1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

pentagras
7. dub 2012

@xavera je to tak no, někdo dělá vše a má dlouhej porod a někdo nic a má to za chvilku, njn, tak alespon ten maliník zkouším 🙂 nějak mě to uklidnuje 🙂 a jak se cítíš. jsi v pohodě??A co to kojení,. piješ nějaký čaj na kojení??

tina74
7. dub 2012

@xavera Každopádně klobouk dolů - mně těch 16 hod připadá taky docela dlouhých, ale záleží na tom, jak se to počítá. Já jsem úplně nejdřív myslela, že jste tak dlouho byli v porodnici... Když je to ale počítáno už od prvních kontrakcí, tak je to celkem normální. Matně si vzpomínám, že nám na kurzu říkali, že první doba porodní je v průměru 6-12 hodin a počítá se od kontrakcí po 5 minutách....
Jinak, co se přípravy týká, taky nakonec piju maliníkový čaj a polykám lněný olej (sliz ze semínka mě nelákal, tak alespoň toto alternativní řešení) a příští týden začnu s homeopatiky. Člověk nikdy neví, jak se porod nakonec vyvine, ale pro klid duše je asi lepší všechny tyhle věci zkusit, když se doporučují a člověk jimi nic nepokazí.
Epi-no je jiná kapitola. Docela mě odradil názor o možných komplikacích a celkově se mi do toho vůbec nechtělo. Tak přinejhorším budu nastřižená a zašitá, když to nepůjde jinak.
Taky jsem moc zvědavá, jak se to vyvinulo s kojením. Za kolik dní, jestli poradili v porodnici nebo ses ještě obracela na nějakou laktační poradkyni. Případně jestli zabrala homeopatika.

tina74
7. dub 2012

Holky, stává se Vám někdy z ničeho nic, že jste strašně zadýchané? Já jsem dnes několik hodin dýchala tak usilovně, jako bych vyběhla snad 10 pater. Vůbec nevím, jak to přišlo, ale už mi to bylo hrozně divné... (Žádnou namáhavou fyzickou aktivitou jsem si to nepřivodila.)

tina74
7. dub 2012

... stává se "vám"... Mně už to zase vůbec nemyslí... ☹

hp
7. dub 2012

@pentagras Já jsem u MV a už minulý rok mi přispěla 1000 na těhu věci(měla jsem v tom vitamíny a ultrazvuk).Korunky jsem měla do měsíce na učtu 😀 Teď si to opět vyběhám.Mam schované lístky z kurzů a ještě k tomu něco hodim.Musim mrknou na co všechno se to vztahuje 😉 Jsem s pojišťovnou spokojena, tak mrkni na stránky 😉

bugee
7. dub 2012

@tina74 Z toho "Vám" si nic nedělej, mám sama dost odůvodněný pocit, že IQ a paměť jsou aktuálně minimálně -50% ☹ a dost drasticky se to zhoršuje den ode dne... 😖

bugee
7. dub 2012

@hp Ty příspěvky za minulý rok jsem už prošvihla, vůbec jsem nevěděla, že je něco takového možné... a ty jejich oběžníky nečtu, házím je hned dole u schránek do koše... Takže to budu muset napravit a trochu víc se o to zajímat 😉

kuc
8. dub 2012

Dobré ráno všem maminkám i čekatelkám, přeji hezké velikonoce. Abych trochu odvedla pozornost a ukátila čekání na hodinu H podělím se s vámi o včerejší zážitek je to příběh jak z červené knihovny. Moje švagrová ( sestra mého muže) chodila před 32 lety s klukem co byl v Chebu na vojně jenže tankrát ona nechtěla do Ostravy a on sem tak se rozešli. Ona se pak vdala ,měla syna, ve třiceti ovdověla, potom se znova vdala má dalšího syna a po dvou letech se rozvedla zkrátka to bylo šlápniütí vedle. On se oženil, má dvě dcery a po 12 letech manželství jeho žena zjistila že ji vlastně muži nezajímají a odstěhovala se k přítelkyni, následoval rozvod. Před třemi lety
ho pracovní povinnosti zavedly do Chebu a náhoda tomu chtěla že se ti dva znovu setkali a za půl roku se švagrová stěhovala do Ostravy. Nyní přijeli na velikonoce a On ji včera před všemi požádal o ruku bylo to dojemné jak se ptal tchýně a potom i jejích dětí jestli mu ji dají . Takže takový happy end.

hp
8. dub 2012

@bugee No, tak až zjistim,písnu co a jak.Chystám se tam zajít.To víš, že do těch letáků nenapíšou vše, aby nerozdali náhodou moc peněz 😠

hp
8. dub 2012

@kuc Jéžiš to je krásný.Nevěřim v nic krom osudu a tady zafungoval 😀 😀 😀 Přeji jim hodně lásky............

xavera
8. dub 2012

@bugee no to kojení se mi rozjíždí. Doufám že se rozjede naplno. Piji kojící čaj od Lerosu a je moc výborný. Mám objednané homeopatika na kojení, tak si pro ně v úterý jdu do lékárny. Mám instrukce z porodnice i od dětské lékařky vždy 10 minut jeden prs, 10 minut druhý prs a pak podat 100 ml příkrm Nutrilonu. Kolik si ho veme, tolik si veme. Někdy ho už bůbec nechce, tak zajásám, že stačí z prsou, jindy ho vyzunkne celý 😒 To vše 8x denně po 3 hodinách. Je to ale blázinec. Protože malá u kojení hned usíná, takže ji budím a otravuju a udržuju v bdělosti, ať pije. Hrozně se to vždy natáhne. Napřed přebalit - tím se malá probere a zpozorní. Pak to kojení, pak odříhnutí, pak znova přebalit, protože se při tom vždy pokadí. Pak uchlácholit k spánku, protože přebalením se zase probere. Nevím jak Babka, ale já jsem ráda, když jedno kolo zvládneme za 1,5 hodiny. Takže mám pak 1,5 hodiny čas do dalšího kojení. V tomto čase zpacifikuji pozůstatky v koupelně....najím se, dojdu na wc a vysprchuji. Taky mezitím sterilizuji lahvičky na příkrm a dudlíky.

Jako přes den ok, ale v noci je to teda dost na palici. Kór když se při tom všem snažím neprobudit manžela. Jsem zvědavá, jak to půjde všem vám tady. Opravdu jak to teď vidím, je to důležitější problematika nežli porod. Taky teď můj jídelníček hlavně v šestinedělí, aby nevznikly prdíky. Takže maso jen vařené, žádné koření, mléčné výrobky..prostě strava pro kojence. Musím to ještě pořádně nastudovat.

xavera
8. dub 2012

@pentagras cítím se v pohodě...porodem jsem shodila 10 kg, takže mám navrchu 7kg. Ještě krapet nateklé nohy od kotníků po nárty, ale už to odchází. Prsa pěkně plná, což se mi líbí 🙂 Začly mi růst vlasy a nehty - fakt je to strašně znát. Za celé těhotenství jsem nemusela k holiči, teď se to zas rozjelo. No jinak budu úplně šťastná, až se plně rozkojím. Možná ještě kontaktuji nějakou laktační poradkyni, aby poradila, zda mám správnou techniku.

xavera
8. dub 2012

@tina74 mě to vážně uteklo. Nevím od kdy ten porod počítat. já měla kontrakce po těch 8mi minutách. Od 16ti po 4ech minutách. V druhé době porodní po 10ti. Odtok plodovky od 10ti, Na porodním sále od 12ti. Tak od kdy bys to počítala?

bugee
8. dub 2012

@xavera Hm, tak se stravou asi mít problém se svou žlučníkovou dietou nebudu, to je asi na tom to jediné pozitivní (čaj na kojení mám z DM od Alnatury, také doufám, že bude dobrý - jinak měním za ten Tvůj)... Ten kolotoč kojení a přebalování zvládáš skvěle 😉 Babka už má asi větší cvik a možná jí každé kolečko trvá o něco míň, ale evidentně si s tím umíš poradit taky dobře, kojení Ti jde, to jsou dobré zprávy, jsi vážně šikulka 🙂
Já do toho budu muset ještě nějak nacpat procházky se psy (2x30min a jednu hodinovou), což si teď moc neumím představit 😒 (Navíc nemůžu nechat mimčo doma, ale budu ho muset obléct a vzít s sebou - buď v kočáru nebo v šátku - to bude asi ze začátku pěkná krize ☹). Už se nemůžu dočkat 😕 Kéž by aspoň to mlíčko šlo dobře... Jsem vážně zvědavá, jak to budeme všechny postupně zvládat, trochu o sobě pochybuji.

bugee
8. dub 2012

Jo, a taky se mi úplně zastavil čas - vůbec to neutíká... Venku hnusně jak v lednu, nechce se mi vytáhnout paty, navíc zimní bundy už jsme schovali, nemám co na sebe, takže chodím tak nějak v x vrstvách, valím se jak hroch a nebaví mě to 😒 Doma už nemám, do čeho bych píchla (proto taky to včerejší pečení), všechno nachystáno, naklizeno, nažehleno, pěkně se otravuji. Televize mě nebaví, knížku jsem teď akorát jednu dočetla a do další se nějak nemůžu začíst, pořád se mi stáčejí myšlenky na tu jednu věc... Fakt už je to na palici. Potřebovala bych ten příští týden nějak přeskočit nebo se intenzivně něčím zaměstnat. Navíc mě už zase vůbec nic nebolí, žádné těhu příznaky, otoky opadly a nic, jen to břicho... takže nemám ani důvod nějak polehávat nebo pospávat. Hrozná pruda 😒 😒 😒 Už aby tu byl ten "kolotoč"... 😉 😉 😉

hp
8. dub 2012

@xavera Ahoj, vidím se se tobě i Violce daří skvěle, tak jen tak dál 😉 .......aspon budeme mít komu psát o radu až budem v koncích, ale, jak to tak čtu, přijde mi, že jsi se do toho dostala uplně automaticky 😀 😀 😀 pozdravuj malou...........

pentagras
8. dub 2012

@hp jj, moc dík, kouknu na to 🙂

pentagras
8. dub 2012

@xavera ak to je dobře že je ti fajn, 7 kg dáš dolů jedna dvě 🙂 a o tý laktační poradkyni dej pak vědět jak pomohla, taky ztoho kojení mám hrůzu, prý je to pěkně náročný se to naučit 🙂

pentagras
8. dub 2012

@kuc no to je hustý, uplně mě to dostalo 🙂 🙂

pentagras
8. dub 2012

@bugee taky už se teším až se začne něco dít, jsem jak na trní a přijde mi že ten čas vůbec ale vůbec neleze, domlouvám prdolce at se připraví pořádně a příští pátek ráno jdem do toho 🙂 🙂

tina74
8. dub 2012

@xavera Těžko říct, ale možná by se to počítalo o prasknutí plodové vody, když častější kontrakce začaly až později. Takže od těch 10 do 19 hod? To není vůbec špatné🙂

pentagras
8. dub 2012

@tina74 ahojky, a co ty, jak se cítíš, taky to máš za pár 🙂

tina74
8. dub 2012

@pentagras Ahoj, cítím se dobře, jenom jsem občas hrozně zadýchaná a pořád mi jde váha nahoru. Už to vypadalo nadějně a najednou zase skok o 2 kg! No co se dá dělat...
Jinak už se fakt těším na porod, všechno je doma hotové, tak už bych se nezlobila, kdyby to přišlo každou chvíli. Hlavně doufám, že nebudu moc dlouho přenášet. To bych pak taky mohla mít 100 kg a mimi pět! 😀

pentagras
8. dub 2012

@tina74 no prááááááávě, stou váhou si říkám uplně to samééé 😀 😀 taky přemlouvám že příští pátek, tak uvidíme 🙂 jinak já mám zas dva dny šíleně oteklé nohy a brní mě ruka, tak je to nepříjemné, už se taky teším až to bude 🙂

tina74
8. dub 2012

@pentagras Já mám kolikrát taky pocit, jako bych měla oteklé nohy, pobolívají, ale vizuálně nic. Jen prsty u rukou mám každé ráno nalité... Tak ať Tě to moc nezlobí a už to rychle uteče! 🙂

pentagras
8. dub 2012

@tina74 děkuju, tobě taky, at už to máme za sebou a radujem se z miminek 🙂 🙂

bugee
9. dub 2012

Ahoj holky, po dlouhé době zase krásné slunečné ráno 🙂 Snad se to počasí umoudří, mě by stačily teploty mezi 10-15 stupňů, to bych zase pookřála 😉
Jinak ode dneška za týden už budu čekat, až na mě přijde řada. Příjem je pro všechny v 7h15, jsem dost zvědavá, jak dlouho jim bude trvat papírování (hodně toho už máme předvyplněné, pohovor s anesteziologem i různé dotazníky s informovanými souhlasy ohledně všeho možného) a jak dlouho se pak bude čekat na samotný výkon - jsem druhá v pořadí.

bugee
9. dub 2012

@tina74 @pentagras Prsty u rukou mám též ráno nateklejší a u nohou cítím spíš plosky (přední část chodidla), když vstanu a třeba si v koupelně čistím zuby - asi je to tou váhou... Holky, taky vám přeju, ať to rychle uteče a ať už si tady můžeme vyměňovat rady, starosti a postřehy ohledně miminek, ty poslední dny se děsně táhnou... Na dnešek prcek ani moc neřádil, nechal mě spát, takže si stěžovat nemůžu, spala jsem zase skoro osm hodin v kuse. Ale na přes den si musím vymyslet nějakou aktivitu, jinak se z toho čekání zblázním (dnes mám v plánu umýt koupelnu, záchod, uklidit suché prádlo, pak jedeme na procházku s pejsky a odpoledne do kina, zítra jedu do práce přezout pneu, odpoledne máme poslední předporodní kurz, ale pak ty další dny už nemám nic a manžel bude v práci, asi udělám nájezd na místní knihovnu a zkusím se začíst do nějakého tisícistránkového strhujícího románu...).

Hezké velikonoční pondělí všem 😉

jajinka28
9. dub 2012

Krásný den holky🙂

Tak co, vykoukne dnes na svět nějaký ten Velikonoční beránek?? 🙂 🙂 teda kromě toho našeho 😀

jajinka28
9. dub 2012

@bugee no za týden touhle dobou už se budeš určitě radovat z překrásného Jonáška🙂 a konečně budete spolu 🙂 😉
už se nemůžu dočkat, až Jonáška uvidím 🙂