1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

bugee
8. pro 2011

@werinka1 Jé, Werinko, chuděrko, to jsou zase zprávy ☹ - moc jsem doufala, že Ti to dopadne dobře... Z čeho ty srůsty jsou? Po slepáku nebo po jiných zánětech? To je ale asi jedno, viď? Hlavně se teď zotav, pak můžeš naplánovat další krok - a neboj, srůsty nejsou nic fatálního, jen to chce zřejmě specializované pracoviště. Drž se, děvče, udělej si hezký Vánoce, v klidu s rodinou a pak se můžeš vrhnout do dalšího 😉

babka
8. pro 2011

@werinka1 Ty máš, holka, fakt smůlu ☹ Doufala jsem, že budou jen dobré zprávy. Ale ono to tak bývá, že se nějaké období prostě zdánlivě všechno nedaří, ale neboj - zase bude dobře 😉

xavera
8. pro 2011

@babka jj, dokonce se pokusil o vtip, ten jsem ale zprvu nepochopila, tak byl asi krapet zklamaný 🙂

@bugee díky 🙂 malá byla hodná, trochu se pohybovala, ale dost v poklidu, změřit se vše dalo. Já jsem na ní vysledovala fintu, že se musím najíst až po vyšetření. Když tam jdu totiž brzy po jídle, vždy sebou mrská, asi jak dostane přísun energie. Dnes si jen klidně šudlala něco s ručičkama před obličejem.

xavera
8. pro 2011

@werinka1 ach jo ☹ je mi to líto, ty si to vybíráš tedy. Přeji ať ti je brzy lépe.

bugee
8. pro 2011

Jsem zpět z těhotenské poradny a hurá hurá hurá - doktorka mi ukončila neschopenku k zítřku - takže jdu v pondělí do práce 🙂 🙂 🙂 Musela jsem jí slíbit, že zkrátím úvazek, že budu dělat často přestávky, že se nebudu stresovat a nadměrně unavovat a v každém případě musím nadále dodržovat přísnou jaterní dietu... Jinak musím pravidelně docházet na internu na jaterní testy a v okamžiku, kdy by zase nějaké hodnoty začaly stoupat, mám počítat buď s rizikovým nebo s další hospitalizací.
A prý pokud to nebylo z jídla, ale skutečně od jater, tak si mám během následujících týdnů v práci všechno dodělat, zaškolit a předat, neboť je velmi pravděpodobné, že mezi 28tt a 30tt se hodnoty jaterek rapidně zhorší, což bude mít za následek hospitalizaci, každodenní odběry a kontroly miminka, nakonec i s možností předčasného vyvolání porodu... ☹
Takže děvčátka, držte mi palce, strašně ráda bych chlapečka donosila alespoň do 34tt, aby už byl relativně vyvinutý a tlusťoučký a abych mohla rodit na Mělníce se svojí doktorkou 😕

tina74
8. pro 2011

@xavera To je moc dobře, že jsou hodnoty v pořádku🙂
A nepodařilo se Ti už náhodou zjistit něco bližšího o zajištění konkrétního doktora k porodu v Podolí, jak jsme se o tom před časem bavily?
@bugee Chápu, že se po týdnu v nemocnici a týdnu doma těšíš do práce mezi lidi. Ale neměla by ses už opravdu raději šetřit? Chci říct "zůstat doma"? Anebo si alespoň vzít domů to nejnutnější, co ještě musíš dokončit?
@werinka1 Hmmm. A ty srůsty máš kde?

xavera
9. pro 2011

@tina74 ahoj, zatím jsem se o to dále nezajímala. Po Novém roce asi začnu. Kamarádka měla zajištěného jednoho pana doktora - tak se jí pozeptám na postup a zkusím toho samého. Fuj - 116 dní do porodu. Až to klesne pod stovku, už to začne být opravdu realita.

xavera
9. pro 2011

@tina74 ono se o tom ale začíná mluvit docela veřejně, viz například tento článek: http://aktualne.centrum.cz/domaci/zivot-v-cesku...

bugee
9. pro 2011

@tina74 No, ona mi doktorka řekla, že to v tuhle chvíli na rizikové není... A že prý to stejně nejvíc ovlivním dietou. Pokud jsou to prý játra jako taková, tak stejně tu zátěž na ně kolem toho 30tt už sama od sebe nesnížím. Tak uvidíme. Rozhodně se šetřit budu, v pondělí mám pohovor s paní na zkrácený úvazek, která si přebere část agendy mojí mladé kolegyňky, ta si pak bude moct převzít část té mojí. Ale ve financích to nejde ze dne na den - musíme dodělat fiskální rok a pak rozjet ten nový, to se z domova moc nedá - dostat z 80 lidí všechny informace a podklady, dodělat některé smlouvy s dodavateli na příští rok a tak... Po Novém roce budu moct ubrat ještě víc. Pokud se mezitím zhorší ty jaterky, tak mám stejně utrum... A protože se musím vrátit příští listopad, potřebuju se ujistit, že mi to tam mezitím nespadne na hlavu a že nebudu trávit mateřskou na telefonu při hašení požárů...
Samozřejmě mi jde nejvíc o našeho chlapečka a pořád dokola o tom přemýšlím a organizuju vše tak, aby to bylo pro mě i pro něj co nejšetrnější a abychom to dotáhli co nejdál. 🙂

werinka1
9. pro 2011

@tina74 Ahoj, ty srůsty mam prej totálně všude 😒 Dokonce i střevní kličky, děloha....naštěstí ne v děloze, ale vně. Prostě přirostlý všechno. Kdyby to byly banální srůsty, tak mi je rozrušily, ale na tohle si tady netroufli. Prostě parádička. Nevim co mě ještě může potkat. Měla sem se narodit jako chlap, takhle si připadam k ničemu.

111janinka
9. pro 2011

Ahoj holky 🙂 I když sem už nepíšu moc často, pořád na vás myslím a chodím vás sem sledovat 😉
Ten čas strašně letí... za chvilku jsou tu Vánoce... a já bych mooooc přála všem, kterým se dosud nezadařilo, aby Ježíšek přinesl ten nejkrásnější dáreček 😉
A jak se jinak chystáte na svátky? 🙂

tina74
9. pro 2011

@bugee Tak jo, přesvědčila jsi mě. 🙂 Ale dávej na sebe fakt pozor!
@werinka1 Neboj, to se určitě vyřeší. A buď ráda, že se tam do toho nikdo nepustil a nechali to na odborníky. Horší by bylo, kdyby Ti tu operaci nějak zpackali... Kam Tě budou posílat? A už se rýsuje nějaký konkrétní termín?
@xavera No, já jsem tam po pravdě řečeno před časem volala a ptala se orientačně v ambulanci (nebo kam jsem se to dovolala). Řekli mi, že nic takového zařídit nejde. Externí doktoři tam nesmí a s jejich vlastními to taky nejde domluvit, když se střídají ve službě. Pak ale paní připustila, že by jedině bylo možné domluvit se s někým z jejich doktorů "neoficiáně", ale že pak stejně nebudu mít jistotu, že v dané době bude moct přijet. A že mají kvalifikovaný personál, za který ručí, a v dnešní době by to bylo zbytečné vyhazování peněz. Já bych si ale přesto ráda někoho příjemného a kompetentního zajistila, největší hrůzu mám z přidušení miminka a následného postižení. Včera jsem zase četla hrozný článek☹ K čemu by mi pak byly peníze, kdyby se tomu našemu malému zázraku něco stalo?!

tina74
9. pro 2011

@werinka1 Chlapy zase mají chudáci problémy se spermiogramem. To si nevybereš! 😒

tina74
9. pro 2011

Holky, včera jsem potřebovala něco dokončit, a tak jsem šla spát o něco později než obvykle - cca ve 2 hod a ještě jsem chvíli nemohla usnout. Tak jsem konečně odhalila, jak to s tím naším miminkem je! Ono není aktivní jen večer, ale normálně si tam cvičí i v noci, když má na to klid🙂 Mám pocit, že má totálně obrácený den a noc...
Tak to dokonce i vím, po kom to má. Mně se dřív výborně učilo na zkoušky v noci. Postupně jsem se socializovala, vstávám a chodím spát v přiměřenou dobu, ale kolikrát i když jsem celý den hrozně unavená, večer se mi najednou vrátí energie... 🙂

werinka1
9. pro 2011

Zatim vůbec nevim kam a kdy. Doktor mi jen po operaci řekl, že na to tady nejsou, že s tim musim na specializované pracoviště do Prahy a že si to všechno povíme s paní doktorkou (myslel mojí gyn která mě i operovala). Takže zatim mam jen minimum informací, ale ve středu budu moudřejší. to jdu na stehy a zároveň mi to všechno dr. vysvětlí a domluvíme se co dál. Já jen doufam, že to nebude bránit IVF. ale když nejsou v děloze, tak by snad nemělo. Ale uvidíme co se dozvim. Ani nevíte jak si vyčítam mojí operaci v r. 2007 kvůli té cystě. ta to všechno spustila. Nic se nevyřešilo, cystu jsem měla hned zpátky a akorát to způsobilo ty srůsty. Samozřejmě že na tom měl zřejmě podíl zamlklý potrat a následně zánět po revizi. Prostě já si to musim vyžrat totálně všechno do posledního 😢 Ani nevíte jakej začínam mít strach, že se vlastních dětí nikdy nedočkam ☹

tina74
9. pro 2011

@werinka1 Neboj, to se dá do pořádku a všechno ještě stihneš!🙂 Důležité je, že nemáš srůsty v děloze, ale i tam by se daly relativně lehce odstranit.

babka
9. pro 2011

@werinka1 ale dočkáš, neboj! Já jsem taky po laparoskopii myslela, že snad už v životě těhotná nebudu. Nedařilo se nám předtím tak dlouho a když mi po operaci doktor oznámil, že museli vzít celou levou stranu i s vaječníkem, tak jsem z toho byla dost v šoku.

babka
9. pro 2011

@tina74 náš prcek v noci taky řádí. Občas se v noci probudím a zjišťuju, že v noci se projevuje daleko víc než ve dne, kdyo něm občas vůbec nevím 🙂 Ale ono to tak prý funguje - přes den člověk chodí, hýbe se a prcek to má v bříšku jako v kolébce. Holt v noci je klid, žádné houpání, tak se hůř spinká 🙂

werinka1
9. pro 2011

@babka To věřim, člověka napadaj takový najednou beznadějný myšlenky. Ale pomáhá mi přečíst si takovej beznadějenej příběh tady na koníkovi nebo jinde a zase se mi aspoň na chvíli vrací naděje.

babka
9. pro 2011

@werinka1 taky jsem četla spoustu beznadějných příběhů s dobrým koncem. Člověk prostě musí věřit, že to jednou vyjde! I když to je občas hodně těžké...

bugee
9. pro 2011

@111janinka Ahoj, ráda Tě "vidím" 🙂 Na svátky zatím nemám ani pomyšlení - pár dárků jsem byla nakoupit včera dopoledne, protože zítra jedeme ke tchánovi a tchýni, máme tu rodinu tak nějak po kouskách i mimo svátky... Jinak nemám ještě vůbec nic a ráda bych alespoň v neděli trošku vyzdobila byt. Dárky budu shánět asi příští víkend.
A co Ty? Jak se máš a jak se má Karolínka? Chystáš už Vánoce?

bugee
9. pro 2011

@werinka1 Neplaš, děvče, nakupilo se Ti dost špatných věcí najednou, ale o to spíš Tě čeká krásné období, ve kterém se vše spraví a svých zlatíček v náruči se určitě dočkáš, jsi ještě mladá 😉 V Praze Ti určitě doktoři pomůžou a IVF se zadaří! Zkus si teď udělat hezké svátky, odreaguj se, buď v klidu doma s rodinou a těš se na příští rok. 😉

bugee
9. pro 2011

@tina74 Taky jsem si včera četla dlouho do noci a prcek byl aktivnější než přes den, to má asi @babka pravdu s tím, že přes den ho chůzí kolíbáme, tak je víc v klidu... Já jsem zaznamenala větší počet pohybů i dnes dopoledne mezi půl dvanáctou a půl jednou, pak jsem se najedla a od té doby je klid 🙂

bugee
9. pro 2011

Ve dvě jdu po čtrnácti dnech na skok do práce a pak na chvilinku na náš vánoční večírek, docela se těším, bude to pro mě velká změna 🙂 Hezký zbytek dne všem!

werinka1
9. pro 2011

@bugee Děkuju za hezký slova. Všem! Je to jedna pecka za druhou.... 😒

xavera
10. pro 2011

@bugee v listopadu se chceš vrátit? Tedy do práce naplno? nebo nějak jen částečně?
@babka
@tina74
ta naše treperenda cvičí hlavně přes den, cca každou hodinu tak 10 minut. Hlavně po jídle - asi je to přísunem energie. Vždy začne ráno kolem 8 a pak je to až do večera dost pravidelné. Takové dloubance a štouchance. Noční pohyby jsou ale jiné a méně časté. Vzbudí mne jen tak jednou až dvakrát za noc takové tlačivé pomalé přesouvání. Udělá se mi tvrdá boule a hrozně mi napíná bříško, bývá to až nepříjemně bolestivé. Vždy to poleví, až když se někam dopřesune. 😀 je to sranda pozorovat.

Holky, teď přemýšlím, jestli jít na 3D ultrazvuk. Předběžně jsem objednána za týden v pondělí, mám to teď v pondělí telefnicky potvrdit. Říkám si, zda to má nějaký smysl. Žádná diagnostika se tam stejně neudělá, je to spíše taková atrakce. Navíc co když se mimi zrovna bude vrtět, nebo se nebude chtít vůbec ukázat. Pak to budou akorát vyhozené peníze. Vy o tom uvažujete?

bugee
10. pro 2011

@xavera Zůstanu doma šest měsíců, manžel pak půjde na rodičovskou, nemáme moc na vybranou, vydělávám o hodně víc a máme všechny možné splátky (hypotéku, auto atd.) a pokud chceme výhledově z našeho 2+kk do baráčku, tak to je jediné možné řešení 😉 Asi pak začnu na 3/4 úvazku a dál uvidím.
Na 4D už jsem objednaná - vím, že se nejedná o žádnou diagnostiku, že je to atrakce, ale na druhou stranu dostaneme fotku a DVD, no a poslední fotku máme z prvotrimestrálního screeningu (když mělo mimčo 6cm), tak se na malého ufonka těšíme 🙂 a těch peněz mi za to líto není.

xavera
10. pro 2011

@bugee tak tomu rozumím. My chceme taky cca za rok do většího ( teď jsme v 1+1 - 47m2 ). Auto taky budeme kupovat, takže splácení bude veselé. My máme s manželem ale zhruba stejně a má práce je navíc takového druhu, že se dá dělat z domova. Takže uvidíme, jak mě malá nechá, ale když to půjde, začnu co nejdřív pracovat z domova. No ale to je hudba budoucnosti, uvidíme jak vše půjde. 🙂

bugee
10. pro 2011

@xavera Možná bych mohla dělat z domova tak jeden den v týdnu, alespoň ze začátku, uvidíme, je to ještě daleko, předtím nás čeká ještě skoro půlka těhu 😉 . No a náš 2+kk je 42m2 😖, těch 5m2, co vy máte, by mi určitě na postýlku a pár věci pro mimčo přišlo vhod 😉

tina74
11. pro 2011

@xavera @bugee
Ahoj, na 3D/4D ultrazvuk se chystám v lednu. Mám jej v tzv. těhotenském balíčku za 3.700 Kč, spolu s NT screeningem, pupečníkovými průtoky atd. Těhotenský balíček (těhotenskou kartu) jsem si sice povinně kupovat nemusela, ale přišlo mi to docela vhodné poté, co všechno už tam pro mě udělali, a jednotlivá vyšetření by asi stejně vyšla na víc.
Co se týká bydlení, nám se to naštěstí už podařilo zdárně vyřešit. Bydleli jsme relativně v centru Prahy v 2+kk na 47m2 v moc hezkém bytě, byli jsme tam spokojení, ale i pro nás dva už to tam začínalo být poněkud těsné. Zvlášť když se do práce musím připravovat doma a někdy i dost dlouho do noci, když podklady přijdou na poslední chvíli☹ S domem a zahradou je teď hodně práce, ale už bych neměnila...
Ohledně mateřské/rodičovské jsme si psali už s Xaverou v rámci debat o kočárku. @bugee si dovolím přeposlat příslušnou pasáž ze své zprávy, aby viděla, že nebude jediný exot🙂