Václaváku koupit kojící podprsenky. Přinesla jsem velikost F... 😀
Tak jsem se rovnou vydala i k Apolináři, jak jsi mi doporučila tu paní s košilemi. A dvě jsem ještě přikoupila. U těch mých se mi zdá ne zrovna nejdelší zapínání, i když to asi taky půjde. Budou ale hlavně fajn k porodu a ještě je nakonec užiju i teď, protože mimi už nesnáší ani volná pyžama kvůli knoflíkům. Ty od Apolináře budou asi mnohem lepší na samotné kojení.
Taky Ti tam připadají tak těžké ty vstupní dveře? Myslela jsem, že je neotevřu...

tina74
20. bře 2012

@bugee Chtěla jsem říct "u těch mých dříve zakoupených". Nějak mi to po těch dlouhých nákupech a vyřizování už nemyslí. ☹ Asi si budu muset na chvíli natáhnout nohy. Posledních pár dní mám pocit, jakoby mi natékaly. Podobně i ruce. Nevím, jestli jsou to opravdu lehké otoky nebo jen únava...

tina74
20. bře 2012

@xavera @bugee A jak je to vlastně s dokumentací návštěv v prenatální poradně? Zapisují vám, holky, něco do průkazky, nebo vystavují zprávy? A musely jste odevzdat předchozí zdravotní dokumentaci (originál? kopie?) nebo do ní jen nahlédli?

pentagras
20. bře 2012

@tina74 fakt, to je super, tak alespon budu klidnější 🙂

tina74
20. bře 2012

@pentagras Mně taky uklidnilo, že už se miminko vlastně může narodit, aniž by mělo nějaké zdravotní komplikace... A podle váhy už je taky donošené, tento týden už nejspíš přesáhne i 3 kg🙂
Prostě už se to nejspíš pomalu, ale jistě blíží... Kdyby se narodilo těsně po Velikonocích, bylo by to ideální🙂

pentagras
20. bře 2012

@tina74 prosím tě a kolik přesně jsi, já dnes 34+1

pentagras
20. bře 2012

@tina74 taky už se teším i bojím, tal nějak si to neumím představit jak psala @xavera že tam v pupku mám už hotovýho človíčka 🙂

bugee
20. bře 2012

@tina74 Dveře u Apolináře jsou obrovský a příšerně těžký, aspoň to urychlí porod, až tam člověk dorazí 😉 Kromě těch nočních košil jsem tam za 200 korun koupila i kojící podprsenku (zkoušela jsem ji tam přes oblečení, byla to celkem sranda...)
Nohy mám taky trošku "těžší" než před týdnem, ale myslím, že je to těmi relativně rychle vysokými teplotami... Trochu natékají, ale řekla bych, že nijak moc (mám s tím menší problémy v létě - trošku mi natékají nohy i ruce). Určitě pomůže hodit si na hodinku nohy hore a dát jim chvíli oddech 😉
Jinak u Apolináře mi vypisují zprávu z každé návštěvy, do průkazky nepíšou nic, všechno mají v PC a vždy mi dotisknou aktuální zprávu z poradny a vloží do průkazky. Do zdravotní dokumentace např. do zpráv z ostatních vyšetření v těhotenství nebo do propouštěcí zprávy z Bulovky jen nahlídli a vypsali si ty nejdůležitější informace do karty v PC, nic si nenechávali ani nekopírovali.

A my dnes kromě toho výletu ještě stihli nákup v Kice, Tescu, dojeli jsme do Mallu psům pro granule, pak jsem celý byt vytřela, ještě kousek stěny polepila obrázky, teď už si jen udělat něco k jídlu a natáhnout se na gauč a odpočívat, jsem totálně vyždímaná... ale spokojená, kolik jsem toho zvládla 🙂

bugee
20. bře 2012

@pentagras Nejsi jediná, sice člověk vnímá mnohem víc to zvětšující se "něco" v břiše, co ho neustále šťouchá a kope, ale malinkého životaschopného človíčka si pod tím ještě neumím představit, a to už by tu s námi cca do měsíce měl být... Až ho uvidím, tak tomu konečně uvěřím 😉

tina74
20. bře 2012

@pentagras Dnes jsem 34+6tt, zítra mi začíná 36. týden. Podle měření z minulého týdne ale miminko vyšlo o týden a 3 dny větší, takže bych byla už 35+3tt. tj. v polovině 37. týdne. To měření už může být touto dobou trošku úlet, odchylky jsou větší než v dřívějších fázích těhotenství, ale ten nárůst celkem odpovídá: 29+3tt 1300 g, 30+6 tt 1710g, 33+6 tt 2645 g.
Během NT screeningu vyšlo miminko nejdřív o 6 dní větší, pak to paní doktorka urpravila při opakovaném měření na 3 dny navíc. Termín porodu mám ale pořád podle poslední menstruace, tak nevím...

tina74
20. bře 2012

@pentagras Já jsem teď strašně opatrná, bojím se, abych miminko nějak nebouchla nebo neskřípla. Už tam má málo místa. A vůbec si nedokážu představit, jak se do břicha vejde. Už jsem to jednou psala - v Ikei jsem si nedávno zkoušela smotat do klubíčka hadrovou panenku, co ji tam mají jako atrapu v postýlkách a na přebalovacích pultech...