1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

cuddle
autor
12. črc 2013

@werinka1 dodatečně blahopřeji k holčičkám 😀

werinka1
12. črc 2013

@babka Už jsme se rozhodli pro Prevenar. Doporučila ho i dětská. Akorát mam strach jak budou na očkování reagovat, přeci jen každé dítě to má asi jinak.
Od včerejška cvičíme Vojtovku, vůbec nevim jak to stíhat. Naštěstí zatím dle dr. u které jsme byli na vyšetření žádnej velkej problém nevidí - jen holky dávaj hlavičku víc k jedné straně, mají trochu rozestouplé břišní svalstvo a jak leží, tak vytáčí nožičky ven, ale to jsou prý maličkosti, které je ale třeba trošku pospravit. Měli jsme strach kvůli Justýnce, nevíme jak dlouho byla bez kyslíku, ale vypadá to, že to zatím (ťuk ťuk ťuk) následky mít nebude. Ale jak říkam, ZATÍM to tak vypadá, ještě se něco vyvrbit může 😒 Doufáme že to bude ok.

werinka1
12. črc 2013

@cuddle Děkuju 😵

babka
13. črc 2013

@werinka1 Ty reakce na očkování mívají děti různé, to je pravda. Ale určitě to zvládnete v pohodě. Lepší je očkovat každopádně hexu a prevenar zvlášť, ne najednou. Tím se to riziko taky sníží. S tím cvičením to musí být náročné. Člověk toho má na začátku tak dost a ty ještě s dvěma miminkama. Ale hlavně že jim to pomůže. Držte se, moc na vás myslím!

bugee
10. srp 2013

Ahoj holky! Jak se vám všem žije? My jsme teď dost těžko překonávali ta děsná vedra, v bytě nevyvětratelných 30 stupňů, malej byl šílenej (chvílema mu skákaly teploty jak na trampolíně), nedal se zabavit, byl protivnej a pořád kňoural... 😖 Na začátku července jsme se rozhoupali a zašli do banky zjistit, jak jsme na tom s možností úvěru (zejména, když je manžel na rodičáku, tak jestli máme s jedním příjmem vůbec šanci, když máme ještě hypotéku na byt), no a když nám řekli, že na menší domeček by se dalo půjčit, začali jsme se rozhlížet... Nehledali jsme ani týden, bylo 11. července (na den přesně 10. výročí úmrtí mé mámy, vzpomínala jsem na ni a litovala, že nevidí Jonáška, že bych jí ho ráda ukázala), nevěřím na žádné paranormální jevy, ale měla jsem neodbytný pocit, že se ještě jednou kvůli ní musím podívat na jeden inzerát domku, jako by mi na něj ukazovala, napoprvé jsem ho přešla a nijak mě nezaujal - bungalov, dřevostavba, dispozice 3+kk, pozemek 1800 metrů čtverečních... Najednou jsem měla pocit, že to je přesně to, co hledáme. Úžasná představa, že psům splníme konečně slib o velké zahradě, Jonášovi dopřejeme vyrůstat v souladu s přírodou a sami budeme moct utéct ze špinavého velkoměsta 🙂 Příští týden nás čeká konečný verdikt v bance a případný podpis kupní smlouvy, koncem září by měl být domek vystěhován a my bychom si mohli splnit dávný sen... ve vesničce o 160 trvale bydlících obyvatelích, bez jakékoli občanské vybavenosti, mezi lesy a potoky... Moc si přeju, aby nám to vyšlo, zároveň mám obavy, že to nezvládnu, holka, která se narodila v centru Prahy, nakonec zklamu sebe i ostatní... Nebo tím připravíme Jonáše o nějaké důležité životní příležitosti (sportovní, pracovní, kulturní, vzdělání, apod.), ale na druhou stranu si pořád říkám, že utéct zpátky do města, když bude chtít, bude vždycky moct... Uvidíme. Je to velký krok do neznáma. Těším se a bojím se zároveň, ale pozitivní očekávání převládají, tak to snad bude správně 😉
@xavera Napadlo mě, že i vy bojujete se životním prostorem, jak jste s vašimi sny daleko? Projektuješ už domek nebo jste ještě dál?

bugee
10. srp 2013

Jinak dnes jsme byli na půldenním výletě a Jonáš s námi šel naprosto sám cca dvě hodiny, ušel velký kus cesty (i do kopce) a byl vážně úžasnej 😵 Trhali jsme cestou ještě opožděné borůvky, ostružiny a špendlíky, takže i plodů přírody jsme využili, bylo to fajn.
Co podnikáte vy? Jaké dovolené jste už s mrňousky prožili?
My jedeme ještě poslední týden v srpnu k Vodňanům k rybníku na chalupu (bývalý mlýn), je to tam bezva, skoro na samotě).

werinka1
15. srp 2013

@bugee Ahojky, po přečtení tvého příspěvku jsem se úplně zasnila a představovala jsem si ten domek 🙂 Určitě se tam bude Jonáškovi líbit a krásně žít. Já jsem ze samoty, takže vim o čem mluvim 😉 A když bude chtít, město si najde. Budu držet palce, aby klapla hypotéka.
My si letos o dovolené necháme zdát. Ale snad už příští rok vyrazíme na Moravu. Byli jsme tam loni když jsme podstupovali IVF a tak strašně se nám tam líbilo (Lednice úžasná), že se tam chcem zase vrátit i s našema prckama. Hodila bych fotku, jenže já skoro žádnou pořád nemam. Neni čas fotit! Něco mam v mobilu, ale kvalita na prd a navíc nemůžu najít kabel k PC. Ale jakmile nějakou udělám tak vám sem hodim ty naše princezny. Minulý týden jsme měly "už" 3200 a 3300g!!!!! 🙂 A začínam mít pocit, že nejsou jednovaj, ale dvoj 😀 No, už si řikam, že jsou věci mezi nebem a zemí.....Na jednovaj mi přijdou dost odlišný a dvojvaj zas z hlediska početí a lékařského skoro nemožný. Tak už fakt nevim, ale časem se to snad rozlouskne 🙂 Bojujem s Vojtovkou. Kdybych nemusela s holkama cvičit, bylo by nám nádherně. Už to vcelku začínáme zvládat (aspoň myslim), ale to cvičení.....zrovna když už začínají vnímat, pomalu se na mě usmívat....tak mam pocit, že tim jak je trápim s Vojtovkou mě budou spíš nenávidět a sotva mě uvidí, tak místo úsměvu budou brečet 😒

bugee
16. srp 2013

@werinka1 Neboj, Vojtovka je potřeba, moc jim pomůže a vztah si mezi sebou vytváříte každičký moment, co jste spolu, určitě to bude dobrý, uvidíš, že až budou holčičky mazlící, tak se to všechno rychle zapomene 😉 Až budeš mít fotku, hoď ji sem, jsem na ty kočulenky zvědavá, přes tři kila, to musí být už veliké 🙂

No, u nás se to táhlo, ale hypotéku nám schválili, už máme podepsanou úvěrovou smlouvu a dnes bychom měli podepsat kupní smlouvu na domek, ale jsou to pořád nervy (tento týden byl opravdu náročnej, protože se objevily různé neočekávané komplikace), tak doufám, že to vyjde a budeme mít klidný víkend...

bugee
16. srp 2013

Po mnoha lapáliích a peripetiích jsme dnes konečně podepsali kupní smlouvu na domeček s velkou zahradou v krásné krajině v malé vesničce 🙂 Mám velikánskou radost a těším se moc na to, až se budou psi na zahradě rozvalovat a Jonáš kolem nich pobíhat 🙂 Zhruba za měsíc nás čeká malování a pak koncem září stěhování - bude to ještě mazec, zejména s Jonáškem, ale hurá hurá hurá do toho 🙂

werinka1
17. srp 2013
werinka1
17. srp 2013

Justýnka

werinka1
17. srp 2013

Klárka

werinka1
17. srp 2013

Tak co? Jedno nebo dvojvaj??? 😕

bugee
17. srp 2013

@werinka1 No, tak já bych je od sebe nerozeznala ani náhodou 😲 Takže jasně jednovaječná 😵 A už jsou to vážně velký slečny... Vypadají spokojeně, tak bych se rozhodně tou Vojtovkou netrápila, prostě ji potřebují a basta, všechno bude dobrý, uvidíš!

xavera
20. srp 2013

@bugee ahojky, tvůj dotaz ohledně domku...ehm...Violka stále velmi špatně spí, ještě hůř usíná. Takže má únava nekončí 🙂 Přes den neustále někam šplhá a má neskutečné energie. Nestíhám s ní skoro ani vařit, natož cokoliv řešit ohledně bydlení....no ale představa už by snad byla. Prodat náš malý byt v centru Prahy a koupit větší někde na kraji + časem chatu. Vše chceme uskutečnit v příštím roce, kvůli dani z prodeje a nákupu, protože se to bude na přelomu roku asi měnit, tak abychom ji neplatili dvakrát.

xavera
20. srp 2013

@bugee moc vám gratuluji k důležitému životnímu kroku a přeji, ať vše krásně zvládnete. Hlavně ten přesun a náhlou změnu. Takovou podobnou představu má i můj manžel, já bych ale radši přecijen alespoň tu základní občanskou vybavenost. Přijde mi to důležité, abychom nestrávili půlku života v autě při přesunech a převozech Violky do školy a kroužků a pod...no ale každý to cítí jinak, hlavně že vy dva jste se shodli. Ještě jednou velikánská gratulace vám i pejskům a drobkovi 🙂

xavera
20. srp 2013

@bugee my byli týden v Tatrách, pak 14 dní u našich na Vysočině a ještě týden na Moravě u rodičů manžela. Vše jsme si parádně užili, škoda že bez táty - to jen ty Tatry. Ale ještě chystáme v září společně na nějakou chatu - asi Šumava. Obdivuji, že šel malý krásně s vámi . Violka vydrží na nožičkách taky celý den, kromě jednoho odpoledního spánku, ale rozhodně nedodržuje námi vybraný směr. Zásadně neustále odbočuje lézt po kamenech, sbírat písek, trhat kytičky, skákat do potoka. Venku jsme jí dost ukradení, a tak se musí často poponášet, abychom se vůbec někam dostali. Na ulici ve městě je to ještě horší. Osahává auta, počůrané rohy, zdrhá do všech obchodů. Když na ní mluvím či volám, tak je to totální ignor. Když ji vezmu za ručičku, tak se vykroutí a uteče. Zajímalo by mě, jak se to dělá, aby šlo dítě s maminkou. 😀

xavera
20. srp 2013

@werinka1 no ty jsou nádherné. Taky bych je nerozeznala 🙂

bugee
20. srp 2013

@xavera No, nevím, Jonáš je taky jinak jako pytel blech, doma si s ním moc nevíme rady - řádí, ignoruje nás, nedá si říct - ale na výletech a procházkách chodí krásně, asi ho to baví, jinak si to neumím vysvětlit...
S tou občanskou vybaveností máš asi pravdu, ale brácha bydlí na Prachaticku ve vesnici, kde končí silnice, mají tři děti a zvládají to s kroužkama, sportama a vším okolo a vidím, že je na dětech znát, že jsou všechen volný čas venku, v přírodě. Nechtěla jsem byt a chatu kvůli dvojímu uklízení, dvojí údržbě (i finančně) a přesouvání tam a zpět, navíc se těším, že si večer po práci sednu venku na zahradu a užiju si čerstvý vzduch, případně procházku po lese, těším se, že vypadnu vlastně každý den z práce rovnou do přírody... Při tom všem zvažování jsem koukala zezačátku i na ceny bytů na okraji Prahy (tuto alternativu jsme také brali v potaz), ale ceny jsou tak nehorázné, že jsou dražší, než domky v blízkém okolí Prahy, takže víceméně nad naše možnosti...

cuddle
autor
20. srp 2013

@bugee take se vracime na vesnici, sice do bytu - vetsiho, ale nasi maji velky dum a zahradu - tak to mame kousek - aspon v dosahu rodiny budeme - takto je to naprd, nikoho tu nemame, kdo by v pripade nouze vypomohl - manzel na nocnich, vikendech atd.
domecek je super, u nas bohuzel financne momentalne nerealny ☹

cuddle
autor
20. srp 2013

@werinka1 holky jsou krásný 🙂

werinka1
20. srp 2013

@cuddle Moc děkujem 🙂

bugee
20. srp 2013

@cuddle U nás finančně reálný pouze za předpokladu, že je manžel na rodičovské, jinak by to též nešlo... ☹

gabulenka
3. zář 2013

Ahoj holky, ozývám se po hodně dlouhé době, ale průběžně vás dočítám 🙂
@werinka1 dodatečně moc a moc gratuluji k nádherným holčičkám 😉
Léto uteklo ani pořádně nevíme jak. Týden jsme byli na chatě na Vysočině jinak jsme byli často u manželových rodičů na domečku. Společenského života bylo víc než dost, téměř každý víkend nějaká akce nebo oslava. Terezka nám dělá jen radost, ale je to pěkný drak. Umí se pěkně vztekat, ale co bych po ní nechtěla. Já ani manžel nejsme žádní flegmatici 🙂 Je hodně akční, všude už dosáhne, vyleze a pud sebezáchovy samozřejmě žádný 🙂 Učí se nové a nové věci a když spinká tak jen bezmocně koukám jak už je velká a jak to letí. Za měsíc máme rok a půl... Taky už debatujeme o druhém miminku tak uvidíme jak vše dopadne.
@bugee už se těším na fotečky vašeho domečku, určitě to bude paráda a splněný sen.

bugee
5. zář 2013

@gabulenka Teď je to nejkrásnější a nejobjevnější období, kdy člověk žasne nad sílou přírody... Je to super, ale samo náročné, že nám to občas přerůstá nad hlavu... Strašně to letí, musíme si to užívat na max.! Často mě berou ty nejsilnější touhy po totálním rozmazlování a nerozumném ňuňání toho našeho miláčka, ale snažím se krotit, aby na to jednou nedojel... Po těch letech čekání je to moc těžký 🙂

Jinak jsme předevčírem oslavili s mužem 15 let od svatby a včera nám přepsali náš vysněný domeček na katastru do vlastnictví, tak máme co slavit 😵 😵 😵 Do 14-ti dnů se budeme stěhovat na nejzapadlejší vesnici v okolí Prahy 😝

gabulenka
6. zář 2013

@bugee tak to je nádhera 🙂 moc gratuluji ke krásnému výročí a hlavně k přepsání domečku. Pořádně to oslavte. Ať vám jde stěhování pěkně od ruky a těšíme se na fotečky 🙂

xavera
8. zář 2013

Ahojky holky, všechny moc zdravíme 🙂 Violka je strašný číslo. Neustále někam šplhá, leze, skáče. Moc ráda tancuje, zpívá a různě se předvádí. Vůbec neposlouchá, zatím na ní nic neplatí. Všemu se směje. Už dostala několikrát i pěkně naplácáno, ale to nikam nevede, akorát ukazuje na zadek a chce ještě jednou. 😎 . Konečně jsme zdá se odbourali noční krmení, ale stále velmi špatně spí, často se budí. V postýlce být vůbec nechce a vylézá. Ale je to obrovská šikulka, všemu rozumí, snaží se povídat. No, má cca 15 slov, co mají konkrétní smysl, a pak vše ostatní v různých zkomoleninách a kombinacích těchto slov. Hodně za poslední 2 měsíce vyrostla, v trupu nosíme velikost 92, nožičky zatím 80. A musím pochválit, jak krásně pochopila nočník - už cca 2 měsíce chodí bez problémů na nočníček 🙂 a co hlavně, už vydrží i beze mne. Mohu se konečně vzdálit, je v pohodě s tátou či babičkou, nebo dokonce i tetou. Konečně se to zlomilo, nemám ji neustále kňučící u nohou. Je to obrovská úleva, hlavně pro mne, že stihnu udělat také něco pro sebe či domácnost. Mějte se zatím prima a dejte také vědět, jak to u vás vypadá a jak dětičky rostou.

bugee
8. zář 2013

@xavera Co se týče zlobení a neposlouchání, jsme na tom naprosto stejně - ještě si dojde pro nášup a má z toho legraci (já vytočená, že se mi vaří krev a on se mi chechtá z plna hrdla...) 😠 No, živý je taky, že ho nestíhám - dnes např. ležel na zádech na posteli a než jsem si stačila obléct tričko, přeskočil druhou půlku postele a zřítil se mezi postel a topení, zašprajcnul se tam, nemohl ven a začal ječet... Velikost 86 je malá, ale mám dojem, že během prázdnin se naštěstí trochu zasek. Rozhodně nás teď čeká veliké nakupování podzimně-zimních bot a oblečení. Problém je rozhodně s kočárkem, do kterého se vsedě nevejde, nevím vůbec, jak to vyřešit - asi budeme fungovat zcela bez kočárku, tak jako ostatně se již od dubna téměř na 100% děje 😉 Nočník začneme zkoušet, až se přestěhujeme. Jinak se také trochu rozmluvil - umí říct táta, máma, děda, babi, Charlie a Barča (naši psi - i když je vyslovuje čají a bajčí...), mimino, pupík, bota, Mája (včelka), papú, hačí, hají, houpy, pes, auto a pár dalších slov, pozná spoustu zvířátek, umí i jejich zvuky. Co mu jde bezvadně, je ignorovat rodiče a dělat si zcela, co chce on sám 🙂 Ale umí si po sobě i uklidit (hračky, plínu, misku od jídla) a je s ním velká sranda. Poslední týden spí bez probuzení cca od 20h do 6-6h30, přes den spí ještě jednou cca 1,5-2h. Sní mraky jídla, zejména miluje tuny ovoce a zeleniny (už papá i na kousky nakrájené jablko, broskve, nektarinky, švestky, rajčata, papriku, vypeckované hrozno, nic už neloupáme) - ale nenaučil se u jídla sedět (jen u těch hlavních, kdy je přikurtován k dětské židličce), pořád pobíhá okolo mističky s jídlem, nacpe si pusu a zase běží dál. Je zázrak, když si na chvilku u mámy spočine, nechá se pomazlit a sám pohladí a dá pusinku, to je svátek, jinak je to divoch 😵 Musím však říct, že si to užíváme. Připojuji foto domku, do kterého se již brzy nastěhujeme. Mějte se krásně!

xavera
12. zář 2013

@bugee Ahojky, taky zkoušíme bez kočárku. Ale ne že by se na výšku nevešla, to není problém, ale prostě tam nechce sedět. I když je přikurtovaná, umí se z toho vykroutit. Tak jsem začla zkoušet bez kočárku za ruku, ale je to katastrofa. Za ruku absolutně nechce a zásadně na opačné směry, než potřebuju. Tak v podstatě poponáším. To se mi pak zas dere na zem, no děs běs. Tak to je šikulka ten váš klučina, že tak pěkně povídá, takové dost složité slova. To Violka má jen hodně jednoduché: máma, táta, tam, neni, nejde, kdeje, tá ( jako tady ) , ne, tytyty, ná, pápá, ham, haf, mňau, čiči, hopla ( i když to vyslovuje spíš hopa ), ajaj ( to je ahoj ). Ovoce už papá taky vcelku. Dnes mne překvapila a snědla mi docela tvrdou broskev celou z ruky. Málem i s peckou 🙂. Jinak spaní je u nás kapitola sama pro sebe ☹

Krásný domeček máte, moc gratuluji a závidím zahradu. Kdy se stěhujete?

bugee
12. zář 2013

@xavera Violka je šikulka 🙂 No, bez kočárku to je u nás občas taky hrůza, zvlášť když má svůj den a odmítá cokoli, co chceme my... Na opačnou stranu míří z devadesáti procent taky, ale většinou se dá přesvědčit, že má jít s námi 😉 Není a nejde je u nás ve slovníku také a docela často 😉 Další slovíčka jsou pití, víš, dolů, ahoj, čau, tak, dudu a nově se naučil svou první větu Co je to? Předtím to bylo pouze ukázání na něco a "A?"
Zítra si přebíráme klíče, máme schůzku s malířem, během příštího týdne by mělo být vymalováno a koncem dalšího týdne bychom se měli přestěhovat, takže koncem září už budeme všichni řádit na zahradě 😵 Tak moc se těším, že tomu snad ani nevěřím 🙂