1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

xavera
13. bře 2012

@tina74 ahoj, prostěradla mám taky z Ikey, i ten chránič. Ale nevím, jestli není špatný. Že je sice prodyšný, ale zároveň průtočný. Jaký máš ty? Já toto: http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/4015...

xavera
13. bře 2012

@werinka1 obrň se trpělivostí, ještě pár dní to vydrž a třeba vůbec netestuj, počkej až na výsledky z krve. Posílám mnoho sil do toho čekání.

pentagras
13. bře 2012

@werinka1 Veru užívej a dočkej, ono tedka není o co stát, teda v mém případě, jsem tlustá, olezlá a oteklá, mám 30 kg nahoře, nemůžu spát, ani moc chodit, blbě se mi dejchá a jediný co mě drží nad vodou že nepropadám panice je to že malá už brzo tady bude semnou a tohle vše je vedlejší 🙂

xavera
13. bře 2012

@gabulenka já jsem sterilizátor dostala od kámošky, takže ho mám. Je od Aventu do mikrovlnky. Už jsem v něm vyvařila šidítka, abych si je mohla zabalit do porodnice. Lahvičky mám 3, taky zděděné, jen savičky k nim jsem dokupovala. Tak uvidíme kdy a jestli budou potřeba. Časem ale určitě.

pentagras
13. bře 2012

@xavera ahojky, prosím tě, od kolikátýho týdne jsou ty pohyby menší jako mimčo už je velký a nemůže se otočit kolem dokola přijde mi že se jen otáčí ze stran a kope nožičkama, je to normální??

xavera
13. bře 2012

@pentagras s tím spánkem je to složitý. Já vstávám 3 x - 5 x za noc na malou, Na zádech se snažím nespat, i když se tak občas probudím a rychle se otočím na bok. Na levém boku mi to taky moc nejde, protože malá mě pak neskutečně kope. Cítím ty její nožičky a ručičky pak až někde skoro na zádech. Takže jako ty, jedu nejčastěji pravý bok - tam je spokojená, protože hajá na zádíčkách. Sny u mě nějak nic. Asi si je nepamatuji, nebo spím hodně tvrdě...nebo jsem to právě zakřikla a dneska v noci to přijde 😀

pentagras
13. bře 2012

tenkrát v Caru jsme si dělali srandu že už by mohli jako ty dětičky dávat rovnou naklonovaný,hotový 🙂 žádný těhotenství atd. 😀 😀 😀 tak primářka byla pobavena, rozvedl se hovor na toto téma a jako hustý 😀 😀 😀

xavera
13. bře 2012

@pentagras prosím tě, určitě je to normální. Je to v knížkách uvedený někdy kolem toho 34.týdne. U mě to tak zhruba bylo. Malá hlavičkou dolu a zádíčka na jedné straně, tlapičky na druhé, jednou za týden mne probudí hrozná bolest, jak se přesunuje a druhý den je opačně. Zádíčka na druhé než byla předchozí den. Asi je to odvislé jak dlouho spím na jakém boku, tak se tam asi přetočí že chce spát na zádíčkách.

pentagras
13. bře 2012

@xavera no to jo, přesně, a ty sny, to je mazec, se mi zdá i o lidech co se ani vzájemně neznají, no uplný kraviny 😀 😀

werinka1
13. bře 2012

@xavera Děkuju. Ale teda netestnout, to nedam 😀 Sotva vydržim do čtvrtka. Možná, že to ve čtvrtek ještě vydržim, protože má vlastně přijít mrška, takže se necham napínat, jestli dorazí nebo ne. Ale ona je asi stejně blokovaná utrogestanem.

bugee
13. bře 2012

@xavera Mám ten samý chránič. V Ikei mají jeden neprodyšný a zároveň nepropustný nebo pak tento, který je prodyšný, tudíž samozřejmě může protéct skrz, ale na druhou stranu ho lehce vypereš v pračce. Mě ho kamarádka doporučila na základě své zkušenosti.

pentagras
13. bře 2012

@xavera aha, tak to jo, no já jdu ted ve čt na ko a asi poslední ke svému gyn. tak jsem zvědavá, pak už budu chodit na monitor do nemocnice.

werinka1
13. bře 2012

@pentagras Je mi jasný, že to ke konci už není žádný med, ale strašně vám to stejně závidím, hlavně to, že cítíte pohyby miminka 😵 To musí bejt prostě zážitek k nezaplacení.

pentagras
13. bře 2012

@werinka1 to jo to máš pravdu, je to užasný, když se dlouho neozve jsem asi macecha ale hned jí jako vzbudím at jsem klidnější že tam je 🙂 jinak neboj, taky se dočkáš, si tady za chvilku budem psát stebou a budeš před porodem 🙂

jajinka28
13. bře 2012

@xavera i já mám tento chránič, doporučila mi ho ségra a byla spokojená🙂

bugee
13. bře 2012

@werinka1 Weri, utrogestan většinou mrchu neblokuje, ale rozhodně zkus vydržet alespoň do čtvrtka, i když, jak tu holky psaly, někdo měl pozitivní test až 14. den od ET, takže ani ten čtvrtek není ještě úplně směrodatný.
Co se týče našich týdnů, taky se jich dočkáš, jen to chce trpělivost, my se taky načekaly... a Ty jsi ještě mladá 😉 Uvidíš, že se Ti zadaří dřív, než většině z nás 😉

xavera
13. bře 2012

@werinka1 no je to hrůza tohle vydržet, já si to pamatuju. Počítala jsem hodiny, ať to utíká. Zkusit to nějak zaspat nebo se začíst do románu. Mě tehdy říkali testovat za 14 dní a i když vyjde negativní, ještě pořád je naděje, že to přecijen vyjde a potvrdí se z krve. Taky prý záleží, kolik člověk váží...jak se to HCG rozvolní v těle.....tak vydrž holka!!

werinka1
13. bře 2012

@pentagras Teda ty seš ale mamina! Počkej, až bude na světě a bude řvát na celý kolo, ještě budeš ráda, až pěkně andílek usne 🙂
Už aby to bylo. Budu od vás čerpat cenné rady 😉

xavera
13. bře 2012

@bugee bezva 🙂 já koupila rovnou dva. Říkám si, že tolik to snad mimi nepročůrá - plínku, zavinku, podložku, prostěradlo až do matrace....no uvidíme 😉

werinka1
13. bře 2012

@bugee Aha, já myslela, že jí ten utroš blokuje. Tak uvidíme, většinou jsem MS měla vcelku pravidelnou, 28 dní, tudíž ve čtvrtek, pátek by mohlo být jasno i bez testíku. Je fakt, že se mi objevila čárečka 10 den po ET a byly tam dvojčátka. A čárka nebyla zrovna úplně ukázková, spíš taková slabší. Ale jak řikam, možná že to rozlouskne MS.
@xavera Minuta je jako hodina!!!!!! Ale co vám budu vyprávět.... 🙂

pentagras
13. bře 2012

@xavera my jsme koupili tenot chránič --- http://www.sedim.cz/matrace-do-postylky/1004-ch...

xavera
13. bře 2012

@jajinka28 skvěle, díky za potvrzení a doporučení od tvé ségry. Mě zase znejistěla jedna kámoška, ať koupím nepromokavý z Emitexu a mě už se nějak prostě nechce nic kupovat. Tak mám tady ze dvou stran potvrzeno, že je tahle podložka OK 🙂 a nechám to tak.

bugee
13. bře 2012

@pentagras Taky mám pocit, že jsou pohyby méně intenzivní - malej docela dost času prospí, většinou celou noc a velkou část dne - pak má takový ojedinělý kopance, jednou dopoledne a jednou odpoledne má aktivnější chvilku a večer mezi desátou a půlnocí má úplný rodeo 🙂 To vždycky čekám, až se uklidní, a jdu spát. Ale např. v noci na dnešek mi dával hodně zabrat ve tři ráno, jindy spím jak dudek a dnes to zrovna bylo nějaký slabší. Ze začátku mě také nenechal spát na levém boku, ale nějak si zvykl a už mě tolik neokopává (asi jsem přišla na to, do jaké polohy si lehnout, abych mu ty nožičky nepřilehla a je v pohodě).

xavera
13. bře 2012

@pentagras díky za odkaz. Na něco takového jsem taky koukala - právě si říkám, jestli není tento lepší. Ale tak když jsou na tamten dobré ohlasy, tak už nebudu řešit. Díky

pentagras
13. bře 2012

@werinka1 no když já mám vždycyk strach, když se dlouho neozve, noooo, jinak to víš, musíš věřit, bud pozitivní 🙂 🙂 vím že to čekání je hrozný ale pak to bude určitě stát za to 🙂 🙂

pentagras
13. bře 2012

@xavera to je jasný, my jsme ho vzali a uvidíme, když nebude vyhovovvat půjde 🙂 jinak prej dělají i nepromokavá prostěradla, ale zkušenost nemám

bugee
13. bře 2012

@xavera Jinak já zatím vůbec v noci na malou nechodím, ale pořád čekám, kdy to přijde, protože přes den celkem dost piju a jsem jak průtokáč - dnes jsem musela na hodinové procházce se psy za keřík, naštěstí ne ve městě, ale na poli... 😀

pentagras
13. bře 2012

@bugee jojo, přesně jak píšeš, já mám pak strach jestli je vše ok a vzbudím jí, nooo, pak mě nakope, zabuší a spí zas jak dudek 😀 a jsme obě spokojené 🙂

jajinka28
13. bře 2012

@xavera jojo, ségra si ji opravdu pochvalovala a i ona ji měla na doporučení kamarádky 😉

jajinka28
13. bře 2012

@bugee tak to buď ráda, jestli v noci neběháš, já lítám snad každou hodinu 🙂 sotva usnu, už zas musím 🙂