1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

tina74
27. říj 2011

@xavera To víš, že to nevadí! Kdybych časově nestíhala, tak tam asi taky nepůjdu, ale příští týden na to mám zrovna čas a docela mě to zajímá... Třeba mi zrovna ukážou i miminko🙂 Když ne, budu muset vydržet do druhého dne🙂

bugee
27. říj 2011

@tina74 @xavera Hm, tak to jsem z toho docela rozpačitá... ☹ Mě pánev nikdy nikdo neměřil. Ani na kontrole u mé gyndařky (jen kontrola krve, moči, tlaku, váhy). Musím se na to zeptat. Jestli mi náhodou neřekne, že od pohledu vypadám se svými kily "dobře stavěná" 🙂, tak že ani nic měřit nemuseli...? Je pravda, že přes boky v tom nejširším místě mám odjakživa 110 cm. Uvidím, co mi na to mudra řekne, zatím nejsem teda nijak nadšená, co píšete ☹ Navíc už teď mám horor z porodu, protože přes šířku boků jsem byla vždy velmi velmi úzká uvnitř, v podstatě dodnes prostě nemůžu skočit na manžela jen tak 🙂, pokaždé se obtížně roztahuju, pokaždé je to skoro jako poprvé 🙂 takže si říkám, jak asi může projít 33cm hlavička? ☹

tina74
27. říj 2011

@xavera @bugee Uvidíš, co Ti řekne. Třeba Tě ještě přeměří dodatečně... Každopádně předpokládám, že kdyby dospěli k názoru, že hlavička projít nemůže, tak naplánují císařský řez.
Já jsem teď málem prošvihla 2. screening. Nejdřív jsem myslela, že se na něm domluvím na kontrole na konci 15. týdne, ale došlo mi, že už pak na 18. týden nemusí být volno u paní doktorky, ke které chci zase jít. No a bylo to přesně tak. Termíny plné, první možný 24.10. což je 18 tt+1. To prý ještě jde...
Kdy máte 2.screening vy holky? Konkrétně ultrazvuk? Já už nebudu mít krevní testy, u nás už mají nějakou novou metodologii, jinou než v Gennetu.

bugee
27. říj 2011

@tina74 Mám jít na krev v 16.-17. týdnu (tzv. triple testy) a pak na velký ultrazvuk až ve 20. týdnu (to je až začátkem prosince) - obojí dohromady je nazváno integrovaný screening II. trimestru (jenže já to mám zas jinak než vy, protože jsem už ta "stará" škatule ☹). Mezitím jdu ke své gydařce v 16+2 na normální kontrolu.

tina74
27. říj 2011

@bugee Neděs mě, já jsem ještě o rok starší☹🙂
V Gyncentru už mají novou metodologii, podle které dělají i screening v 1.trimestru. Tripple testy už tedy nemám, "screeningový" ultrazvuk bude na začátku 19. týdne (to je ale moje blbost, měl by být během 18) a pak myslím další 20.-22. týden. A kromě toho normální kontroly. Je toho celkem hodně. Ještě musím zvládnout zubaře, internu a cukrovku. A teď to pánevní dno.

bugee
27. říj 2011

@tina74 No, já bych jinak na ty triple testy ani nešla, je tam vysoké procento falešně pozitivních výsledků a spousta žen se pak dost zbytečně dalších 14 dní nervuje, jestli je všechno v pořádku... Bohužel tím, že jsem odmítla jít na odběr plodovky, tak mě k tomu doktorka nutí ☹ I v Gennetu mi triple testy po 1. screeningu předepsali do seznamu nutných dalších vyšetření. Tak na ně půjdu a budu doufat, že budu jedna z těch, kterým vyjdou dobře 🙂 Jinak s Tebou souhlasím, těch vyšetření je fakt hodně - tento týden jsem kromě porodnice byla ještě na kontrole štítné žlázy, minulý týden u zubaře, vlastně mi vychází pouze příští týden, že nikam nejdu.

A teď se velmi těším na víkend - nutně musím dobít baterky, nabrat pozitivní energii. Jedeme do Českého lesa, máme ubytování s polopenzí v apartmánu přímo uprostřed CHKO, těším se do lesa na procházky, na čerstvý vzduch, relax a veget 🙂

flyaway
27. říj 2011

@bugee Užij si relax a ať vám vyjde počasí! 😉

bugee
27. říj 2011

@flyaway Děkuji, ale klidně ať padaj třeba i trakaře, mě je to jedno, budu v lese a budu si to užívat 🙂 A až se vrátím, tak už budeš mít na testu //? Nebo vydržíš?

flyaway
27. říj 2011

@bugee Jojo, až se vrátíš, tak už budu mít testíkování za sebou - sobota nebo neděle je to maximum, co jsem schopná vydržet 😀
Les je fajn, asi taky někam zajedem na výlet, obejmout nějaký strom... 🙂

xavera
27. říj 2011

@bugee
@tina74
ahoj holky, tak já tedy narozdíl od vás trpím absencí kontrol 🙂 brali mi akorát krev v druhém trimestru v rámci druhotrimestrálního screeningu - to jsem byla 15+5 ( tak já nevím, jestli v tom je i ten triple test ). Ultrazvuk k tomu v Gennetu zřejmě nepatří. 😨 no a další kontrolu mám až za 14 dní v těhotenské poradně a velký ultrazvuk v Gennetu ve 20 týdnu, přesně 19+4. Poslední kontrolu jsem měla před 14ti dny a to nebylo pořádně nic vidět, jak byl prcek zmuchlanej, že se nedal ani změřit ani vyfotit. Ještě že mám ten Angelsound a můžu se doma uklidňovat alespoň poslechem srdíčka.

xavera
27. říj 2011

ještě jsem chtěla otevřít jiné téma...ptali se vás už někde, jestli vám tvrdne děloha? Mě se na to vždy při kontrolách ptají, včera na cvičení pilates také. Já vůbec nevím, jestli mi tvrdne děloha, nesahám si tam, tak jak to mám poznat...víte o tom někdo něco?

bugee
27. říj 2011

@flyaway Jééé, tak Ti budu na dálku držet palce a myslet na Tebe! To by bylo, aby ses k nám nepřidala 🙂

@xavera Máš stejný rozpis gyn-kontrol jako já - krev v 15+5 jsou triple testy, ultrazvuk ve 20tt je ten velký ultrazvuk, o kterém jsem psala. No a to ostatní už máš za sebou, ne? Zubaře, a tak... Jen Ty máš kontrolu u své gyndr v 19tt a já o 14 dní dřív (ale taky odteď taky za 14 dní). No a taky si s manželem tak jednou týdně "pustíme" srdíčko - včera bylo slyšet mnohem silněji než před týdnem, je to fakt skvělý pocit.
No, a co se týče tvrdnutí dělohy, tak jsem to někde už slyšela, ale nevím, jak se to pozná. Zeptej se asi nějakých zasloužilých těhulek z jiné diskuze, tady Ti asi nikdo z nás nic neporadí 😒 Ale pak nám dej, prosím, vědět 🙂

tina74
27. říj 2011

@xavera @bugee Já to mám nějak úplně jinak:
18. týden: Opět se jedná o TAS vyšetření velikosti, růstu a morfologie plodu včetně uložení placenty... ...obdobně jako screening v I.trimestru je zaměřeno na vyhledávání některých nejzávažnějších VVV plodu a rozštěpových vad páteře.
20.-22. týden: screeningové vyšetření plodu určené k detekci závažných VVV plodu... Slouží k odhalení závažných růstových a morfologických vad plodu. Posuzována je srdeční frekvence a struktura srdce plodu, chování plodu v děloze – jeho držení, uložení placenty, u indikovaných žen je možno provést TVS UZ k posouzení délky a funkčnosti děložního hrdla.
Na vyšetření chodím velice ráda, jen mě teď zaskočilo, co musím všechno stihnout do Vánoc. Celkem osm různých vyšetření! A to nemám nic se štítnou žlázou a nechodím na imunologii!
O tvrdnutí dělohy jsem neslyšela. Jen si vzpomínám, že když jsem byla na kontrole po pohotovosti, pan doktor kontroloval, jestli mám měkké břicho. Měla jsem a nic víc k tomu neříkal...
Jaké bylo pilates pro těhotné? Hodně jiné než normální pilates?

tina74
27. říj 2011

@flyaway Držím pěsti, ať čárky rychle naskočí🙂

bugee
27. říj 2011

@tina74 No, vyšetření, který budeš podstupovat se mi líbí daleko víc, než ty nespolehlivý triple testy. Ale asi nemám na vybranou ☹ Dali Ti k tomu i detailní popis, to je super, já nic takového nedostala... Uvidíme, snad všechny projdeme těmito testy také zdárně a budeme se moct těšit na Vánoce (pro mě první Vánoce od dětství, na které se asi budu těšit...)

Mějte se tu krásně, užijte si dlouhý víkend a pěkně mi tu těhulkujte (obzvlášť @flyaway 🙂 )! Až se v neděli vrátím, chci tu vidět další // 😉

werinka1
29. říj 2011

Aaaaach jo, holčiny já jsem zase celá nesvá. Dneska 29 DC a MS nikde!!!!! Potvora jedna zatracená! A to mi přišla první porevizní tak pěkně a teď ta druhá na sebe nechá čekat. Schválně jsem koukala na menstr.kalendář a měla jsem ukázkový cykly - 28, 29 dní. Ty jo, ta potvora mi pěkně štve 😠
@flyaway Tak co kočko??? Budeš zítra testit?? Držim palce 😵

cuddle
autor
30. říj 2011

@flyaway hura // mas - hele testikuj vzdy se stejnym typem testu na zacatku to HCG je nizke a kdyz zvolis jiny, kazdy to ma trochu rozdilne, tak se tam mozna zitra uvidime 😉

flyaway
30. říj 2011

Děvčátka moje, tak zatím to nechci zakřiknout, ale jsou tam // 😀 !!!
Sice je ta druhá čárka ještě slabounká, ale tak jsem teprve 9. den po KET, takže se snad ještě vybarví 🙂
Zítra jdu na krev, tak budu mít jistotu...

werinka1
30. říj 2011

@flyaway Juuuuuuuu, paráda!!!!!! Gratulace 😉 Já dnes slavím, že se dostavila 2.porevizní, 30DC, takže to vypadá, že cyklus naskočil jak má, a zároveň, jelikož jsme se už snažili, nic z toho ☹

flyaway
30. říj 2011

@werinka1 Gratuluju k ms, i dílčí úspěch je úspěchem 😉 !
Ať stejně úspěšně postupuješ i do budoucna! 🙂

werinka1
30. říj 2011

@flyaway Kéž by. V pondělí volam mojí gyn a jsem rozhodnutá po další MS (pokud to bude reálné) jít na laparku. Už jsem volala ve čtvrtek, ale neordinovala. Snad moje odvaha vydrží 😒

tina74
30. říj 2011

@flyaway To je paráda!!! Moc jsem na Tebe myslela - už se za tento víkend dívam na koníka počtvrté, abych se dozvěděla, jak to dopadlo🙂 🙂🙂 Moc a moc gratuluji!
To vůbec nevadí, že je čárka slabá, hlavně, že tam je. Já jsem testovala třeba až 11. den - naskočila za 3 sec, ale byla i tak o něco slabší než kontrolní.

cuddle
autor
30. říj 2011

@werinka1 ty se mas, ze apson ms mas pravidelnou, no vidis 2 porevizni a muzete zacit pekne nanovo, uz ses bavila v caru jestli pujdes a kdy do dalsi stimulky, nebo si davas voraz???

jajinka28
30. říj 2011

Ahoj holky, teď jsem koníka vůbec nestíhala a koukám, jak jste se zase rozepsaly🙂
Mám velkou radost z vašich krásných zpráv, vždy mi to zvedne náladu🙂

jajinka28
30. říj 2011

@flyaway Mám šíííílenou radost!!!! hned ráno jsem jukala, kdy se tady ta krásná zpráva o tvých // objeví a objevila!Mám velikou radost, krásně jste to oba zvládli 🙂 😉
já jsem našla na test odvahu až 12.den po ET a čárka byla hodně slabá, Hcg roste opravdu každému jinak🙂takže kdybych já si udělal test v den jako ty, tak tady bulím eště teď, že se to nepovedlo 😀

jajinka28
30. říj 2011

@werinka1 werinko určitě se vrhni na tu laparku a hysteroskopii, šla bych do toho hned po další MS, ať máš na Vánoce už klid a kdo ví, třeba Ježulda naježí malý zárak do nového roku🙂 ta šance na přiřozené oplodnění se prý opravdu zvyšuje, právě tím, že tam všechno "pošolichaj"🙂 máš výhodu, že máš pravidelný cyklus..můj cyklus byla trága - cca 45-55 dnů☹ takže už tohle je v tvém případě bod pro tebe🙂
moc ti držím všechny palce a pěsti 😉 uvidíš, že ten výsledek za trošku toho nepohodlí a bolesti bude stát za to🙂

jajinka28
30. říj 2011

@cuddle a jak pokračuješ ty??už víš datum punkce??jak se cítíš, doufám, že je vše v pořádku, moc na tebe myslím a strašně držím pěsti! 🙂 😉

bugee
30. říj 2011

@flyaway Moc a moc jsem na Tebe myslela, objímala za Tebe stromy v lese, bylo tam krásně, každý den sluníčko a já si moc přála, aby Ti to vyšlo 🙂 Potichoučku gratuluju, čárka sílí, to je dobrá zpráva (a navíc mít ducha už 6. den po ET je u jednoho bobíska vážně super 😀) Hlaď bříško, opatruj se, ať tě doma muž rozmazluje a zítra dej vědět, kolik máš HCG! Moc Ti to přeju, je to pro mě krásné zakončení tohoto skvělého víkendu!

bugee
30. říj 2011

@flyaway Nějak špatně jsem to spočítala, no jo, já bez kalkulačky ani ránu 😉 - 7. den po ET, ale i tak je to paráda 🙂 🙂 🙂 A jak se cítíš? Nějaké změny na sobě pozoruješ?

cuddle
autor
30. říj 2011

@jajinka28 nevim, dnes 8 den stimulace, ultrazvuk mam zitra, takze uvidime , co se tam urodilo a co dal bude, jestli mi zvysi davku a kdy by mohl byt OPU minule jsem to mela 14 den , takze to by vychazelo na sobotu, tak nevim , uvidime