1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

tina74
10. lis 2011

@bugee Dnes jsem vymyslela nový způsob sezení na míči🙂 Mám natažené nohy, částečně opřené o podlahu, částečně o protější zeď. Zatím mi to vyhovuje...

werinka1
10. lis 2011

@xavera Děkuju, jste holky zlatý, se mnou vážně nic nehne. Asi jsem měla být beran a ne blíženec. Já vím, vaječníky, děloha zůstanou, ale i ty pitomý trubky mi prostě z hlediska psychiky budou chybět 😒 Já mam totiž problém s tím, že věřim na věci mezi nebem a zemí.....A i když mi to zatim nebylo k ničemu, tak pořád doufam a řikam si co když......co kdyby.......Tim, že mi ty vejcovody vezmou, moje naděje, že to mimčo bude "udělaný" doma v postýlce, s láskou bude najednou úúúúúplně pryč a mě to doufání tak nějak pořád drží nad vodou. Já to sama nedokážu vysvětlit, ale já každej měsíc doufam a každý milování doufam, že třeba zrovna teď......

xavera
10. lis 2011

@tina74 snažím si to předstvit 😀 😀 my máme podkrovní openspace, to bych musela mít nohy jak saxána, abych dosáhla na protější ze´d...no nic, blbost, ale trochu mě to pobavilo. Ty máš asi zeď hned za stolem, co?

tina74
10. lis 2011

@xavera @werinka1 Pořád to sem nechci tahat, ale měsíc jsem byla konfrontovaná s možností, že budeme potřebovat náhradní matku, tak mi vejcovody připadají jako vedlejší, nepotřebné vybavení mého těla. Ale každopádně by sis to měla nejdřív pořádně srovnat v hlavě, než na tu laparoskopii půjdeš. Abys nelitovala, že ses jich raději nezbavila nebo z jejich odstranění naopak neměla nějaké nepřiměřené trauma.

tina74
10. lis 2011

@xavera Jo, mám stůl u zdi, vlastně v rohu🙂 Nějak jsem teď výjimečně pár dní u počítače, tak už jsem potřebovala trošku změnit polohu. Normálně na míči třeba sedím i na turka, ale teď s mimčem bych nerada ztratila rovnováhu a svalila se na zem. Když mám nohy moc dlouho kolmo k zemi, začnou mě bolet...

bugee
10. lis 2011

@werinka1 Teď se Ti to možná nebude líbit, ale já si bych být Tebou ty vejcovody, pokud zjistí jejich neprůchodnost, nechala vzít. Mluvím z vlastních velmi velmi nepříjemných zkušeností:
1/2002 - poprvé se nám podařilo s manželem otěhotnět přirozenou cestou - mimoděložní těhotenství v jednom vejcovodu a naprosto příšerný zážitek, protože embryjko dlouho bojovalo, a dokonce mu v tom vejcovodu naskočilo srdíčko, prý to byla rarita, takže mi ho doktor nechal i poslechnout a sezval k tomu půlku personálu; pak jsem šla pod kudlu a psychicky se skoro zhroutila
2/2005 - po diagnostiké laparce mi řekli, že druhý vejcovod je OK - nebyl, uchytilo se tam druhé těhotenství, opět se mezi pokusy IVF "zadařilo" přirozeně... opět obrovské zklamání, psychika už naprosto v háji, vůbec jsem nemohla pochopit, jak to, že se spletli a šla jsem opět na operaci
3/2009 - po IVF bohužel mimoděložní v rohu děložním, protože někde zbyl kousek jednoho vejcovodu (špatně provedená operace), takže v momentě, kdy jsem si už konečně ve svých 34letech myslela, že čekáme naše předlouho očekávané mimi, tak zase rána do vazu! A opět operace, tentokrát mnohem těžší, museli my odebrat kus dělohy, a také mnohem delší rehabilitace jaky fyzická, tak psychická.
Po tomto jsem si myslela, že už nikdy nic dalšího nepodstoupím, 2 roky mi trvalo, než jsem opět sebrala odvahu a šla do toho. Dnes je mi 36, po porodu už 37... Mohla jsem být relativně mladá matka a mohla jsem mít kupu dětí, takhle budu ve finále možná ráda za to jedno, jestli to tedy dotáhnu do zdárného konce.
Být na Tvém místě, tak bych se těch vejcovodů zbavila bez jakéhokoli následného pocitu méněcennosti, mimoděložní těhotenství větší zátěž na psychiku, než si možná myslíš.
Já se rozhodně necítím méněcenná jako ženská, ty strašné pocity z mimoděložního těhotenství (ta nesmírná radost vždy, když jsme zjistili // a pak to příšerné zklamání, operace a dlouhodobé následky po psychické stránce), to bych nikomu nepřála a už bych je sama nechtěla nikdy zažít. Kdybych tušila, co mě čeká, a kdyby mi tu možnost někdo nabídl, nechala bych si je rozhodně vzít hned.
Ale samozřejmě rozhodnutí je na Tobě.

werinka1
10. lis 2011

@tina74 Asi by to bylo jiné, kdybych se musela potýkat s tim co píšeš. Zase bych na to koukala jinak. Pak už by ty vejcovody byly vážně na "druhé koleji". Jelikož bych dělohu měla mít snad v pořádku (i když zatím soudím jen z toho, že se mi embryjka hnedka při prvním pokusu chytla), vaječníky taky snad fungují jak mají, tak řešim "jen" ty vejcovody. Možná že po hystereskopii a laparce budu zase někde úplně jinde.....

bugee
10. lis 2011

@tina74 Díky za tip - dnes už jsem vydržela sedět na míči v různých pozicích kromě oběda celý den od devíti až doteď, až teď toho mám tedy plné zuby, takže končím a jedu dom, ale mám z toho ohromnou radost, protože mě poprvé po 3 měsících odpoledne nebolela záda 🙂

xavera
10. lis 2011

@tina74 já na míči v životě neseděla. V práci máme celkem reprezentativní prostředí, kam chodí i klienti. to by bylo asi dost podivné a nevím, jak by na to koukali i kolegové ☹ ( mám tu samý chlapy ) Byt máme 1+1 , tam dát míč, tak už se nehnem. Takže mám zatím smůlu, ale věřím že je to hodně dobrá a funkční věc. Tak snad jednou, až se přestěhujem do většího. Záda mě bolí, ale zatím musí stačit jóga a pilátes - byla jsem zas včera a už jsem to zvládla lépe 😉

tina74
10. lis 2011

@bugee Paráda! A já jsem dnes neměla namožené svaly ze včerejšího plavání/aqua aerobiku🙂 To je taky velký pokrok🙂

xavera
10. lis 2011

@bugee
@tina74 holky a jaký má průměr ten míč, na kterém sedíte? přemýšlím, že bych s tím přeci jen zkusila něco udělat...

tina74
10. lis 2011

@xavera To chápu🙂 Do práce (ke klientům) bych si míč taky brát nemohla. Ale je to docela zábavná představa🙂 Přišla bych, nafoukla míč, odvedla práci, pak jej zase splaskla a sbalila, odjela a poslala fakturu🙂 A když pracuju doma, tak je to v pohodě, protože mám na "kancelář" vyhrazený pokoj. Než jsme se přestěhovali z malého bytu (47 m2) do současného domu, tak bych na míč taky neměla místo...

bugee
10. lis 2011

@gabulenka Děvčátko nešťastný, moc mě mrzí, co zažíváš. Takovéto další trápení, když už by se měl člověk jen a jen radovat, nevím ani, jak Tě utěšit, co na to říct... Dali vám doktoři nějaké alternativy jak dál? Jestli nechceš, tak nepiš a zkus, až se na to budeš cítit.

tina74
10. lis 2011

@xavera Nejsem si úplně jistá, ale myslím, že mám 75 cm. Jsou na to tabulky podle výšky. Můj manžel je o pár cm větší (asi jako Ty) a už by potřeboval o něco větší průměr, což je myslím 85 cm.

xavera
10. lis 2011

@tina74 díky za info.

bugee
10. lis 2011

@xavera Já si nejdřív změřila výšku židle a stolu v práci a šla se do obchodu poradit, nakonec jsem koupila průměr 65cm, který jsme nafoukli celkem dost, přesto se cca 15cm prosedne, tak je to akorát, abych měla nohy a ruce ve správné poloze. Barvu mám stříbrnou, v práci máme šedé koberce, tak se to k tomu celkem hodí a za stolem to nikdo nevidí, takže OK. Na jednání chodím do zasedací místnosti, takže ani problém s klienty nebo dodavateli...

jajinka28
10. lis 2011

@werinka1 ahoj werinko, snažím se vcítit do tvé kůže a ať přemýšlím, jak přemýšlím, netrápila bych se tím, že mi vemou vejcovody..jak říkají holky, jsou to jen "trubky"...moje sestra měla taky mimoděložní těhu a velmi podobný scénář jako @bugee...chápu, že si moc přeješ miminko přirozenou cestou, ale věř mi, že i to čím jsem si třeba prošla já ( a to to není zdaleka takové peklo jako @bugge nebo @tina74) bylo víc než hrozný a hlavně beznadějný...dodnes mi doktor na každé kontrole nezapomene připomenout, jaké štěstí jsem měla a že je to zázrak, že čekám miminko...určitě nebudeš méně cenná žena, naopak bys to měla brát jako šanci na krásně těhotenství..jako šanci na budoucnost....věř mi, že jsem na tom psychicky byla hodně špatně a to jsme se trápili "jen" 4 roky, opět oproti holkám tady jsem byla žabař...nám doktoři nedávali žádnou šanci, narovinu nám řekli, že je u nás tolik "důvodů" proč to prostě nevyjde..tobě tu šanci dávají a ukazují ti směr, jaký bys měla zvolit...netrap se tímto, užila sis už dost, chytni tu šanci, kterou ti dávají..mimoděložní těhotenství tě zničí mnohem víc než, odebrání vejcovodů...

tina74
10. lis 2011

@bugee Taky mám stříbrný🙂

werinka1
10. lis 2011

@bugee Abych řekla pravdu, chvilku jsem o tom, že si je vážně necham odstranit přemýšlela a to jenom díky tobě, protože si z našich diskusí tvoje peripetie pamatuju a vim, že si mi již psala jaké trápení ti vlastně vejcovody způsobily. A pořád na to taky myslim, jenže.....Já sem si tim prostě neprošla. Jsem blbá, dokud si ten "čumák" nenabiju, tak do mě můžou všichni hučet horem dolem. Mam strach z toho co píšeš.....ta tvoje zkušenost, kdy už mimi mělo i srdíčko, je děsivá. A hlavně teda přístup doktora. Jenže já si pořád řikam, co když si je necham vzít, žádnej pokus IVF nevyjde a já už tu jedinou naději, že i když mam neprůchozí vejcovod, už totálně pohřbim. Budu o tom ještě asi přemýšlet, ale asi to nedokážu. Já bych to obulela a fakt by mi dlouho trvalo než bych to skousla. Já si to sama neumim vysvětlit. Nevim proč mam ten blok. Vim, že budu ženská, budu mít vaječníky, dělohu, ale něco mi bude chybět. 😒

werinka1
10. lis 2011

@jajinka28 Já vim, já tady hekam, přitom toho máte za sebou mnohem víc a užili jste si takový trápení. A já tady vychyluju s vejcovodama....Mam na to ještě měsíc nechat si to pořádně projít hlavou.

jajinka28
10. lis 2011

@xavera ahojky, dostala jsem časopis maminka a je tam slevový poukaz 20% na masáže v Sabai🙂tak jsem si vzpomněla na tebe, třeba se hodil, chodíš tam ještě?

flyaway
10. lis 2011

@gabulenka Gabu, moc mě to mrzí! 😢
Budu na Tebe moc myslet a doufat a věřit, že se vše v dobré obrátí!!!

flyaway
10. lis 2011

@werinka1 Weri, chápu Tě, i já bych měla dilema, protože i já - přes všechny zjevné překážky - stále (a zcela naivně) doufám, že se třeba jednou zadaří i přirozeně. 😵
Nicméně pokud by mi můj doktor, kterému opravdu věřím, že to se mnou myslí dobře a snaží se mi pomoci, výslovně doporučil takovýto zákrok, tak bych se mu asi nebránila - zcela určitě bych mu ale řekla o svých pochybnostech a obavách a nechala si vše dopodrobna vysvětlit. Možná bych se v tom spíše snažila hledat ta pozitiva - nejen že by mi pak už nehrozilo mimoděložní těhu a s tím spojené komplikace, ale hlavně bych měla jistotu, že teď už je ten sex opravdu jen a jen pro radost a nestane se z něj "honba za miminkem" 😀

cuddle
autor
10. lis 2011

jsem doma, nakonec se to trochu protahlo a jeste jsme to vzali pres obchod,
nakonec jsem to nejak vzala - nejak to ma dopadnout, tak to dopadne ne?
1 embryjko PGD test vyradil bylo ambormalni, nechytlo by se pritom vypadalo moc dobre.....
2 embryjko je uplne v poradku 🙂
a behem dne 1 embryjko trochu zabojovalo a bylo na mrazeni 🙂
takze 1 na ET, 1 mrazeni - stejne jako 1 IVF
rozhodovali jsme se jestli dame to otestovane a to netestovane zamrazime nebo naopak, nakonec jsme dali to otestovane vlozit a netestovany je v mrazacku.....
takze dej se vule bozi, uvidime za 10 dnu ...

flyaway
10. lis 2011

@pentagras Přesně tak - pokud je mimčo spokojený a zdravý, tak ať se třeba zdvojnásobíme 😀
Však se kolem něj po porodu tak naběháme, že to beztak během měsíce zase všechno shodíme 😀 😀 😀

flyaway
10. lis 2011

@cuddle No vidíš, tak nakonec super, ne? Otestovaný embryjko se stopro chytne a to další až za 2-3 roky 😉
Krásný, tak teď pěkně odpočívej a nechej se rozmazlovat! 🙂
A prozradíš nám, zdalipak holčička či chlapeček nebo to necháš až budou // na testíku...? 😀

xavera
10. lis 2011

@jajinka28 byla jsem tam jednou a hrozně mi to pomohlo, masáž stála 1200,- Kč. Od té doby jsem už nebyla.

cuddle
autor
10. lis 2011

@flyaway no tak super to uplne neni super by bylo kdyby byly obe v poradku a jeste tak 3 do mrazaku, ale to bych asi chtela hodne, no krasna blastocysta po testu vykazovala tolik spatnych veci, ze letela do kybla a za ni i ostatni bojovnicci co uz nedobehli, rozhodnuti jestli dame tu testovanou nebo tu netestovanou bylo tezky, ale tak zkusime to s tou dobrou, at neriskuju pripadny dalsi potrat kdyby ta druha byla taky nositel abnormalnich dna informaci, takze verim, ze se u me prckovi bude libyt..... 😉 víme to , muzes hadat je to 50 na 50 😀 😀 😀

tina74
10. lis 2011

@cuddle Krásný výsledek🙂

xavera
10. lis 2011

@cuddle tak tfuju tfuj, chyť se miminko!