1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

tina74
6. pro 2011

@vanule Hlavně by se to nemělo barvit do červena...

flyaway
6. pro 2011

@werinka1 Zlati, tfuj, tfuj, tfuj, držím palečky!!! 🙂

xavera
6. pro 2011

Dobrý večer všem, holky. Tak zítra mne čeká test na cukrovku. Je to prý celkem blé, tak pak poreferuji. Jinak vám přeji prima večer a užijte si večerní kopání miminek.

bugee
6. pro 2011

@xavera Držím palce, ať to proběhne co nejlépe... vím, že někdo to hůř snáší, tak snad to budeš mít bez komplikací a hlavně s dobrým výsledkem! Dobrou Tobě i mimince 😉

tina74
7. pro 2011

@xavera To jsem vůbec netušila, že by nám z toho mohlo být špatně. Půjdu tam po novém roce, jen jsem si tam volala, jak dlouho dopředu je třeba se objednat, a při té příležitosti jsem se dozvěděla, že to celé trvá přes dvě hodiny☹ Taky jsem zvědavá, co budeme dělat s tím citronem a hořkým čajem...
Tak ať Ti to proběhne co nejpříjemněji a dej vědět...

xavera
7. pro 2011

ahoj holčiny, já se z té sestry picnu. Spletla to. Dneska nebyl test na cukrovku - až začátkem ledna. Takže jsem tam šla hladová a žíznivá zbytečně. Rovnou jsem ji v ordinaci požádala o sklenici vody, jinak bych už sebou asi sekla....dnes šlo o normální kontrolu v prenatální poradně. Hrozně se divili, že mám vysokou hladinu bílkoviny v moči - prý 3 křížky - a jestli jako dost piju. Tak jsem jim řekla, že normálně jo, ale dneska kvůli tomu omylu samozřejmě ne. Začly cosi blekotat o preeklampsii. Tak jsem jim řekla, že si myslím že jde jen o to dnešní nepití a vnutila jsem se jim, že přijdu zítra s močí znova a uvidí, že to bude v pohodě. Souhlasily, takže zítra po kontrolní biometrii pojedu z Gennetu rovnou zase ke své doktorce. Naštěstí to je cestou 🙂

tina74
7. pro 2011

@xavera Ach jo☹ Já mám v papírech napsáno 24.-28. týden, takže mi to u Tebe nepřipadalo nijak divné...

bugee
7. pro 2011

@xavera Teda to je pako, ta sestra 😒 Akorát člověka vystresujou. Ta hladina bílkoviny v moči bude určitě tím nepitím, uvidíš zítra, že to bude dobré 🙂

@tina74 Co jsem se dočetla, tak některé holky z toho zvrací ☹

tina74
7. pro 2011

Tak jsme se dnes už taky definitivně přehoupli do 2. poloviny těhotenství. Naskočil 21. týden🙂🙂🙂

tina74
7. pro 2011

@bugee Jednorázově nebo se ty nevolnosti nějak táhnou?

bugee
7. pro 2011

Právě jsem se vrátila z velkého ultrazvuku a echa srdíčka - prý vše OK 🙂 , jen nevím, jak je miminko veliké a kolik už váží ☹, doktorka měřila všechny možné části těla a orgány, ale celkový obraz miminka jsem neviděla a fotku nemám. Navíc jak jsem včera psala, tak mi bylo potvrzeno, že je to pěknej lenoch... Doktorka potřebovala srdíčko ještě z nějakého jiného úhlu, chtěla, aby se otočilo, šťouchala do něj, dloubala mě do břicha, že to bylo až dost nepříjemný a miminko nic... Naprostý ignorant, leželo si tam pořád stejně a nic. Nakonec jsem se musela projít a dojít na záchod, zkusila to znovu, ale prostě se neotočilo, pořád ve stejné poloze, jen nohama a rukama kopalo jak o život 😉 Moc jsem se bála při tom prohlížení srdíčka, trvalo to dlouho a dlouho mudra nic neříkala, jen pořád rejdila tím ultrazvukem, museli jsme se jí zeptat, jestli je vše OK, pak teprve odpověděla, že ano.
Potvrdila nám, že to bude chlapeček 🙂 , mezi nohy mu bylo vidět dobře, měl nohy rozhozené, jednu nějak zkroucenou pod sebou... Stářím plus mínus odpovídá (něco 20+0, něco 20+3, prý CRL 20+6 a podle MS jsem 20+4).
Jsem šťastná jak blecha 😀
Jdu si na chvíli lehnout, moc jsem toho v noci nenaspala, nějak jsem se nemohla uvelebit ani na jednom boku a z ležení na zádech už mě záda bolela.

tina74
7. pro 2011

@xavera @bugee Zrovna jsem našla tento odkaz: https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/otehotne...
Jenom nevím, proč to Xaveře už rovnou nemohli udělat, když na to byla připravená...

bugee
7. pro 2011

@tina74 Myslím, že jednorázově - asi po tom sladkým roztoku, co Ti dají vypít. Moc si to neumím představit - piju neslazenou vodu, minerálky, jen do čaje si občas dám med, tak jestli to bude přeslazená voda, asi mi z toho taky nebude dobře a budu mít co dělat, abych to do sebe naklopila 😖
Gratuluji k 21.tt 🙂 Už to máme za pár 😉 Včera jsem koukala do svého profilu a bylo tam 137 dní do porodu, to už mi přijde fakt blízko 😒

tina74
7. pro 2011

@bugee Tak to je úžasná zpráva! Nás to čeká příští čtvrtek....
Možná to vaše miminko není lenoch, ale zrovna spinkalo. Naše nejvíc řádilo, když jsem měla kontrolu v 18:00 hod, ale třeba hned ráno je relativně klidné, jen se ve spaní různě protahuje. Mám pocit, že má nějak obrácený režim. Večer to už začíná být celkem šílené. Jak mě včera pobolívalo břicho z toho stomatologického vyšetření (to z ní bez souvislostí absurdně, že?), bylo to až nepříjemné. Dnes už je břicho naštěstí OK. Asi to byl jen nějaký natažený vaz nebo sval, ale dělalo mi to docela starosti☹
Co se týká pohlaví, my jsme se nakonec rozhodli, že se necháme překvapit a nebudeme to zjišťovat🙂 Ale z nějakého důvodu jsem téměř přesvědčená, že je to chlapeček...

bugee
7. pro 2011

@tina74 No, tak to já nemůžu říct, že by o sobě mimčo dávalo vědět nějak extra - pořád je to takových pár dloubanců a kopanců, nic hrozného... a spíš to cítím, když si dám ruce na břicho. Jinak ojedinělé kopanečky během dne, ale to je všechno. Takže to asi lenoch bude 😉

tina74
7. pro 2011

@bugee Včera jsem četla o miminku, které prospalo porod:
https://www.modrykonik.cz/fotoblog/jinaja/clane...

bugee
7. pro 2011

@tina74 Díky za odkaz 😉 Článek jsem přečetla a právě si říkám, jak asi může bolet natrhnutí i dopředu... 😖 Tak nevím, jestli by to takhle bylo "v pohodě"...

tina74
7. pro 2011

@bugee Takové věci se zatím snažím si raději nepředstavovat 😒 Někdy v lednu si už ale začnu pomalu načítat problematiku porodů... To se ještě asi budu divit, co se všechno může stát... ☹
Spíš nechápu, jak může miminko porod prospat 😕 To se pak musí o to víc divit, kde to najednou je 😕

bugee
7. pro 2011

@tina74 No, vzhledem k tomu, co se dělo dnes se mnou a mým břichem a mimčo na to absolutně nereagovalo, tak si to představit umím 🙂 Musí to pak být pro něj opravdu velký šok, když se probudí jinde 😀

xavera
7. pro 2011

@tina74 jojo, je to koza ta sestra tam, ale co, nebudu se rozčilovat - za to mi to nestojí 🙂
Neudělali mi test, protože to je prý hodně náročné a začíná se v 7 ráno, trvá to cca 3 hodiny. Dnes jsem byla objednána na 9:30, takže už bylo po daném čase. Nechápu, jak mě mohla minule tak dezinformovat, ale tak třeba jsem jí nějak špatně pochopila a chyba byla na mé straně.
taky ti ty týdny pěkně naskakují - gratuluji! Tak se necháte překvapit? jů - to je napínavé 🙂
Také začínám zlehka přemýšlet o porodu. Nechci se nějak dopředu stresovat. Ale od ledna začnu 7.měsíc, tak si možná najdu nějaký předporodní kurz.

@bugee ano, máš určitě pravdu s tou bílkovinou, cítím se celkem dobře, tak preeklampsii určitě nemám. Další markery by k tomu byly vysoký tlak a nesplaskávající otoky. Nohy mi sice k večeru natékají, ale do rána je to zas OK. Takže akorát vymýšlí jak člověka vystrašit.
Gratuluji k úžasným zprávám!!!! Krásný výsledek.

bugee
7. pro 2011

@xavera V kolik jdeš zítra na tu kontrolní biometrii? Budu na Tebe myslet, určitě bude vše v pořádku, hlavně buď v klidu a nestresuj sebe a mimi.
K té preeklampsii - to bys musela mít tlak nad 140 a k tomu nemizející otoky, takže je to určitě OK. 🙂

xavera
7. pro 2011

Jinak jsme naší mimiholčičce pořídili dalších nových pár věciček ( mám ve fotoblogu 🙂 mám z nich obrovskou radost. Kamarádka se po ročním chlapečkovi zbavuje věcí, tak jsme od ní odkoupili polohovací lehátko Chicco, dostali jsme k němu hrazdičku na hračky. Je to prý moc šikovná věc - všechny kamarádky si tato lehátka pochvalují. Mimi v tom pěkně kouká po okolí, může být například i na stole a když je dítko větší a začne se s příkrmy - naklopí se více do sedu. Také se dá houpat, nebo zaaretovat napevno.
Dále jsme odkoupili úplně novou autosedačku Römer z letošního listopadu, se zárukou 3 roky + adaptéry na náš kočárek. Dala nám ji s moc pěknou slevou. K tomu je i pláštěnka. A ještě 2 zavinovačky do autosedačky - jednu teplejší, jednu lehčí od Emitexu. Moc krásně zachovalé a měkoučké 🙂
A nakonec ještě chůvičku 🙂 tak se nám ta výbavička pěkně rozrůstá....

xavera
7. pro 2011

@bugee Mám tam být v 8 ráno. Takže si budu muset krapet přivstat. Díky za podporu. Věřím, že to bude dobré. Dnes v poradně se na mimi paní doktorka dívala - prý hlavičkou dolů, správná poloha, nikam se zatím netlačí.
Pak se lekla, prý : ježiš, co to sprosťanda ukazuje - prý ukázala ručičku se vztyčeným prostředníkem 😀 já to nějak nezaregistrovala, ale pak jsem tím telefonicky alespoň pobavila manžela....Jinak mi taky paní doktorka řekla, že někdy různé části těla rostou skokově napřeskáčku.
Skoro si říkám k té své doktorce zítra znova s močí nechodit, protože tu preeklampsii určitě nemám. Tlak mám 115/70, což je na mě sice nejvíc co jsem kdy měla, ale pořád je to relativně nízký tlak.

bugee
7. pro 2011

@xavera To máš tlak jako já 🙂 V nemocnici mi taky naměřili 95/50 a pak mi nemohli nabrat krev... 😉
Je to šikulka, že už umí takhle gestikulovat a dávat najevo, co si myslí, po kom to má? 😀
A to lehátko dostanu od kamarádky taky - též si ho moc pochvalovala, že v něm malý strávil spoustu času a byl v něm moc spokojený 🙂 Věci v Tvém fotoblogu jsem viděla, jsou moc pěkné. Já si pro tu výbavičku pojedu až na přelomu ledna/února, zatím ani nemám, kam to dát a pořád ještě je pro mě moc brzy...
Tak zítra v 8 držím palce a věřím, že to bude OK! 🙂

xavera
7. pro 2011

@bugee díky moc, dám pak vědět, jak jsme na tom.
Já bych také zatím nenakupovala. Je to přecijen dost brzy, ale když kámoška má malinký byt a prodala by to jinak na mimibazaru, tak jsem tu výhodnou nabídku raději využila. U nás se počítá každá kačka 🙂
Vše máme zatím u našich - už jim to zabírá pěknou část jednoho pokoje 🙂 ale jsou nadšení, na vnučku se těší a alespoň máma nastuduje všechny možné vychytávky jednotlivých komponentů a pak mi dá instruktáž 😀

tina74
7. pro 2011

@xavera Na nás miminko zase dělalo posledně dlouhý nos🙂
Věcičky pro holčičku, co jste koupili, jsou moc pěkné...
Tak ať Ti to zítra všechno dobře dopadne!

xavera
8. pro 2011

Dobré dopoledne všem. Tak dnešní kontrolní biometrie dopadla dobře. Pan doktor Kulovaný byl naprosto příjemný a profesionální. Nechápu, proč se o něm šíří takové ošklivé zkazky. Bylo mi ho dnes až trochu líto. Několik žen si na něj prý dokonce i stěžovalo. Tak buďto se polepšil, nebo měl zrovna dnes dobrou náladu, nebo jsou to prachsprosté pomluvy. No nic, každopádně co mě zajímalo, jsem se dozvěděla. Změřil opětovně každou část těla, stejně jako velký ultrazvuk ve 20. týdnu a řekl, že je vše naprosto v pořádku. Ukázal mi pak i nějakou křivku, která z hodnot vyšla a pak ještě i jiný graf, ne kterém mu vše sedělo. Sice teď když koukám do zprávy, přijde mi to stále docela rozhozené 😀 ale to by muselo být zřejmě diametrálně úplně jinak, aby se začal ukazovat nějaký problém.
Každopádně tento doktor je uznávaná kapacita a to mi stačí 🙂

hlavička od ucha k uchu - 25 + 2
obvod hlavičky 23 + 6
obvod bříška 24 + 1
pažní kost 22 + 4
stehenní kost 23 + 5

( ode dne oplodnění jsem 23 + 2 )

babka
8. pro 2011

@xavera super, dobré zprávy 🙂 Jsem ráda, že na Tebe pan doktor taky působil v pohodě. Nechápu, co na něm komu může vadit.

bugee
8. pro 2011

@xavera Paráda 🙂 Mám z Tebe radost, skvělé výsledky, tak si můžeš zase vše naplno a bez obav užívat 😉 A jak prožívala ten ultrazvuk malá? Dělala psí kusy nebo byla tak vyklidněná jako včera ten můj prcek?

werinka1
8. pro 2011

Ahoj holky, jsem tu jen na skok, dneska mi pustili. Nemaj místa, takže to lifrujou rychle pryč. Je mi ještě dost bídně, takže šupajdim do pelechu. Jinak jsem dopadla blbě. Ale v mym případě se nedalo čekat ani nic jinýho ne. Zjistili mi masivní srůsty, takže si je ani doktorka ve Strakonicích netroufla rozrušit a prý se domluvíme jak dál. Doktor řikala cosi o tom, že budu muset do Prahy o level vejš 😒