1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

jajinka28
7. lis 2011

@tina74 určitě to zvládnem🙂pro mě je to spíš takovej divnej pocit, z porodu holt obavy mám a to, že tam vlastně vůbec nikoho neznám, nevím co mě čeká, tak mě nadchnul ten doktor🙂jakože bych tam třeba potkala aspoň jednu známou tvář 😀

tina74
7. lis 2011

@xavera No tak to je teda síla! Já jsem po pravdě řečeno žádné změny ve spaní v souvislosti s naší wifi sítí nezaznamenala. Máme ji zhruba rok... Ale zdravé to určitě nebude, jen si to neuvědomujeme... Manžel je hodně háklivý na různé přístroje v zásuvce. V ložnici např. nemůžu mít ani nabíjející se mobil, protože slyší nějaké pískání. Televizi a další přístroje taky většinou vypíná, když je nepoužíváme.

xavera
7. lis 2011

@tina74 tak je citlivý jako já, to mám radost, že nejsem jediná. Já to pískání slyším taky..někdy i jako ze zdi u které máme při spaní hlavy...budeme teď kupovat nový nábytek přestavovat v bytě, tak snad to vyřešíme k lepšímu.

tina74
7. lis 2011

@jajinka28 Samozřejmě je velký rozdíl i v tom lidském přístupu. Předpokládala bych, že tam porod jako takový po odborné stránce zvládnou všichni, ale může být rozdíl právě v tom, jak se maminka při porodu cítí z jiných důvodů...
Já bych nejraději taky měla u porodu někoho, koho znám, třeba svého doktora, ale vůbec si nedovedu představit, jak to udělat, když člověk dopředu neví, kdy to na něj přijde... Jeden klient mi teď nedávno říkal, že jeho žena rodila v Podolí a měla tam svoji gynekoložku odjinud. Co když má ale zrovna jiné povinnosti?

tina74
7. lis 2011

@xavera No doufám, že je to opravdu o citlivosti na nějaké jiné úrovni. Já už jsem se totiž začínala bát, že jsem ze své práce nahluchlá🙂

xavera
7. lis 2011

@tina74 já slyšela od jednoho zdroje ( přímo sestra z Podolí ) , že spousta dobrých porodníků odešla do Německa ( nejen z této porodnice, ale všeobecně ) a nyní jsou v porodnicích samí mlaďoši. Dobří doktoři, ale málo zkušeností na případy, kdy se třeba u porodu vyskytne problém. Samozřejmě 90 procent porodů je bez problému, ale občas se přeci jen něco neočekávaného stane. Tohle je spíše to, v co se budu modlit, aby u mého porodu byl zrovna někdo, kdo už má něco za sebou a poradí si s každou situací. Nikoho nikde ale bohužel osobně neznám.

xavera
7. lis 2011

@tina74 a nebo že je manžel blázen, vid ? 😀

jajinka28
7. lis 2011

@tina74 všichni říkají - porod zvládneš a o tom jaký bude, rozhoduje personál, který zrovna chytneš..je to především o lidech a jejich přístupu...četla jsem diskuse na Podolí, někdo psal, že super, někdo zas, že po stránce odborné ok, ale personál katastrofa...a to je asi to co mě děsí nejvíc, nějak snad porodím, jen aby na mě hulákali jak na největšího pitomce 🙂

tina74
7. lis 2011

@jajinka28 Proto mi připadá, že tam určitě chci mít manžela. Už se pomalu začíná přiklánět k tomu, že to snad kvůli mě ustojí, abych tam nebyla sama napospas někomu, kdo třeba nebude mít nejlepší náladu...

jajinka28
7. lis 2011

@tina74 přesně tak🙂ať to bude jak to bude, aspoň přítomnost manžela snad trochu uklidní 🙂

tina74
7. lis 2011

@xavera No, mě po pravdě řečeno taky neděsí porod jako takový, ale spíš, aby se bez vážných následků zvládly případné komplikace. Vlastně ani zatím nevím, jaké komplikace to reálně můžou být, jen jsem se před pár měsíci úplně náhodou dozvěděla, že dva klienti (v téže firmě) mají postižené děti, protože se jim přidusily při porodu☹ Tyhle věci je asi lépe nevědět...☹
Možná, že se po novém roce začnu zajímat o to, jestli bych si tam přeci jen nemohla někoho zajistit. Ale momentálně vůbec nevím koho a hlavně jak to udělat, když člověk opravdu neví, kdy to pak nastane...
Můj pan doktor mi třeba přišel udělat druhou revizi dělohy v polední přestávce mezi objednanými pacienty v ambulanci, protože je poklad a viděl, že jsem vynervovaná z toho, že mi ji má dělat jeho kolegyně, kterou neznám. Jenže porod by byl v jiném zařízení, nedá se přesně časově naplánovat a zabere poněkud víc času. A ani vlastně nevím, jestli porody dělá...

tina74
7. lis 2011

@jajinka28 Manžel se teď nedávno díval v televizi na dokument, kde byly případy, kdy v nějakých menších okresních porodnicích používali při porodu nějakou podivnou nevhodnou metodu a ženám praskla děloha. Některé přežily s trvalými následky, jiné ne. Tak si začal uvědomovat, že ten porod není úplně procházka růžovou zahradou a raději by tam být měl...

xavera
7. lis 2011

@tina74 přesně jako ty, nevím co vše se může stát, ale má nejlepší kámoška rodila teď v srpnu. Celé těhotenství naprosto bez komplikací, porod v klidu, hladký průběh ( i když u porodu "hladký", je spíš vtip ). No a doktor si naštěstí všiml, že holčička si při průchodu ven tlačí ramínkem na pupeční šňůru. Tam jde pak o minuty, aby se nezamezil přístup kyslíku do mozku. Takže ji okamžitě začali tlačit zpět dovnitř, přes ty kontrakce to byla docela akce a rychle na sál a císař. Holčička je v pořádku. Kamarádka sice rozkuchlé břicho od kyčle ke kyčli, ale šťastná, že má zdravé dítě. Stále doktorovi děkuje, jak situaci krásně rozpoznal. Nevím, nechci nezkušeným lékařům křivdit, ale taková situace nenastává příliš často. Kamarádka měla tohoto lékaře zaplaceného, aby u porodu byl a je strašně šťastná, že to udělala. Někomu se to může zdát zbytečné vyhazování peněz, ale já se jí teď zpětně vůbec nedivím.

jajinka28
7. lis 2011

@xavera to si ty peníze radši odpustím někde jinde, já bych k porodu moc chtěla mého Dr. a klidně bych mu i zaplatila, právě proto, že si myslím, že i ta osobní linie u porodu má svůj význam..určitě bych se cítila i psychicky lépe...

tina74
7. lis 2011

@xavera Tak to je asi podobný případ jako ty dva, které jsem zmiňovala já... Nevím ale podrobnosti, jen příčinu a následky.
Mně by peněz vůbec nebylo líto - myslím, že smysluplněji je využít ani nelze. Jen nevím, jak někoho zkušeného zařídit. Asi se o to ale začnu intenzivněji zajímat... Tohle je zrovna důležitější než kočárek, postýlka a oblečení...

cuddle
autor
7. lis 2011

@xavera ty ale ja o omotane pupecnikove snure kolem krku slysim hodne casto, pridusene deti a to co popisujes je dle me tak 3 z 10 ti porodu.... ☹

tina74
7. lis 2011

@jajinka28 Souhlasím...

jajinka28
7. lis 2011

@tina74 jojo, legrace to zrovna nebude, stát se může opravdu cokoliv..moje sousedka měla celkem těžký porod a malého tahali kleštěma☹..nakonec to dopadlo vše dobře, ale ona bohužel narazila na doktora, který se tvářil, že ve tři ráno by radši spal než poslouchal její hekání - což jí i řekl☹.navíc prvorodička, takže taky nevěděla která bije a on na ni hulákal, že co jako dělá, jestli je jako úplně blbá a ať neheká...no děs 😠

tina74
7. lis 2011

No pokud byste zjistily nějaké podrobnosti, jak se zařizuje zkušený doktor při porodu v Podolí, určitě dejte vědět...

tina74
7. lis 2011

@jajinka28 To je strašný! ☹ To ale snad nebylo tam, kam se chystáme, že ne? ☹

jajinka28
7. lis 2011

@tina74 nene, Motol..

xavera
7. lis 2011

@jajinka28
@tina74
souhlasím s vámi, tohle je jediné důležité

tina74
7. lis 2011

@jajinka28 Aspoň nějaká útěcha🙂 I když i tam nakonec můžeme skončit, když bude v Podolí stopstav☹

xavera
7. lis 2011

@cuddle aha no vidíš, tak možná mi to ta kamarádka takto zdramatizovala, jak byla šťastná a chtěla zdůraznit vážnost situace. Tak se když tak omlouvám za poplašné zprávy, já se v tom ještě moc nevyznám.

tina74
7. lis 2011

@xavera Oni stejně nejsou důležité statistiky, ale to, jak to porodník zvládne v konkrétním případě. Jestli si komplikace včas všimne, adekvátně a dostatečně rychle zareaguje. Každopádně je dobře, že je holčička Tvojí kamarádky v pořádku🙂 A my to snad taky budeme mít za několik měsíců zdárně za sebou🙂

A co cvičení? Chodíš teď pravidelně? Já jsem dva týdny nestíhala kvůli práci, ale ve středu bych ráda zase šla plavat a v pátek zkusím gravijógu. Taky jsme začali chodit na pravidelné procházky...

xavera
7. lis 2011

@tina74 já minulý týden měla nějak každý večer po práci něco..návštěva, sraz se základkou, kamarád 30tiny.....tak jsem středeční pilates musela oželet, ale už to napravuji. Dnes jdu poprvé na gravidjógu, ve středu pilates a v pátek těhotenské plavání. Snad vše dodržím podle plánu. 😉

cuddle
autor
7. lis 2011

@xavera no vis co ja mam kamosky, tak snad ani jedna nemela " bezproblemovy " porod , uz kdyz beru muj bracha bych taky pridusenej, mamka rika, ze uz ji doktor drzel za ruku, kdyby bylo nejhur, ale rozdychali ho, no a kamoska jedna mela nakonec klestovej porod ( pred 3 lety ) , pac uz byla tak vysilena, ze nemohla tlacit a zpatky uz to neslo, dalsi si prave vse odtlacila a nakonec ji delalali presne to same co popisujes a musela na cisare , no tak bych mohla pokracovat, jine mala mela rucicky tak blbe , ze jak se tlacila ven, celou ji uvnitr potrhala , ze ji sili 4 hodiny a nemohla si pomalu mesic sednout....no opravdu jsem rezignovala a rozhovory na tema muj porod s radosti odmitam , at si to nechaji pro sebe a jeste vic me nedesi.....ja citlivka 😀 😀 😀

xavera
7. lis 2011

@cuddle no tak to potěš 😨

111janinka
7. lis 2011

@ma.ja MOC MOC MOC MOC gratuluji mamko!!!! Taková krásná zpráva! Malá je strašně krásná a určitě vám bude dělat jen samou radost 😉

111janinka
7. lis 2011

@bugee to je milé, že na mě myslíš 😉 Mám se fajn, snažím se užívat si to, nevolnosti přetrvávají ale už nebývají tak silné. Přidaly se záda a momentálně zuby ☹ Musím se už konečně přihlásit do nějakého cvičení pro těhulky a poradit se se zubařem co na citlivé zuby a krvácivé dásně (nikdy jsem tyto problémy neměla). Holt samé radosti 😉 Vlastně už jen čekám na proslulé hemeroidy 😀
A co u tebe nového? Jak se daří? 😉