1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

holino
7. črc 2011

@werinka1 drobku myslím že je to normální .....já jsem naprosto stejná když tak jsem děsná hrdinka ale když na to příjde tak jsem děsnej bojínek a strašpytlík ☹ a určitě je nás vííííc

flyaway
7. črc 2011

@werinka1 Teeeda jo, hoďku a půl dojíždět, to je fakt mazec! 😲
Tak to my to sice máme taky trochu z ruky (Vyškov je od Brna cca 30-35 km), ale i ve špičce je to tak max. slabou hoďku.
Ale tak naštěstí to absolvujeme jen jednou, neee 😉, takže to určitě přežijem 😎

holino
7. črc 2011

@cuddle no manžel nemá ani jednoho breberčátko tak se zjištovalo proč tak problém je v hormonech ☹ ale víc se dovíme příští týden na té konzultací toho androloga ale když jsem o tom mluvila se svojí gynekoložkou tak říkala že podle těch výsledků a papíru at raději hned počítame s ivf že v našem případě léčba manželovo hormonů nemusí mět takový efekt jako by jsme chtěli a že i když by se začali třeba tvořit tak se může stát že stejně budou nepoužitelný ☹ ....no tak uvidíme co poví v ten čtvrtek ten androlog ....jinak tu ovulaci právě moje mudra nijak zatím neřeší že se to právě bude řešit v caru společně s těma breberkama takže zatím je zbytečný aby mě lečila ona......jinak u nás je to složitější ....genetiku už máme za sebou dávno (jinak asi více o našem problému v článku v mém fotoblogu)

flyaway
7. črc 2011

@111janinka Tak to já ani nemusím citovat - ten můj mi poctivě kouká přes rameno a je z toho vyjukanej víc než já... 😀

flyaway
7. črc 2011

@111janinka Tak to já očekávám příjezd tetičky z Červené Lhoty v pondělí-ve středu a souhlasím s tím, že ačkoli mi přibudou další injekce, tak už se chci posunout dál a mít to co nejdříve za sebou 😎
A má se té koordinátorce volat, že přijedu na krev nebo tam prostě jen rovnou přijet?

flyaway
7. črc 2011

@werinka1 Taky jsem cvičila Mojžíšovou - teda až do té doby, než jsme zjistili, že je problém jinde. Každopádně s tím ale asi zase začnu, bylo to fajn cvičeníčko na bolavý záda... 🙂
Jak dlouho už cvičíš?

flyaway
7. črc 2011

@werinka1
@cuddle Holky, tak ještě jednou na zítřek tfuj tfuj tfuj!!! 😉

tygrisek09
7. črc 2011

@holino ahoj, tak u nás je to podobně, snažit jsme se začali v červenci minulého roku, HA jsem vysadila v březnu minulého roku, cykly 60-70DC, takže nasazen Utrogestan, cyklus snížen na 33-34 DC a objevena cysta 5x6cm, v listopadu následovala laparoskopie, hysteroskopie a průchodnost vaječníků, kromě všeho zjištěno rozdělení dělohy na dvě části, po radách, že to teď je jen na nás, nám bylo doporučen spermiogram, který nedopadl nejlépe a doporučeno IVF-ICSI, teď čekáme na výsledky genetiky, které měly být dnes

flyaway
7. črc 2011

@holino Příroda někdy dokáže zázraky - a uvidíš, že jeden se brzo přihodí i Vám! 😉

werinka1
7. črc 2011

Děkujemeeeeee 🙂 To zvládnem 🙂 No....zítra ráno už o tom asi budu pochybovat ☹
@flyaway Já ji cvičila už loni. Kolegyně z práce se domlouvaly kvůli bolavým zádům a já jsem tak zamaskovala to, že bych to chtěla začít cvičit, ale kvůli něčemu jinému. Začly jsme chodit na rehabilitaci tady do nemocnice. Myslim že 10x, prostě abychom se to naučily a mohly pak samy doma. Vydržela jsem tak 4 měsíce a pak jsem se začla učit na státnice do školy a nebyl čas....práce, škola, domácnost..... no a teď jsem začla zase před více jak 2 měsíci. Jelikož bych teoreticky měla mít jeden vejcovod průchodný, tak stále věřim, že by to mohlo mít účinek. Když už nic jiného, tak je to opravdu super na bolavá záda a celkově se člověk cítí o 100% líp 🙂

werinka1
7. črc 2011

@flyaway
@holino Přesně tak, taky tomu zatím věřím 😉

holino
7. črc 2011

@tygrisek09 ahojky držím palec at genetika je rychle doma ale jen s těma nej výsledkama 🙂
u nás byla genetika dřív než vůbec nějaké pomyšlení že je někde něco špatně ☹ ale to je jina kapitola proč ta genetika byla dřív a bohužel výsledek je takový jaký je ....probblém u mě zjištěno přenašečství spinální atrofie .....1% sice je to malinko ale je to tam ☹ ....takže aspon v tomhle máme náskok ......tak já MS dostávám docela pravidelně 29 DC .....teda dostávala jsem ....až poslední 3 měsíce mě to začalo haprovat jedna vyvolávačka proběhla jinak to vždy do 45 dne přišlo teda zatím .....jinak cysta nebo něco podobného u mě teda zatím mudra nenašla ....prostě se to jen někde zadrhává .....až teda na to že přišla podle krve a hormonů na to že jsem asi bez ovulace v první půlcce cyklu hormony v normě v té druhé už ne ☹

holino
7. črc 2011

@flyaway jee děkujeme kéž by kééž by zase by se mě vrátila chut a rodost do živoa ....jako do normálu jako kdysi .....ted sama cítím že to prostě nejsem já ač dělám co dělám

tygrisek09
7. črc 2011

@holino u nás také nějaká rizika jsou, jak z mé tak z manželovy strany, mají nám poslat email, že už výsledky jsou a my se máme následně objednat na konzultaci k výsledkům a teprve poté máme konzultaci s doktorem v CARu, jenže tím se to zase všechno posouvá bůhvíkam

111janinka
7. črc 2011

@flyaway já to pochopila tak, že jakmile přijde menz. tak rovnou v následujících dvou dnech na krev - bez ohlášení. Volat že se má až když se nedostaví 32 den.

holino
7. črc 2011

@tygrisek09 jo jo toho se taky bojím ☹ je to jak píšeš pořád se to posunuje buhví kam ....když byl manžel na spermio ...a vyšlo to špatně tak mu brali krev takže zase čkání deset dní na vysledky krve pak výsledek a teprve pak objednání pímo k mudrovi aby řekl co a jak dál no a na tu konzultaci aby jsme věděli přesně co aj jak jsme čekali další měsíc ....no a příští týden budem vědět co a jak a jak určitě prásně tuším zase nás odešle někam ....do caru ....takže zase objednat a čekat ......hruza ....jako by to dneska nešlo ruku v ruce v dnešní době hrůza nejhorší je že čas letí a letí vid

flyaway
7. črc 2011

@111janinka Tak takhle jsem to taky pochopila, akorát jsem si nebyla jistá, zda bylo mé chápání správné 🙂 .
Hele, tak třeba se tam nakonec v to pondělí potkáme... 😀

tygrisek09
7. črc 2011

@holino nám na genetice poradili, ať se objednáme za měsíc (čekání na výsledky) a +- týden až dva do CARu, abychom pak nemuseli čekat, jenže tím že zatím nic, tak se nám to posouvá, a doufám, že nebudeme muset posunout konzultaci v CARu

cuddle
autor
7. črc 2011

@holino jojo prectu , treba zitra nato budu mit po OPU
tak pokud neni pritel odpurce predstavy, ze spermijky budou darovane, tak mate urcite pri IVF sanci jako kazdy jiny, manzel se o tom jednou zminoval, ze by to spatne nesl, to kdyby byla darovana vajicka by mu tolik nevadilo - no je to nekdy muzska jesitnost z pocatku

111janinka
7. črc 2011

@flyaway já samozřejmě (a neber si to osobně) doufám že ne, že to přijde do soboty...... ale pokud ano... zvu tě třebáááá na zmrzku (panáka si bohužel dát asi nemůžeme) 😉

cuddle
autor
7. črc 2011

@flyaway zalezi jak ti to vyjde, pokud dorazi ms odpoledne, prijdi na druhy den rano a nemusis volat, jen se nahlasis dole reknes, ze jdes na krev a oni ti daji kartu, nahore sestra odebere vzorek a posle te za koordinatorkou pro leky a pak si zavolas kolem 13te na vysledky a potvrdi ti davky...

cuddle
autor
7. črc 2011

@tygrisek09
@holino ja mam jen imunologii, genetiku zatim nedelali, takze mozna az kdyz nebude IVF uspesne, bude se testit dalsi

tygrisek09
7. črc 2011

@cuddle u nás je genetika nutná, jinak ICSI nedělají

holino
7. črc 2011

@cuddle ¨tak to víš že to manželovi příjemný není myslím že se s tím musel v sobě hodně poprat než došel k tomuhle rozhodnutí ....i když mu to zase tak dlouho netrvalo .....ale je to prostě šance tak proč ne ....koukáme se na to tak že tímhle se splní splní náš sen a myslíme si že vůbec není důležité kdo je biologicky otec důležitá je láska výchova a vše kolem co tomu dítku dáme ....manžel prostě a jasně bude tata který bude chovat utírat slzičky rozmazlovat vychovávat atd atd ...i když určitě s těžkým srdcem ale zcela pevně prohásil že na to aby nás oba miloval stačí když bude aspon z půlky náš (moje půlka) takže tak .
No nic jdu do pelechu za mužem mějte se tu krásně a zítra moooooc štěstíčka budu na vás myslet

tygrisek09
7. črc 2011

@holino Dobrou noc

luca77
8. črc 2011

@cuddle tak to máš pěknou úrodičku folíků,oni určitě povyrostou 😉 a koukám ten odpad je také slušný 😨 ,bože to toho ale je 🙂.Držím dneska pěsti,ať jste úspěšný 😉

luca77
8. črc 2011

@cuddle musím říct,zaplať pánbu mi včera dorazila MS po dobrání Utrogestanu,..četla jsem,že to holkám chodí do pěti dnů,tak už jsem chtěla začít panikařit,ale přišlo to do týdne,..tak ufff 🙂

flyaway
8. črc 2011

Tak werinka a cuddle už to mají pomalu za sebou, holky jedny naše 🙂
Jsem zvědavá, s jakou přijdou a jaké novinky nám poví... 😎

flyaway
8. črc 2011

Chtěla jsem se zeptat - kam všude si ty injekce pícháte? Mě v CARu řekli, že okruh 10 cm pod pupíkem, ale už teď po pěti injekcích mám pocit, že to za chvilku nebudu mít kam píchat 😒 . Navíc u mě hubeňoura se kožní řasy mnohem lépe dělají na bocích v místě někde nad kyčlemi. Tak nevím, jestli jsem to pochopila špatně nebo to má fakt nějaký význam, že je to těch 10 cm pod pupkem nebo je to vlastně úplně jedno...?
Díky moc za radu a zkušenosti z Vašeho píchání! 🙂

holino
8. črc 2011

Ahojte holky myslím na vás a držím prstíky
@flyaway jsem uplnej laik který se zatím řítí do něčeho ani pořádně neví do čeho ....takže v tvém dotazu bohužel neporadím ......ale myslím si že jestli ti to takhle řekli tak to asi význam nějaký mít bude
Já se toho píchání tak bojím .🙂 no bude to zajimavé ale na druhou stranu když už na to příjde a nebude zbytí tak se asi na to budu koukat jinak ....ale já jsem děsnej srabíííík ☹