1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

tina74
17. zář 2012

@xavera Já si myslím, že je to v pořádku🙂

tina74
17. zář 2012

@gabulenka @babka Holky, já nad tím pořád přemýšlím. Momentálně se spíš trošku děsím, abych nechtěně neotěhotněla. Jednak bych neměla kvůli císařskému řezu, jednak si teď nedokážu představit další těhotenství a péči o miminko s tím naším malým divochem. Pokud bychom ale chtěli druhé dítě, nebudu moct moc dlouho čekat, protože mi už bylo 38☹ Navíc mám takové podivně smíšené pocity. Na jednu stranu si říkám, že nám teď vlastně nic nechybí a můžeme být vděční, že se nám vůbec podařilo jedno dítě. A navíc takové zdravé a šikovné. Příště bychom už nemuseli mít takové štěstí. Ale na druhou stranu bych si hned zopakovala těhotenství. Je to fakt nádherný pocit, když si člověk může v sobě nosit a "vykrmovat" malého drobečka🙂 A taky nevím, jestli bychom to ponechali přírodě nebo raději vsadili na IVF. Já osobně bych si asi raději zase píchala ty injekce. Aspoň bych taky zjistlila, jestli mám ještě v pořádku vajíčka apod. Mně to zase tolik nevadilo a hyperstimulák mi nehrozil. Taky by "odchytili" ty nejzdravější spermie. Asi jsem divná, ale vzhledem k tomu, že je naše dítko takové zdravé a odolné, klidně bych si nechala udělat další v laboratoři🙂 Víc bych se bála toho přírodního procesu, když jsem měla předtím ta dvě zamlklá těhotenství a nikdo mi 100% nezaručí, že to bylo jen vadnou dělohou.
A rodičovskou dovolenou zatím vůbec nemám, už musím částečně pracovat. Uvidíme, co bude za rok. Buď bychom už využili na pár dní v týdnu nějakou soukromnou školku, nebo by ještě chvíli zůstal doma manžel, popřípadě já.
Popravdě řečeno se mi teď vůbec nechce chodit do práce, i když jsem se na to celou dobu, co jsem byla doma, hrozně těšila, ale jinak to nejde... ☹

bugee
17. zář 2012

@gabulenka Ahoj, gratulujeme s Jonášem ke druhému zoubku - u nás už vykoukly 2 pořádný zubiska a nejlepší na nich je, že se můžou krásně zakousnout do mámina prstu 😵 A máma pak brečí a mimino má z toho takovou legraci, že až hýká radostí a dostane škytavku... 😉

bugee
17. zář 2012

@tina74 @gabulenka @babka Také přemýšlím o druhém škvrněti... Z jedné strany to mám jednodušší, protože zadařit se přirozeně v žádném případě nelze. O to víc přemýšlím o našich 3 mraženkách (zatím zamražené do 06/2014) a mám podobné pocity jako Ty. Většinou bych do toho šla a nejradši co nejdřív (také otázka věku - je mi 37), pak si zase říkám, že bychom měli být pokorní a vděční za našeho krásného a šikovného synka a že bychom si proti sobě neměli poštvat "božstvo" za to, že jsme "nenasytní". A také si říkám, že bych se ráda našemu mrňouskovi věnovala co nejvíc, takže by snad bylo lepší, kdyby byl sám a dostal od nás vše, co bude potřebovat k všestrannému, bohatému rozvoji a šťastnému životu, abychom ho nemuseli nikdy o nic ošidit (samozřejmě, že lásky máme dost, ale teď mám na mysli to materiální zázemí - kroužky, sportovní vybavení, jazykové vzdělání)... Na druhou stranu by bylo skvělé, kdyby měl Jonáš sourozence a my větší rodinu, po které jsme vždy toužili. Takže vyhodit do koše naše 3 mraženky (když už se nám vůbec povedlo něco oplodnit a zamrazit a další pokus už nemáme)? Není to plýtvání a spíš než cokoli jiného zahození "poslední šance" a pošvání a pobouření "božstev"?
Jinak, mateřská mi končí příští pátek, pak nastupuji na dovolenou až do 28.10. a pak návrat do práce na plný úvazek - manžel bude na rodičovské do 3 let Jonáška. Už teď je mi z toho smutno a do práce se mi nechce, ale co můžu dělat. také nemám jinou volbu... ☹ Proto i otázka druhého cvrčka je dost těžká, protože bych velmi pravděpodobně už o svou práci přišla a uvrhla bych svou rodinu do celkem vysoké míry existenční nejistoty. Můžu do toho s tím vědomím jít? Jak kvůli Jonáškovi, tak teoreticky kvůli tomu druhému? A nemluví ze mě pouze ubohá zbabělost, strach, že to nezvládneme, když to zvládlo tolik lidí před námi?

bugee
19. zář 2012

Holky, hlásím se s výbornou zprávou - na hematologii v Krči bylo potvrzeno, že je Jonáš naprosto zdravé a prospívající miminko 🙂, problémy s bílými krvinkami se nepotvrdily, spadl nám obrovský šutrák ze srdce 🙂
Jo, a včera se poprvé kousl do palce u nohy, šikulka náš 😉 😉 😉

tina74
19. zář 2012

@bugee To mám taky velkou radost, že je Jonášek v pořádku🙂🙂🙂

tina74
19. zář 2012

@bugee U nás teď vznikl nový problém. Budíme se hladem v noci☹ A to i několikrát☹ Tak nevím, jestli nezačneme s nějakou kaší. Jakou papáte vy? A má to nějaký efekt? Stačí jen ve stručnosti - vím, že jste o tom nedávno diskutovaly, ale nestíhám to dohledávat....

tina74
19. zář 2012

Jo a ještě jsem se chtěla zeptat, jestli vám nepřišlo divné, jak jsou tuhé příkrmy s bramborem? My jsme teď přes dva týdny papali jen pastiňák, dýni nebo mrkev a dnes jsem nabídla k pastiňáku pár (pokusných) lžiček dýně s bramborem od Alnatury. Malému ani mně se ta konsistence vůbec nelíbila... ☹ Jsou tak tuhé i příkrmy s masem? Už i tak máme docela tuhou stolici a čaj ani voda nemá moc velký úspěch.

bugee
19. zář 2012

@tina74 No, popravdě kaše moc nezabírá - naopak se po ní budil pravidelně v 5h, takže jsme večer zpět na UM - to pak spí většinou do 7-8h... Ale i to se střídá velmi nepravidelně, občas se i tak přihlásí o jídlo kolem 5h, někdy stačí ho ukonejšit dudlíkem, ale někdy musí být mlíčko... Pravidlo nebo důvod jsem nezjistila 😒 Poslední jídlo, ať už kaši nebo mlíčko (kaši jsme vyzkoušeli od Nutrilonu mléčnou s rýží a od Hami rýžovou kašičku) dostává ve 21h.
Příkrmy s bramborem jsou tuhé jak kdy... My jsme s některými měli ze začátku taky problém (malý se na to tvářil dost děsně, nechtěl polykat a pořád to tlačil jazykem zpátky ven z pusinky), tak jsem mu to naředila trošičkou UM nebo převařenou kojeneckou vodou a pak to snědl v pohodě, tak to zkus 😉

Jinak mám dobrý tip pro výletníky - v Globusu jsem koupila mléko s rýžovou kaší od Nestlé (na složení jsem nenašla nic závadného), 2 balení po 200ml s vanilkovou příchutí, které se dá vypít z lahvičky ohřáté i studené - vyzkoušeli jsme teď v Broumovských stěnách a chutnalo i studené 🙂 (což je dost vzácný úkaz, protože kojeneckou vodu studenou nevypije ani za zlatý prase 😎), nemusela jsem řešit ohřívačku mlíčka nebo s sebou tahat celou termosku a míchat UM. Pro tyto mimořádné případy krmení v přírodě doporučuji 😉

tina74
20. zář 2012

@bugee Aha, takže s kaší asi zatím nebudeme experimentovat☹ Snad se to spaní zase brzy upraví. Donedávna spal normálně až do rána, pokud se napapal před spaním, nebo se vzbudil jen jednou, když měl mléčko naposledy před 18 hod a večer už nic nechtěl. Většinou teď s ním spí manžel a ten se tváří, že je to v pohodě, tak asi budeme muset vydržet.
Spaní přes den je naopak bez problémů. Děláme to teď jako @xavera: Lehneme si vedle něj, děláme, že spíme a on usne taky🙂 Musí ale být zavinutý ve své nové maxi zavinovačce, mít dudlík a držet si svého plyšového mazlíčka.
Dýni s bramborem (zbytek lahvičky, včera bylo zkušebně jen pár lžiček k malé lahvičce pastiňáku) se chystám naředit vodou, aby byla konsistence podobná jako u jednodruhové zeleniny. Včera to jídlo bylo fakt jak lepidlo☹
Když jezdíš do Globusu, jaký tam mají výběr Hippu a Alnatury? U nás v DM mají jen základní výrobky a třeba z těch masových bych raději dala něco jiného než hovězí nebo kuřecí (třeba krůtu nebo králíka) a to u nás právě nemají.

bugee
20. zář 2012

@tina74 Zítra Ti dám vědět, co kde mají - minule jsem nakupovala kombinovaně, něco v DM a něco právě v Globusu a nemůžu si vybavit, co kde 😕 Zítra ale pojedu nakupovat na příští týden, tak Ti pak napíšu.

babka
20. zář 2012

@bugee Tak to jsou super zprávy! Radujeme se s vámi 🙂

babka
20. zář 2012

U nás se schyluje asi k první rýmě - mrně se v noci budilo ze spaní a teď odpoledne začalo soplit. Teče jí z nosu ☹ Tak se chystám skočit koupit do lékárny nějaké kapičky, aby se jí v noci lépe dýchalo. Nemáte někdo s něčím zkušenost?

babka
20. zář 2012

@tina74 Příkrmy s bramborem jsou opravdu trošku hustější, ředím kojeneckou vodou.
@bugee a díky za ten tip s kaší, asi bych měla zase jednou zajet do globusu 🙂

bugee
20. zář 2012

@babka I když Jonášek zatím rýmu neměl (ťuk ťuk na dřevo), tak máme doma a občas použiju, když má v nose soplíky, nosní sprej Stérimar Bébé (fyziologický roztok mořské vody pro děti od 0-3 roky, které ještě neumí smrkat). Píší, že má pomáhat šetrně vyčistit dětský nosík, uvolnit nosík od rýmy a alergické rýmy, chránit před zánětem vedlejších dutin nosních a před zánětem středního ucha, zvlhčovat přesušenou a obnovovat porušenou nosní sliznici, posilovat obranyschopnost nosní sliznice a zajistit klidný spánek. Nepálí a neštípe (což jsem vyzkoušela, protože se mi prcek mrsknul a místo do nosu jsem mu jednu dávku stříkla do oka ☹ ale OK, řval jen z leknutí 😉).

babka
20. zář 2012

@bugee Děkuji za radu, v lékárně mi doporučili physiomer baby (doufám,že ne principem co je nejdražší nebo čeho máme nejvíc 😀). Je to v podstatě to samé jako ten sterimar. Pro jistotu jsem vzala i nasivin pro kojence. Ale ten použijeme jen v nouzi nejvyšší...

bugee
20. zář 2012

@babka Tak hlavně ať to Kristýnce co nejrychleji pomůže, ať se netrápí a Ty ať se v noci vyspíš!

babka
21. zář 2012

@bugee Večer to vypadalo dramaticky, ale naštěstí Kristýnka prospala celou noc. Před usnutím se ale pořád dusila chudinka, nemohla ležet ☹ Takže jsme stříkali do nosu, odsávali a pořádně jsem jí odložila matraci. Pak už to bylo dobré. Dnes je trošku nevrlá, ale zatím celkem dobré. Už aby ta rýma přešla, je to hrozné ji trápit tím nosním sprejem a odsávačkou ☹

bugee
21. zář 2012

@babka Držím palce, ať je brzy po rýmě!

@tina74 Omlouvám se, ale dnes jsem strávila po nákupech od 10h30 do 15h30 (včetně DM a Globusu), zítra vyrážíme na týden do Jižních Čech, no a protože bych to zbytečně tahala do 5. patra a zítra ráno zase zpět do auta, tak jsem už veškerý nákup nechala v autě, takže Ti absolutně nejsem schopná říct, jaké příkrmy s jakým masem jsem kde koupila, a z hlavy si to bohužel nevybavím 😒 Jediné, co si pamatuji, že v DM měli od Hippu telecí s rýží a mrkví a od Hami jsem koupila něco s jehněčím (zase tam je ta jablečná šťáva, což nechápu proč, ale jinak to složení bylo OK).

tina74
21. zář 2012

@bugee To vůbec nevadí, já stejně někam budu muset zajet a podívat se. Hezkou dovolenou!

tina74
21. zář 2012

@babka Ať se Kristýnka brzy vyléčí. Já se pořád děsím, kdy něco vypukne u nás. Já jsem teď měla sama lehkou virózu, malý je zatím OK, ale asi nás to taky v brzké době nemine...

bugee
21. zář 2012

Za hodinu a čtvrt mi končí mateřská dovolená ☹ ☹ ☹ Zítra nastupuji ofiko dovolenou (do 28.10.), no a pak zpět do pracovního procesu 😒

Vyzvedla jsem si v DM dnes overball a krásně jsme si s ním s prckem vyhráli - doporučuji! Moc ho to bavilo a je to asi jediná věc, kterou se snaží strčit do pusy a nemůže 😉 A když se mu někam odkutálí, tak se děsně snaží přemístit za ním... vidím to tak, že za měsíc chodí 😕

babka
22. zář 2012

@tina74 Děkujeme. Myslím, že už je to mnohem lepší (ťuk, ťuk). Ten sprej do nosu zabral úžasně a odsávačka na vysavač je skvěl vynález 😉

babka
22. zář 2012

@bugee Tak si tu dovolenou ještě hezky užij. Neumím si vůbec představit, že bych už měla jít zpět do práce 😒
S tím overballem je to dobrý tip, někde ho mám taky, budu ho muset najít 🙂

xavera
22. zář 2012

@babka ty jo taková rýma...fuj! Gratuluji, že jste s ní tak pěkně zatočili 🙂 ten sprej, co doporučuješ, asi raději nakoupím taky, abychom byli vybaveni, kdyby něco.
@bugee přeji krásnou dovolenou 🙂 a gratuluji k dobrým zprávám ohledně výsledků krve 🙂
@tina74 my jsme začli taky s masíčkem - v DM v Palladiu a hlavně v DM v paláci Archa Na poříčí - mají celkem uspokojivý výběr - včera se podávala zeleninka s králíkem, dnes s telecím...říkali jsme s manželem - se má Violka líp jak my 🙂 ..no ale chápu, že zajíždět kvůli tomu do centra Prahy je blbost.

tina74
22. zář 2012

@xavera Děkuji🙂 Zítra zkusím DM na Chodově, mám tam cestu...
My jsme dlouho dávali jednodruhovou zeleninu, teď jsme u kombinací s bramborem, ale už je čas i na nějaké to masíčko.
Zrovna dnes to ale s krmením nedopadlo moc dobře. Zelenina byla úplně všude (vyprskaná, katapultovaná z lžičky apod.) jen ne v bříšku a mám pocit, že se ty skvrny nevypraly☹

babka
22. zář 2012

@tina74 Na Chodově nemají výběr nic moc, minulý týden jsem tam byla. Ale určitě budou mít minimálně od hipp kuřecí nebo krůtí maso samotné ve skleničce, tak kup nějaký zeleninový příkrm k tomu a můžete kombinovat 🙂 Já teď už kupuji i nějaké příkrmy od hami, ale to proto, že už jíme i ovoce, tak mě moc netrápí fakt, že v masozeleninových příkrmech je jablečná šťáva...
A na skvrny je super obyčejné jádrové mýdlo. Poradila mi to kamarádka a opravdu stačí trochu namydlit, přeprat trošku v ruce, šup s tím do pračky a skvrny jsou pryč. Vyperou se tím i zaschlé skvrny od zeleniny, ale lepší je to přeprat hned za čerstva.

xavera
23. zář 2012

☹ ☹ ☹ kdy už se konečně vyspím ☹ ☹ ☹

gabulenka
23. zář 2012

@babka to je super, že máte firemní školku, to je výhoda. Jinak ten Physiomer jsme měli taky, když měla Terinka rýmu a pomohl nám. Jinak máme doma ještě Libenar, ten je podobný. A když jsme měli rýmu, tak nám paní doktorka doporučila Nasivin pro miminka, ale ten se používá jen, když je to nutný a krátkodobě. O tom mýdlu jsem taky slyšela, musím pořídit 🙂
@tina74 taky mám teď spíš strach, abych neotěhotněla, kvůli císaři, ale antikoncepci neberu. Chci dát tělu oddech po těch dávkách hormonů 🙂 Já naopak musím říct, že Terku kaše asi zasytí víc. Teď ji dáváme teprve pár dní, ale na jídlo v noci se vzbudila jen včera. Máme Nestlé nemléčná rýžová kaše. Jinak se ale budí kvůli dudlíku nebo prdíkům ☹ Jojo příkrmy s bramborem jsou hustější, taky když je potřeba ředím koj.vodou. A přišli jsme na to, že když tam má malá moc brambor, tak pak hůř kaká. Asi tím škrobem co v nich je nebo co já vím... 🙂
@bugee to je supeeeer, mám velkou radost, že je Jonášek v pořádku 😉 Užij si dovolenou a přeji pohodový vstup do pracovního procesu. Ten overball taky někde máme, dohledám a vyzkoušíme 🙂
@xavera copak, Violka nechce spinkat? Neboj, určo bude zase líp - aspoň já se tak vždycky utěšuju 🙂
Holky, řeším, jaký UM dávat malé od 6.měsíce, který bude mít zanedlouho. Nevím, jestli pokračovat v Nutrilonu nebo zkusit třeba Bebu nebo Sunar. O Sunaru mi několik známých říká, že je docela sladký. Jde mi hlavně o to, aby malá chodila dobře na záchod. Tak se poohlížím a zároveň taky porovnávám ceny, protože se děsím toho, jak to budeme od příštího měsíce zvládat finančně, když už budu mít rodičák a k tomu hypotéku atd. ☹ Ale Terince samozřejmě dopřejeme jen to nejlepší, je to náš poklad 🙂

tina74
24. zář 2012

@babka Já jsem se nakonec na Chodov nedostala, ale Hipp jsem objevila v místním Tescu, tak na pár dní máme zásoby. Včera jsme měli první masíčko - krůtí s bramborem a kukuřicí. A velice chutnalo🙂
Na samotné maso jsem se sice dívala, ale když může být lahvička otevřená jen 2 dny, dítko má mít 25-35 g masa denně a lahvička má 125 g, tak myslím, že bychom to nevyužili. To spíš až později, až bude možné dávku masa zvýšit. My celkově zatím zvládáme jen ty menší lahvičky s 125 g.... Zhruba za hodinu pak následuje menší dávka mléka (cca 130 ml) a odpolední spánek.