1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

xavera
13. led 2012

Teď jste mě tu pro změnu vyděsily s tím únikem plodovky, tak se začnu více sledovat. Nevím ale, jak člověk pozná, co je běžný těhotenský výtok a co je plodovka.

werinka1
13. led 2012

@xavera Zlatí, já tě nechtěla prosimtě děsit! U tebe je všechno dobrý. Moje kamarádka krvácela už od samýho počátku a neustávalo to. Zapomeň na to prosimtě. 🤐

xavera
13. led 2012

@werinka1 taak neděsíš mě jen ty 🙂 tak si to tak vůbec neber. Taky jsem si už samozřejmě něco přečetla různě i jinde a vyslechla od známých apod..takže se děsím vlastně sama sebe. Ne že bych seděla vyklepaná a myslela stále na to, ale někde vzadu mi to tam hlodá. No ale to známe asi všechny, neustálé obavy ze všeho možného 🙂

flyaway
13. led 2012

@xavera Já někde četla, že plodovka se pozná podle nasládlého zápachu...

xavera
13. led 2012

@flyaway aha, dobré vědět 😉

jajinka28
13. led 2012

AHoj holky, tak tento týden je teda fakt výživný☹..nejdřív špatné zprávy od gynekologa, včera mi zjistili srdeční vadu, nějaká porucha AV vedení, takže jsem dostala léky na srdce a co nejdřív po porodu bych se prý měla podrobit operaci a aby toho nebylo málo, tak nám dnes vykradli stavební boudu, kde jsme měli spoustu nářadí a ještě ty prasata rozflákali velké francouzské okno, jak se snažili dostat do domečku ☹ takže škoda přes 40 tisíc...
No, takže když se daří, tak se daří...ještě jsem ani neměla odvahu vzít si ty léky na srdce, v těhotenství se prý smí užívat jen v těch nejvážnějších případech, na netu jsem našla vyjádření doktorů se stejným názorem, takže mám strach, abych tím malé nějak neublížila, jenže když je užívat nebudu, tak je to zas problém pro mě a to Bůh ví, jak to srdce prý zvládne porod ☹
Holky, já jsem to tady na vás tak vybalila, moc se omlouvám,vím, že máta každá z vás své starosti a trápení a já si tady stěžuju..
Když já Vás tady beru pomalu jako rodinu a ani nevíte, jak ráda bych se s Vámi potkala osobně🙂
Tak ať máte lepší pátek 13. než já, já jdu Karolínce pustit nějakou relaxační hudbu, páč už tam zas řádí jako pometlo..

jajinka28
13. led 2012

@xavera s tím únikem plodovky mě to teď taky poslední dobou napadá dost často a vystihla jsi to přesně - jak poznám, že ten výtok není plodovka, ale jen "neškodný výtok" ☹ ..už asi z toho všeho blbnu a maluji si čerta tam, kde není..ale tenhle týden to jsou samé blbé zprávy a asi už mi to leze na mozek ☹

flyaway
13. led 2012

@jajinka28 Ach jo, to jsou tedy zprávy ☹ .
Na zloděje se vykašli, jsou to idioti, ale jde jen o hmotné věci a bez těch se ve finále člověk obejde.
Ale na to zdravíčko pozor, to není sranda. Buď na sebe opatrná, žádný rozčilování, poslouchej doktory a toho porodu se neboj, oni to určitě nějak pohlídají!
No je to opravdu mazec, fakt pátek třináctého 😠 .
Drž se, budu na Tebe i na Karolínku moc myslet, ať jste obě v pořádku! 🙂

bugee
13. led 2012

@jajinka28 Rozhodně jsme tu od toho, abys nám napsala, co Tě trápí! Takže se tu neomlouvej, protože nemáš za co! 🙂 Jen si tu vylej srdce, poplač si, doufám, že se Ti tím alespoň trochu uleví.
Je to peklo, co prožíváš! Ráda bych tě povzbudila, ale vůbec nevím, jak ☹ Drž se, moc na Tebe myslím!

jajinka28
13. led 2012

@flyaway děkuju moc, je to tak, hmotné věci jsou "jen" věci, takže ať si to ta pakáž natluče třeba pětikilem do zadnice 😉 jen mě málem omejvali při představě,že bych tam měla postýlku a kočárek...ještě že nejsem tak aktivní a zatím jsem to nekoupila🙂protože to bych opravdu asi zabíjela 😠 s manžou jsme si říkali, že až to koupíme tak to už necháme tam, chtěli by jsme se do porodu nastěhovat, takže by to tam na tu naši čiperku už čekalo🙂
a jak ty se cítíš? kolikátého máš utz??a jak ti je, co únava a nevolnosti?? Úplně z tebe číší strašně moc pozitivní energie a to je strašně moooc dobře, páč to je nakažlivý🙂 nejen že jsi zvedla náladu mě, ale věřím tomu, že ten váš mrňousek bude taky samý úsměv a nezdolný optimista 🙂 😉

jajinka28
13. led 2012

@bugee už mi je hned líp, když jsem to tady ze sebe mohla vyventilovat, čert vem tu vybrakovanou stavbu, hlavně aby byla Karolínka v pořádku, mám hrůzu z těch prášků ☹ z toho že je musím brát a bojím se, aby jí to neublížilo ☹

flyaway
13. led 2012

@jajinka28 Jůůů, takže malá se rovnou z maminčina domečku přestěhuje do nového domečku, to je pěkný 🙂 . Tak teď jen, aby o sebe maminka pěkně pečovala a hlavně se udržovala v psychické pohodě,protože od toho se všechno odvíjí 😉 . Co posloucháš za relaxační hudbu? To se Karolínce určitě musí líbit - pak jí to můžeš pouštět místo ukolébavky. 🙂
Já jdu na další UTZ asi příští čtvrtek, no už se těším (a samozřejmě zároveň i bojím, jak jinak) 🙂 .
No a ode dneška oficiálně dorazily nevolnosti, zatím se držím, ale dlouho to asi neudržím 😀 . A bolí bříško, ale to jsou jen takové ty "dětské nemoci", hlavně ať je drobek v pořádku, všechno ostatní přežiju 😵

flyaway
13. led 2012

@jajinka28 A s těma práškama Ti teda doktor řekl přesně co? Že je máš brát pravidelně nebo jen, když Ti bude nejhůř? Třeba je máš jen "pro případ nouze" a běžně je vůbec brát nemusíš...(?)
A zase pokud by byly vysloveně škodlivé, přece by Ti je nepředepisoval, ne? 😕

flyaway
13. led 2012

@xavera To víš, to jsme my, co ještě nemají ani srdíčko, ale nastudováno už mají vše až do porodu 😀

jajinka28
13. led 2012

@flyaway no právě že ty prášky musím brát stále a dodržovat i co nejpřesněji časové rozestupy, protože když si ho prý vemu později, tak opět dojde k tomu srdečnímu záchvatu☹..takže to je naprd...já blbe jsem hledala na netu a to co jsem si přečetla mě vyděsilo, ale holt musím to brát tak jak to je, paní doktorka říkala, že nerada dává léky v těhu, ale že to opravdu jinak nejde, že teď mě operovat nemůžou, že mi dá menší dávky, že by to miminku nemělo ublížit, jenže stejně ten červík obav hlodá 😒
Jinak si pouštím Rolanda Santého, CD pro maminky, těhulky a miminka, je to taková moc příjemná relaxační hudba, doporučuji všem🙂
tak nevolnosti už dorazily??Já ti je ale upřímně přeju 😀 protože to je další dobrá zpráva, ve čt už bude cvakat srdíčko, budeš holt trávit více času na wc, ale to je to, co si přece člověk přeje 😀 a je to dobré znamení 😉

flyaway
13. led 2012

@jajinka28 Tak výhodou je, že v tom vyšším stupni těhu už má mimi přeci jen trošku "filtrovaný" způsob zásobování než v těch úplných počátcích, tak se to škodlivý třeba k malé vůbec nedostane 😉 .
Akorát si tak říkám, že se na to nepřišlo ještě před otěhotněním - neměla jsi problémy? Víš co, nikdo o ničem nevěděl a najednou operace, to mě dost děsí 😒 . Ale třeba nebude tak zle, jak to teď vypadá 😉
Dky za tip na hudbu, taky se pomalu začnu po něčem poohlížet, ať se oba s drobkem zrelaxujeme 😵 .
Ve čtvrtek dám určitě vědět, pevně v srdíčko doufám, zvlášť když jsme měli dle UTZ několikadenní náskok 🙂 .
Nevolnosti zatím zvládám, ale pomalu už si vyhlížím vhodný polštářek, ať nemám u té WC mísy otlačená kolínka 😀

tina74
14. led 2012

@xavera Ahoj, to by Ti asi muselo i nějak výrazně splasknout břicho. Je dobré se z opatrnosti trošku pozorovat, kdyby se náhodou něco dělo, ale zase se toho nějak zbytečně neboj. Já jsem se včera po této stránce uklidnila dvakrát. Nejdřív jsem si zkusila svoji původní bundu, kterou jsem odložila před 14 dny, a zjistila, že už ji nedopnu o 5 cm (takže břicho nesplasko, ale roste a roste). ( Já jsem lajdák a pravidělně se neměřím jako Ty, takže z toho to nezjistím...) A večer jsem byla na ultrazvuku a vody tam rozhodně nemám málo. Miminko nám po chvíli usnulo stočené směrem do břicha a tím, jak je dostatečně zaizolované, ani v nejmenším se nenechalo narušit pořádným opakovaným zatřepáním břichem. Vůbec se nehnulo🙂 Na začátku se naopak hýbalo až moc a před obličej si dávalo nejen ručičky, ale i nožičky, ale i tak jsme ho viděli a máme pár hezkých foteček. Jsem z něj úplně unešená🙂

tina74
14. led 2012

@xavera Jo a cukrovku nemám ani náhodou🙂 Hodnoty vyšly poměrně nízké...

tina74
14. led 2012

@jajinka28 Na zloděje se vykašli. Je to spousta nepříjemností a velká škoda, ale tyhle věci jsou nahraditelné. Nevím, jak to budete mít s domem, ale ze svých zkušeností bych vřele doporučila nějaký bezpečnostní systém, na který by se dala napojit i zahradní bouda, když tam budete mít i do budoucna cenné věci. Když nám před nedávnem vykradli během jednoho týdne několik sousedů v okolí v jednom týdnu, navíc v době, když jsem zrovna byla doma, málem jsem se z toho složila a zvažovala, jestli koupit nějaké bojové plemeno psa nebo střelnou zbraň. Nakonec jsme to vyřešili napojením na PCO. A za ten klid mi to stojí...
Horší je to s tím srdíčkem☹ Chápu, že je to pořádný šok, navíc teď v těhotenství. Možná bys ty prášky ale měla brát, abyste to do porodu a během porodu dobře zvládly. Přeci jen je to teď pro srdce zvýšená zátěž. Nevím, jestli jsem něco přehlédla, ale nepochopila jsem, jak to najednou zjistili? A není nějaká šance, že by po porodu nebyla operace nutná, až zase bude tělo v normálním stavu? Já tedy vůbec netuším, co to AV vedení přesně je, ale když se doteď problémy neprojevovaly, nemohlo by se to nějak zase zklidnit, až srdce nebude tak zatížené? Mně před lety zjistili taky určitou abnormalitu, ale v okolí srdce, nejdřív to byl šok, jestli nemám nádor, ale pak se postupně odborníci ve dvou zemích shodli, že to ničemu nebrání, jen se to musí sledovat. Jen jeden doktor mě chtěl mermomocí operovat, nejspíš byly motivací jeho vědecké ambice☹ Neříkám, že Tě někdo chce operovat zbytečně, ale třeba je nějaká šance, že se to teď během těhotenství zvládne pomocí slabších dávek léků a pak zase stabilizuje. Moc bych Ti to přála. Už i tak to nemáš vůbec jednoduché...

tina74
14. led 2012

@flyaway @xavera Haha, nevím, jestli nemám právě ten výtok lehce nasládlý... ☹ Každopádně mi momentálně neuniká nic, co by nemělo, a snad do druhé poloviny dubna ani nebude.

kuc
14. led 2012

Zdravím děvčata, ráda bych nalila trochu optimismu do Vašich dušiček, hlavně pentagras a jajince. Povím vám
jeden příběh. Moje nejlepší kamarádka se vdala ale na rozdíl od nás zatím rodinu neplánovali, chtěli si trochu užít, trochu cestovat, našetřit něco peněz, takže když kamarádka zjistila že je těhotná byl to šok a její první reakcí byla interupce, naštěstí měla rozumného gynekologa který jí řekl že je to velmi závažný nezvatitelný krok,tak si má dát tři dny na rozmyšlenou a pokud bude i potom přesvědčená tak jí vypíše žádanku. Kamarádka si ve víře že u nně najde spřízněnou duši vylila srdíčko,protože předpokládala že když nemám pět let po svatbě mimi tak ho také ještě nechci . Já se tehdy skoro sesypala a s pláčem jí řekla jak se už tři roky snažíme jak běháme po doktorech a jak moc dítě chci. Po čase se mi přiznala že toto mělo zásadní vliv na to že si mimi nakonec nechala. Její těhotenství od začatku bylo problémové nevolnosti, bolesti zad, krvácení a zhruba v pátém měsíci se oběvily kontrakce, začala se otevírat no zkrátka špatné. Poslali ji tedy do nemocnice kde ležela s nohama nahoře a brala hory prášků. Zkrátím to porodila necelý měsíc před termínem a David má nyní přes 20 let a je to chlap jak hora. A ještě něco když se po pár letech kamarádka pokoušela o druhý tak to nešlo a doktoři zjistili u ní nějakou překážku a dozvěděla se její první těhotenství bylo v rovině zázraku. Takže děvčátka když to zvádla ona před 20 lety, tak proč by ste to neměli zvládnout i vy, dnes je ,edicína již mnohem dál a za pomoci doktorů určitě vše dodře dopadne. Jájinko s tím srdíčkem to není nic moc ale ber to pozitivně je důležité že na to přišli již teď a ne až při porodu kdyř by nastali komplikace oni si to ohlídají a ti drobečci stojí za všechno strádání, tak se snažte být děvčátka v pohodě a to myslím všechy ať máte krásná a spokojená miminka. Myslím na vás

kuc
14. led 2012

když to po sobě čtu omlouvám se za chyby, ale vše co jsem napsala myslím skutečně upřímně.

bugee
14. led 2012

@kuc Díky za příběh, pár z nás teď potřebuje slyšet příběhy s dobrým koncem.

bugee
14. led 2012

@flyaway Mimískovi se evidentně daří, když jsi začala objímat mísu 😉 Jen tak dál a na čtvrtek se těším, až budeš hlásit srdíčko! 🙂

bugee
14. led 2012

@tina74 Koukám, že Ty budeš za dva dny slavit kulatiny - 100 dní do TP 🙂 Byli jste včera na normálním ultrazvuku nebo na 4D? Nás čeká 4D příští sobotu, už se nemůžu dočkat...

flyaway
14. led 2012

@bugee No, zatím ještě neobjímám, ale nemám k tomu daleko 🙂
Mám pocit, že se toho čtvrtka ani nedočkám, ten čas se tak vleče... 🙄

bugee
14. led 2012

@xavera Každý den se mi nedaří odejít z práce ve čtyři, ale snažím se a je to lepší.

bugee
14. led 2012

@flyaway No, první trimestr se opravdu vleče od kontroly ke kontrole, do screeningu je to pořád takové nejisté... Ale pak to začne utíkat, že si to člověk ani nestačí užít 😉 Pořád mám v hlavě ty první kontroly, kdy měla fazolka 1 cm, pak necelých 6cm, to už se mi zdálo, že je to fakticky velký miminko 🙂 Teď by mělo mít třičtvrtě kila a zdá se mi to, že je to pořád děsnej drobeček a nemůžu se dočkat, až bude mít přes kilo a pak dvě... to už si snad řeknu, že kdyby přišlo na svět, tak bude snad všechno dobrý. Zatím je k tomu dlouhá cesta, ale musím říct, že přes obr-pupek si pořád neumím představit, že uvnitř nosím třičtvrtěkilovýho drobka... je to fakt zázrak 🙂
Užívej si každou etapu, zbytečně se nestresuj a netrap, stejně většinu věcí už ovlivnit nemůžeš, tak se raduj, ať je mimčo takovej pohodář a sluníčko, jako Ty 😉

tina74
14. led 2012

@bugee Byli jsme na 3D/4D. A byla to fakt nádhera🙂
A Tobě už naskočil 27. týden🙂 Hurá! Mně se to taky bliží, dnes ještě 102 dní, pozítří skutečně jen 100🙂 Ty už máš jen 98🙂

flyaway
14. led 2012

@bugee Třičtvrtě kila, to už je pěknej macíček, ten Váš Jonášek 😀 . Ani se nenaděješ a už Ti bude spokojeně spinkat v náručí 😵 .
To víš, že si to užívám a ještě užívat budu, jen je ve mě zatím taková malá dušička, snad se mi při zjištění srdíčka trošku uleví... 🙂