1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

jajinka28
1. říj 2011

@bugee super, díky moc za tip🙂 ještě chvilku vydržím a pak taky to vyrazím omrknout🙂

jajinka28
1. říj 2011

@luca1111 ahojky🙂 no, s tím zvracením, to je radost🙂 já zvracela asi týden, teď už sice nezvracím, ale nevolnosti jsou snad ještě horší než ty před tím🙂 mně zabrala pouze ta ledová Cola. tak se opatruj a ať už je co nejdřív lépe🙂

kive76
1. říj 2011

@xavera no jo v pátek do motola...na konzultaci, a uvidíme co jak dál s náma..

flyaway
1. říj 2011

@werinka1 Gratuluju k mršce! 😉
A věř mi, že dokážu pochopit Tvou radost - já sama už se nemůžu dočkat, až takřka po dvou měsících konečně dorazí... 😀
A stejně jako @jajinka28 jsem taky zvědavá, co plánuješ dále - jdeš do dalšího "kola" nebo si teď na chvíli odpočineš?

jajinka28
1. říj 2011

@flyaway jé, ahoj, zrovna jsem si na tebe dnes vzpomněla, jak jsi na tom??čekáš na MS??

flyaway
1. říj 2011

@jajinka28 Jojo, čekám, někdy nejpozděj do úterka by měla dorazit, tak už ji vážně netrpělivě vyhlížím, ať už se konečně začne něco dít! 😀
A co ty nevolnosti, už mají tendenci se mírnit nebo stále jako na houpačce?
Páni, je mi jasný, že až to přijde, budu kroutit hlavou, jak jsem mohla vypustit do éteru takovou blbost, ale já se tááák těším, až budu blinkat!!! 😀 😀 😀
No nic, omlouvám se, už mi to čekání na KET asi opravdu začíná lízt na mozek 😕
Přeji krásnou sluníčkovou sobotu! 🙂

jajinka28
1. říj 2011

@flyaway tak tfuj tfuj, ať ta mrcha přikluše co nejdřííííív 🙂 co ta sliznice, tu budou sledovat vlastně až po Ms, viď? a na KET 14. den??to je bezva, mám radost, že u tebe cuddle a werinky se konečně dávají věci do pořádku a že to teď pěkně roztočíte a na Vánoce budete čekat u záchodové mísy 😀 😀 😀
tak nám hlavně podávej žhavé info, ať můžem jásat a podporovat a držet pěsti a posílat štěstí a atd. atd 🙂 😉
já už naštěstí nezvracím každý den, ale šoufl mi je pořád 🙂 ten mrňous mi dává pěkně zabrat, tak snad mu ty lumpárny nevydrží i po porodu 😀

flyaway
1. říj 2011

@jajinka28 Já myslím, že to po první trimestru ustoupí úplně a už budeš mít až do dalšího těhu od nevolností pokoj 😉
S tou sliznicí jak říkáš, první den ms začnu zobkat hormony na růst, 14. den kontrolní UTZ a pokud bude vše O.K., tak do pěti dní KET 🙂
Taky doufám, že se s celou tou netěhotnou částí tabulky brzo přesuneme za Váma, zkušenějšíma a budeme z Vás tahat informace a rady 😀

jajinka28
1. říj 2011

no čekáme na vás holky🙂už aby jste byly hezky v druhé části tabulky🙂
budeš po KETu doma nebo budeš chodit do práce??

flyaway
1. říj 2011

@jajinka28 Určitě doma, alespoň ten první týden - chci si vzít dovču. No a pak uvidím, co dál, když se objeví // 😵

bugee
1. říj 2011

Ahojte berunky 🙂
Vrátila jsem se z oslavy švagřiných 45. narozenin, je to matka od čtyř dětí, tahala jsem z ní rozumy, zcela jednoznačně mi doporučila odběr plodovky ☹ , vůbec ale vůbec se mi nechce... No a další depinu jsem chytla z ovčandy, kterou mají - umírá na cukrovku, je kost a kůže, úplná kostřička, slepá, do všeho naráží, bylo mi jí tak strašně líto, že jsem pokrytecky ráda, že jsem mohla odjet a na to utrpení dál nekoukat 😢 Ona navíc netrpí žádnými bolestmi, takže není zatím důvod k uspání, chuť do života pořád má, chce se mazlit a žrát... ale byla jsem z toho úplně vyklepaná a rozhozená a musím se z toho nějak dostat...
Jinak jsem četla vaše dnešní příspěvky, jsem ráda, že se to Werince, Flyaway, Cuddle i Kive začíná nějak hýbat a že je budeme moct držet pěsti o stošest a postupně vymazat vršek tabulky 🙂 Těším se, až tu budeme počítat nosnou úrodičku, sledovat vývoj embryjek a čekat na // a na Vánoce tu uděláme velkou virtuální oslavu 😀

flyaway
2. říj 2011

Děvčátka moje, konečně mrška dorazila 😀!!! Já su tak ščastná... 😀 😀 😀
Tak teď už konečně vše zase po dlouhé době začíná získávat reálně obrysy a konečně se věci daly do pohybu 😵

flyaway
2. říj 2011

flyaway - 1IVF - OPU 27.7., ET 2.8. - 1 zavedené, 3 zamražené, TT i krev 13.8. negativní, 16.10. kontrolní UTZ před KET
ma.ja - 5xIUI, 3xIVF - OPU 27.8. ,30.8.ET ,14.9.krev negativní, tím naše snažení končíme a čekáme adopťátko
etra - 9 pokus (3 IVF, Kety ? , Nativ ?) 4 vajíčka, 3 embryjka zavedená 18.7., 8.8.krev-negativní, další pokus na podzim
lenivoni - 2IVF.,29.7. OPU,3.8. ET (PK) - 1 embryjko, zadne mrazacky - negativni
katerrinkaa - 1IVF - srpen 2011, 8.8. zastaven cyklus, 24.8. zahájena stimulace, OPU 3. 9. - 12 vajíček
werinka1 - nevydařené 1.IVF, v listopadu (snad) 2.pokus
vanule - 1.IVF stimulace začne 16.9
tygrisek09 - 1.IVF-ICSI - 4. den stimulace, 31.8. - utz
cuddle - 1IVF - ET negativni, KET // - spontalni potrat v 6tt - cekam na porevizni ms, 30.9 - genetika konzultace, histologie nalezu negativni, 3.10 plan ultr na kontrolu sliznice, mozna stimulace po 2ms ( listopad???)

tehulky:
janijacek-1 IVF, OPU 26.8. , 12 vaj, 10 opl.,31.8. ET 1 emb., 4 mraz., 10.9. //, 14.9.HCG 235, UTZ 26.9. srdicko
gabulenka - 1IVF - OPU 8.8., ET-13.8.-2embryjka,6mrazáčků, 24.8. //, 2.9. 4mm-dvojčátka, máme srdíčka a rosteme
pentagras - 2 IVF -13.8.- 2 embryjka,13.8. - ET 1embryjka a 1 je sněhuláček , 24.8 //, krev 26.8.Hcg 810, 8.9. utz - 7,8mm a srdíčko, 9.9.utz car- předána ke svému dr
hp - 1 IVF,OPU 26.7.,ET 30.7.-2 embrya,4 do mrazáčku.12.8.//,UTZ a krev 19.8.
maarina - 1IVF - ET 22.7 - 2 zavedená, 4.8 -pozitivni hcg 468:8, 12.8.krev
xavera - 1IVF - OPU 12.7., ET 16.7., 27.7. - 88,6 Hcg, 3.8. - 2100 Hcg, 20.9. - UZ - 6 cm, screening OK
111janinka - 1IVF - OPU 23.7; ET 29.7 - 1 embr; 7.8.//; 9.8.HCG 137;UTZ 31.8. srdíčko, 5.9. kontrola gyn.
leeela - 1 IVF - ET 22.7, 29.7 pozitivní TT, 3.8 prví test z krve: HCG 400, KO 8.8 :HCG 2625, UTZ 22.8,Mimi'A' srdíčko,6+3, mimi'B' zatím bez srdíčka, 6+1,předána k obvodní Mudr, KO 24.8
bugee - 3IVF - OPU 30.7., ET 4.8., 31.8. UTZ ♥ 5mm, UTZ 7.9. 1,1cm; UTZ 19.9. 2,3cm; KO 10.10.; screening 12.10.
moninka2 - 1.IVF, OPU 11.8. , oocytů 11, ET 16.8. 2 embryjka zavedená, žádný mrazáček, 31.8. //, 7.9. UTZ 9,4mm zatím bez srdíčka, 13.9.UTZ srdíčko, další kontrola 4.10.
tina74 - 2.IVF - OPU 2.8., ET 6.8., 17.8. //, UTZ 30.8. - ♥ 4 mm, UTZ 8.9. - 1,1 cm , UTZ 21.9. -2,1 cm, screening 14.10.
Jajinka28 - 2.IVF, OPU 17.8., ET 20.8. - 2 embryjka , TT 1.9. //, KO 21.9. UTZ ,srdíčko, těhu průkaz, vše ok, 7mm, další ko 12.10., 1.11. screening

vanule
2. říj 2011

flyaway - 1IVF - OPU 27.7., ET 2.8. - 1 zavedené, 3 zamražené, TT i krev 13.8. negativní, 16.10. kontrolní UTZ před KET
ma.ja - 5xIUI, 3xIVF - OPU 27.8. ,30.8.ET ,14.9.krev negativní, tím naše snažení končíme a čekáme adopťátko
etra - 9 pokus (3 IVF, Kety ? , Nativ ?) 4 vajíčka, 3 embryjka zavedená 18.7., 8.8.krev-negativní, další pokus na podzim
lenivoni - 2IVF.,29.7. OPU,3.8. ET (PK) - 1 embryjko, zadne mrazacky - negativni
katerrinkaa - 1IVF - srpen 2011, 8.8. zastaven cyklus, 24.8. zahájena stimulace, OPU 3. 9. - 12 vajíček
werinka1 - nevydařené 1.IVF, v listopadu (snad) 2.pokus
vanule - 1.IVF stimulace začne 16.9 OPU 29.9. ET pravděpodobně 4.10.
tygrisek09 - 1.IVF-ICSI - 4. den stimulace, 31.8. - utz
cuddle - 1IVF - ET negativni, KET // - spontalni potrat v 6tt - cekam na porevizni ms, 30.9 - genetika konzultace, histologie nalezu negativni, 3.10 plan ultr na kontrolu sliznice, mozna stimulace po 2ms ( listopad???)

tehulky:
janijacek-1 IVF, OPU 26.8. , 12 vaj, 10 opl.,31.8. ET 1 emb., 4 mraz., 10.9. //, 14.9.HCG 235, UTZ 26.9. srdicko
gabulenka - 1IVF - OPU 8.8., ET-13.8.-2embryjka,6mrazáčků, 24.8. //, 2.9. 4mm-dvojčátka, máme srdíčka a rosteme
pentagras - 2 IVF -13.8.- 2 embryjka,13.8. - ET 1embryjka a 1 je sněhuláček , 24.8 //, krev 26.8.Hcg 810, 8.9. utz - 7,8mm a srdíčko, 9.9.utz car- předána ke svému dr
hp - 1 IVF,OPU 26.7.,ET 30.7.-2 embrya,4 do mrazáčku.12.8.//,UTZ a krev 19.8.
maarina - 1IVF - ET 22.7 - 2 zavedená, 4.8 -pozitivni hcg 468:8, 12.8.krev
xavera - 1IVF - OPU 12.7., ET 16.7., 27.7. - 88,6 Hcg, 3.8. - 2100 Hcg, 20.9. - UZ - 6 cm, screening OK
111janinka - 1IVF - OPU 23.7; ET 29.7 - 1 embr; 7.8.//; 9.8.HCG 137;UTZ 31.8. srdíčko, 5.9. kontrola gyn.
leeela - 1 IVF - ET 22.7, 29.7 pozitivní TT, 3.8 prví test z krve: HCG 400, KO 8.8 :HCG 2625, UTZ 22.8,Mimi'A' srdíčko,6+3, mimi'B' zatím bez srdíčka, 6+1,předána k obvodní Mudr, KO 24.8
bugee - 3IVF - OPU 30.7., ET 4.8., 31.8. UTZ ♥ 5mm, UTZ 7.9. 1,1cm; UTZ 19.9. 2,3cm; KO 10.10.; screening 12.10.
moninka2 - 1.IVF, OPU 11.8. , oocytů 11, ET 16.8. 2 embryjka zavedená, žádný mrazáček, 31.8. //, 7.9. UTZ 9,4mm zatím bez srdíčka, 13.9.UTZ srdíčko, další kontrola 4.10.
tina74 - 2.IVF - OPU 2.8., ET 6.8., 17.8. //, UTZ 30.8. - ♥ 4 mm, UTZ 8.9. - 1,1 cm , UTZ 21.9. -2,1 cm, screening 14.10.
Jajinka28 - 2.IVF, OPU 17.8., ET 20.8. - 2 embryjka , TT 1.9. //, KO 21.9. UTZ ,srdíčko, těhu průkaz, vše ok, 7mm, další ko 12.10., 1.11. screening

werinka1
2. říj 2011

Ahoooj, právě jsem dorazila od našich, někdo si pořizuje koťátko, někdo štěnátko a my jsme si přivezli 4 slepičky 😀 😀 😀 Vajíčka jsem si vždycky vozila od babi, ale teď když už babi neni, jsme se rozhodli, že si založíme vlastní stádečko 😀 Už jednou jsme "zdědili" 3 slípky, ale neměli jsme je dostatečně zabezpečený a po jednom víkendu, kdy jsme byli pryč nám je něco ukradlo. Tak teď už jsme důslednější, vymalovali jsme jim bejvák na žluto, máme je pěkně ohrazený a už jsem jim holkam dala zrníčko, vodičku a spoustů papkání (taková směs bramborového salátu týden stará, koláče, taktéž týden staré atd. 😀 )Snad se jim u nás bude líbit a snad se taky skamarádí s našim hafanem. Gratuluju @flyaway k mršce, úplně ti teď závidim, já teď ještě 2 měsíce budu čekat než se dají věci do pohybu. Mezitim teda půjdem na genetické a imuno vyšetření. Takže pokud tam nebude nějaký zádrhel, mohli bychom koncem listopadu nedočkavě klepat na CAR, abychom zahájili další pokus. Já bych chtěla zkusit minimální stimulku, ale zatím je to "můj výmysl" a uvidíme jak se na to budou tvářit v CARu. Už už už chci aby byl listopad!!!!

werinka1
2. říj 2011

Holky, vy co máte za sebou to genetické a imuno vyšetření, bere se jen krev nebo i něco jiného? A ptali se vás na choroby rodičů, prarodičů nebo i praprarodičů? Nebo třeba na co zemřeli?

tina74
2. říj 2011

@werinka1 Ahoj Werinko, myslím, že na imunologii potřebovali i sperma, protože v něm zjišťovali protilátky. Jinak jen krev. Na choroby v rodině se ptali, ale jen po prarodiče. Vyplňovali jsme jakýsi podrobný dotazník. Musela jsem tehdy dokonce volat své mámě, abych tam všechny ty nemoci mohla zodpovědně uvést.
Ať Ti dělají radost slepičky od babičky🙂 Manžel by taky nějaké chtěl, ale v naší části města to snad ani není povolené...

tina74
2. říj 2011

@flyaway To je fajn, že je všechno na dobré cestě a už se zase blíží embryotransfer🙂 Budeš brát nějaké hormony na sliznici?

flyaway
2. říj 2011

@werinka1 Gratuluju ke slepičkám, to my bychom je mohli chovat akorát tak na balkonu 😀
Ale vajíčka se budou hodit - to víš, bílkoviny... 😉
To čekání je děsný, ale zas na druhou stranu už budeš vědět, na čem jsi a budeš mít jistotu, že tentokrát už to bude bez komplikací 🙂
Moc Ti přeju, ať je vše v pořádku a další pokus už vyjde a na nový rok už budete ve sladkém očekávání 😵

bugee
2. říj 2011

@werinka1 Jak píše Tina, je potřeba krev, sperma a rodinná anamnéza. A ať se slepičkám u vás daří 🙂

@flyaway Super, že už je tu a může se dát všechno do pohybu - budu Tě bedlivě sledovat a posílat štěstí, pozitivní energii a těhu bacily 🙂

@tina74 A jak se máš Ty? Stále bez nevolností a jiných komplikací? Já jo, až mi to připadá podezřelý... Už se těším, že snad po té další kontrole mi dr. začne vysazovat utrogestan, leze mi už i ušima 😉 Jinak pohodička, dnes jsem uklidila skoro celý byt (samozřejmě ne v moc rychlym tempu, s přestávkama, jen tak lehce), mám z toho radost, že se tu zase dá chvilku trochu žít 🙂

flyaway
2. říj 2011

@tina74 Jojo, tentokrát už nenechám nic náhodě, abych pak zase neslyšela při kontrolním UTZ "sliznice je nízká", takže ode dneška začínám s estradiolem a to by bylo, aby nenarostla 🙂 .
S těma všema chorobama našeho rodu bych asi byla taky ztracená, já ani pomalu nevím, co jsem sama prodělala za nemoci, natož tak moji prarodičové... 😲 Ale mamina to je taková naše rodinná wikipedie, takže by bylo kam se obrátit o pomoc 🙂

flyaway
2. říj 2011

@bugee Óooo děkuji, štěstí, pozitivní energie a těhu bacilů není nikdy dost! 😀
Zatím se o mě sice pokoušejí pouze bacily, které mají do těhu daleko, ale třeba je to jen takový trénink a za těch 20 dní už nebude mít to mimušo ani jinou šanci, než se do mě prostě "zakousnout" 😎
A Ty ještě pořád dlabeš utrouš? Já myslím, že už od něj za chvíli budeš mít pokoj, vždyť už máš první trimestr skoro za sebou, ne? 🙂

werinka1
2. říj 2011

Díky holky, no kvůli té anamnéze budu muset taky vyzpovídat maminu. Sice něco vim, ale třeba děda z tatího strany umřel před 10 lety a já už si moc nepamatuju jestli to bylo prostě "přirozeně" nebo měl nějakou nemoc. Už se těšim až se objednáme, mam pocit, že se aspoň trochu něco děje. 🙂

bugee
2. říj 2011

@flyaway Já jsem to moc nestudovala, tak nevím, ale myslím, že první trimestr je až do konce 14. týdne, ne? To je ještě skoro tři týdny, ale doufám, že na kontrole 10.10. (to budu 12+2) už mi řekne, abych ho postupně vysadila, doufám, doufám, doufám... 🙂 Chci se zase cítit jako svéprávný člověk, teď mám každé odpoledne pocit, že se se mnou vše vznáší a cítím se mimo.

bugee
2. říj 2011

@flyaway Tak jsem se podívala na net a s překvapením zjistila, že 1. trimestr končí 13.tt, takže už "jen" necelých 14 dní 🙂 Pro mě v tuto chvíli, ale zásadních, snad ty kontroly dopadnou dobře.

Nějak se s manželem kloníme k tomu, že bych na amniocentézu nešla, že je to moc velké riziko (1%) potratu. Pro nás je každé procento zkrátka moc... Máme docela dost zkušeností s tím, že vždy byla nějaká pravděpodobnost (např. mimoděložního těhu) 1%, u druhého 1 promile a u třetího snad jedna k miliónu... no a vždycky jsem do toho spadla ☹ Takže pokud nedopadnou výsledky screeningu nějak katastrofálně, tak do toho nejspíš nepůjdu. Ale pořád to v hlavě nemám úplně stopro, načetla jsem o tom spoustu věcí...na jednu stranu bych nerada těžce postižené dítě (jsem si naprosto jistá, že bych to nezvládla), na druhou stranu se mi nechce po těch letech čekání a nezdarů riskovat potrat zdravého, a tím třeba ztrátu naší jediné šance vůbec na mimčo... Jestli máte někdo nějaké info ať už pro nebo proti, napište, budu ráda.

cuddle
autor
2. říj 2011

@werinka1 ja cerstve genetika
kreslila si grafik
my - nasi rodice - vsichni sourozenci (i pokud by mel rodic nejake nemanzelske ), pak sourozenci rodicu a jejich deti ( cili bratranci a sestrenice ) a rodice rodicu to vse z kazde strany
ptala se na co kdo umrel, jestli a jake nemoci maji zijici , co delame za praci
jak dlouho spolu spime, jak dlouho se snazime , jestli mame nejake zdravotni obtize
hlavne ji zajimalo pokud zemrelo v rodine nejake dite a na co , jestli nekdo na srdecni choroby a tak
bylo to rychle docela - ja si to dopredu pozjistovala v kolika kdo zemrel a na co a cim trpeli a tak napsala jsem si to a jen to pak diktovala, jinak bych musela mit pritele na telefonu

tina74
2. říj 2011

@bugee Podle všech knížek, které mám doma, i informací, které jsem našla na internetu, Ti poslední týden 1. trimestru už začal🙂 Měl by mít 84 dní, tj. 12 týdnů. Utrogestan se taky bere jen do konce 12. týdne. Já jej do konce 11. týdne mám ještě brát v původním dávkování 1-1-2, od začátku 12. týdne už jen 1-0-1.

tina74
2. říj 2011

@bugee Nevolnosti pořád nemám, snad už ani nepřijdou🙂 Mám ale dost divné chutě. V úterý jsem v práci uviděla na stole s nejrůznějším občerstvením okurky a nedokážeš si představit, co to se mnou udělalo! Nejdřív jsem si dala nenápadně jednu. Pak druhou a třetí. Po čtvrté se mi už konečně podařilo ovládnout, ale i tak jsem jich snědla skoro polovinu☹ Jinak teď trpím střídavě nezkrotnou žravostí a nechutenstvím. Taky je dost nevyzpytatelné, na co dostanu chuť. Jeden den mi něco hrozně moc chutná, další se na to nemůžu ani podívat.
Poslední týden jsem celkem hodně pracovala, už mi to začíná zase normálně myslet🙂

tina74
2. říj 2011

@bugee Na odběr plodové vody bych se taky bála jít☹ Moc oufám, že v dnešní době se už dá vážné postižení vyloučit i jinak... Teď se hlavně bojím, aby se miminko ve zdraví dožilo 13.10., kdy mám screening a všechno bylo v pořádku. Pak by snad odběr plodové vody lékaři ani zbytečně nedoporučovali...

tina74
2. říj 2011

@flyaway To určitě pomůže. Já jsem 3 měsíce po operaci taky brala estradiol (Estrofem) na růst sliznice a narostla mi i tam, kde nikdy nebyla🙂 Tedy na místě, kde odstranili septum... Tam se pak asi chytilo embryjko🙂