1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

bugee
5. pro 2011

@babka Buď ráda, alespoň se ještě vejdeš do nějakých zimních věcí, ne? 😉 To já mám na kabátku vůli poslední centimetr a u druhé bundy asi pět, tak nevím, v čem pak budu chodit... 😒
A navíc budeš určitě do poslední chvíle mnohem pohyblivější než my a budeš si to dýl užívat 😉

werinka1
5. pro 2011

Ahoj holky, jdu vás pozdravit a na chvilku se "rozloučit". Zítra nastupuju a ve středu přijde den D. Snad to dobře dopadne.....Myslete na mě 😵 Zatííííím pa pa

cuddle
autor
5. pro 2011

@werinka1 myslíme, drž se , dopadne to dobre

bugee
5. pro 2011

@werinka1 Držím palce a myslím na Tebe, neboj, vše bude dobrý 😉

babka
6. pro 2011

@werinka1 Tak ať Ti to dobře dopadne, budu držet palečky 🙂

babka
6. pro 2011

@bugee No zatím se vejdu do jedné bundy, která je dost široká, ještě tam mám nějakou rezervu ( i když s tlustým svetrem už taky nic moc). Druhou bundu jsem ještě netestovala. Do kabátů se už ale taky nevlezu ☹

bugee
6. pro 2011

@babka I kdybychom se nevešli už do ničeho a zbýval by nám pytel od brambor, tak to stojí za to, ne? 😉 😉 😉

bugee
6. pro 2011

Mám výsledky štítné žlázy (OK) a jaterních testů (ještě dvě hodnoty lehce zvýšené, ale vypadá to o hodně líp), na další kontrolu jdu příští středu. Vypadá to, že dietka zabírá 🙂 Jen mě trochu honí chutě na všechno to, co nemůžu (dala bych si čokoládový bonbón nebo uherák 😀 ). Takže jsem si dala celozrnný rohlík s čerstvým žervé a 92% šunkou, jablko 😉

xavera
6. pro 2011

@bugee ahoj, tak to mě potěšilo, jak píšeš o té paní z porodnice, že má rozhozenou biometrii miminka stejně jako já. Snad je to opravdu normální a čtvrtek mne úplně uklidní.
Jojo, úvazek jsem zkrátila. Stejně práce je tolik, že se mi nedaří odcházet v 16 ( například včera stejně do 18:30 ).
Ale stejně je to dobré - byly časy, kdy jsem z práce chodila nejdřív kolem 21 🙂
Ptáš se na mou váhu - zatím 4,5 kg nahoře. Bříško docela veliké, kabáty nedopnu. Nikdo mne ale ještě sednout nepustil 🙂 tramvaje celkem tlačenka, takže nic příjemného - nechápu proč jezdí 5ka zásadně jen jeden vůz. Jezdím s ní z centra na Vinohrady a je to opravdu zážitek.
Gratulace k tvým výsledkům!!!

xavera
6. pro 2011

@werinka1 také držím palce, hodně štěstí!!!

xavera
6. pro 2011

@babka taky mám dle svého měření poslední 2-3 týdny bříško stejné - 95 cm obvod v nejširším místě. Váha se taky drží, ale počítám že musí brzy poskočit a po Vánocích už budu jako koule 🙂

xavera
6. pro 2011

@tina74 mě se tyhle tvrdé boule dělají hlavně v noci a po ránu - dost to i bolí, jak mi to roztahuje bříško. Ne že by bolela pokožka navrchu, ale asi děloha, nebo pobřišnice. Někdy to vážně bolí dost strašně, naštěstí když si začnu bříško v tom místě hladit, tak se boule za chvíli ztratí - mimi se asi někam dopřesune a je to zas dobré 🙂

babka
6. pro 2011

@xavera tak já tedy obvod neměřím, jsem na to moc velký lajdák 🙂 Posuzuji jen tak od oka a podle fotek. Ale spousta kamarádek mi říká, že mám malé bříško, že ony měly větší. Hmm, jsem zvědavá, jak to bude po Vánocích vypadat 😉

xavera
6. pro 2011

@babka já si udělala takovou tabulku a vždy jednou týdně se ráno hned po vstaní v koupelně oměřím. Zabere to asi minutu 🙂 ne, že by to bylo nějak důležité, spíš pro můj přehled a zábavu jak a kde přibírám na váze i v obvodu.

tina74
6. pro 2011

@bugee To je fajn, že Ti testy dopadly dobře🙂 A zítra máš velký ultrazvuk? Dej vědět, jak to probíhalo...
Já jsem dnes byla konečně u zubaře. K mému úžasu nenašel žádný kaz, a tak ani nebyla nutná anestezie (kterou mi ale pan doktor gynekolog povolil). Jen jsem trošku zažila šok, když mi sklopil sedadlo a já najednou měla pocit, že se přetrhnu vejpůl. S nepokrčenýma nohama to bylo docela nepříjemné, už na to nejsem zvyklá. Tak jsme museli najít nějakou kompromisní polohu, ve které jsem to vydržela a on byl schopen mě pořádně vyšetřil. I tak sebou miminko celou dobu pěkně mrskalo, vůbec se mu to nelíbilo. A mě až teď, po několika hodinách, přestává bolet břicho. Asi se mi lehce natáhl nějaký vaz. Přitom opravdu neudělal pan doktor nic až tak extrémního...

tina74
6. pro 2011

@xavera Já jsem měla lehkou bouli před posledním poslechem srdíčka. Tak jsem miminko hned vyhmátla, ani jsem nemusela hledat🙂 Jenže sebou hned mrsklo asi o 10 cm dál a ještě mě pořádně pokopalo nožičkama. Nevím, jestli se mu nelíbilo jen to, že jsem na něj něco přiložila, nebo AngelSounds opravdu vysílají něco, co ho obtěžuje 😕
@babka S měřením jsem taky lajdák. Měřila jsem se zatím jen jednou, inspirovala mě Xavera. Měla bych to konečně zopakovat a porovnat výsledky. Minimálně jsem se už o víkendu alespoň poprvé vyfotografovala, v oblečení a bez...

xavera
6. pro 2011

@tina74 já mám vážně pocit, že na ten Angelsound mimi reaguje dost nervozně. Radši už jej skoro vůbec nepoužívám. Stačí mi, že mimi cítím. A to zhruba každou hodinu tak 10 minut v kuse 🙂 Jen manžel si chce tak jednou za týden poslechnout, tak ho nechám, ať si tak na půl minutky poslechne.

tina74
6. pro 2011

@xavera Tak to já většinu dne necítím nic. Večer pak začne být mimčo strašně aktivní. Pravdou ale je, že se ty pohyby celkově zintenzivňují, tak to za další 3 týdny už může být úplně jinak.
Včera poprvé (vědomě) cítil pohyby i manžel. Nejdřív mi tvrdil, že žádné kopání opravdu necítí... ale pak dodal, že cítí "jen" pořádné cukání a vibrace, a byl překvapený, že to je ono.

bugee
6. pro 2011

@xavera Právě jsem se změřila a je to dost divný - na to, že mám takový pupek, tak na cm mám stejně jako na konci září... podivné...94cm. Když budu přibírat 0,5kg týdně, což by teď měl být přiměřený váhový přírůstek, tak na tom ve 24tt budu jako ty, +4,5kg, a to bych byla celkem spokojená 🙂 To, že Tě nikdo nepustí v tramvaji, mi přijde dost nehorázný, lidi jsou dnes opravdu bezohlední 😠 S tou prací to znám - bylo pro mě normální dělat 12 i 14 hodin denně... Teď ale, jak jsem vysadila a mám celkem prázdninové tempo (a i to mě dost vyčerpává), tak se nějak nemůžu rozhýbat a představit si, že bych znovu naskočila do toho šílenýho pracovního nasazení.

bugee
6. pro 2011

@tina74 To je dobře, že máš zubaře za sebou a bez bolesti 🙂 Jen ty břišní vazy... to asi teď bude čím dál častější. Ani se nemusím nějak natahovat nebo prohýbat v zádech a občas mě to všude píchá a tahá.

bugee
6. pro 2011

@tina74 @xavera @babka Jinak pohyby cítím také spíš večer mezi devátou desátou, někdy vyjímečně nějaký větší dloubanec přes den, asi je to naše mimčo spíš lenoch, uvidíme zítra na velkém ultrazvuku, jak bude hodné a klidné 😉 Na AngelSounds taky moc nereaguje - stihnu vždy počítat celou minutu počet úderů srdíčka, pak se teprve někam pomaličku otočí... zkoušíme to max. jednou týdně, spíš kvůli manželovi, aby měl každý týden nějaký kontakt s miminkem 😉

tina74
6. pro 2011

@bugee Já velice doufám, že odteď nebudu přibírat 0,5 kg týdně. Už mám nahoře 8 (+3) kg. Pak by to bylo za následujících 20 týdnu ještě 10 kg?! Jen to ne...

babka
6. pro 2011

@xavera @tina @bugee Náše mimčo je taky aktivní hlavně večer, když si lehnu do postele (cca 22-23hod). Někdy ještě předtím u televize. Přes den nemám moc čas se pozorovat, ale poslední asi týden už i přes den občas pozoruju, že se v bříšku něco děje. A dneska ráno kopalo jako blázen v autobuse, to se mi ještě předtím nikdy nestalo, ráno bylo zatím vždycky za lenocha (to má asi po mně, taky nejsem zrovna ranni ptáče) 😀

bugee
6. pro 2011

@tina74 😀 Já to tak nemyslela - spíš, že jsem zatím přibrala málo, tak myslím, že se to teď rozjede, no a budu ráda, když to bude "jen" těch 0,5kg týdně 🙂

tina74
6. pro 2011

@bugee Já vím, jak jsi to myslela. U Tebe je to v pohodě....
Jen jsem si tím připomněla, co už jsem četla i jinde: že se v 2. pol. těhotenství skutečně přibírá v průměru 0,5 kg týdně. Což by konkrétně u mě už bylo příliš. Třeba to ale bude ještě víc 😕

bugee
6. pro 2011

@tina74 To snad ne, četla jsem zase, že kdo na začátku nabral víc, tak ten už v druhé půlce tolik nenabere. Myslím si, že to je hodně individuální. Moje máma nabrala se mnou 22kg, s bráchou 25kg!, a přitom byla jinak štíhlounká, do 38 let měla velikost 38 🙂. Mě asi pomůže ta jaterní dieta 😉

vanule
6. pro 2011

Dobrý večer jdu k Vám na radu zkušenějších. Dnes jsem 11+5tt a do této chvíle jsem ani nevěděla, že jsem těhu, nic moc příznaky. Ale dnes od rána po wc na toal. papíře a i na intimce mám jakoby hnědé špinění, né moc, ale prostě je tam. Neznamená to nic špatného, že né ☹

tina74
6. pro 2011

@vanule Já jsem v takové situaci v 8. týdnu zpanikařila a hned jela na pohotovost. Dostala jsem dvojnásobnou dávku Utrogestanu, Ascorutin a hořčík. Několik dní jsem jenom ležela...

bugee
6. pro 2011

@vanule Minulý týden se mnou ležely v nemocnici dvě paní - jedna byla ve 24tt, druhá v 10tt, obě špinily (jedna dokonce celkem masivně krvácela), tak jely na pohotovost, byly hospitalizované na dva dny na pozorování, nejdřív jim byl udělán kontrolní ultrazvuk, nasazen utrogestan, ascorutin a magnezium, druhý den další kontrolní ultrazvuk, miminka byla naprosto v pořádku a byly propuštěné domů. Asi je to celkem normální jev, ale pokud chceš mít jistotu, že je vše v absolutním pořádku, tak se radši zítra poraď s doktorem.

vanule
6. pro 2011

@tina74
@bugee děkuji moooc, utroš od začátku zavádím 2-2-2 chvilkami se mi zdá, že už je to v pohodě, tak nějak přečkám noc budu mimískovi pěkně domlouvat ať se mu u mě líbí a ráno uvidím, kdyby něco mažu tryskem.....