1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

xavera
31. kvě 2012

@bugee tak u mě je to dost podobné jako u babky. Mám vše od AVentu. Lahvičky, sterilizátor do mikrovlnky na 6 lahviček, 6 saviček, karáč na čištění, dávkovač na výlety. Lahviček mám 7. , v jedné čaj celý den.
Umeju si pořádně dřez, napustím teplou vodou, cvrnknu jar a vše dobře vydrhnu tím avent kartáčem. Pak to pořádně opláchnu čistou vodou, naskládám do sterilizátoru a dám do mikrovlnky a za 6 minut je hotovo ( máme málo výkonnou, výkonější mikrovlnky to mají hotovo za 2 minuty - někde je na to tabulka ...určitě na stránkách Aventu). Pak to vyndám vše na čistou plínku - mám stále v kuchyni na jedné části kuchyňské linky - nechám to tam oschnout a průběžně používám. Večer zas vše vyvařím. Těch 6 lahviček mi vyjde na jeden den akorát. Kojeneckou vodu si převařuji 5 minut v hrnci a po vychladnutí vrátím zpátky do pet lahve. Pokud jedeme na výlet, dám si horkou do termosky a studenou do pet lahve. Pokud jsem doma, termosku nepoužívám, ale ohřívám vodu v lahvičce v mikrovlnce - stačí cca10 sekund ( laktační poradkyně mi řekla, že voda do mikrovlnky nevadí, když to je bez prášku ). Pak přisypu prášek, lahvičku uzavřu závitem jen s takovým uzavíratelným víčkem. Jednou denně k tomu ještě přikapu 5 kapek Bio Gaia. Protřepu a trochu zatočím lahvičkou, aby vyprchaly bublinky a nebylo to tak napěněné. Pak to víčko vyměním za savičku a zkusím na hřbet ruky. Když to nepálí ani nestudí, je to ok.
Malou mám na kojícím polštáři v takové lehce šikmé poloze a savičku jí prostě dám na rty, ona to sama vcucne. Sklon lahvičky sama poznáš, aby mu to vyhovovalo. Když dopíjí obsah, je nutno ji sklonit tak, aby byl dudlík stále plný mlíčka a nepolykala vzduch...při tom sklápění se mi už ale párkrát stalo, že vše vyblinkala ☹...tak moc nevím, co s tím. Ale jinak se to dopít nedá. Nic víc už mě k tomu nenapadá, když tak se ptej dál. Hodně sil!!!

xavera
31. kvě 2012

@bugee já taky nechci, aby malá pila moc rychle, tak cca 3 hodiny od posledního krmení to začnu chystat a temperuji v hrnci s teplou vodou, pokud se nehlásí nebo dál spí. Pak když začne mlaskat a napadá jí že by jedla - začne kňourat, tak ještě než se rozbrečí, jí to nabídnu. Pak pije pěkně klidně. Občas se to samozřejmě nestihne, a malá když je šílená hlady, tak se pak u toho pití úplně zalyká a polyká vzduch, prská a je to blbý, kolikrát mám pocit, že mlíčko vdechne.

bugee
31. kvě 2012

@xavera Díky moc! S tou plínkou je to dobrý nápad 🙂 A ten čaj dáváš malé kdy a kolik?

Jinak se zdá, že lahvička mu vyhovuje. Dávám mu vždy před lahvičkou na chvíli obě prsa, aby mi ulevil a zároveň, aby si přece jen trochu mlíčka s protilátkami a tím ostatním, co není v UM, vzal, ale je to bolest jak čert - on prostě ty bradavky těmi dásničkami drtí na prach ☹ Lahvičku pak nasaje bez problémů a z té od Aventu pije krásně - nepřijde mi, že by nějak hltal, saje plynule, ve stejném tempu a evidentně je pak mnohem spokojenější, než když jsme se spolu trápili u prsu - oba zpocení a zoufalí...

Ještě jeden dotaz - když je denní dávka cca 670ml - máte ji nějak rozvrženou, že mu např. večer před spaním dáváte víc, aby mohl déle spát? Nebo dáváte pořád stejné dávky?

xavera
31. kvě 2012

@bugee já dávám 120 ml vody, 4 odměrky....to udělá celkem 130 ml. To by měla vypít 6 x denně podle tabulky na krabici. Nikdy to ale ještě nezvládla. První 3 krmení ještě ano, ale odpolední pije kolikrát i jen 30. Dělá mi to starosti, ale tak nijak jí to nevnutím. Uvidíme v pondělí u doktorky, kolik přibrala a jestli prospívá. Říkám si, že každé dítě má jinou potřebu.

xavera
31. kvě 2012

@bugee no je to blbý, často to vylévám. Mléko by nemělo být starší 2 hodiny. Takže když mi to nedopije, je to celkem škoda ( i peněz ). Ale připravuji stále plnou dávku, protože někdy si to dopije celé. Nemá to zas tak pravidelně.

Čaj mám od Alnatury Baby-krauter tee. Je vhodný od 2 týdnů. Jen trošku poťupkám v lahvičce se 100 ml, píší tam vyluhovat 5-10 minut. To by bylo ale strašně silný. A ta lahvička mi vystačí na celý den. Už ji nijak neohřívám. To bych se z toho už fakt zbláznila. Mám to pořád po ruce a dávám jí napít mezi krmeními vždy tak 20 ml. Nevím, jestli by to nemělo být přecijen radši ohřáté...ale to pak nevím jak ohřívat venku na výletech.

Ještě k tomu dělám každý den černý čaj taky v kojenecké vodě - s tím jí omývám tvářičky, protože má krupičku - už asi 14 dní - nevím z čeho ani co to je. Na tvářičkách to má vyloženě červený, asi jí to i někdy svědí. Doktorka mi minule řekla černý čaj, tak to dělám, ale nesleduji žádné výsledky. Akorát od toho mám nevypratelný fleky na látkových plínkách, když jí to aplikuju.

bugee
31. kvě 2012

@xavera Také jsem dávala na tvářičky černý čaj - mrňous měl z těch veder potničky (asi zejména z toho příšernýho nočního kojení, ze kterýho jsme byli oba zoufalí a zpocení - a v pokoji máme 27 stupňů ☹). Namáčela jsem gázové polštářky a nechala na tvářičce přiložené, když spal. Celkem to zabíralo, ale jak byl hodně vzteklý, tak se našlo jen málo možností mu to na tvářičce takhle nechat - jinak si to hned ručičkou odstrčil. Nevypratelné fleky má z toho na některých bodýčkách, občas stekla nějaká ta kapka... ☹

xavera
31. kvě 2012

@bugee já nechápu, že to fakt nejde vyprat.....hnedka tu plínku namočím..ještě v koupleně pár sekund po tom, co to na ní steklo a už to nejde. Prostředky na odstraňování skvrn nezabírají. V oblečení už jí to nedělám, zničili jsme takhle pár overálků. Takže jen když je nahá.

xavera
31. kvě 2012

@bugee a pomohlo vám to? u nás teda nic moc... a mažeš obličejíček něčím? mě přijde že to má i dost vysušené, ale bojím se jí na to cokoliv dávat

bugee
31. kvě 2012

@xavera Z toho nejhoršího to pomohlo, ale taky má tvářičku takovou drsnější a některé pupínky ne a ne zmizet. Nemažu to ničím, taky se bojím a kamarádka mi řekla, že to zmizí samo, ona na to nedávala ani ten černý čaj...

babka
31. kvě 2012

@bugee U nás to je, jak píše @xavera Musím mlíčko nachystat než ji jdu přebalit, pak už je hladová a pije jako šílená, někdy se mi u té lahvičky úplně zakuckávala. Máme proto taky skoro všechny savičky s tím nejpomalejším průtokem, ty rychlejší vím, že jí můžu dát v noci, tam pije v klidu a nedivočí 🙂 Ted jsem koukala, že většinu lahviček mám tommee teppee - malá je má nejraději. Avent jsou taky super, ale někdy je prostě bojkotuje, nechápu proč. Jinak krmím taky na kojcím polštáři, protože držet ji na paži mi už dávno nejde - je moc těžká 😕 Taky ji mám v takové "polosedě", aby měla hlavičku výš. Ke konci prostě nakláním lahvičku a ne malou, jinak by mi taky blinkala. Jde to prima. Kapky BioGaia dávám taky, ale teď to střídám s laktobacílkama od swissu, připadá mi, že mrně po těch biogaia strašně prdí 😕 S bříškem problémy nemáme (ťuk, ťuk). Občas (nepravidelně) jí dám cucnout taky pár kapiček baby calm, malé to strašně chutná. Takže ani nevím vlastně, co u nás na bříško funguje 🙂 Čaj nedávám žádný, doktorka říkala, že není třeba. Když je horko, tak dávám jen vlažnou vodu. Jinak čaj mám koupený fenyklový, jednou jsem ho malá dala místo vody, když byly ty horka a mrněti chutnal moc, tak jí to asi v létě budu střídat. Kristýnka pije tak 170-180ml nutrilonu 5x denně. Vždycky vypije úplně všechno, je to malý žrout 😝 Když si vzpomenu, jak jsem ji na začátku musela u flašky budit...

babka
31. kvě 2012

@xavera A nezkoušela jsi na ty pupínky sudocrem? Nám pomáhá na všechny pupínky jakéhokoli druhu, co se nám kde objeví. Vždycky trošičku máznu a do druhého dne je to pryč. Jinak obličejíček mažu sem tam krémíkem, co máme z manufaktury (krteček) a mrně má krásně hladkou pokožku. Když jsem nemazala,tak měla taky sem tam hrubá místečka.

bugee
31. kvě 2012

@babka @xavera Díky za všechny rady, moc jste mi pomohly! 🙂
Jinak já teď prcka většinou přebaluju až po jídle, je pak mnohem klidnější a nevzteká se, navíc je pak dýl v čistým. A máme za sebou dnes třetí dávku 100ml (vždy vypil vše) a předtím chvilku obě prsa, malý zatím spinká od krmení ke krmení, je vidět, že ho to krásně zasytí a je spokojenější, než když se snažil/nesnažil hodinu něco natahat a akorát mi bradavky drtil. Zatím nevím, jestli to bude s bříškem lepší nebo horší - z mého mléka dostane jen to přední, které víc nadýmá, Nutrilon má Anti Colics a předtím mu dávám Baby Calm, před večerním a nočním krmením teď na radu pediatra dáváme Sab Simplex a jednou denně Bio Gaia, snad to nebude horší než tedˇ posledních pár dnů (to měl hysteráky z bolestí až kvečeru).
Sudocrem na tvářičku teda zkusím, a ten krém z Manufaktury jsem minulý týden od kamarádky dostala taky, tak vyzkouším též.

tina74
31. kvě 2012

Ach jo, tak za sebou máme první regulérní (z mého pohledu naprosto bezdůvodný) hysterák☹☹☹ Málem mi praskla hlava těmi decibely...
Zkoušela jsem asi 10 minut, jestli se v postýlce neuklidní sám (předtím už totiž nic nezabíralo, takže jsem to brala jako poslední možné řešení), ale on vydržel dýl než já...
Když jsem ho vzala opět skákat na gymnastický míč, konečně se pak zklidnil a usnul.
Hysterák dostal z toho, že jsem po něm chtěla, aby chvíli ležel na bříšku, protože si má trénovat šíjové svaly. To jsem asi byla opravdicky hodně hnusná☹☹☹
Jinak jsme před tím záchvatem asi 30 minut tančili na hudbu a ještě skákali na míči. Docela mě už bolí levá ruka a záda. Myslela jsem, že usne, a když neusnul, říkala jsem si, že volný čas využijeme právě ke cvičení. To byla asi špatná úvaha☹☹☹ Na to, že už ve třetím týdnu otáčel na bříšku hlavičku z jedné strany na druhou, to teď naprosto bojkotuje. Hlavu nechce otáčet ani zvedat a většinou se za chvíli začne vztekat natolik, že to raději vzdám....

tina74
31. kvě 2012

A ted konečně k @bugee: Je mi moc a moc líto, že teď máš takové trápení☹
Napíšu Ti, co používáme a jak momentálně postupujeme:
Veškeré vybavení máme od Aventu a vyhovuje nám.
Lahvičky teď používám 125 ml, vejde se do nich bez problémů dávka 120 ml vody + 4 odměrky prášku = 132 ml mléka. Mám 4 a úplně nám to stačí.
Savičky používáme č. 1. Malý těch 132 ml pije cca 10 minut. Taky mám někdy pocit, že hltá, když má velký hlad, ale není to zase nijak vážné. Na savičku č. 2 asi zatím přecházet nebudeme - myslím, že čas věnovaný vypitému množství je přiměřený a průtok malému vyhovuje. Musí se snažit, ale není nijak frustrovaný.
Starilizátor máme elektrický. Taky máme digitální ohřívačku, ale tu teď momentálně moc nepoužíváme.

bugee
31. kvě 2012

@tina74 To znám 😉 Také ho asi tři týdny zkouším položit na bříško v postýlce nebo ho nechat odříhnout na bříšku na mém břiše, zezačátku to také naprosto nesnášel, ale vytrvala jsem a zhruba týden zpátky už se nevzteká, krásně zvedá hlavičku a dokonce, když takhle leží na manželovi, který má hrudník pěkně vypracovaný a široký, tak je vidět, že si to užívá a líbí se mu to 🙂 Tak vytrvej a zkoušej to každý den několikrát, ono se to časem poddá, zvykne si a začne se mu to také líbit 😉
My máme teď za sebou uspávací hodinku, kdy jsem malému vyprávěla naprosté nesmysly, ale můj hlas ho uklidňoval, tak jsem pokračovala - kdyby mě někdo nahrával, tak mě rovnou převezou do Bohnic 😲 Ale důležitý je, že ho to uspalo a já se můžu jít najíst 🙂

tina74
31. kvě 2012

@bugee: Nedávno jsem přešla na systém, který používá @babka a @xavera, tj. na horkou vodu v termosce. Do té doby jsem měla připravenou studenou převařenou vodu a trošku horké jsem rychle připravila v hrnečku vyhrazeném k těmto účelům. To ale trvalo o něco déle, než byl malý ochoten snést, a navíc jsem kvůli tomu musela běhat sem a tam mezi patry a někdy ještě volat manžela, aby malého mezitím uklidňoval.
Teď to dělám tak, že v jeho pokoji mám na podnosu připravený Nutrilon, nádobky s převařenou studenou vodou, termosku s horkou převařenou vodou a dostatek vysterilizovaných lahviček. Než jdu spát, vše si připravím na 3 noční/ranní krmení a ráno zase na zbytek dne. Horká voda celkem drží teplotu a se studenou ji míchám podle toho, jestli je pořád ještě vřící nebo už jen hodně teplá. V závěrečné fázi má třeba jen těch 40 stupňů, takže do ní už nedolévám studenou vodu.
Přes den už tak nějak počítám s tím, že malý v určitou dobu projeví zájem o papání. Když je vzhůru, cca po 3 hodinách zkusím malíčkem, jestli už má hlad, a v případě, že ano, rovnou pití připravím a servíruju. To je už většinou i dávno přebalený, takže je to bez řevu. Když spí a nebo v noci, počkám, až se vzbudí a projeví sám zájem. Pak rychle umíchám Nutrilon, přebalím ho a nakrmím. Mezitím už většinou začne brečet.

bugee
31. kvě 2012

@tina74 Už je to lepší - včera to byla ta poslední kapka, oba jsme se vytrápili do naprostého psychického vyčerpání... no a vzhledem k tomu, že po Nutrilonu odvčerejška krásně spinkal kromě času na krmení, tak jsem se z toho už oklepala a jedeme dál - vstříc světlým zítřkům 😉
Díky za odpověď a informace!
Mrněti už ta odpolední dávka trvala také déle (trochu se flákal oproti předchozím krmením, asi už není tak vyhladovělý), cca 10 minut, ale máme savičku s dvěmi otvory, tu s jedním kategoricky bojkotoval... stejně jako předtím moje prsa.
Jak funguje ten elektrický sterilizátor?

tina74
31. kvě 2012

@bugee Co se samotného krmení týká, nejdřív mu dám z kapátka dávku Infacolu a pak si s ním sednu buď na postel nebo na křeslo. Většinou si ho položím na klín, někdy i na peřinu. V podstatě leží, ale má mírně podloženou hlavu. Dbám na to, aby v kulaté části savičky nebyl vzduch (byla jsem na to upozorněna v porodnici). Na konci ho normálně sklopím, aby vypil zbytek - zvládá to dobře.
Někdy jsem (když krmím na posteli) sama v pololehu a mám docela problém vstát. Snažím se nezapomínat, že mám po císařském řezu a nesmím používat břišní svaly. Občas mi to tak trošku vypadne z hlavy... ☹ Takže ho položím vedle, sednu si přes šikmé svaly a pokračujeme v procedurách...
Pak ho dám odříhnout. Poloha doporučená v porodnici - v lehkém záklonu, cca 45 stupňů od těla - u nás nefungovala, takže si ho klasicky opírám hlavičkou o hrudník. Skoro pokaždé si odříhne.
Pak nastane chvilka napětí, jestli se s nabídnutou dávkou spokojí nebo ne. Paní doktorka sice doporučila, abych připravovala rovnou víc, ale v Nutrilonu mě docela vyděsili, že bych mu mohla odrovnat ledviny, tak se ho snažím trošku krotit....
Malý zase řve, takže to dopíšu později, jo?

bugee
31. kvě 2012

@tina74 Na odříhnutí nejdříve zkouším polohu v lehkém záklonu (občas zabere), pak zkouším na hrudníku, no a když ani to nevyjde, tak na ruku na tygříka (v této poloze se většinou i velmi dobře zklidní, když řve - kouká kolem sebe a je přitom děsně legrační - nakrčené čelíčko do roletky, vykulené oči a dokořán otevřenou pusinku 😉). Když si neodříhne ani v jedné z těchto poloh, tak je to marný a většinou si pak ublinkne vleže, když usíná.
K těm břišním svalům - šetřila jsem je první tři týdny, od té doby vstávám normálně a i s malým v náručí, což je náročnější zejména na břišní svaly... ale nic mě nebolí, necítím se špatně, tak to neřeším. V sobotu jdu na kontrolu po šestinedělí, snad bude vše OK.

tina74
31. kvě 2012

@bugee Zdá se, že malý konečně opravdu usnul, tak to zkusím dopsat...
Právě jsem ho krmila, tak jsem si ještě všimla pár věcí, na které ses ptala.
Doba krmení je opravdu zhruba 10 minut. Teď jsem např. ležela na boku a malý ležel vedle mě. Podle hlavičkou měl moji levou paži.
A při odříhnutí si ho vlastně spíš hlavou opírám o svůj obličej, druhou rukou ho držím zezadu. Zkoušela jsem ho opírat o rameno nebo o hrudník, jenže někdy tou hlavičkou začal nepochopitelně bouchat dopředu do mě - tj. do tvrdého☹ Obličej je tedy bezpečnější... Odříhne si většinou hned, pokud tedy - v noci - dřív neusne a to ho pak k tomu už nenutím, jsem ráda, že spí...
A ještě pokračování, toho, co jsem psala:
Po odříhnutí ho většinou chvíli držím v náručí a vyčkávám, co se stane. Někdy má ještě zjevně hlad. To se pak snažím nějak odvést pozornost, abych mu nemusela dávat větší dávku. Těch 132 ml 6 x denně je v jeho věku až až. Většinou nějak odvedu pozornost a je to v pohodě. Výjimečně se stane, že mu přeci jen ještě dám dalších 33 ml (tj. 30 ml + 1 odměrku prášku), když to nejde jinak. Když je tedy jasné, že má ještě opravdu hlad (není to jen bolení bříška) a třeba měl delší interval.
Po krmení (resp. přidání) většinou vypadá jakoby spal, ale je to jen zdání🙂 Alespoň ve dne. Když bych ho položila, začne brečet. Takže chvíli vyčkávám, jestli opravdu tvrdě usne. Pak je bezpečné dát ho do postýlky nebo do kočárku. Anebo jestli bude vzhůru a budeme mít nějaký program - hraní, cvičení, procházka atd.

tina74
31. kvě 2012

@bugee Ještě ses mezitím ptala na náš sterilizátor. Já jsem nechtěla sterilizátor do mikrovlnky. Sice ji máme, ale nepoužíváme, stojí nám v garáži. A vlastně na ni ani nemáme v kuchyni moc místo.
Tento funguje tak, že do něj naliju 100 ml vody, do dvou pater (nebo jen do jednoho - podle potřeby) naskládám různé části lahviček apod. a stisknu tlačítko. Z nalité vody se vytvoří pára, která nějakou dobu "pracuje". Teď jsem se dívala ještě schválně do návodu a mělo by to být 3 minuty (nikdy jsem to sama nestopovala, protože to fakt netrvá dlouho), pak zhasne kontrolka. Je lepší chvíli počkat, než pára schladne a až pak sterilizátor otevřít, ale v případě nutnosti lahvičky opatrně vyjmu hned.
Před sterilizováním všechno rozeberu a umyju horkou vodou (bez jaru) a kartáčem (taky ho mám z jedné sady od Aventu a používám ho jen na nádobí pro malého). Následně vše vyjmu ze sterilizátoru a nechám chvíli odkapat např. na vyprané a vyžehlené pleně.
A přípravu pití provádím stejně jako holky. O připravené vody jsem se už zmínila. Do lahvičky namíchám vodu správné teploty (neměřím ji, jen zkontroluju čistým prstem, jestli není moc horká nebo studená), pak tam přidám prášek, lahvičku uzavřu těsnícím kroužkem a pak takovou tou bílou "objímkou" s víčkem. Zamíchám a nasadím jinou "objímku" se savičkou. "Objímku" s víčkem většinou použiju víckrát, než zase sterilizuju lahvičky. Po použití ji ale omyju horkou vodou. Párkát jsem zkoušela míchat pití v lahvičce se savičkou, protože víčko nebylo vysterilizované, ale nedopadlo to dobře. Ucpala se mi savička a nebo v ní zůstaly zbytky nerozředěného Nutrilonu. Tak jsem přešla na výše uvedený systém (pořádně umyju a znovu cca 2x použiju), jinak bych se z toho zbláznila.
Studenou vodu mívám konkrétně v nádobkách, které jsou určeny ke skladování mateřského mléka. Alespoň je teď nějak využiju.
Takhle to teď celkem dobře funguje a jde to rychle.
Všechno jsem měla už nakoupené a načtené před porodem (asi si vzpomínáš, že jsem tuto problematiku pro jistotu řešila). Nutrilon a kojeneckou vodu jsme ale taky kupovali narychlo, cestou z porodnice. Pití z lahve jsme už ale natrénovali tam. Dali nám na vybranou, jestli chceme dokrmovat z kádinky - to bychom museli zůstat ještě o den déle a trénovat to. Dali jsme přednost lahvi, zdálo s nám to mj. bezpečnější. Jednou jsem si to s dozorem sestry zkusila a prokázala, že to zvládnu, a pak nás pustili domů🙂
Nutrilon používáme normální. Ptala jsem se, čím malého dokrmovali v porodnici a třeba HA tam nepoužívají. Měli stejný názor jako já - pokud nejsou v rodině alergii, je to zbytečné. Navíc jsem před porodem zkoušela vzorem s jednou dávkou a připadal mi strašně hořký☹ Každému ale vyhovuje něco jiného.
Jsem zvědavá, jak budeš spokojená s Nutrilonem Anti-Colics. Mám pocit, že z něj Violka (@xavera) měla zácpu. Ale uvidíš.
Já jsem teď zase začala uvažovat o Nutrilonu Extra, protože malého nejsem schopná zkrotit na normální dávky přiměřené jeho věku a Nutrilon Extra by měl víc zasytit. Na druhou stranu mu nechci způsobit změnou nějaké komplikace, tak váhám...
K dávkování Ti ještě pošlu něco mailem. Nicméně nepředpokládám, že Jonášem bude takový otesánek a budeš muset řešit jako já, proč pije třeba 850 ml (jednou i 950 ml) a ne 670 ml, které jsou přiměřené jeho věku.

tina74
31. kvě 2012

@bugee Tak snad jsem odpověděla na všechno, na co ses ptala. Omlouvám se za všechny překlepy, píšu to v hrozné rychlosti. Malý konečně tvrdě usnul a mě čeká velikánská hromada prádla na žehlení.
Jen ještě, co se týká "tygříka". Včera mi přišla knížka Rozvíjej se děťátko, kde jsou jednotlivé polohy vhodné k chování/nošení miminka vyobrazeny. Řekla jsem si, že zkusím právě toho tygříka anebo i vyvýšené klubíčko, ale pořád se na to nějak necítím. Mám pocit, že mi malý spadne nebo mu nějak ublížím. Začnu to ale opatrně trénovat. Mytí zadečku nad umyvadlem už nám taky jde, a to jsem se toho hodně bála.

bugee
31. kvě 2012

@tina74 Díky za vyčerpávající odpověď 🙂 Je to super, už jsem si cca dala dohromady nějaký systém poskládaný ze všech informací, co jste mi napsaly. Je to neuvěřitelné, jaký čas a nervy teď ušetřím 😉 Můžu se o to dýl věnovat mrňouskovi a navíc v mnohem větší pohodě, která se přenáší i na něj, takže zatím spokojenost 🙂 Prsa zatím trpí každé krmení pár minut, je to sice bolest jako prase, ale trvá to jen chvilku, nahrazuji tím tak odsávání a doufám, že se mi postupně podaří laktaci ukončit bez nějakého zánětu (zatím jsou prsa nalitá, že praskají ve švech a mléko teče do prsních vložek po deckách ☹)...
Jinak, co se týče toho usínání - mám stejnou zkušenost - při jídle už je úplně gumový, nedá se pak ani odříhnout, protože mu padá hlavička až na bříško, ale jak ho položím do postýlky, tak začnou mrkat očička a sdělovat mi, že tak jednoduchý to mít nebudu... 😉 A tak podle situace mu buď něco povídám, pouštím hudbu a zpívám, tancujeme spolu po obýváku, nebo ho jen tak houpu na kolenou, případně jen přidržuju dudlík (je jeho velkým příznivcem už z porodnice). Většinou usne tvrdě, ale odpoledne od té 16 hodiny je to horší (nebo spíš bych měla napsat lepší?) - vyžaduje víc pozornosti, rozhlíží se okolo a cca do 20-21h nespí, táta přijde z práce, tak se mu může taky věnovat - dnes bude například poprvé krmit (když už mám na tom hledat jen ta pozitiva 🙂), aspoň si to užije se vším všudy.

bugee
31. kvě 2012

@tina74 K mému velkému překvapení a úžasu zvládá manžel vyvýšené klubíčko a tygříka mnohem lépe než já 🙂 Myslím, že to je tím, že paže má daleko širší a silnější, takže je např. u tygříka plocha pro oporu mnohem větší. Jsem moc ráda, že se do všeho co se týče malého pouští s nadšením a jsem úplně naměkko, když ho při tom vidím...

tina74
31. kvě 2012

@bugee Malý se zase vzbudil, vůbec nechápu, co se s ním dnes děje☹☹☹ I v noci spal docela blbě...
Před chvílí ale přišel z práce manžel, tak mě na chvíli vysvobodil. Mám už za celý den totálně odrovnanou levou rukou a o zádech ani nemluvím...
Kluci teď budou hodinu na procházce a v osm nastane další řev, protože budeme koupat☹

bugee
31. kvě 2012

@tina74 My taky dnes koupeme 🙂 Jsem zvědavá, jestli bude řev nebo ne... Zatím to je jak kdy. No a ruce a záda, o tom ani nemluvím - zatím mě drtí ta bolest bradavek, takže tohle jde trochu bokem, ale je to docela síla, kolikrát mám pocit, že už se nikdy nenarovnám. Už jsem prosila manžela, aby se mnou šel do fitka a ukázal mi nějaké cviky na zpevnění horní části zad a ramen (bez zátěže břišních svalů), má trenérskou licenci, tak by to měl zvládnout.

tina74
1. čer 2012

@bugee @xavera @babka Holky, mohla bych se dnes na něco zeptat já? Jak přesně postupujete při ranní a večerní hygieně vašich ratolestí, pokud ten den nekoupete? Co všechno omýváte, kde a čím?
A pak bych se taky ráda zeptala, jak čistíte/omýváte děti, když se pokakají a když se jen počůrají? A co všechno jim před použitím nové pleny myjete/čistíte (samozřejmě to, co je zjevně špinavé, ale možná i něco víc) a pak krémujete? (To by mě zajímalo hlavně od @bugee v případě chlapečka).
Moc děkuji!

babka
1. čer 2012

@tina74 Ahojka, já ráno jenom omyju otřu obličejík navlhčenou žínkou a toť vše, předpodpokládám, že se mrně v postýlce v noci neumaže 🙂 Při přebalování čistím vlhčenýma ubrouskama v obou případech (čůrání, kakání), jen při kakání těch ubrousků padne o něco víc. S malou to máme navíc tak vychytaný, že většinou poznám, kdy s ejí chce kakat, tak jí rozepnu plínku a ona se vykadí sice na plínu, ale není od toho skoro vůbec špinavá 🙂 Po vyčištění vlhčeným ubrouskem (čistím samozřejmě co je zjevně špinavé a faldíky v tříslech) ještě osuším papírovým kapesníčkem a namažu bepanthenem (včetně faldíků). Večer zase omyjeme obličejík a hlavně ručičky, ty má malá pořád jako čuně (jak je pořád olizuje, tak se jí na to všechno lepí) 😀 Někdy otřu i krček, když vím, že malá slintá nebo si ublinkla, ale to podle potřeby. Jinak nemyjeme nic, až při koupání. Koupeme 2x týdně a vyhovuje nám to tak. Na koupání máme mycí emulzi z manufaktury, tak ji pořádně umeju i s hlavičkou a pak důkladně namažu olejíčkem nebo tělovým mlékem. Přijde mi, že malá je čistá, s pokožkou žádné problémy nemá (ťuk,ťuk).

tina74
1. čer 2012

@babka Jejda, tak to jsem moc ráda, že to děláte velice podobně. Říkala jsem si, abych něco nezanedbala...
Já jsem donedávna malého při přebalování omývala/čistila na přebalovacím pultu. Nejdřív jsem používala namočené žínky, pak (až jsem si troufla kvůli možné alergické reakci) ubrousky - micelární od Biodermy nebo ještě taky Hipp Baby Sanft. Poslední týden jsem začala všechno omývat v koupelně, kterou máme vedle. Malého chytnu jednou rukou (držím ho pod hlavičkou/zádičky a ještě pod zadečkem/kolínkem) a druhou si namydlím a namočím tekoucí vodou. Docela se mu to teď líbí. Vždycky nejdřív kouká, kam ho to nesu, ale pak se tváří spokojeně. Pak ho utřu do pleny. Začala jsem s tím po kakání protože někdy míváme v plenkách takovou nadílku, že se mi to těmi ubrousky špatně zvládalo. A teď už to dělám skoro při každém přebalování. Jinak mažu jen kolem zadečku Weledou (jako v porodnici) a ještě třísla Bepanthenem (tam se nám dlouho loupala kůže a postupně se to hezky uklidnilo). Nic mezitím nemažu (myslím, že to v porodnici nedoporučovali, ale uvidím, co napíše @bugee, abych zase nedělala něco, co je vhodné jen pro prvních pár dní v porodnici a pak už ne, jako s tím spaním na boku/na zádíčkách). Ostatní hygienu dělám spíš podle potřeby. Obličej umývám, když je např. dopatlaný od mléka. Doteď jsem pořád musela čistit očička, ale ode dneška se zdají být - po 5 týdnech - konečně v pořádku. Jinak taky občas zkontroluju při přebalování různé záhyby - hlavně pod pažemi a pod krkem a případné nečistoty očistím olejíčkem a pak trošku otřu plenkou. Koupání taky máme jen 2 x týdne. Včera byl malý ospalý, tak dokonce ani neřval jako obvykle.

bugee
1. čer 2012

@tina74 Ahoj, tak v podstatě podobně jako @babka - jak po čůrání, tak po kakání utírám zadeček, záhyby a pindíka vlhčenými ubrousky (používám z DM od Babylove bez parfemace, alkoholu, pouze s panthenolem - velmi se mi osvědčují), většinou mi stačí jeden (začnu v jednom rohu a pak překládám ten kus, co je špinavý a utírám dál, dokud mi v ruce nezbyde malý poskládaný kus, kterým už víceméně nic utřít nejde), zadeček mažu Sudocremem (ale mám doma i Weledu, načnu ji, až dodělám Sudocrem), nic jiného nemažu a vodou nemyju, daří se mi vše pěkně vyčistit ubrouskama a malý nemá žádná zarudnutí, ani ve faldíkách. K ranní hygieně přidám další vlhčený ubrousek, kterým nejdříve vytřu očíčka, pak tvářičku, pusinku, ouška a nakonec ještě přejedu záhyby na krčku, vršek hlavičky a otřu ručičky. Když malého převlékám, tak také kontroluji, případně otřu vlhčeným ubrouskem podpaží. Koupeme též jednou za 3dny, buď koupu emulzí z manufaktury a nebo přidám rovnou do koupele olejíček, pak jen vysuším osuškou a suchá místa namažu olivovým olejem. Obličej utírám vlhčeným ubrouskem vždy, když je třeba - po ublinknutí nebo zaschlé mléko po krmení nebo když se mi zdá upocený. Včera mi @babka poradila na pupínky na obličeji Sudocrem, tak to krásně pomohlo, je to o sto procent lepší 🙂 Tak to je asi všechno...