1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

pentagras
22. říj 2011

@xavera
mooc děkuji, no, já stou váhou ani nemluvím, z mé podváhy 50 kg,kdy mi dr pořád říkal že musím přibrat, mám ted 60 hustý, už nevím co mám dělat, necpu se ale nemám pohyb, kterého jsem dřív měla věru nadbytek, ty hormony teda dělaj svý, doufám že to tak nepůjde dál, jinak plet se mi zhoršila a o vlasech asi radši vůbec mluvit nebudu, nějak to moje tělo moc dobře nesnášelo, jinak holky jako pokaždý kdybych to tak měla asi dostat, tak jen třeba trochu půl dne špiním, pak zas klid celej měsíc, příští týden k dr, tak se teším na fotku, byla jsem v genetu tak ve stresu že jsem si o ní zapoměla říct....

bugee
22. říj 2011

@xavera První pohyby? To je skvělý 🙂 Musí to být krásný pocit, konečně cítit, že v sobě mimi nosíš, doteď to bylo spíš takový virtuální (fotky, utz a nevolnosti...). Piš dál, jestli se to bude opakovat a jak se to bude měnit - to je věc, na kterou se moc těším! Jinak AngelSounds používám tak jednou za týden, když mám pochyby, a to, myslím, nemůže vadit. A co se týče přibírání - taky jím spíš zdravě (kromě pár sladkých prohřešků, ale zase nejím vůbec pečivo a z tuků jen ty zdravé) a nijak moc, protože když to přeženu, tak jsem pak jak přefouknutý balón 😉

@pentagras 10 kilo je docela pěkný přírůstek 😉 Ne, nesměju se Ti... Uvidíš, s malým uzlíčkem to pak půjde rychle dolů, jak Ti dá zabrat 🙂 Vlasy mám teď taky hrozný, extrémně jemný, hned mastný, musím je mýt každý den a je to dost nepříjemný, protože jsem zvyklá si je mýt v předklonu ve vaně, no a teď se tam už skoro nenahnu 😒

Dobrou, už jsem zcela KO!

tina74
23. říj 2011

@xavera Ahoj, to plavání/aqua aerobic pro těhotné je hrozně nenáročné. Při cvičení to byla fakt pohoda. Naopak když jsem si následně sama zaplavala 4 délky, byl to mnohem větší záběr. Jen jsem za ty 3 měsíce holt strašně zlenivěla. Večer už mě ale nic nebolelo a včera taky ne...
No, jestli už cítíš pohyby miminka, tak je to naprosto úžasné! To se máme na co za chvíli těšit🙂
A co se týká AngelSounds, tak jsem včera taky poprvé zažila pořádný šok. Normálně najdu tlukot do minuty, ale včera večer jsem hledala asi 20 minut na obvyklém místě (těsně nad stydkou kostí uprostřed) a nic☹ Pak jsme to ještě zkusili později před spaním a tlukot srdce se ozval lehce napravo. Nevím, co tam to naše miminko provádí...☹

bugee
23. říj 2011

@tina74 Máš čipernýho mrňouska! Asi se Ti tam otočilo 🙂 Tobě by se chtělo být v jedné pozici 9 měsíců? 😉

Manžel dnes došel se psy a šel do fitka. Když vstával, tak mi přiotevřel okno v ložnici, zůstala jsem pod peřinou, abych nemusela do tý zimy - že ještě chvilku, no a probudila jsem se a ono 10 pryč 😠 Jsem úplně rozlámaná, hlava mě pobolívá. Jdu něco dělat, snad se brzy doproberu (třeba luxovat, to určitě zabere 😠 ).

flyaway
23. říj 2011

@xavera Jůůů, to je krásný!!! 😵 Holt už máš velkýho mimouše a ani se nenaděješ a už si z Tvého močového měchýře udělá kopačák... 😀

bugee
23. říj 2011

@flyaway Ahoj, tak jak se Ti těhulí, Beruško? Vše OK? Teď to už určitě vyjde - ještě jednou Ti posílám spoustu těhu bacilů - tfujtfujtfuj 😉

bugee
23. říj 2011

@cuddle A co Ty? Jak jsi na tom? Už mrcha dorazila nebo se pořád někde fláká?

cuddle
autor
23. říj 2011

@bugee ahoj dneska, takze zacinam stimulovat...

bugee
23. říj 2011

@cuddle No to je paráda 🙂 Tak Ti přeju, aby byla stimulace pokud možno co nejmíň nepříjemná a v závěru úspěšná. Čím stimuluješ a jaký máš protokol?

cuddle
autor
23. říj 2011

@bugee tentokrat kratkej a mam dipherelin 1 ampulku a 3 krabicky Merionalu - zatim

werinka1
23. říj 2011

Já chci taky stimulaciiiiii 🙂 Jestli to půjde takhle dál, se nedočkam ani příští rok 😒 Z těch mých bolestí jsem fakt mimo. Zdá se, že je to lepší, ale pak mě najednou loupne ☹ Je mi divný, že je to jednou v místech vaječníků, pak zas jakoby v místech dělohy no a pak taky úplně neurčitě 😠 Fakt jsem na ty výsledky zvědavá! Co to může bejt. Ale je fakt, že ten zánět měl jinej průběh, tak nevim. Zejtra jdem na imunologii, prohlíží taky zespoda??? Nebo jen krev???

bugee
23. říj 2011

@werinka1 Na imunobiologii mi brali krev a manželovi sperma. Z toho zjistí spoustu věcí - jako např. protilátky u ženy proti spermiím muže, špatné fungování štítné žlázy apod. Teď mi z krve např. zjišťovali, jestli mi nehrozí potrat - přes nějaké markery dokážou zjistit třeba, jestli je placenta řádně prokrvena, jestli tam nejsou nějaké krevní sraženiny a tak. Takže u ženy pouze krev, ale zjistí z toho relativně hodně. No, jenom na výsledky se čeká celkem dlouho, tak se obrň trpělivostí. Držím palce!

werinka1
23. říj 2011

@bugee Děkuji. Mě totiž psala jedna holčina do IP, byla na imunologii v Plzni přesně tam kam jdem my a jí prý Dr. prohlížela zespoda a odebírala ovulační hlen. No, zejtra se to každopádně dozvíme. Ty jo, co všechno se dá zjistit z krve....na štítnou žlázu se už léčim, jsem teda fakt dost zvědavá na tu alergiii proti spermíkům 🙂

flyaway
23. říj 2011

@bugee Děkuju za bacilky, budou potřeba 😉
No já se od pátku válela, manžel se o mě staral jak o nemohoucího 😀
Dneska už jsem škemrala alespoň o malou procházku, už jsem z toho povalování začala blbnout 😅
No a samozřejmě cítím, jak se brouček zavrtává, jak jinak 😀 😀 😀

flyaway
23. říj 2011

@cuddle Přeji šťastnou stimulaci, ať vše dobře dopadne! 😉
Už tak nějak odhadem víš, kdy Tě čeká OPU?

bugee
23. říj 2011

@flyaway Jen se nech pořádně rozmazlovat, ať máš pohodu a relax a bobánek se určitě zavrtá pěkně hluboko 🙂 Moc na Tebe myslím!

flyaway
23. říj 2011

@bugee Děkuju moc, jsi zlatá! 🙂
Příští týden mám dovču, takže relax zaručen... 😎
Přeji krásné těhulení a příští víkend se už snad konečně přidám... 😉

cuddle
autor
23. říj 2011

@flyaway no uvidim jak budu reagovat a kolik dni budu potrebovat minule 12 a 14 den byla OPU, takze predpoklad, ze by to mohla bych sobota 5.11 - uvidime - první včeličky mam dnes za sebou 😉

cuddle
autor
23. říj 2011

@flyaway ty sis vzala dovcu schvalne nebo to tak vyslo? planujes se doma rozmazlovat???

xavera
23. říj 2011

@flyaway ahojky, vidím, že přesně víš co dělat...nepracovat, odpočívat, rozmazlovat se a jen dobrá nálada. Pouštět si veselohry a pohádky, hladit bříško. Za týden testík...tak ať ti to rychle uteče!

@bugee s dalšími pohyby se určitě ozvu, to víš..pochlubím se. Od toho včerejška zatím nic, asi to by nějaký ojedinělý megapohyb. Možná jsem totiž malého krapet zmáčkla, tak se mu to možná nelíbilo. Bylo to v momentě, kdy jsem si sedla do takového jakoby trochu předklonu. Pobřišek se zmáčkl a v tu chvíli jsem to ucítila.

@pentagras já měla pleť hroznou v 1.trim. Teď už daleko lepší. Začla jsem používat krém a ple´tovou vodu Sebium. Nevím jestli je to tím, nebo 2.trimestrem, ale každopádně budu tuto kosmetiku používat i nadále. No a vlasy já mám naštěstí kraťoučké a geluji si je, takž ecelkem fígl na mastné/ nemastné. Sama to nepoznám, natož někdo druhý 😀 ale chápu, že to není moc rada pro holky co krátké vlasy nemají.

@cuddle krása, MS je tu konečně, ta si dala na čas mrcha jedna. Krátký protokol - to bude za pár dní hotovo. 🙂

@tina74 prý je taky dobrá těhotenská jóga a existuje i těhotenský pilates. Chci to postupně vše ozkoušet a najít si cvičení, které se mi bude zamlouvat. Doufám že mi to pomůže i od migrény, na kterou jsem nikdy netrpěla, ale za posledních 14 dní už ji mám po třetí. Tentokrát je to výžinvé tedy. Mám to už od pátku odpoledne, bolestí se ani spát nedá. Nevidím to jinak, než opravdu zajít na nějakou masáž krční páteře .

cuddle
autor
23. říj 2011

@xavera no jo pocitam, ze kdyz budu stimulovat celych 12 dnu tak by OPU mohla byt 5.11

flyaway
23. říj 2011

@cuddle Tak ať Ti to rychle uteče 🙂 ! Jsi tedy už stoprocentně rozhodnutá pro KET nebo to necháváš až kolik se jich urodí? Každopádně ať krásně rostou a je jich tak akorát - a bez vedlejších účinků 😉
Já si dovču vzala schválně, abych měla klid - poslední dobou je to v práci samý stres a trochu nám tam houstne atmosféra, tak jsem se nechtěla zbytečně nervovat. Navíc sedím v kanclu s kolegyní, která je tzv. "větračka" a já jsem ba naopak děsnej zmrzlík, takže jsem nechtěla ještě riskovat nachlazení... 😒

bugee
23. říj 2011

@xavera Chuděrko, bolest hlavy, to je hrůza 😖 Musím říct, že za 1.trimestr mě bolela hlava vícekrát, než předtím za celý život, takže vím, o čem mluvíš. Naposledy mě chytla ve čtvrtek a bolela 12hodin, dnes jen chvilku. Je tady jedna diskuze o bolesti hlavy v těhotenství, zrovna dnes jsem jí pročítala, nějaké rady by tam byly, tak je postupně vyzkouším - jen to moc nejde v práci ☹ Ale např. obklad z měkkého tvarohu, určitě ho příště vyzkouším. Taky některé doporučují kafčo (ale pozor, zároveň je třeba zvýšit příjem čisté vody), tak jsem si dnes lehoulinké dala, po chvilce mě hlava přestala bolet, tak nevím, jestli pomohlo to kafe, nebo by přestala bolet i tak.

janijacek
23. říj 2011

Ahoj holky, ja uz jsem zapomela, jak se aktualizuje profil,ale mrknu na to hned,jak to pujde🙂
Xavero, to je skvele, ze uz citis pohyby! 🙂Jauz se take moc tesim
Cuddle, tak doufam, ze na sebe nenecha dlouho cekat ;)
Jinak holky, ja jsem si uzila krysny podzimni vikend, uplne se vidim, jak budu za rok jezdit ve spadenem listi s kocarkem 🙂

bugee
23. říj 2011

@flyaway S tou dovolenou dobře děláš - ať si můžeš říct, že pro to děláš maximum a že neriskuješ žádný nervy nebo chřipkovýho bacila. Teď už to nemůže nevyjít 🙂 Užívej si dovču a něčím se zaměstnej, ať Ti utíká čas rychleji a ať už můžeš hlásit // 🙂

bugee
23. říj 2011

@janijacek Je to v Můj účet/Nastavení/Těhotenství a rodina, tak šupej, ať už to tam vidíme 😀

xavera
23. říj 2011

@bugee já si šíji krapet nahřála el. dečkou a pak se nechala manželem zlehka na masírovat na krku a mezi lopatkami. Je to lepší a teď se to dá snést, už je z toho jen taková průměrná bolest hlavy. Rozhodně mi to pomohlo. Ale manžel už mi před chvilkou opět odjel za prací a já ho uvidím zase až v pátek. Sakra, to bych ho teď potřebovala každý večer ☹
Před chvilkou jsem se ještě objednala na těhotenskou masáž do Sabai ve Slovanském domě, jdu tam rovnou dnes na osmou, tak doufám, že mě toho zbaví definitivně - alespoň pro dnešek, abych se mohla konečně v nci vyspat. Stojí to sice šílené peníze, ale pro jednou to zkusím. Koupím rovnou nějaký olejíček a zkusím doma aroma lampu a potřít spánky. S takovouhle bolestí se prostě nedá fungovat, musím s tím nějak zatočit 😠

cuddle
autor
23. říj 2011

@flyaway no vse zalezi na vysledku PK a PGD - pokud by byla uroda napr 4 kousku pujdu i do ET, ale jinak az na KET - rozhoduju se ze si priplatime PISCI - kvuli spetnejsimu spermiogramu , morfologii a faktu, ze to embryjko nebylo v poradku, tak at vyberou ty nejlepsi spermie......snad to k necemu bude ty 3 tis navic uz nas nezabijou...treba to pomuze a bude vice blastocyst....

bugee
23. říj 2011

@cuddle Cudlinko, PICSI vřele doporučuji - z 8 oplodněných vajíček se do stadia blastocysty dostalo 5! To se nám u žádného předešlého pokusu nepodařilo - vlastně nikdy jsme nemohli mít ani PK, protože kvalita špatná. Takže jdi do toho, určitě tím nic nezkazíš 🙂

flyaway
23. říj 2011

@cuddle Být váma bych do toho PICSI asi taky šla, člověk hledá všechny možnosti, jak tomu napomoci. Škoda, že v tom našem CARu nemají tu metodu IMSI nebo jak se jmenuje to zvětšení na 600ti násobek spermií. Ale myslím si, že po zkušenostech z 1. IVF už budou přesně vědět, jak postupovat, aby tentokrát dopadlo vše dobře. 😉