1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

bugee
22. bře 2012

@jajinka28 No, neřekla bych, že by se nějací poslíčci hlásili... jen dvakrát zhruba za poslední týden jsem měla večer pocit takové menší bolesti vaječníků, ale přišlo mi to trošku jako při nachlazení nebo před MS, ale fakt tak nepatrně... nedokážu říct, jestli to mohli být poslíčci nebo ne. Žádné stahy dělohy nezaznamenávám, jen takové konstantní pnutí celého břicha, když mám moc pohybu, poleví to, když si pak na chvíli sednu nebo lehnu. No, nevím, jestli to vůbec rozeznám 😉

xavera
22. bře 2012

@jajinka28 no tam je to právě strašný. Jsem ráda, že jsem u své doktorky byla co nejdéle, ta mne vždy vzala na minutu přesně a do půl hoďky jsme byla doma. V Podolí to bývá i na 5 hodin.

Napřed dole vystát frontu u kartotéky - zařídit si kartu. S tou do prvního patra na sesternu - vyčkat si, až se dostaneš na řadu, změří ti tlak, namočíš papírek do močii, kterou sis donesla z rána. Pak ke své doktorce, kde jsi sice objednaná, ale na stejnou hodinu je objednáno dalších x- pacientek, jejichž pořadí si určuje lékař. Pak prohlídka u lékaře, pak tě pošle na monitor. Tam musíš čekat, protože jich mají jen 6 a je tam plná čekárna holek. Pak se tam dostaneš, točí ti ho těch 20 minut až hodinu. Dostaneš výsledek a jdeš s ním zpátky k doktorce. Ta na to mrkne, když je spokojená, jdeš domů. když ne, pošle tě se najíst, napít, znova na monitor, nebo na ultrazvuk, nebo obojí. Celé se to může protáhnout na půl dne. Záleží jak u koho. Každopádně radím na ten monitor, aby se Karolínka tak nějak přiměřeně hýbala - ani ne moc, ani málo.
Na poprvé jsem tam byla těch 5 hodin.
Napodruhé už jsem si myslela, jak to půjde po másle, protože už nemusíš dole do té kartotéky, ale rovnou na monitor, kam jsi objednaná. Pak sesterna, pak doktorka. Jenže mě honili po tom monitoru 2x, mezitím to jídlo, pak zas doktorka někde v tahu, takže z toho byly nakonec 4 hodiny.
Jsem zvědavá, jestli to příští pondělí stáhnu na 3 hodiny 😀

bugee
22. bře 2012

@xavera Tobě začíná docházet, že máš termín za 8 dní? Hlásí Ti tělo nějaké změny? Např. sestouplé bříško, odchod hlenové zátky...?

xavera
22. bře 2012

@bugee cože mám???? ježiš no jo!

nehlásí ☹

xavera
22. bře 2012

@bugee fuj, 8 dní...na to tedy nejsem připravená, kromě sbalených tašek. Žádní poslíčci, žádná zátka, břicho i váha pořád roste. Kdybych už nechodila do tý porodnice, tak mi to asi vůbec nedojde.

xavera
22. bře 2012

@bugee nejvíc mě štve, že mi v pondělí dali léčbu na 7 dní, je tam 7 aplikátorů a tuba s pastou. To mi dnes dojde, takže vystačilo jen na 4 dny. Hrubě se mi nechce jet zítra do Podolí, ať mi napíšou další recept. Bože, jak to mohlo takto nevyjít???? 😠 😠 😖 😖 😖

bugee
22. bře 2012

@xavera Sorry, nechtěla jsem Tě vyděsit 😉 Třeba má skutečně platit ten původní dubnový TP, který jsi tu měla celou dobu vyvěšený...
Na druhou stranu, jak jsem v porodnici u Apolináře vlastně každý týden od ledna, tak mi to přijde normální a vůbec mi nepřipadá, že by se porod blížil... Kdyby nebylo těch kolik, tak bych i mohla říct, že si ten třetí trimestr užívám zdaleka nejvíc z celého těhotenství 🙂 - chodit do práce v tom tempu, jaké jsem měla, bylo opravdu příšerný, uvědomuju si to až teď (např. v prvním lednovém týdnu odpracovaných v totálním stresu asi 70hodin...). Nejradši bych tento měsíc protáhla donekonečna, i když se na prcka těším, tak teď si to prostě opravdu užívám a těším se z bříška, pohybů a všeho okolo 🙂

jajinka28
22. bře 2012

@xavera fííha, takže tlustou knížku s sebou a obrnit se trpělivostí...no, tak to bude něco na mou nervovou soustavu, když teď potřebuju každou minutu na shánění těch obkladů a podlah atd atd 😀 😀 😀

ale máš pravdu, jak jsem tam byla na utz se srdíčkem Karolínky, byla jsem objednaná na 12.hodin a na řadu přišla až ve 14..ale to koukám jsem ještě měla úspěch 😀 takže až tam uvidíš nervní matku s cementem ve vlasech a obkladačkou čouhající z kabelky, to jsem já 😀 🤐
ty jo, za osum dní???!!! 😨 to je mazec 🙂

jajinka28
22. bře 2012

@bugee zrovna včera jsem doktorovi říkala, že se mi stává, že dostanu hodně silnou bolest břicha, jako při solné MS nebo při střevních potížích a že pak to odezní a on mi řekl, že to jsou poslíčci 🤐
tak mě to krapet znejistělo a doufám, že nebudu plašit předčasně a že neskončím několikrát v porodnici s planým poplachem..

bugee
22. bře 2012

@jajinka28 U mě to právě žádné silné bolesti nejsou... tak nevím. Přitom MS mívám dost bolestivou, včetně silných bolestí zad.
V každém případě na plašení máš právo, od toho tam doktoři jsou, lepší přijet několikrát naplano, než to nestihnout 😉

tina74
22. bře 2012

Holky, máte už koupený nějaký neparfémovaný sprchový gel do porodnice? Já jsem dnes v Tescu nic takového neobjevila, tak asi budu muset vyrazit do lékárny...

bugee
22. bře 2012

@tina74 Mám doma sprchový gel pro intimní hygienu s tea tree oil od Dr. Muller PHARMA, kupuju ho u své gyndařky. Nejspíš si vezmu s sebou tento, je příjemně chladivý.

tina74
22. bře 2012

@bugee Miminko prý mate např. při kojení, když necítí vůni maminky, protože je přebitá nějakými vonnými látkami. Ten tea tree oil není vůbec cítit?

bugee
22. bře 2012

@tina74 Přijde mi, že je cítit jen velmi jemně a svěže tím čajovníkem, ale podívej se na odkaz a pak si k tomu můžeš v lékárně přivonět a zeptat se: http://www.zdravialeky.cz/zbozi/tea-tree-oil-my...
V každém případě je to můj nejoblíbenější sprchový gel, nevysušuje a pomáhá úspěšně proti kvasinkám a jiným neduhům a jak už jsem psala, je příjemně chladivý, takže po porodu na bolavý spodek bude určitě prospěšný 😉

tina74
22. bře 2012

@bugee Tak třeba bych ho mohla přikoupit k něčemu úplně neparfémovanému na zbytek těla. Děkuji za odkaz!🙂

hp
22. bře 2012

Holky, tak jsem teď dorazila z kafíčka s mojí těhotnou kolegyní.Včera byla na kontrole a doktr.jí ukazovala, jak má masírovat bradavky.Za prvé kvůli kojení, aby to pak nebylo všechno moc najednou a také to prý působí pozitivně na dělohu.přispěje to troškou k vyvolání porodu.Když se masíruje dobře je prý cítit, jak děloha začne pracovat 😉.Tak dnes začnu prý 4x za den po minutě. Masírujete? 😀

bugee
22. bře 2012

@hp Nemasíruju, nechci si zatím porod vyvolat, ale tu radu znám a masírování přidám, až se budu blížit k termínu a už mě to nebude bavit 😉 Zatím mi je fajn, nic mi není a fakt si těch posledních 30 dní klidu chci ještě užít 🙂

hp
22. bře 2012

@bugee No ono to porod,jako nevyvolá jen to tu dělohu tak troška startuje a prý měsíc před termínem akorát 😉 tak nevím, jestli mam začít 😉

flyaway
22. bře 2012

Holky, tady začíná být cítit takový dobrý předporodní napětí, jak se to všem blíží 😀
No jsem zvědavá na naši diskuzi tak za 3-4 týdny, kolik tu už bude přírůstků 🙂 .
Jinak jak jste včera řešily ty košilky, na mimčo, co se nosila ještě za nás, tak jsem je právě vyhrabala ze skříně, kde ležely společně s ostatními oblečky přes 30 let a je to fakt sranda, probírat se tím, co jsem sama kdysi nosívala 😀 . Tak uvidím, zda je užije ještě i ten náš drobek... 🙂 Vzhledem k tomu, že stále ještě nemáme stoprocentně potvrzenou tu holčičku, kterou nám tipovali na NT (a kterou jsem měla zakázanou prozrazovat - ale já už to prostě nevydržím 😀), tak sice nevím, zda využijeme vše, ale tajně doufám, že ano 😵

bugee
22. bře 2012

@flyaway Jo tak holčička, jo? 😉 🙂 😉 😀 Ale i kdyby to byl nakonec chlapeček, tak ze začátku mu bílé krajkované košilky klidně dávat můžeš - bude to určitě andílek 😉
Jinak jsem tady na to také zvědavá za 3-4 týdny... 😕 Bude to asi masakr 😉

hp
22. bře 2012

@flyaway Kočko, tak jsem tipovala správně 😀

pentagras
22. bře 2012

Ahojky holky, nějak sem ted nestíhám přispívat, užívám konečně courání venku, super, tak jak se to blíží tak začínám trošku nervoznět, jinak @xavera to má za pár, tak jsem zvědavá na Violku 🙂 🙂

flyaway
22. bře 2012

@bugee
@hp No uvidíme, jestli tam od toho 14. týdne té naší holčičce ještě něco nedorostlo 😀

pentagras
22. bře 2012

@flyaway tak to ti gratuluju k holčičce, nám to taky říkaj celý těhu, tak snad to vyjde, aby to pak nebyl kluk 😀 😀

xavera
23. bře 2012

@jajinka28 tos mne pobavila s těmi obkladačkami a cementem 😀 😀 alespoň bychom ale pokecaly o něčem mě důvěrně známém ( jsem z oboru ). No chce to tam opravdu trpělivost, ale román mi tam číst nešel. Spíš nějaké časáky - kratší články. Je tam celkem frmol, já se nemohla soustředit na souvislejší čtení. No ale dej pak vědět, jak to šlo tobě 🙂

Tu silnou bolest v podbříšku i s vystřelováním do zad jsem měla taky ve 32.tt - asi hodinu. Kdyby to tenkrát trvalo dýl, už bychom asi jeli. Od té doby ale nic, to magnézium mi dělohu asi totálně zklidnilo. Teď mi děloha na monitoru kreslí přímku, místo křivek jako ostatním ☹

@tina74
já mám normální svůj sprcháč, to mě nenapadlo - ale zní to logicky, co píšeš o tom kojení. Možná ještě něco seženu. Jinak na šitý spodek mi doporučovali intimní gel z dubové kůry. Včera jsem si ho objednala v lékárně, dnes si ho jdu vyzvednout. Prý má úžasné hojivé účinky.

@hp
já bradavky nemasírovala a asi začnu až po termínu, když už mě těhotenství přestane bavit. To ale pořádně a přidám k tomu pár orgasmů a běhání po schodech 😀 😀

@flyaway
jů, holčička 🙂 jak jinak taky v naší diskusi, že......Jonášek tady tomu zatím šéfuje.

xavera
23. bře 2012

Jinak holky, já se cítím skvěle. Včera 4 hodiny "pobíhání" po nákupech, celé odpoledne strávené u plotny, od 18ti do 23 hodin u nás návštěva - 6 lidí a miminko, takže ještě obskakování všech, pak mytí nádobí a pacifikování následků návštěvy v našem minibytečku. Dneska od 6ti na nohou a úplně v pohodě. Tak já nevím, pak že prý to těhotenství zmáhá 😀 ...dneska už se ale zkrotím a zkusím trochu relaxovat, číst, nebo jestli bude hezky, vyrazím někam do parku nachytat vitamín D. Prima den všem!

tina74
23. bře 2012

@xavera Nám právě na kurzu ke kojení paní líčila, jak si miminko po narození maminku nejdřív očichává a až za chvíli se mu spustí sací reflex. Tak jsem si zapamatovala, že potřebuje cítit její vůni, na kterou je zvyklé...
Já už několik dní hodně špatně usínám, ale přitom relativně brzy vstávám, tak se taky docela divím, že celkem normálně funguju a ještě toho dost zvládám.
Hezké opalování, asi si dnes taky na chvíli sednu ven na lavičku🙂

tina74
23. bře 2012

@xavera Ty jo, Tobě už naskočil 40. týden !!! 🙂🙂🙂

bugee
23. bře 2012

@xavera @tina74 Ahoj holky, gel z dubové kůry mohu jen doporučit - mám s ním zkušenosti a už ho mám i připravený, sice je na něm psáno, že na sliznici neee, ale on tam jenom chvilinku pálí (jako kdyby ses tam třeba namazala tygří mastí 😀), ale krásně a rychle hojí 😉

bugee
23. bře 2012

@xavera Musím říct, že před Tebou smekám - jsi ve 40tt a zvládáš toho čím dál víc, to je neuvěřitelný 🙂 Vstávat v 6 ráno je ale trošku moc, nemyslíš? 😀 Ale moc Ti přeju, abys v tom pohodovém stavu, ve kterém jsi, vydržela až do konce 😉 Doufám, že na tom budu stejně. Dokonce už si začínám ráno u zrcadla říkat, že mi to bříško bude chybět 😵