1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

tina74
1. čer 2012

@bugee Moc děkuji za informace. Alespoň vidím, že postupujeme více méně standardně🙂
Jinak se musím pochlubit, že jsem před chvílí nacvičila s malým tygříka na obě strany. Velice mě překvapilo, jak je v té poloze spokojený!🙂🙂🙂 Vůbec nevyžadoval pozornost, já si předloktí ještě trošku podepřela o stehno, takže mi netuhla ruka a spokojeně jsem si studovala knížku Rozvíjej se děťátko... Ještě budeme nacvičovat "srdíčko" a "zvýšené klubíčko". To ale nejspíš až večer nebo zítra, protože se malý následným hraním unavil a spokojeně usnul v postýlce.🙂

flyaway
1. čer 2012

@cuddle Tak jakpak dopadla dnešní krev? 🙂

cuddle
autor
1. čer 2012

@flyaway jo promin, psala jsem to asi jen jinam - nic moc
holky tak ja nevim dnes krev HCG jen 625, pry je to tak o 100 min nez by melo byt, jsem na uplne spodni hranici tabulky s HCG kdyz se podivam na dni po transferu a prictu PK , takze me v pondeli pozvali na ultrazvuk, asi chteji vyloucit vsechny ostatni moznosti, takze zase nemam dobre zpravy

flyaway
1. čer 2012

@cuddle Ach jo, to je nervák teda 😒
Ale tak ať je to jak chce, hcg roste a to je teď to nejdůležitější! V pondělí už by mělo být embryjko vidět, tak si snad konečně alespoň trochu oddechneš 🙂

bugee
1. čer 2012

@cuddle Moc a moc držím palce a doufám, že prostě budeš mimo tabulky a bude vše OK 😉 Dej nám vědět, myslíme na Tebe!

cuddle
autor
3. čer 2012

holky tak jeste Vam jsem nedala vedet, ze se u nas zazrak konat nebude, vcera vecer probehl 3 SP - tratoliste krve, vysla ven cela sliznice a s tim urcite i embryjko, sileny krece, takze uz jsem si pobrecela a holt budeme cekat na to adopcatko

gabulenka
3. čer 2012

@cuddle to mě hrozně moc mrzí 😢 určitě se ale miminečka dočkáte, myslím na vás 😉

gabulenka
3. čer 2012

Jinak my se pomalu ale jistě zbavujeme rýmy, ale ještě to není ok. Taky jsme od včerejška zkoušeli prokládat kojení nutrilonem, malé moje mlíko nestačilo. Jenže můj manžel koupil místo zelenýho nebo anticoliku jakýsi žlutý - pro extra spokojenost 🙂 Je to ale teda boj. Neumí pořádně sát z té lahve, takže řev a ze stříkačky loká moc vzduchu. Tchýně mi tvrdila at ale odstříkávám, že at nechytnu do prsa zánět. Dnes mám ale prsa nalitý, tak kojíme. Ale od rána je malá divná, jedla jen ráno a průběžně brečí, u prsa usíná anebo začne po chvilce řvát, často brká. Moc toho nepojedla. Teď úplně vytuhla. Jsem z ní fakt na nervy. Prvorodička no hrůza ☹ A to nemluvím o prdíkách, s kterýma furt bojujeme. Někdy - dost často - už fakt nemůžu. Miluju ji, ale takto jsem si to nepředstavovala..... 🙂

tina74
3. čer 2012

@cuddle Ahoj, to je mi moc líto☹ Ale už je to i docela divné - tři potraty po sobě přece musí mít nějakou příčinu... Nemáš třeba něco s dělohou? Bylas na hysteroskopii?

bugee
3. čer 2012

@cuddle Ach jo, Cudlinko 😢 😢 😢 Máš to vážně těžký... Tak snad se brzy dočkáte svého adopčátka, držím palce, ať to klapne co nejdřív!

bugee
3. čer 2012

@gabulenka No, já jsem najela na Nutrilon a neodstříkávala jsem. Když se mi nalily prsa, tak jsem je malému dala vysát 😉 Do včerejška to bylo už jen dvakrát denně, dnes už to bude jen jednou. Problémy s prsy zatím žádné nemám (ťukám do dřeva), doufám, že to prostě vyzní do ztracena a bude klid. Malý saje z lahvičky moc dobře (ale nechtěl vůbec lahvičku s jednou dírkou, rovnou jsem musela dát se dvěma, aby mu šlo mlíčko lehčeji sát - zkus to, třeba to bude v tom - předtím se děsně vztekal, protože se mu z té jedné dírky nedařilo sát), i když třeba v noci je línější a krmení mu trvá i půl hodiny, jinak tak 10-15minut. S prdíkama taky pořád bojujeme - střídavě oblačno, zataženo, někdy polojasno (to si už říkám, že některé ty kapičky zabraly a lepší se to, no a za chvilku se zase kroutí a pláče ☹). Drž se, bude líp! 🙂

flyaway
3. čer 2012

@cuddle 😢 😢 😢
Ach jo, mrzí mě to moc moc moc, nevím, co jiného na to říct... ☹

bugee
4. čer 2012

Holky, mám další dotaz - trpí vaše mrňata zácpou? Zdá se mi, že k prdíkům se nám přidává právě zácpa ☹ (včera pokakané plíny jen ob krmení, malý pořád tlačí a pořád nic) - krmíme Nutrilonem Anti-Colics - vzpomínám si, že sem psala @xavera cosi o zácpě Violky po tomto Nutrilonu... Po čem se to zlepšilo? A jakým Nutrilonem krmíte vy ostatní? A žádné problémy? Už mi je prcka opravdu líto, za těch pár týdnů si užil trápení ažaž... Každý den vyžaduje víc pozornosti, zůstává vzhůru a má zájem si už začít s něčím hrát (dnes poprvé bouchal ručičkama do chrastítka a smál se na celé kolo), ale vždy je to jen chvilka, protože pak ho přepadnou bolesti bříška (buď prdíky - ty jsou už o něco lepší, když si pořádně odříhne - nebo zácpa) a rázem je po radosti, po hraní a jen se kroutí (včera skoro celý den a v noci také skoro nespal)...

babka
4. čer 2012

@bugee Zkušenosti se zácpou naštěstí nemáme, malá tedy kadí od začátku pravidelně každý druhý den a je v pohodě 😉 Jinak u nás je teď zase veselo, protože jsme o víkendu byli u našich a malá je z toho prostředí nějak rozhozená. Takže mi míň spí a pořád vyžaduje pozornost 😒

tina74
4. čer 2012

@bugee Ahoj, my používáme "obyčejný" Nutrilon a raději ani nebudu s těmi dalšími experimentovat. Violka podle mě ty problémy měla z nějakého speciálního Nutrilonu. Jestli si dobře vzpomínám, byl to právě Anti-Colics.
Stolici malý taky nemá po každém krmení (to měl jen jako malinkaté miminko, cca první dva týdny), ale zácpou rozhodně netrpí. Alespoň soudě podle stolice - má normální konsistenci. Kaká cca 1-3 denně, pravidelně nad ránem a někdy ještě 1-2 x během dne. To je asi úplně normální četnost. Teď už si taky mezi krmením někdy "řekne", že chce přebalit, resp. během dne to i nejde necítit...
Prdíky už taky odcházejí úplně normálně a jsou to někdy strašné rány. Často i ze spaní, aniž by vypadal, že ho cokoli bolí, takže je to asi v pořádku. Doporučená medicína zabrala už v tom 3. týdnu v podstatě do 24 hodin.
Jinak nám už zase začal další růstový spurt. Malý od půlnoci - kromě normálních dávek (132 ml nebo méně) - 2x zkonzumovat pořádně navýšenou dávku - 198 ml 😕 😕 😕 Nemám ale pocit, že by ho z toho bolelo bříško, naopak vypadal velice spokojeně🙂
Navíc se předtím už vrátil na dávky lehce přes 700 ml (usilovali jsme o max. 800 ml), takže to neřeším a dávám mu, kolik chce a potřebuje, když má zjevně hlad. Zdá se, že to bude výrazně kolísat podle momentálních potřeb.

bugee
4. čer 2012

@babka @tina74 Děkuji vám za rychlé odpovědi 🙂 Nevadilo by mi, kdyby bylo kakání méně četnější než při kojení, spíš mě trápí, že malý pořád tlačí a evidentně není v pohodě... Na druhou stranu je pravda, že když už něco vytlačí, tak je to také stolice normální barvy a konzistence, tak nevím...Třeba je to jen způsobeno tím poměrně rychlým přechodem z mateřského mléka na Nutrilon (teď už kojím jen jednou denně), možná střívka potřebují pár dní na adaptaci... Uvidíme, zkusím mu během dne dát heřmánkovo-fenyklový čajík, ten by měl zvýšit příjem tekutin a ulevit. Snad to bude během pár dní lepší. Začala jsem si užívat jeho úsměvy a úplně mě drtí, když zas začne tlačit, rudnout, kňourat bolestí a nakonec propuká v hysterický pláč (včera to byl fakt extrém - nespal a konejšila jsem ho do dvou do rána, pak spal tři hodiny a začalo to nanovo - teď tedy celkem pokojně spí od rána s menšími přestávkami).

bugee
4. čer 2012

@tina74 Malý je opravdu pěkný jedlík 😉 Pokud nemá žádné obtíže, tak mu dopřej 🙂

bugee
4. čer 2012

@babka Vím, co to je, když mrně nespí a pořád vyžaduje pozornost - včera jsem doma absolutně nic nezvládla, spánku přes den bylo dohromady 2,5hodiny ☹ Stihla jsem tak akorát po chvílích vyvařit lahvičky, převařit kojeneckou vodu a umýt nádobí...

gabulenka
4. čer 2012

Ahojky, tak my už taky občas dokrmujeme Nutrilonem. Tak tu dočítám vaše zkušenosti 😉 Dneska jsem byla na gyndě na kontrole po šestinedělí a vše vypadá ok až na to, že budu asi normálně už menstruovat, takže ten minulý týden to byl fakt menses. A doporučila nám 2 roky neotěhotnět, kvůli císaři.

cuddle
autor
4. čer 2012

holky diky, dnes potvrzeno klesajici HCG nahodnote 420, takze nastesti snad vylouceno mimodelozni tehotenstvi u kdyz rano na ultrazvuku to vypadalo vselijak, ale stejne mam dojit jeste jednou na krev ve ctvrtek, radeji at je jistota, ze to fakt klesa
no takze timto uzavren nas aktualne posledni pokus - jiz nemam momentalne dalsi silu absolvovat ten proces znovu ☹

bugee
4. čer 2012

@cuddle Opravdu mi to je líto... Komu jinému už by to mělo vyjít než Tobě?
Holt si budete muset počkat na adopčátko a pak se uvidí, třeba sebereš další sílu a morál jít do toho znovu 🙂

bugee
4. čer 2012

@gabulenka 2 roky, to je teda bomba - nám říkali cca rok 😕

bugee
4. čer 2012

Jinak malý dnes od odpoledne kakal už normálně, bez rudnutí a řevu, i prdíky šly dobře... 🙂 Manžel dokoupil ještě Nutrilon Comfort (který má být proti zácpě), tak dávám půl na půl a snad to bude dobrý.

babka
5. čer 2012

@gabulenka @bugee Koukám, že každý doktor má na to těhotnění po císaři jiný názor. Moje doktorka říkala, že na škole je učili, že je potřeba počkat rok, ale že po půl roce by to nebyla žádná katastrofa, kdybych otěhotněla.

Jinak mrně je už dneska po víkendovém pobytu u našich zase pomalu v normálních kolejích. Naštěstí, včera už jsem z toho byla dost unavená. Skoro vůbec nespala, chtěla se pořád nosit a to není žádná sranda. Jsem zvědavá, kolik už ta naše princezna váží, protože delší dobu v kuse už ji prostě tahat nemůžu, moje záda pěkně protestují 😕

babka
5. čer 2012

@bugee Tak to je fajn, že už je prďolkovi zase dobře 🙂

babka
5. čer 2012

@cuddle To mě mrzí ☹

gabulenka
6. čer 2012

@cuddle to mě moc mrzí ☹
@bugee mě se 2 roky zdají být dost, prý rok ale určtě,tak uvidíme. Jsem ráda, že je malému dobře 😉
Naše malá měla včera bolení, asi zácpa, moc a moc plakala chudinka, až nemohla. Nahřáli jsme bříško a pak se tak po....... evidentně se jí ulevilo. Asi tím částečným dokrmováním nutrošem. Ten antikolik je hnusně hořkej, malá ho nechce. Myslíte že to můžu dát napůl s tím klasickým? nebo nemíchat? Jo a taky když už to pije, tak si vytáhne cca 40 a to mi přijde málo ☹ Tak někdy dávám ještě trochu z prsu nebo jen kojím. Je to chaos 😀

bugee
6. čer 2012

@gabulenka Mě naštěstí prcek papá vše, co mu dám - i hořkej Anti-Colics i hořkej Comfort - a míchám to půl na půl. Jestli je na tom normálním Nutrilonu stejný dávkování, tak bych to klidně namíchala... Co se týče dávek, tak Jonáš vypije vždy vše, co mu namíchám, zatím nikdy nic nenechal, jsme denně na těch 670-750ml, z prsou kojím už jen 1x denně a fakt už jen pár minut, takže v tom Ti neporadím.
Prdíky a zácpa střídavě - jeden den OK, další den se kroutí jak paragraf ☹ Dnes v noci jsme skoro nespali, protože usnul vždy na pět minut a pak ho probudilo bolení, tak začal hlasitě tlačit (mručí u toho) a kňourat... Bylo to k zbláznění. Na druhou stranu mi prospal celé dopoledne, když jsem s ním jezdila po nákupech, takže aspoň tak. Je to prostě boj 😕

xavera
8. čer 2012

@bugee no Violka má zácpu úplně pokaždé UM. Už jsme zkusili různé Nutrilony, DM BAbylove, teď jsme na Sunaru Nutradefense. Tak uvidíme. Pár maminek,které měly problémy jako my, si pochvaluje právě toto UM, že jim problém vyřešilo. Dávám malé pít čajík, mám pocit, že pomáhá spíše to, kolik ho předešlý den vypije. Nějak jí ale moc zachutnal a občas mi odmítá pít UM a pláče a chce místo toho čajík. No to je sice super,pak mi ale málo jí 😒 ...taky za poslední 3 týdny přibrala jen 400 g. Tak je to takový začarovaný kruh.

xavera
8. čer 2012

@bugee to mručení a tlačení znám ☹ ještě z doby, kdy jsem částečně kojila, částečně dokrmovala. Violka takhle protlačila celé dny a noci. Hlasitě u toho hekala a řvala jak u porodu ( ani ne pláč )....od té doby,co jsme ale přešli zcelana na UM a nasadili probiotické kapičky,je to v pohodě. Jen jednou denně takhle tlačí, když se potřebuje vykadit. Málokdy to zvládne sama,tak jí ulevím teploměrem,a pak je zase pohoda. No já vím, že to není správné,ale co s ní mám s chudinkou dělat ☹