1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

tina74
7. lis 2011

@xavera A ohledně těch věcí... Každý to má asi opravdu jinak. Já jsem se po screeningu ve 13. týdnu strasně uklidnila, spadl ze mě veškerý stres z posledních 3 let. Samozřejmě že to taky nechci ještě nějak zakřiknout a vím, že se může ještě kdykoli cokoli stát (jenže nejen během těhotenství, ale i během porodu nebo po porodu). Ale na druhou stranu to, že koupím už teď nějaké věci na oblečení, když mi to udělá radost a finančně nás to rozhodně nezruinuje, miminku zdravotně jistě nijak nepřitíží ani nezpůsobí vývojovou vadu, kterou by jinak nemělo 😉 U mě to bylo s prvním nákupem oblečení spontánní. U rodičů jsem se šla podívat na půdu, co tam vlastně mám připravené po dětech sestry a tam mě ty malinkaté tričínka, čepičky, kalhotky a sukýnky tak uchvátily, že jsem se hned ještě podívala do bazaru na koníkovi a shodou okolností tam našla ten den něco, co se mi opravdu moc líbilo. Tak jsem přikoupila balíček oblečení pro kluka a balíček pro holčičku. Každou chvíli by měly dorazit. Už se těším, jak to všechno vyperu, vyžehlím a naskládám do komody v dětském pokojíčku (tu ještě nemáme). Takhle jsem připravená i na variantu, že do porodu nezjistíme, co to vlastně bude. U toho našeho mrštného sportovce by mě to totiž vůbec nepřekvapilo. Později ještě dokoupím nějaké nové věci, když se mi v obchodech bude něco líbit. Ale první tři měsíce už budou plus mínus vyřešené. Já mám zase naopak trošku paniku, abych neporodila dřív a miminko nebylo bez jakéhokoli oblečení.
Postýlku máme v podstatě taky vyřešenou (ještě po mně, po dětech sestry a spoustě známých, kteří ji využili), manžel ji jen bude muset natřít.
Jen kočárek a další potřebné věci nechávám na leden. Teď na to vůbec nemám čas a od ledna už budu doma, tak se tomu budu víc věnovat. Zatím jenom pokukuju, když jsme někde na procházce, jaké kočárky mají maminky.
My jsme ale zase pozadu s výběrem jména. Holčičích jmen bych měla v zásobě už poměrně dost, ale klučičí zatím vůbec nevím. A manžel se rozhodl, že se tím bude zabývat až o Vánocích (kdy už snad budeme i vědět, jestli je to holčička nebo kluk) 🙂

tina74
7. lis 2011

@xavera Ne, to by bylo moc. Teď by měl mít od hlavičky po zadeček cca 12 cm. (A ty necelé 4 cm navíc jsou skrčené nožičky). Ale asi ho nešlo standardně změřit, celou dobu tam tak zvláštně tančil v pravidelném rytmu. Nedokážu to popsat, i když to mám pořád před očima🙂

tina74
7. lis 2011

@jajinka28 Ahoj Jajinko, ta fotečka nahoře z 4D je úžasná!!! To bych vůbec nevěřila, že takhle brzy můžou být vidět rysy v obličeji! Paráda!
Jen je mi líto, že máš pořád bolesti... Snad to postupně odejde... Moc Ti to přeju!

xavera
7. lis 2011

@tina74 to já se zas začla zlehka na internetu rozhlížet po kočárcích. Sice bydlíme ve městě, ale potrpíme si na přírodu a víkendy se snažíme trávit venku. Proto hledám spíš terénní kočárek. A navíc centrum Prahy se svými chodníky a dlažbou, tramvajovými ostrůvky je taky celkem těžký terén 😀 Prý jsou dobrá odpružená nafukovací kola, někdo zas píše, že se v terénu snadno propíchnou. Pak taky aby tam byl nákupní koš nějak šikovně přístupný, aby bylo jednoduché skládání - do kufru auta a aby byl co nejlehčí, až ho potáhnu do tramvaje. No prostě tohle bude celkem oříšek. 😀 ale docela se na to začínám těšit, bude to takový průzkum trhu.
Co se oblékání věcí týče, mě se stejně růžová a volánky nelíbí, takže i kdyby jsme měli holčičku, budu volit neutrální barvy. Takže tohle mne moc netrápí, i kdyby bylo pohlaví mimi překvápko až do konce 🙂

tina74
7. lis 2011

@bugee K pohlaví pan doktor nic neříkal... Celou dobu se smál těm legračním pohybům a pacičce pod ultrazvukovou sondou... Jen konstatoval, že nález je v pořádku a teď ještě bude klíčový ultrazvuk v 22. týdnu na případné srdeční vady.

Holky, když posloucháte miminko přes AngelSounds, jaký má cca tep? Já jsem zatím naměřila nejnižší 140/min (hned ráno, když jsem se vzbudila) a nejvyšší 158/min (většinou večer, navíc, když je jasné, že se tam hodně hýbe). To je asi v normě... Taky se mi zdá, že je tep velice pravidelný, na arytmii to nevypadá🙂 Tak snad bude v pořádu i všechno ostatní. Jsem zvědavá, jak to srdíčko vlastně budou zkoumat...

tina74
7. lis 2011

@xavera Já mám právě vetšinu oblečení v různých neutrálních barvách. Něco je tam ale i růžové nebo modré, ale myslím si, že u tak malinkatého miminka to vůbec nevadí. Chci říct, kdyby měl chlapeček růžové tričko nebo holčička modré🙂
Kočárek taky budeme muset dobře vybrat, protože bychom podobně jako Ty rádi chodili na procházky do přírody. Centru Prahy a MHD se rozhodně taky nevyhnu a trošku mi začíná dělat starosti i auto, které je jen hedgeback. Nějaké řešení se ale určitě najde...

xavera
7. lis 2011

@tina74 no některé holky jak jsem zjistila mají kočárky 2, lehký do města a terénní. To u nás ale nehrozí. Finančně to nechci takto přehánět a navíc ani nevím, kde bychom to všechno měli. Asi zvolím tu terénní variantu a ta bude muset obstát za všech okolností. Lepší než naopak nějakou designovou moderní lehkou tříkolku, se kterou bych se sice nemusela stydět chodit na výstavy, ale každý víkend v lese bych se rozčilovala, nebo soustavně kočárek ničila.
Auto máme krásné, skoro veterána, ale nespolehlivé, takže u nás se bude kvůli mimi ještě kupovat auto.....uff. Nejspíš nějaké praktické - Octavia Kombi, asi.
Jinak s tebou souhlasím - modrá, růžová - je to úplně fuk... 🙂
Tep jsem počítala jen jednou a to bylo 160/min.
Jinak ho tak dlouho počítat nikdy nevydržím. Stačí mi si poslechnout jen chviličku, uklidním se a zas Angelsound vypínám. Mám pocit, že to malému nějak vadí. Vždy když přístroj přiložím, je zpočátku klidné, ani se nehne a po chviličce se začne hrozně mlet, to se stupňuje a do přístroje úplně kope. Nevím, jestli si to vsugerovávám, ale mám pocit, že ho to nějak zneklidňuje. Nevím, jestli je to vůbec možné...

tina74
7. lis 2011

@xavera Já si myslím, že by to nijak zvlášť škodlivé být nemělo. Ale taky raději neposlouchám 3 x denně. Většinou jednou, max. dvakrát týdně. Třeba jen malý cítí, že tam něco je, a tak na to reaguje...
Já mám spíš někdy chvíli problém mimíska najít, pokaždé je někde jinde, někdy i extrémně nalevo nebo extrémně napravo a pak nikdy nevydrží moc dlouho v klidu. Počítám tedy jen 30 s a vynásobím to dvěma.

cuddle
autor
7. lis 2011

@jajinka28 streda nebo ctvrtek, dle vyvoje a vysledku PGD

tina74
7. lis 2011

@xavera No a s tím kočárkem to u nás taky bude nejspíš nějaký kompromis. Dva rozhodně kupovat nechci! Pochopila jsem, že se v rámci setu koupí podvozek, horní část k hlubokému kočárku, horní část ke sporťáku a ještě se to nějak kombinuje s autosedačkou. Nechtěla bych nic ošklivého, např. nějaké podivné barvy, ale nejdůležitější bude praktičnost. Taky by měl nějakou dobu vydržet... Moc nemám představu, ale na sporťáku se ještě asi vozí i děti kolem 2,5 roku, nebo ne?
Esteticky se mi hrozně líbí takové ty proutěné retrokočárky, ale nepřipadá mi zrovna rozumné dát za něj témět 40 tisíc☹ To raději budu míň pracovat a trávit víc času s miminkem... Vůbec se teď ve svých plánech nějak držím této zásady...

jajinka28
7. lis 2011

@xavera
@tina74 já to mám co se výbavičky týká naštěstí v klidu..oblečení podědím po sestřiných dětech, má tříletou holčinku a roční chlapečka, takže oblečení bude dost ať to bude, co to bude🙂je to zachovalé a víc než půlka těch oblečků je stejně co jsem dětem koupila já, takže to co se mi líbilo a co jsem si vždy říkala, že bych koupila svému mrňouskovi🙂no a postýlku, přebalovací pul, monitor dechu budu mít taky od ségry..stavíme dům, takže peníze lítají luftem..takže já budu kupovat kočárek, dětské chůvičky a toť asi vše🙂
Co se ANgelsounds týká, kamarádka ho má taky a má stejný pocit jako @xavera..ptala jsem se na to doktora, chtěla jsem ho taky koupit, ale odradil mě s tím, že "nemělo by to dítěti vadit, ale jelikož to funguje na nějakých vlnách nebo co, že to není pro mimi úplně fajn, přirovnával mi to k píšťalkám pro neposlušné pejsany, pískneš, ty skoro nic neslyšíš, ale pejsanovi to málem urve uši..ale pokud to opravdu nepoužíváš několikrát denně, tak to by nemělo vadit, jiank by to přece nemohli prodávat🙂ale je možný, že mrňousek na to reaguje..

cuddle
autor
7. lis 2011

holky kdyby jste chteli tak ja dostala od kamaradky seznam co ji napsala jeji kamoska , ze je dobre poridit, mit koupit, sehnat na mimco - jsou tak i rady ke kocarku, ona ma GTX, ale kamaradka pak poridila mnohem drazsi Concorde, ale nektery postrehy jsou dobry., cemu se vyhnout, naco dat pri koupi pozor, pokud budete chtit nektera poslat , hodte mi do IP email je to World soubor

tina74
7. lis 2011

@jajinka28 Tak to máš super, že už máš všechno připravené od sestry! A všechno je navíc z nedávné doby. Moje sestra má nejmladší dítě jedenáctileté, další dvě jsou mnohem starší. A spousty věcí se postupně zbavila, protože na ně neměla místo a já jsem se pořád nevdávala a nevdávala. Ale i to, co jsme ještě s mojí mámou před pár lety zachránily, stojí za to a určitě to moc pomůže. Navíc jsou některé věci poměrně hodně staré, ale zároveň zachovalé. A už je to skoro retro styl, který se hned tak nevidí🙂
To, co píšeš o AngelSounds, mě trošku vyděsilo. Na různých diskusích jsem četla i negativní názory, ale převládal ten, že občas to nevadí a hlavně to uklidní maminku, která by jinak vyšilovala, jestli je všechno v pořádku. Přesně jako já....

tina74
7. lis 2011

@jajinka28 Na co si ale docela dávám pozor, je notebook a netbook. Snažím se je nemít přímo na klíně, třeba v posteli. Manžel se to odnaučil už před časem kvůli spermiogramu...

jajinka28
7. lis 2011

@tina74 taky nejsem z těch, které by na svém dítěti ukazovali, jak se mají "dobře"..nepotřebuju kočárek za x desítek tisíc,ani žádný stylový model, prostě kočárek který bude hlavně funkční, milujeme přírodu, takže hlavně takový, který něco vydrží a bude pohodlný pro mimčo i pro mě..co se oblečků týká, opět nezáleží na tom, kolik let ten obleček má, když se ti dítě několikrát denně prokadí a poblinká, budeš ho stejně 10x převlíkat🙂 a ať si každej říká co che, jestli se mu nelíbí, že mám věci z druhé ruky, je to jeho problém, ne můj🙂od kamarádek a rodiny dostanu haldu nových oblečků, takže na návštěvy atd. budu mít takové a na domácí ty použité🙂
určitě se s tím AS neděs, kdyby to bylo nějak závadné, tak by to určitě neprodávali..já jsem právě taky pročítala ňáký diskuze a pak se ptala Mudra...mám na to asi spíš neurčitý názor - myslím, že je to skvělá věc pro maminku, opravdu se může kdykoliv uklidnit, že je brouček v pořádku a pokud se to nepřehání , tak je určitě vše ok...

jajinka28
7. lis 2011

@tina74 s tím notebookem souhlasím, taky jsem tu manžu odnaučila kvůli spermiogramu a já teď taky dávám noťas co nejdál..

xavera
7. lis 2011

@jajinka28 já si na to taky už dávám pozor, ale po ET, když jsem ležela doma a pak při krvácení taky, jsem ho měla často na klíně v posteli. No co už, nenadělám nic. Teď už jen výhradně na stole a sedím u toho na židli. Ale máme doma wifi, tak se v tom prostoru vln stejně pohybuji, asi to vyjde dost podobně. Na noc to například musíme vypínat, protože se při zaplé wifi nedá vůbec spá. Já vůbec ani neusnu, manžel má strašné a divoké sny. Zpočátku nám chvíli trvalo, než jsme na to přišli, čím to je, ale po opakovaném vyzkoušení je to opravdu tím.

tina74
7. lis 2011

@xavera A k té situaci na EKG... Mně připadá, že už mám břicho skutečně nepřehlédnutelné, ale minulý týden si jedna z mých kolegyň opravdu ničeho nevšimla! Sama nemá děti, prý je mít nechtěla, tak asi na to není citlivá... A to jsem zrovna měla dost těhotenské oblečení. Pak jsem ve stanici metra zmínila, že jedu výjimečně opačným směrem, protože ještě potřebuju koupit něco, co jsem si vyhlídla předchozí den, a nakonec to dopadlo tak, že se do daného obchodu rozhodla vyrazit taky a zajímalo ji, co jsem si tam vybrala. Vzhledem k tomu, že to byly těhotenské kalhoty a nechtěla jsem tam hrát nějaké divadlo, tak jsem to na ni prostě vybalila. Byla docela v šoku, hlavně z toho, že už má miminko skoro 16 cm!
Jiná kolegyně (sama matka dvou synů) si toho o pár dní dřív všimla, i když jsem zrovna měla celkem krycí oblečení. Z klientů to zatím nikdo nijak nekomentoval... Nevím, jestli si toho nevšimli nebo prostě nechtějí být indiskrétní...
Celkově jsem na váhu přibrala max. 3 kg, ale na břiše i prsou je to už hodně poznat. Naopak mám pocit, že na jiných částech těla (např. nohy) jsem hubenější. Prostě mizí svalová hmota...

jajinka28
7. lis 2011

@xavera no tý brďo, tak to by mě taky nenapadlo, že může wifi takhle ničit spánek, to jsou teda věci...na mě zas hrozně působí úplněk,včera už jsem v noci zas nespala, tak to mám na týden zas vystaráno ☹

tina74
7. lis 2011

@xavera Jo, wifi máme taky. Modem je momentálně v pokoji, který využívám jako pracovnu, ale bude tady dětský pokojíček. Počítač z něj každopádně půjde pryč. Jen ty wifi vlny asi budou pronikat dál celým domem...
To by mě vůbec nenapadlo, že z toho můžou být nějaké hrůzné sny☹ A jak to vlastně děláte? Modem prostě večer vypnete a zapnete ho, jen když potřebujete pracovat na počítači? Možná bych to měla taky zvážit...
Jen mám pocit, že sem stejně budou doléhat jiné wifi sítě, i když ne tak silné. A to ani nejsme v centru Prahy...

tina74
7. lis 2011

@jajinka28 Jejda, to má moje máma☹ Ani se nemusí dívat na oblohu nebo do kalendáře a přesně ví, kdy je úplněk, protože nespí☹

tina74
7. lis 2011

@jajinka28 A kdy se chystáš na registraci? Už se Ti to blíží, že jo? Ještě jsem teď četla nějaké nové zkušenosti v jiné diskusi a zdá se, že hrozně záleží na štěstí, kolik se tam ten den sejde lidí. V ten náš tam opravdu bylo už v 6 hod plno, jindy to asi není problém ani těsně před 7 hod... Jsem zvědavá, jestli Tě taky poženou na ten ultrazvuk pánevního dna...

xavera
7. lis 2011

@tina74 to máš jak já, taky jsem zhubla stehna a zadek. Zatím zapnu všechny kabáty, ale u jednoho už mi uletěl na břiše knoflík 😀 nevím, jakou bundu vybrat na zimu, jak moc mi to břicho vyroste...je mi jasné, že moc, ale jak moc?? Přeci nebudu každý měsíc kupovat novou bundu....

tina74
7. lis 2011

@xavera Moje bunda už taky začíná být k nezapnutí, hlavně když mám víc vrstev oblečení. Kabáty jsou zatím v pohodě. Taky vůbec nevím, jak to pak vyřeším. Možná si půjčím něco od mámy, ale na 8. a 9. měsíc už to asi taky nebude stačit...

tina74
7. lis 2011

@xavera No a těhotenské oblečení mě pořád pěkně nervuje. Pořád mám všeho všudy jen 4 kousky, které jsem koupila v jeden den někdy v 11/12 týdnu. Potřebovala bych něco dokoupit, ale nějak se mi to nedaří... Nemůžu mít normální dlouhé svetry, vypadám v nich jako tank. Potřebovala bych něco, co je stažené pod prsy, aby se postava aspoň trochu vytvarovala. A vhodných kalhot taky není moc. V létě je to s těhotenským oblečením o hodně jednodušší, ale hlavní je, že jsem vůbec těhotná, takže si rozhodně nechci a nebudu stěžovat🙂 Třeba ještě na něco někde narazím, abych přes zimu neumrzla...

jajinka28
7. lis 2011

@tina74 registrace nás čeká už tuto sobotu..už začínám být krapet nervózní, asi by mě mrsklo, kdyby jsme byli třináctí 🙂 určitě pojedeme hodně brzo, asi tak na pátou hodinu aby jsme tam byli..sem teda zvědavá, jak vstanu 😀 ale snad to klapne..

tina74
7. lis 2011

@jajinka28 Pátá hodina by měla určitě stačit. Je to hrozně brzy, ale myslím, že je to dobrá investice...

jajinka28
7. lis 2011

@tina74 taky doufám🙂 teď si to plete, ty jsi u Apolináře nebo v Podolí??já měla u screeningu doktora, který byl strašně fajn, sympaťák a dával mi vizitku se jménem a má tam uvedeno, že jeho působištěm je právě Apolinář..toho mít u porodu, tak se mi hned uleví, páč byl moc milej 🙂

xavera
7. lis 2011

@tina74 v Dlouhé jsem začla bydlet před 10ti lety. To jsem tehdy ještě spala jako špalek. Bydlíme v 6. patře, okna jen do dvora, takže naprosté ticho a klid. Žádný problém. Pak jsem si nechala nainstalovat wifi. Mám anténu na střeše a po fasádě mi skrz okno vede drát k modemu. Ten prostě buď zapnu nebo vypnu ze zásuvky. Když ho tam na noc zapomenu, je pak problém s tím spánkem. Už jsme se ale naučili a na noc vytahujeme za zdi wifi i TV - u ní mi zas vadilo, že svítila kontrolka na obrazovce. Je to strašně pronikavé modré světélko a mě to přes víčka prostě budí 😀 jsem hrozná, ale jinak se prostě nevyspím. S těmi ostatními wifinami - během těch 10ti let jich tam přibylo v okolí dost a spánek se mi postupně začal zase zhoršovat. Spím jak na vodě a rozdíl opravdu je, když vyrazíme do přírody, spíme třeba pod stanem, nebo u našich na chatě, se spaním zase nemám problém. Budeme se kvůli tomu výhledově stěhovat, otázka je, kde dnes vlny nejsou, protože na samotu u lesa asi nepůjdeme.

tina74
7. lis 2011

@jajinka28 V Podolí... Apolináře jsem taky hodně vážně zvažovala (vlastně jsem původně chtěla rodit tam), ale vadilo mi, že tam manžel nemůže být v té dlouhé přípravné fázi. A taky se to nakonec vyřešilo tím, že je tam registrace odpoledne, já byla celý týden na Moravě a manžel mohl jen brzy ráno, pak měl celý den jednání.
Mně by u Apolináře zase moc vyhovovala jedna strašně milá mladá paní doktorka z našeho CARu, u které jsem byla 2x v rámci 2.IVF a pak nám na konci 6. týdne na první kontrole našla srdičko🙂 V Podolí žádné doktory neznám, ale na druhou stranu si myslím, že to zrovna tam snad nějak zvládnou 😉