1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

pentagras
7. lis 2011

@bugee taky gratulujuuuu 🙂

flyaway
7. lis 2011

@werinka1 Jejda, tak to jsem vůbec netušila, já myslela, že je to nějaký klasický steh 😨
Ale tak třeba vážně nebudou řezat a vyhneš se tomu 😉
A s tím porodem a silnější ms jsi mě vážně pobavila, to je aspoň přístup 😀

pentagras
7. lis 2011

Ahoj holky, zdravím uplně všechny, opět nakukuju, já taky čekám na příští týden jestli už se dozvíme co to bude 🙂
@cuddle držím moc palečky, ted už to vyjde 🙂

pentagras
7. lis 2011

@flyaway ahojky kočko, jak se máš, tenkrát jsme řešili že jsme moc hubený a dnes mám opačný problém 😖

kuc
8. lis 2011

Ahoj děvčata , když už jste tu začali s porodama tak vám popíšu ten můj aby jste věděli že to vždycky nemusí být horor. Ráno mě vzbudily kontrakce byli asi po půl hodině a ne nijak silné ale asi za dvě hodinky nic,tak jsem začala vařit s tím že to byli asi poslíčci. Kolem 10 hodiny mě to nutilo na záchod a tam jsem zjistila že krvácím ale nic mě nebolelo . Tak jsme se pro jistotu vydali do porodnice pěšky mám to asi 300 metrů, tam mě prohlídli a řekli že se to pomalu chystá a že to odhadují tak na dva dny, ale že mě domů již nepustí a dali mě na oddělení, na pokoj s rizikovými těhulkami nic mě stále nebolelo, odpoledne po návštěvách mě vzali na ultrazvuk a řekli mi že mám tak 24 hodin čas , kolem páté jsem dostala normálně věčeři a za hodinku mě začaly kontrakce ale nic moc silného, jako na ms ale byly rovnou po 3 minutách tak jsem šla za sestřičkou ale ta mi povídá že to ještě nemůže být ono ať si chodím asi za púl hoďky jsem šla za ní že je to jaksi silnější a častější
tak mi povídá " předáme si jen službu a já vás vezmu k asistentce ať se na vás podívá ale pochybuju. po sedmé večer mě odvedla na sál a jakmile mě asistentka prohlédla začal fofr ve čtvrt na osm jsme volali manželovi jestli chce stihnout porod tak ať si pospíší v půl osmé dorazil a já šla ka kozu chvíli jsem tlačila
ale kontrakce prý byli slabé tak se asistentka zeptala doktorky pomůžeme? A něco mi chtěla píchnout do žíly
a potom povídá a je to v pr.. jsem mimo žílu a nemám tam ani čtvrtku musím to přepíchnout vytáhla jehlu a v tom přišla jedna silná kontrakce já zatlačila a majej byl venku narodil se dvě minuty před osmou. Takže od prvních pravidelných bolestí to celé trvalo jen dvě hodinky a bolesti byli tak jak píše werinka jen jako u silnější ms. Já vím jsme každá jiná máme jiný práh bolesti,ale přeji vám také tak pohodový porod protože po všech těch útrapách kterými jste si prošli si to zasloužíte.

kuc
8. lis 2011

Ještě něco jak tu řešíte doktory u porodu nechcete zkusit porod s dulou? Moje kamárdka dulu při porodu měla a nemohla si to vynachválit. přijela za ní domů již při prvních kontrakcích a byla s ní celou dobu, masírovala ji pomáhala s dýcháním zajištovala komunikaci mezí ní a personálem, po porodu pomáhala s kojením a péčí v šestinedělí. Jen někde může být problém s tím že na sál pouští jen jednoho člověka s rodičkou a tak se musí rozhodnout jesti dula nebo partner. Ona rodila v Kadani a tam mohla mít u sebe oba. služby duly prý stály cca 4000,-- kč

bugee
8. lis 2011

@cuddle Kdy si voláš, jaký je stav Tvých bojovníčků? Zítra? Moc Ti držím palce!

bugee
8. lis 2011

Ještě aktualizuji svá data po včerejší kontrole:

snažilky:
flyaway - 1IVF - OPU 27.7., ET 2.8. - 1 zavedené, 3 zamražené, TT i krev 13.8. negativní, 21.10. KET - 31.11. TT i krev pozitivní (nízká hodnota hcg), kontrolní odběr 2.11. negativní, 11.11. konzultace v CAR, příští měsíc pravděpodobně další KET
ma.ja - 5xIUI, 3xIVF - OPU 27.8. ,30.8.ET ,14.9.krev negativní, tím naše snažení končíme a čekáme adopťátko - dočkala se holčičky Terezky -
etra - 9 pokus (3 IVF, Kety ? , Nativ ?) 4 vajíčka, 3 embryjka zavedená 18.7., 8.8.krev-negativní, další pokus na podzim
lenivoni - 2IVF.,29.7. OPU,3.8. ET (PK) - 1 embryjko, zadne mrazacky - negativni
katerrinkaa - 1IVF - OPU 3. 9., KET 3.10. - 2 zavedená, 1 zamražené, TT i krev 17. 10. negativní, žádný plán, rekonvalescence
werinka1 - nevydařené 1.IVF, v listopadu (snad) 2.pokus
tygrisek09 - 1.IVF-ICSI - 4. den stimulace, 31.8. - utz
cuddle - 1IVF - ET negativni, KET // - spontalni potrat v 6tt - - 2 IVF - OPU 4.11 - 13 vajicek k oplodneni, 1den PK 10 oplodneno, 3ti den PK - 8 embryjek dle norem vyvoje, 1 o bunku horsi, 1 jen 3 bunecne, ET 9 nebo 10.11

tehulky:
janijacek-1 IVF, OPU 26.8. , 12 vaj, 10 opl.,31.8. ET 1 emb., 4 mraz., 10.9. //, 14.9.HCG 235, UTZ 26.9. srdicko
gabulenka - 1IVF - OPU 8.8., ET-13.8.-2embryjka,6mrazáčků, 24.8. //, 2.9. 4mm-dvojčátka, máme srdíčka a rosteme
pentagras - 2 IVF -13.8.- 2 embryjka,13.8. - ET 1embryjka a 1 je sněhuláček , 24.8 //, krev 26.8.Hcg 810, 8.9. utz - 7,8mm a srdíčko,20.10. screening ok, mímák 6 cm a je to kus
hp - 1 IVF,OPU 26.7.,ET 30.7.-2 embrya,4 do mrazáčku.12.8.//,UTZ a krev 19.8.
maarina - 1IVF - ET 22.7 - 2 zavedená, 4.8 -pozitivni hcg 468:8, 12.8.krev
xavera - 1IVF - OPU 12.7., ET 16.7., 27.7. - 88,6 Hcg, 3.8. - 2100 Hcg, 20.9. - UZ - 6 cm, screening OK
111janinka - 1IVF - OPU 23.7; ET 29.7.; 7.8.//; 9.8.HCG 137;UTZ 31.8. srdíčko, 12.10. screening OK - TP 14.4.
leeela - 1 IVF - ET 22.7, 29.7 pozitivní TT, 3.8 prví test z krve: HCG 400, KO 8.8 :HCG 2625, UTZ 22.8,Mimi'A' srdíčko,6+3, mimi'B' zatím bez srdíčka, 6+1,předána k obvodní Mudr, KO 24.8
bugee - 3IVF - OPU 30.7., ET 4.8., 31.8. UTZ ♥ 5mm, UTZ 7.9. 1,1cm; UTZ 19.9. 2,3cm; 10.10. 5,87cm; 12.10. screening OK (1/2100) 6,46cm; 7.11. 15cm, 142g, kluk (?); plán - velký UTZ 7.12. a KO 8.12.
moninka2 - 1.IVF, OPU 11.8. , oocytů 11, ET 16.8. 2 embryjka zavedená, žádný mrazáček, 31.8. //, 7.9. UTZ 9,4mm zatím bez srdíčka, 13.9.UTZ srdíčko, další kontrola 4.10.
tina74 - 2.IVF - OPU 2.8., ET 6.8., 17.8. //, UTZ 30.8. - ♥ 4 mm, UTZ 8.9. - 1,1 cm , UTZ 21.9. -2,1 cm, 13.10. screening OK (1:3280), 5,89 cm
Jajinka28 - 2.IVF, OPU 17.8., ET 20.8. - 2 embryjka , TT 1.9. //, KO 21.9. UTZ ,srdíčko, těhu průkaz, 12.10. - 2,8 cm, vše ok, screening 1.11.
vanule- 1IVF, OPU 29.9, ET 4.10 2embyjka 14.10 potvrteno pozitívní HCG, KO 21.10

bugee
8. lis 2011

@pentagras Ahoj, jak se pořád máš? Je ti už dobře? Hrozně to letí, koukám 16tt, to je fofr... 🙂

cuddle
autor
8. lis 2011

@bugee zitra rano, a uvidi se jesteli bude ET zitra nebo ve ctvrtek, snad jich vydrzelo hooooodne silnych

flyaway
8. lis 2011

@pentagras 10 kileček nahoře je tak akorát při našich postavičkách, ne? 😉 Já po těch všech hormonech přibrala cca 4kg a to se mi celkem líbilo - bohužel teď po tom mým těhu-netěhu jsem zase 2kg shodila, asi nervy, takže jsem zas jak lunt 🙄 .
Jsem zvědavá, co nastane, až budu opravdu těhu, zdalipak to bude taky naskakovat 🙂
Kolik teď máš, pořád to roste?

flyaway
8. lis 2011

@cuddle Koukám Ti to asi tak jako tak nedá a do toho étéčka půjdeš, co? 🙂
Jestli se cítíš dobře, po OHSS ani stopy, tak by to asi byla opravdu škoda nezkusit s čerstvým "materiálem" 😉
Držím na ten zítřek palečky! 😎

xavera
8. lis 2011

ahoj holky, mám hrozné dilema...chtěli bychom si zaletět na Vánoce na Madeiru. Manžel tam našel nádherný apartmán, cena super, jeli bychom s přáteli, co mají 2 malé prcky. Strááášně ráda bych letěla, hrozně dlouho jsem neměla dovolenou ani nikde nebyla. Ale všude píšou, že bezpečné je létat do 26.tt, ale někdo létal i do 35. tt, je to dost individuální. Já budu v té době ve 27.tt. Nevím, jestli to riskovat. Samozřejmě se zítra zeptám doktorky, ale už teď vím, že mi řekne, že by to neriskovala. Ostatně jako všechno - sex, sport...už se jí ani na nic moc ptát nemusím, všeho se docela bojí.

cuddle
autor
8. lis 2011

@xavera ja bych letela, udelejte si hezkou dovcu, jsi zrava, miminko taky, urcite to bude super, najdes lidi co ti budou rikat, ze je to rizikove a takove co litaji porad a maji zdrave , ciperne deticky myslim si, ze se nemas ceho bat, proste si to uzijte

cuddle
autor
8. lis 2011

@flyaway prave, ze je mi dobre, mnohem lip nez minule, OHSS tentokrat nebyl, takze proc ne, tak to bylo planovane od zacatku, kdyz mi nebude dobre, jde vse do mrazaku, ale zase kdyz se citim dobre, tak proc to odkladat....

flyaway
8. lis 2011

@xavera Letu jako takového bych se určitě nebála a když Ti bude dobře, žádné potíže, tak si myslím, že nic nehrozí 🙂 . Samozřejmě, že pokud by ses necítila těsně před odjezdem dobře, tak je to na zváženou, protože řešit nějaké zdravotní problémky v cizí zemi je asi nic moc, ale jinak souhlasím s @cuddle, že je třeba se psychicky připravit na to, že další dovolená bude až ta mateřská a pěkně se zrelaxovat do zásoby! 😉

flyaway
8. lis 2011

@cuddle No já jsem napnutá jak malý trenky, jaké budou zítra zprávy! 😀
Teda jo, tak možná už zítra z Tebe bude těhule, co? 😵

flyaway
8. lis 2011

@kuc Jéje, to se krásně čte...! 🙂

xavera
8. lis 2011

@cuddle
@flyaway
holky díky za názory, kámošky mě spíš zrazují...no názory se dost různí. Asi to nechám až na poslední chvíli podle toho, jak se budu aktuálně cítit.

cuddle
autor
8. lis 2011

@kuc ja už o tom slysela i četla, zvazovala bych tuto moznost, pokud manzel si nebude jisty tim, ze chce byt u porodu, ja osobne nato nemam uplne vyhraneny nazor na jednu stranu chci aby u toho byl , na druhou si myslim, ze to pro nej vice nez radost muze byt stres a udela to jen proto, ze si mysli, ze to tak chci a pak mi tam bude mit platny nez budu potrebovat........

cuddle
autor
8. lis 2011

@flyaway jojo zitra nebo ve ctvrtek snad poputuje jedno zlaticko k nam

tina74
8. lis 2011

@xavera Ahoj, asi Tě nepotěším, ale já osobně bych raději neletěla☹ Je to přeci jen pět hodin, v letadle není moc místa (v charterových letech je to poslední dobou doslova katastrofa), z letu budeš pořádně dehydrovaná... A co když se začne něco dít? Je to sice portugalské území, takže EU, ale i tak...
Zrovna dnes jsem si říkala, jak by bylo úžasné zaletět si někam do tepla, ale raději si počkám...

tina74
8. lis 2011

@xavera Jedině, jak říkáš, počkat do poslední chvíle, jak se budeš cítit, a ujistit se u Mudr., že nic nehrozí (ale to Ti nikdo dopředu nezaručí), a v letadle si připlatit za místo (first class, business class nebo aspoň místa u nouzového východu).

bugee
8. lis 2011

@xavera Taky bych ještě ráda někam letěla, ale nám to asi nevyjde, nemáme kam v zimě umístit pejsky. Když Ti bude dobře, tak to dej, určitě to nebude horší než celé dny v práci za PC 😉 , naopak - vyrelaxuješ, nachytáš energii ze sluníčka, a to se pak ten třetí trimestr bude prožívat jistě mnohem lépe, než nám, co tu budeme celou dobu v zimní depresi... 😉 Jen musíš počítat s tím, že Madeira je velice kopcovitá, a pokud tam budete cestovat i místními autobusy, vinoucími se horskými serpentinami, můžeš trochu trnout strachy, je to dost srázovité a člověk z toho nemá moc dobrý pocit, pokud zrovna neřídí sám...

bugee
8. lis 2011

@cuddle Mám na zítřek uzel na kapesníku, budu ho žmoulat a přát Ti štěstí 🙂

bugee
8. lis 2011

@cuddle Já v tom mám jasno - u porodu chci mít svého muže - výročí seznámení máme 1.5. (1997), bude to bez pár dní 15 let, co spolu jsme, byli jsme si bok po boku v těch nejtěžších chvílích, chci ho mít u sebe i v tu nejkrásnější společnou chvíli, na kterou se už 13 let tak těšíme, a i kdyby to nakonec nezvládl a nebyl mi moc oporou, tak ten úžasný moment zrození mu chci dopřát. Navíc od všech chlapů, co kdy u porodu byli, jsem slyšela, že i když to úplně nezvládli, tak nakonec naprosto převážila radost, štěstí a zážitek z čerstvě narozeného miminka v náručí, ta proměna v "otce", a myslím, že je to důležitý a jedinečný začátek jejich vztahu.

bugee
8. lis 2011

@kuc No, kdo by si takovýto porod nepřál, že? 🙂 Podle toho, co slyším, jsi dost vzácná vyjímka, ale samozřejmě všechny tu doufáme, že to takhle prožijeme taky 🙂

bugee
8. lis 2011

@flyaway Takže od zítřka zase pěstování sliznice? Ať tedy pěkně roste, ať má mimísek pořádnou peřinku 🙂

vanule
8. lis 2011

Ahoj, jdu opět pozdravit, dnešní kontrola dopadla OK dokonce mi dali už i těhu průkazku - tak se musím na ní často dívat, ať tomu uvěřím 🙂 🙂 🙂

bugee
8. lis 2011

@vanule No to je paráda! Gratuluju 🙂 No a když už jsi ofiko těhu, nechceš si změnit profil na "čeká miminko..."? 😉