1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

tina74
28. pro 2011

@bugee Ahoj bugee, to je hrůza, že Tě to takhle chytlo na Vánoce☹ Snad už Ti bude opravdu líp a všechny komplikace tím skončí...
My se dnes vracíme domů. Miminku se na prázdninách u babičky a dědy moc líbilo. Byly tady nové hlasy a větší rozruch. Úplně se tady rozdivočelo... Pohyby jsou večer už tak intenzivní, že neusnu, dokud neusne miminko. Včera a předevčírem to trvalo hodinu... Jsem zvědavá, jak proběhne páteční vyšetření. Aby to neodnesla ultrazvuková sonda🙂

flyaway
28. pro 2011

@bugee Omlouvám se, omlouvám, že jsem nedala vědět, já to jen nechci zakřiknout po posledním zklamání 😕 . Ale určitě jsem šťastná, to víš že jo, takovou dálnici jsem opravdu nikdy předtím neměla a to jsem teprve 8. den 🙂 . Až budu mít sbírku alespoň 5 testíků, tak je vyfotím a vyvěsím "na nástěnku" 😉.
Ale co to čtu u Tebe, takový zdravotní trable, ach jo 😒 . Tak ještě že už se to lepší, snad už sis to vybrala až do konce těhotenství, takový nepříjemný stavy!

bugee
28. pro 2011

@tina74 To je super, já zdaleka tak intenzivně pohyby necítím - prostě máme opravdu lenocha... Taky jsem zvědavá, jaké bude Tvé páteční vyšetření, dej určitě vědět!
Jinak už mi je báječně oproti předchozím dnům 🙂 Navíc mi @flyaway udělala dnes radost minimálně na celý zbytek roku... snad se i těším na zítřejší test na cukrovku, jakou mám radost 🙂

@flyaway Taky doufám, že už budu OK, teď toho bylo nějak moc...
Ale z Tebe mám dnes naprostou euforii, takže se mi rázem udělalo o 100% líp - opatruj se a rozmazluj se, ať se mimískovi daří!!!! 🙂

flyaway
28. pro 2011

@bugee 😀 Ty jsi zlatá, to jsem ráda, že jsem Ti udělala radost 😀 ! Taky se opatruj a pozdravuj drobka 😉 !
V pátek dám vědět, jaké jsou hodnoty hcg a doufám, že budu moct konečně aktualizovat tu naši zapadlou tabulku a slavnostně se přesunout ze snažilek do těhulek!!! 😀

werinka1
28. pro 2011

@flyaway Týýýýýý jooooooo, no co to tu čtu????? Tak ty si nám zatajila stav!!!!!!! Oooooooooobrovská gratulace zlato! To je parádní, takže úspěšný vstup do nového roku. 😉 Já už se tak nemůžu dočkat! Já chci taky!

flyaway
28. pro 2011

@werinka1 Děkuji 😵 ! No, ještě bych to nechtěla zakřiknout, takže jsem taková opatrná v těch oslavách, ale samozřejmě pevně věřím, že vše dobře dopadne a za pár týdnů (možná i dnů) budu vesele klečet u záchodové mísy 😀 .
A neboj se ničeho, za měsíc, za dva už se budeš ze // radovat taky! 😉

xavera
28. pro 2011

@flyaway úžasné!!!! gratuluju, gratuluju, gratuluju....to je mi krásné překvapení. Tak se pěkně opatruj.

flyaway
28. pro 2011

@xavera Děkuju moc za gratulace, ještě mi to asi nějak nedochází 🙂
Ale tak doufám a věřím, že se opravdu konečně, i když se zpožděním, zařadím mezi vás, zasloužilé těhulky 🙂

flyaway
28. pro 2011

Přeci jen mi to nedalo a vyfotila jsem ten dnešní testík - tak tady je... 🙂

xavera
28. pro 2011

@bugee no fuj teda, to sis vytrpěla 😖 je to děs běs číst, co jsi prožila. Mě bylo taky pěkně zle, ale zdaleka to nebylo tak hrozné jako u tebe. Silná rýma a kašel, bolest v krku, teplota naštěstí nepřekročila 38, takže jsem nemusela sáhnout po paralenu. Spát jsem musela také v poosedě, jinak mi bylo pěkně na zvracení. Noc po Štědrém večeru jsem tedy prozvracela, takže u nás bylo taky veselo. Dnes mi je první den celkem dobře, s rýmou a kašlem začal pro změnu teď manžel. Tak snad si to nebudme na přeskáčku předávat dál a dál 😒

xavera
28. pro 2011

@flyaway krásná dálnice 😀

bugee
28. pro 2011

@flyaway 8. den od transferu opravdu bomba 🙂 😉 🙂 Držím všechny palce v rodině!

xavera
28. pro 2011

@tina74 ahoj, tak to si to vaše mimi pěkně užilo 🙂 naše se mele stále pravidelně, celý den, jen jak je čím dál tím větší, tak jsou pohyby vehementnější, viditelnější a cítí je i každý, kdo si na můj pupek přiloží dlaň. Za chvilku schytá kopanec 😀 před spaním se tam tak 10 minut ukládá, ale pak usne a probouzí se až kolem půl osmé ráno. V noci je naštěstí klidné a opravdu se ani nehne, i když jdu cca 3x za noc na wecko, nevzbudí se. Tak jsem zvědavá, jak jí to dlouho vydrží 🙂

tina74
28. pro 2011

@flyaway To je nádhera! Ještě jednou moc gratuluji, i když už jsem gratulovala na jiném místě🙂

bugee
28. pro 2011

@xavera Tys to měla taky pěkný 😒 Já naštěstí nezvracela. Tak teď už snad bude líp... 😉

Zítra mě čeká ta cukrovka, dám vám vědět, na co se můžete těšit 😝

tina74
28. pro 2011

@xavera Naše miminko v noci právě klidné není vůbec... Když se vzbudím, tak ho často cítím, ale ve spaní mi to zatím nevadí. Jen jsem teď dvakrát špatně usínala, protože řádilo opravdu hodně. A pohyby už taky cítí i ostatní. Zatím to tedy zkoušel jen manžel a teď na návštěvě moji rodiče. Byli z toho nadšení. Škoda, že sem teď bohužel nemůžou zajet na ultrazvuk. Nic takového ještě neviděli...

tina74
28. pro 2011

@bugee Já jdu příští týden, tak jsem zvědavá na Tvé dojmy....

pentagras
28. pro 2011

@flyaway moc ti gratuluji 🙂 konečně 🙂

pentagras
28. pro 2011

@tina74
@xavera
@bugee
ahoj holky, jak se máte, jako naše Valentýnka se rozhodla že bude asi tanečnice 🙂 to bombardování uvnitř je fakt hustý 🙂 už se jí nemůžu dočkat, holky vybíráte už postýlky????

xavera
29. pro 2011

@pentagras ahoj! 🙂 tak to by si rozuměla s naší Violkou 🙂 Té se líbí Gipsy Kings. Včera cestou z Moravy 5 hodin v autě pouštíme různou muziku, ale když jsme dali toto, úplně se rozvlnila a nepřestala po čas celého CD 🙂 to bude pěkná divoška, tedy.

Mimochodem Valentýnka - moc krásné jméno jste vybrali 🙂

Já postýlku : určitě bych chtěla na kolečkách a s rovným vrškem, odjímatelným bokem, nastavitelnou výškou polohy a s šuplíkem dole. Nejlépe bílou. Taková je má představa, ale zatím jsem nehledala konkrétní výrobek. Začnu až půjdu na mateřskou. A ty už máš vybráno?

Teď nic moc nesháním. Kočárek a autosedačku máme, vaničku slíbenou od kámošky, zbytek věcí mi přijde jako drobnosti, které se vyřeší vcelkem rychle.

Spíše se teď začnu věnovat tématice porod, předčasný porod, v lednu se přihlásíme s manželem do Podolí do předporodníhu kurzu. Začla jsem se nějak bát, že vlastně vůbec nevím, kdy se jak dýchá, co se kdy děje, kdy se má jet do porodnice, kdy jsou to jen slíčci apod.

tina74
29. pro 2011

@xavera @pentagras Holky, my jsme si teď přivezli postýlku (a ohrádku) od mých rodičů. Je už 50 let stará, ještě po mé sestře. Pak jsem v ní spala i já, neteře, synovec a pár dětí známých. Myslela jsem, že ji jen nově natřeme a koupíme do ní matraci, ale byla jsem velice nemile překvapená, když jsme ji rozbalili a zjistili, že několik šprušlí na boku je prohnutých. Nemá to vliv na funkci, ale nevypadá to pěkně☹ (I když ten názor se mnou nejbližší okolí nesdílí...)
Tak teď vůbec nevím, jestli se nám vyplatí ji nechat někde opravit nebo to budeme muset řešit jinak anebo se s těmi šprušlemi prostě smířím...
Manžel to doma asi neopraví (bohužel na to nemá čas a ani se mu do toho nechce, což se nedivím) a u truhláře bychom se asi nedoplatili. Ještě by to možná šlo zamaskovat mantinelem a kapsářem. Přes svátky jsem se dívala, co se dá koupit, pár fotografií mám ve fotoblogu.
Jinak je postýlka super: celá dřevěná, s kvalitním roštěm, 3 polohy matrace, stahovatelná nebo i odnímatelná bočnice (když už je dítě větší).
A tady je odkaz na diskusi, kterou jsem k opravě postýlky otevřela: (Moc nadějně to co do financí nezní...)
https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/starsi-d...

xavera
29. pro 2011

@tina74 osbně mám dost zkušeností s truhláři. Vzhledem ke své profesi je potřebuji celkem často a vím, kolik jsou schopní si říci. Mám pocit, že koupit novou postýlku například z Ikey nebo Kiky se celkem vyplatí. Je to ale čistě můj názor. U nás bude dost hrát vzhled, neboť v našem 1+1 nude postýlka neustále na očích - budu se snažit nalézt něco minimalistického, bez cingrlátek, zaoblenin a nebes.
Ve vašem případě bych si starou postýlku asi nechala u Vašich a používala ji přechodně během návštěvy u nich. Je to ale čistě můj pohled na věc 🙂

xavera
29. pro 2011

@tina74 tak jsem rychle jukla na ikeu
http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/9011...
asi koupím toto. Cena je dobrá, kolečka přiděláme a šuplík dole buď nebude, nebo pod postýlku vymyslím nějaký jiný úložný systém. Mě osobně by se vyplatilo koupit toto, nežli se mordovat s nějakým lakováním, broušením a vyměňováním starých šprušlí. Záleží ale hodně, jak máte laděný interiér, jak chcete, aby postýlka vypadala a pokud se vám ta vaše stará moc líbí, pak samozřejmě chápu ,že si ji chcete opravit a vypiplat. Budu držet palce ať to krásně dopadne 🙂

tina74
29. pro 2011

@xavera To byla moje první reakce - že raději koupíme postýlku z Ikei za 1.500 Kč a nebudeme se muset trápit s natíráním a narovnáváním šprušlí. Jenže co do kvality (např. roštu) se to nedá vůbec srovnávat. Tato postýlka je i mnohem větší, dítě v ní vydrží bez problémů do tří let.
Prostě je to dilema... Zkusím se zeptat místních truhlářů, kdyby to někdo opravil do 2.000 Kč, tak by se to ještě vyplatilo, za víc už ne.

tina74
29. pro 2011

@xavera Na tuhle postýlku jsem se taky dívala. Oproti té naší mi ale připadá jako nevýhoda, že má sololitový rošt a matrace nedýchá...

tina74
29. pro 2011

@xavera A nedá se stahovat bočnice, jestli se nemýlím...

tina74
29. pro 2011

@xavera A s truhláři je většinou taky problém v tom, že na malé zakázky nemají čas. Když jsme měli ještě byt, tak jsme potřebovali vyměnit ve skříních police za tyče (na pověšení oblečení) a byl to takový problém, že jsme si raději koupili pilu a vrtačku a udělali si to sami. Pak nastal podobný problém se skříňkou v koupelně, u které se nám prohnula spodní deska. Tak dlouho jsem někoho sháněla, až jsem vymyslela, jak to bez rozklížení uděláme sami.
Já to teď nechám uležet, poptám se a uvidíme...

xavera
29. pro 2011

@tina74 to pak chápu, když je postýlka o tolik větší a vy jste navíc takoví šikovní 🙂 určitě se vám to pvede a budete z ní mít radost. To s tím sololitovým roštem jsem nevěděla. Ještě jsem to moc nezkoumala, máš pravdu že je to blbé. O té bočnici píšou že se dá oddělat, to ale asi není to samé jako stahovat. Takže tuto postýlku asi ne e.

tina74
29. pro 2011

@xavera Větší vlastně není, špatně jsem se podívala na rozměry Gulivera. (Naše má taky cca 70 x 120.) Ale rošt má opravdu kvalitní dřevěný, prodyšný a dát se stahovat bočnice. Taky už má i šikovná kolečka...
Manžel šikovný je, asi by to i zvládl, jen najít ten čas.... Já jsem spíš teoretik🙂
Už jsem mluvila s místním truhlářem, příští týden mu to zavezu ukázat a uvidí se...
Každopádně moc děkuji za názor. Je lepší jich slyšet víc🙂

tina74
29. pro 2011

@xavera No a co se těch nebes týká, docela o nich uvažuji, protože náš "pokojíček" (dosud moje pracovna) má skoro 20 m2 a postýlka se v něm jinak úplně ztratí. Ještě ale nejsem úplně rozhodnutá... Pokud se pro ně rozhodneme, líbily by se mi ty na šířku.
Ještě nás čeká malování a natírání postele a komody. To bude taky šílený projekt. Obojí chceme bílé, jenže Ikea má bílou barvu jen ze sololitu, takže koupíme černou a přetřeme to. To ale výjimečně nebyl můj nápad, to si na sebe vymyslel manžel...