1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

jajinka28
24. říj 2011

@tina74 i to je rozumné... 🙂

cuddle
autor
24. říj 2011

@jajinka28 dekuju snad jo, genetika dosla dnes, v poradku, ale vzhledem ke kvalite spermii nam tam doporucuji PGD - takze to bude na pojistovnu a my se jen musime domluvit na tom PISCI , at je co testovat a mrazit...

cuddle
autor
24. říj 2011

@tina74 tak ja chci tak PISCI a kotrmelce 😀 😀

bugee
24. říj 2011

@janijacek Jéééé, to je krásný - už 11.tt? To nám uteklo týdnů, aniž bychom to věděli... 🙂

bugee
24. říj 2011

Děvčátka zlatý, vy jste se tu pěkně rozjely... 🙂 Dočtu vás večer a napíšu, teď mažu na jednání. Mějte se zatím krásně 🙂

flyaway
24. říj 2011

Holky, tak jsem to s tím nepracováním zakřikla - cca v deset mi volal šéf a odvolal mě z dovolené, páč je potřeba nutně vyřídit vyslání našich zaměstnanců do zahraničí a samozřejmě je nutno to vyřídit hned, včera bylo pozdě 🙄 .
Ach jo, aspoň na dnešek jsem ho ukecala na home office, ale zítra se asi nevyhnu tomu, že si zajedu do kanclu - no snad už je drobek opravdu zavrtanej a ten dnešní drobnej chaoz s ním ani nehnul 😎

bugee
24. říj 2011

@flyaway Neboj, Berunko, už je zavrtanej bobánek a už se nepustí 🙂 Nemusíš mít strach, taky jsem šla v pondělí do práce a vidíš, jak se mě drží 🙂Zkus uválčit alespoň zbytek týdne, chřipizny začínají nabírat na síle... ☹

flyaway
24. říj 2011

@bugee Děkuju, Ty mě vždycky tak krásně uklidníš... 😎
Nakonec tam zajdu asi jen na chvíli zítra, spoustu toho zvládnu z domu, takže si to pěkně v teple domova připravím a v kanclu už to pak bude hotovo coby dup 🙂
A co Ty, mamčo pracantko, pořád v plném pracovním nasazení, když běháš po jednáních? 😨

bugee
24. říj 2011

@flyaway Jojo, pořád v plné zbroji. Ale musím říct, že mě to celkem štve 😠 Nějak z tý práce není úniku... Myslela jsem, že si budu schopná ten režim trochu odlehčit, ale pořád nestíhám a je toho pořád stejně. Asi to brzy budu muset přehodnotit a trošku ten režim změnit - chtěla bych alespoň jeden den a jedno odpoledne dělat z domova. Tak uvidíme.
Jinak jsem celkem v pohodě, kromě bolesti zad, občasných otravných bolestí hlavy a píchání v podbřišku nemám jiný problém, takže doufám, že vše probíhá, jak má, že miminko roste a že taky za 14 dní ucítím první pohyby jako @xavera 🙂 Na to se moc těším. A taky celkem na další kontroly (až za 14 dní 😒 ).
Dnes jsem si udělala velkou radost a koupila jsem si moc pěkný zelený těhu manšestráky, dokonce v nich vypadám štíhle 🙂, potřebovala jsem nějaký zimní kalhoty do práce (ne vždycky můžu v džínách), tak se těším, že si je zítra vezmu a budu dělat parádu 🙂
Takže vidíš, raduju se ze samých blbostí (třeba z toho, že mě celý den nebolela hlava), ale aspoň, že je z čeho 😉

bugee
24. říj 2011

@tina74 Taky jsem omezila cestování - v listopadu jsem měla letět služebně do Paříže, tak jsem poslala svoji mladou kolegyňku, pro kterou to bude zážitek a nová zkušenost 🙂

A přesto, jak je hnusně, tak se moc těším na tento prodloužený víkend, kdy z důvodů mého těhu nemusím dozorovat roční inventury u nás ve firmě (opět zaskočí mladá krev 😀 ), a pojedeme se zrelaxovat s mužem a psíky do Českého lesa - máme tam zarezervovaný apartmán. Užijeme si procházky, i když budou padat trakaře 😉

werinka1
24. říj 2011

Ahojte holčiny, tak máme dneska imunologii částečně za sebou. Jeli jsme hodinu a půl tam, hodinu a půl zpět, čekali jsme skoro hodinu a za pět minut jsme byli venku. Vzali nám krev, u mě si zapsala, že beru letrox na štítnou žlázu a pak se to točilo kolem Péti (jak mu říkala). Má docela nadváhu (hodně velkou) a trvala na tom, že s tim něco musí udělat a taky okamžitě zákaz kouření. Ha ha ha. Ten se s cigárem asi narodil. Ale s tou váhou ho to samotného překvapilo (váhu totiž doma nemáme, asi jí zakoupim) a dneska si odvážil k večeři 100 g langoše 😀 😀 😀 Jeee, ten bude nepříjemnej. Jak nemá plnej žaludek a cigárko, je zle. Já si mam zavolat první den MS a objedná mě na odběr ovulačního hlenu a Petr pak půjde na spermio. Takže zatim jsme se nic nedozvěděli, zítra nás čeká genetika.
Jinak jsem si konečně volala na výsledky mojí gyn a jak moč, tak kultivace z pochvy NEGATIVNÍ. Jsem z toho rozpačitá, protože nevim co mi tam teda bolelo a bolí. Naštěstí je to po víkendu lepší, ale je mi to divný. Dr. mi řekla, že uvidíme, pokud to nepřestane, tak se mam ozvat. takže se bude čekat.....
Řikala jsem si, že počkam na výsledky imuna a genetiky a pak se vrhnu na tu laparku a hestereskopii. Teda, ale je to divnej pocit, když to pořád neni jako před tim než jsem otěhotněla a já chci, aby už to zas bylo ok 😢

bugee
24. říj 2011

@werinka1 Werinko, chuděrko, neplač! Kdybych mohla, moc ráda bych Ti pomohla... jen fakt nevím, jak 😒 Bříško se určitě umoudří a bude dobře 🙂 Věci se posouvají kupředu, imuno a genetika bude za chvilku, pak už ta laparka a Vánoce si už užiješ s plánováním stimulky 🙂 Hlavu vzhůru! Můžeš si čas krátit tím, že příteli nasadíš nějakou "dost drsnou" dietku a můžeš vymýšlet recepty, aby mu to přesto chutnalo 😀 a že mu vzkazuju, že "Langoše patří do koše 😝 "

werinka1
24. říj 2011

@bugee Děkuju zlatí, já bych dala království za to, aby už to bylo v rámci mezí a možností aspoň trochu ok. Mně by taky pár kilíček dolů neškodilo, budu se muset zamyslet, jak vařit "lehčeji". Teď se musim smát sama sobě, dobře se mi to plánuje když jsem v šest zdlábla 4 knedlíky, zelí a bůček 😀 Ale po té revizi jsem trošku schodila, neměla jsem chuť k jídlu, ovšem ta se vrací zpět 😠 A hlavně když jsem byla těhu, tak jsem vůbec neměla ani pomyšlení na čokoládu, tu totiž miluju a tak jsem doufala, že se mi ta chuť nevratí zpět, ale bohužel, bez čokolády si neumim představit den. Jsem závislák 😒

flyaway
24. říj 2011

@werinka1 Weru, teda Ty si snad vybíráš všechnu smůlu světa 😕 . Už dost, pěkně se dej dokopy, ať to zas můžeš pěkně roztočit! 😎 A tomu svýmu vyřiď, ať zahodí cigárka jako přípravu na nekuřácké prostředí s mimoušem 😉

xavera
24. říj 2011

@jajinka28 ahojky, to mě těší, že tě tak dojal ten můj první pocit z pohybu miminka, bylo to tak náhlé, že jsme si to nestačila ani pořádně užít. Došlo mi to až když to skončilo, že to bylo vlastně ONO 🙂 ale to poznáš brzy sama. Od té soboty zatím nic nového, dnes jen takové píchání chvíli vlevo, chvíli vpravo, ale to byly nejspíš vazy dělohy. Masáž mi včera úžasně pomohla, migréna úplně zmizela a já se krásně vyspala. Možná to bylo i tím, že jsem si k masáži vybrala levandulový olej. Byla to thajská těhotenská masáž. Zprvu jsem měla krapet obavy, ale hned jsem poznala, že masérka přesně ví, co dělá. Můžu jen vřele doporučit. Jen doufám, že to nebudu potřebovat často, protože tohle by mě za chvíli zruinovalo. Ale bavili jsme se s manželem, že aspoň jednou za měsíc bych si to mohla dopřát.

xavera
24. říj 2011

@tina74 ahoj , veškeré těhotenské cvičení se nabízí například tady: http://www.studioprozeny.cz/pilates-tehotne.php. Mají tam i jógu, pilates, plavání, cvičení na míčích atd...budu tam chodit navečer v 18:30. Snad to budu stíhat, když dělám do 18...možná si kvůli tomu krapet upravím pracovní dobu 😝

tina74
25. říj 2011

@xavera Díky! Je toho tam opravdu hodně. Pro mě by ještě přicházely v úvahu břišní tance. Několik let jsem chodila, úplně mi zmizely bolesti zad. Ale teď přesně nevím, co můžu a nemůžu, tak bych to šla aspoň párkrát obhlídnout, abych věděla, co doporučují🙂 Jinak tam asi zkusím jít na pilates, jógu a plavání už mám jinde. Uvidím, co mi bude nakonec nejvíc vyhovovat...

xavera
25. říj 2011

tak další ozva mimíska 🙂 ...stěhujeme firmu, tak se krapet předkláním k nějakým šanonům, krabicím a tak a při jednom z předklonů najednou takový jakoby lechtání v podbřišku. Jakoby šly bublinky. Je to legrační 🙂

cuddle
autor
25. říj 2011

@xavera ty darebnico....jak se predklanis, ty jako tehule mas stat uprostred a ukazovat na krabice co maji a kam odnest...... 😀 😀 😀 😀

cuddle
autor
25. říj 2011

@werinka1 sem rada ze manzel nekouri je to hrozny zlozvyk a neni dobry pro miminko, celkove to ovlivnuje myslim vsechno , ale chapu, ze je to zlozvyk a tezko se prestava, s jidlem se da neco delat, ovsem langose do toho fakt nepatri to je smrtici bomba, misto toho muze mit kupu masa a zeleninku, nebo ryzi a naji se 😉

xavera
25. říj 2011

@cuddle já vím 😀 taky už vzorně sedím a rozdávám úkoly...mám na to šikovného mladíka 🙂 ...jen něco ne zcela dobře pochopil, tak jsem mu to šla konkrétně ukázat, no a dostala jsem hnedle od malého za vyučenou. Bylo to po obídku, tak míso aby si tam napapanej dával dvacet, já ho takhle chudáčka mačkám.

werinka1
25. říj 2011

Ahooooj holky, tak jsme dneska absolvovali i genetické vyšetření. Samozřejmě zatím pořád nic nevíme a doktorka nás upozornila, že se většinou vlastně ani nic nezjistí. Vyptávala se nás na na rodiče, prarodiče, tety, strejdy, bratrance a sestřenice. Pak hlavně na mě, jaký nemoci, úrazy a tak. Trošku jí zaskočilo, že jsem měla frakturu bederního obratle, ale pak mi jen vysvětlila, že kdyby mi dělali v té oblasti hodně rentgenů, tak by to mohlo mít vliv. Ale prej už se na to dává pozor a já si pamatuju snad jen 1 a pak CT. Taky jestli nemam následky, jestli mě nebolí záda a tak. Ale závěr je takovej, že by to údajně mít vliv na nic nemělo. Jinak dobrý a teď budem čekat na ty výsledky krve.
Taky mi vrtá hlavou jedna věc. Když jsem byla na té operaci cysty, tak mi vlastně vzali kousek vaječníku. Pomalu bych to ani nevěděla, ale když jsem našla ve zprávě resectio .... ovaria nebo jak to je, tak jsem si našla, že šlo i kousek vaječníku. Dr. mi ale kdysi něco řikal, že když se vezme kousek vaječníku, že má schopnost sám dorůst, že to nevadí, ale zároveň jsem vyčetla, že počet vajíček je dán už při narození. Tudíž mi z toho vyplývá, že když mi kus ušmiknou, vezmou vlastně i kus tkáně, kde jsou ty nezralá vajíčka a i když vaječník doroste jak mi tvrdil, tak už tam přeci nemůžou dorůst vajíčka ne? to by i vysvětlovalo fakt, že na levém vaječníku jsem měla jen 3 vajucha a na pravém 6.

werinka1
25. říj 2011

@cuddle Ty cigára jsou fakt něco strašnýho. Neustále je to z něj cítit. A těch peněz co to stojí. Má krabku na den, no a to je pomalu 70 Kč. Ani radši nepočítam kolik je to za rok 😠
Ode dneška se snaží trošku zodpovědněji. Koupil si celozrnné pečivo a každou porci odvažuje 😀 No, uvidíme jak dlouho mu to vydrží.
Mě pořád bolí břuch, řekla bych, že cítim ten myomek co tam mam, ale údajně se vůbec nezvětšil. Původně jsem si myslela, že bude větší, jak ho pořád cítim, ale prej ne. A taky opět tvrzení, že o takovem malém myomu vůbec nemůžu vědět! A já ho cítim každou chvíli 😠 Už jsem si začla plánovat tu mojí operaci. MS mam dostat teď v pátek, tak snad potvůrka přijde včas a průběh bude normální, ne zas další komplikace a pak se chystáme s kamarádkou na už zaplacený wellnes pobyt, 17.11. takže to si ještě užíju a pak....děj se vůle boží. Další MS by mohla přijít kolem 25.11. a hned po ní bych ráda na to vlítla. Tudíž začátkem prosince. Myslíte, že je to vhodný takhle před vánocema?? Nebo je lepší to nechat hned na nový rok?? Ale jelikož mě tlačí čas, asi bych to nijak odkládat neměla 😒

kuc
25. říj 2011

xaverko, bublinkování to je přesně ono, tak si to také pamatuji. Ze začátku jsem to nejvíc vnímala když jsem si v klidu lehla na záda , na tvrdou podložku ( na koberec ), neboj za chvíli budou pohyby už silnější a začnou se ti dělat i bouličky na břiše. Je to krásný pocit však snad jeden z nevětších zážitků v těhotenství když si uvědomíš že svého miláčka cítíš. O trochu později bylo zvláštní jak reagoval na manžela , když mi nůj muž přiložol ruku na břicho tak jsem měla pocit že mu chce vlést do dlaně jak se tam tlačil. A dodnes mají moc hezký vztah já se můžu smažit jak chci ale tatínek je prostě pánbůh. Tak si ty první pohyby pěkně užívej a ostatním přeji ať se také brzo dočkají. Opatrujte se těhulky moje.

kuc
25. říj 2011

werinko, s těma cigárama máš pravdu já nikdy nekouřila ale můj muž přestal přesně rok před tím než jsem otěhotněla možná i to mělo vliv, protože mu říkali že, kouření má špatný vliv na spermie prý kuřáci jich mají míň jsou pomalejší i kvalita je horší. No zaplať pánbůh že už 13 let nekouří, nic mi v bytě nesmrdí, nemám žluté záclony a malej nemusí dýchat to svinstvo, Jinak já bych na tu laparku klidně začátkem prosince šla, v nemocnici jsi jen asi 3 dny a budeš to mít za sebou a možná i příjdou na příčinu těch tvých potíží. No a začátkem roku se můžeš soustředit na miminko a zařadit se co nejdřív k místním těhulkám. Přeji hodně štěstí.

kive76
25. říj 2011

ahojky, koukala jsem, že je otevřeno nové centrum neplodnosti na Praze 6...http://www.ivf-cube.eu/news.php hledají nové pacientky...no my ted jsme přešly do Motola

flyaway
25. říj 2011

@werinka1 Být Tebou do toho jdu co nejdřív, ať to máš za sebou, ať se zjistí, co a jak a můžeš se vrhnout do dalšího boje, tentokrát už určitě vítězného 😉

flyaway
25. říj 2011

@xavera Jejda, to je tak hezký, já už chci taky bublinky...!!! 😀
Věřím, že ten pocit, že to "virtuální" miminko už reálně cítíš, že tam prostě opravdu je a má se čile k světu, to musí být naprosto nepopsatelný 😵
A jak to máš vlastně s tou prací? Normálně funguješ nebo jen tak napůl? A chystáš se na neschopenku nebo jen když Ti to doporučí lékař?

werinka1
25. říj 2011

@kuc Děkuji. A s těma spermiema je na tom právě bídně. Teda má sice dvojnásobné množství než je norma, ale jsou to mršky líný.

bugee
25. říj 2011

Ahoj berušky 🙂 Jak se vám dnes těhulkuje?

@flyaway Co Tvoje práce a dovolená? A jak se cítíš?

@werinka1 Určitě bych do toho šla co nejdřív a mohla si říct, že do nového roku jdu s kompletní přípravou, všemi možnými testy a diagnostikami a šup rovnýma nohama do nového pokusu 🙂

@tina74 Asi začnu polehoučku civičit doma cviky z knížky pro těhu, když mi dr. nedovolí nikam chodit a další kontrola je až za 14 dní ☹ Hrozně Ti to závidím, pohyb mi neskutečně chybí. Dnes mě zase celé odpoledne bolely záda, a to je teprve začátek 4. měsíce - co budu dělat dál? Pustím se do toho sama, mám doma cvičební podložku, budu se hlídat a opatrně zkoušet podle návodu, už mě nebaví to nicnedělání a neustálé bolístkaření 😒

@xavera Je to pašák, ten Tvůj bobísek 🙂 Těším se z každé Tvé nové zprávy, musí to být úžasný pocit cítit pohyby mrňouska, sama se nemůžu dočkat. Užívej si to a piš, mám z toho velkou radost 🙂