1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

werinka1
18. črc 2011

@cuddle 😀 No doufam, že se mi nevypaří 😀 Když mi dr. nabízel tu neschopnost, tak jsem to ani nečekala a ptala jsem se jako na kdy, jestli po OPU a on že jo. No tak mu řikam, asi ne, to snad nebude třeba a on se ne mě tak podíval jako kdyby si řikal, no počkej frajerko, to si ještě rozmyslíš a řekl mi, že zatim píše teda že PN ne, ale uvidíme ve st, kdyžtak že mi ji vystaví.
Já si řikam, že ty co maj 20, 18, 17,17 a 16, to že by ještě šlo, ale ty dva chudáčci po 14 mm už toho asi moc nedoženou 😒

cuddle
autor
18. črc 2011

@werinka1 no vis co ono je mozna lepsi jit rovnou na PN a nehrdincit, ja uz bych asi taky to udelala jinak, jenze mi bylo po OPU tak zle ze jsme byla rada ze jdu domu 😉

xavera
18. črc 2011

@cuddle máš určitě pravdu, děkuju za uklidnění 🙂. Taky mi říkali, že zavádějí i céčkový a uchytí se. Tak držm pěsti tomu svýmu béčku

flyaway
18. črc 2011

@werinka1 Hele, já myslím, že jsou to krásní macíci a to určitě ještě dorostou - to co Ti píchali by mělo být protizánětlivý (to jedno je snad nějaký antibiotikum) a Ovitrelle je právě na dozrání vajuch. Takže si myslím, že z toho bude pěkných pár embryjek 🙂
S tou neschopenkou vím, že v CARu Ti ji klidně nabídnou i od začátku stimulace, když si o ni řekneš, ale většina holek si ji bere až po OPU a pár dní po ET - poté se ale většina z nich shoduje na tom, že je lépe pracovat a nemít tolik času na přemýšlení, než jen doma čekat na den, kdy se může testovat.
Já si od začátku stimulky zařídila práci z domova (do kanclu zajdu jen v případě potřeby) a zpět se vrátím až po testování - nebo nevrátím...? 😵

werinka1
18. črc 2011

@flyaway Díky, taky doufam, že tam něco vyšťouraj 😀
Mě zatim neschopnost nenabídli, až dnes a právě jsem byla i překvapená, čekala jsem to až po ET. Ale těžko říct jak mi po OPU bude, dr. se fakt tvářil, že to asi nebude nic moc. Proto si vezmu tu dovču (taky přeci jenom za PN je prd, takhle alespoň budou penízky) a ještě se rozhodnu po ET (jestli nějaké bude). S tim přemýšlením a čekáním souhlasim, z toho mam taky právě obavu, ale na druhou stranu nechci nic podcenit a chci být prostě v klídku. Ne že bych měla hrozný zaměstnání, ale jsem na kontrole na finančáku a to občas stresový je. Přeci jen nejsme milováni 😀

werinka1
18. črc 2011

@cuddle Já měla narkózu zatim 2x a vždycky ok. Naprosto v poho. ťuk ťuk. Musim to zaťukat. Tak z té strach nemam, jen nevim jak mi třeba nebude bolet bruško protože ta holčina co tam ležela když jsem byla na té punkci cysty si docela stěžovala a sestra jí i nesla nějakej čípek na bolest.

flyaway
18. črc 2011

@werinka1 Jéje, kontrola z finančáku, tak to abych si Tě předcházela! 😀
Být Tebou bych si min. v den OPU a den poté vzala volno, páč je to přeci jen zásah do organismu a existuje i riziko pozákrokových komplikací, takže si myslím, že bys tělíčku měla dopřát alespoň krátký čas na regeneraci a přípravu na mimušo 😉
Však sama uvidíš, jak Ti bude, každý to snáší jinak a pokud těch folíků nemáš kvanta, tak do Tebe přeci jen budou píchat o něco míň a třeba o tom po probuzení nebudeš ani vědět 😎

flyaway
18. črc 2011

@cuddle Jak to vůbec probíhá v den OPU? To tam přijdeme na dohodnutou hodinu, vezmou nám krev, manžel odejde na odběr pulců a mě převezou hned na sál? Nebo mě nejdřív "ubytují", provedou ještě nějaká vyšetření...? Promiň, že Tě takhle pořád vyslýchám, jsem prostě ženská zvědavá 😀

flyaway
18. črc 2011

Tak výsledky dnešní krve naprosto v pořádku, dávku mi ponechali na 150 jednotkách a ve čtvrtek se na ně konečně podíváme, na kluky jedny kulatý, folikulový... 😀

werinka1
18. črc 2011

@flyaway Taky pracuješ v oboru? Já dělala dřív v úč.a daň.kanceláři, ale dojížděla jsem a pak se mi povedlo dostat se tady v místě bydliště na FÚ. Je to dobrá zkušenost, ale radši bych zpátky na druhou stranu. Stejně z nás poplatníci mají už akorát srandu 😀 Navíc nás straší s rušením a propouštěním, nehledě na utahování opasků. Proto si řikam, už abych byla na MD a doufam, že se tam nebudu muset vrátit. Ale čert ví, třeba se pak vrátim ještě ráda, jen abych měla práci.
Teď sem koukala do jiných diskusí, kolik bylo folíků/kolik vajuch/kolik embryjek. Je to zvláštní, ale fakt má někdo kvanta folíků a prd z toho a někdo jich má málo a povede se. Takže tim se uklidňuju a budu doufat, že jedem v kvalitě 😀

werinka1
18. črc 2011

@flyaway No tak to to zřejmě reaguješ pěkně když ti ponechali dávku. Nu jen tak dál 😉

flyaway
18. črc 2011

@bublenudle Neděkuj mi, není vůbec za co - ne nadarmo se říká, že "ve dvou se to lépe táhne" a tady je nás na to spousta!!! 😀
Tak teď jen vydržet do středy, až potvůrka červená dorazí a hurá na to! 😉

flyaway
18. črc 2011

@werinka1 Já si právě myslím, že mít folík 20 mm je prostě nádhera, ty další to ještě doženou a fakt si myslím, že z toho bude ve finále pěkná sbírka zamražených embryjek 😉
Nene, v oboru nedělám, i když jsem měla možnost po mamině převzít účetní firmu. Ale já jsem spíš přes humanitní vědy, takže teď zrovna dělám jako personalistka. Ale myslím, že budu taky hodně přemýšlet, zda se po MD vrátím do té samé firmy - určitě se nejdřív pokusím porozhlédnout někde jinde. Jak říkáš, je to sice v místě bydliště, ale... 🙄
S tím reagováním asi jo, akorát si říkám, že pokud mě bolí břicho už dnes, jak mi asi bude o víkendu 😨

cuddle
autor
18. črc 2011

@flyaway ano tak nejak jak to popisujes - nejdriv nahoru ke koordinatorce myslim nas poslali, pak dolu na krev - dala nam zadanky na to vysetreni z krve, pak si me vzali do te mistnosti oznacene jako operacni sal, byli jsme tam 2 na pokoji , cca hodinku priprava - pak si nas vzali po 1 a zase zpatky a odpocivat, kolem 11te uz pani pousteli me o 20 min pozdeji, a zase nahoru ke koordanatorce, zjistit jak dopadly vysledky OPU, jo rano jsme to jeste pred krvi platili, my ICSI a PK
a po krvi sel pak mazel zase za koordinatorkou a na odber - nebo muzete dovest vzorek z domu

werinka1
18. črc 2011

@flyaway Můžu se zeptat co to obnáší? Co je jako náplní práce personalisty?? Teda po tom bych skočila, převzít účetní firmu, to mě bavilo, má dáti, dal 😀 Ale tak každý jsme na něco jiného...
Mě začlo břicho bolet až tak v pátek (tedy před 8 aplikaci puregonu) a sobota s nedělí byla pekelná. Strašně jsem se nafoukla a dost mě to bolelo. Dneska je to kupodivu o malinko lepší a nebo sem si zvykla 🙂

werinka1
18. črc 2011

@cuddle Vy jste platili ICSI a PK už v den OPU? Já se na to zapomněla zeptat, abychom tam pak nepřijeli a nekoukali, že po nás chtějí penízky....je mi jasný, že to možná bude trochu jinak, ale kdyžtak se na to alespoň připravíme.

xavera
18. črc 2011

@werinka1 ahoj, my jsme platili ICSI a PK taky v den OPU. Ještě budeme doplácet možná za zmražení jednoho embryjka

werinka1
18. črc 2011

@xavera Ahoj, no tak to abychom se teda připravili....neřekli nám právě vůbec nic, čekala bych alespoň upozornění. Kdo ví, třeba to tady v CARu bude jinak, ale dost o tom pochybuji. Na druhou stranu, kdyby neodebrali žádné zralé vajíčko, tak nedojde ani na ICSI ani na PK....tak asi až po tom co se dozvíme jak jsme dopadli na OPU...

werinka1
18. črc 2011

@xavera Taky jsem žila v domnění, že když si zaplatíme ICSI, tak nám je prostě oplodní a basta. Netušila jsem, že i když si zaplatíme ICSI, tak se nemusí vůbec oplodnit. Právě v tom jsem spatřovala tu výhodu, jako že tam tu spermii vpíchnou a je oplodněno....

flyaway
18. črc 2011

@werinka1 Tak v rámci naší firmy to obnáší hlavně takovou tu administrativu (smlouvy, docházka, stravenky, školení, lékařské prohlídky, pracovní pomůcky atd.), no a případně nějaké hodnotící pohovory, hlavně znát zákoník práce a tak... Bohužel k tomu občas patří i nepříjemné záležitosti (např. výpověď), ale to se naštěstí nestává moc často. Každopádně k tomu mám ještě i "přidruženou výrobu" v podobě asistence panu řediteli a to mě popravdě moc nebaví a nebýt plánování MD, už dávno jsem asi někde jinde.
No právě mamina z toho byla děsmě nešťastná, ona je ekonom od narození a já byla ráda, že jsem si ve škole do hlavy vtloukla účetní osnovu (a stejně jsem jí prdlajs rozuměla) - a než být mizerná účetní, to budu raděj dobrá "podržtužka" 😀
Tak snad to bříško vydrží - jestli jdu až ve čtvrtek na UTZ, tak holt budu opravdu muset přetrpět celý víkend 😒
A nebo si třeba zvyknu jako Ty 😀

xavera
18. črc 2011

@werinka1 já už blbnu, prosím tě promiň. Neplatili jsme v den OPU, ale ET. Nějak se mi to spletlo.

werinka1
18. črc 2011

@flyaway Aha, tak to už je mi jasný 🙂 To by mě taky docela bavilo....si myslim....
Já musim ještě zaběhnout do toho našeho ústavu, jsem teď pořád pryč jak kmitáme Sušice-Plzeň a zpět. No, popravdě doufam, že už se tam moc nevokážu 😀 Ani na net přístup nemáme 😠

werinka1
18. črc 2011

@xavera V poho. Člověk je z toho už půl blázna 😀

xavera
18. črc 2011

@werinka1 😀 máš pravdu

flyaway
18. črc 2011

@werinka1 V každém CARu to mají s tím placením trošku jinak - někde dáš zálohu a pak doplatek, někde to zaplatíš dopředu a pak Ti to vyúčtují a buď doplatíš, nebo Ti část vrátí, u nás se platí vždy aktuální činnost či zboží. Naštěstí se tam dá platit kartou.
S tím ICSI je to podle mě tak, že pokud odebereou oplodněníschopná vajíčka (a spermie), tak Ti prostě řeknou počet, kolik lze použít, Ty řekneš kolik chceš oplodnit a do tolika oni vpíchnou spermoníka - a pak už děj se vůle boží. Buď se to ujme nebo ne a pokud se to ujme, tak záleží na tom, jak se bude vyvíjet dál. No je to věda a do poslední chvíle je člověk napnutej jak detektivka na pokračování... 😒
My si to chceme ještě pojistit (kvůli špatné morfošce) metodou PICSI, tak uvidíme - já už tady plánuju oplodňování a přitom ještě ani nevím, jestli bude vůbec co oplodňovat 😀

leeela
18. črc 2011

Tak máme 18 vajošek 😀 6 bude ICSI a zbytek normalne. Ted jsem dojela domu a jdu spat - jsem uplne mrtva novinky si přečtu večer. zatím

tygrisek09
18. črc 2011

ahoj holky, já vám tak závidím 🙂 už bych taky chtěla řešit vaše "starosti", čekáme na pondělí na výsledky genetiky a další čtvrtek druhá konzultace, co dál, ať už těch 14 dní uteče

bublenudle
18. črc 2011

@cuddle Ano,strasne se tesim........ 😵 😵

bublenudle
18. črc 2011

@flyaway Ano,je to tak...doufam,ze dorazi nejdriv ve stredu,jsem mi mo cr a musela bzch letet o den driv domu...odku jsi ??? ja chodim do Repromedz v Brne...mej se kraasne... 🙂

cuddle
autor
18. črc 2011

@werinka1 ano pred OPU te zinkasuji - pokud mas ICSi tak 8000,- PK 5500,- a pripadny doplatek za leky, takze my zaplitili skoro 19 tis a slo se na krev, dalsi penizky jsme platili v den ET - a to byl doplatek za 4 kousky ICSI, pac jsme celkem dali 12 a tech 8 tis je za 8ks a 4000 za zamrazeni 1 kousku a samo kdybys mela dalsi tak pak asi doplatis ten zbytek - vse jsem platila u koordinatorky a kartou