1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

xavera
3. únor 2012

@bugee věřím ti, muselo to být strašné. Naštěstí se to opravdu prý zapomíná. Kamarádka rodila před pár dny. Porod byl prý strašný, to si pamatuje, ale už si prý nepamatuje, jak strašný. Jaká ta bolest byla.
Ale jinak ti rozumím. Asi před 3mi lety jsem ležela na neurologii na Vinohradech. Vedle našeho pavilonu byl pavilon porodnice. Bylo parné léto, a tak všechna okna dokořán. Poslouchala jsem tam ty porody celý týden ve dne v noci. Hlavně v noci. Bylo slyšet každé slovo doktorů i sester. Hrůza, a to jsem to neměla vedle sebe jako ty, ani to pro mne nebylo tak aktuální jako teď. Já bych se tam na tvém místě asi zcvokla, nebo utekla. Klobouk dolů.

tina74
3. únor 2012

@bugee Mráz po zádech mi běhal už jen z té představy, že jsi tam musela tři dny ležet a všechno to zažívat a to neznám podrobnosti. Když člověk sám rodí, tak asi ty ostatní matky tolik nevnímá, ale v Tvé situaci to musela být opravdu síla☹
-16 stupňů? To byla fakt taková zima? Dnes jsem se ještě ani nedívala na teploměr a raději nevycházím. Mně to úplně stačilo včera a to jsem musela jen přejít asi 700 metrů od metra do nemocnice a pak další kousek od tramvaje na metro. Jak jsem bez rukavic vlekla pleny a kbelík, myslela jsem, že mi fakt umrznou ruce...

xavera
3. únor 2012

@tina74 určitě dobré to zjistit, odkud vítr vane. Už jsem psala, že jsem si s kyčlemi taky užila. Nikdo mi vlastně nijak nepomohl, neporadil. Dělali mi na to rentgen pánve a kyčelních kloubů, zjistili zajčínající artrózu, ale tím ta bolest prý nebude. Doktor typl spíš na vazy a doporučil každodenní cvičení, že v mém případě je blbé, jak celý týden sedím a o víkendu výlety a pak dovolené chodící, že to je prostě hrozné přetěžování. No já nevím. Ta bolest mi začla při léčení chlamydií strašně silnými antibiotiky, jež jsem brala asi 60 dní. takže já osobně si myslím, že to mám nějak z toho. To mi ale žádný lékař nevěří. ....někdy mám takové bolesti, že nemohu vůbec ani jít, nebo při ležení na boku zvednout nohu bokem nahoru. Teď ale naštěstí dobrý. každopádně s tebou sucítím a přeji ať se to brzy vyřeší a hlavně najde ta příčina.

pentagras
3. únor 2012

@bugee jj, já vím, snažím se, každý den navíc je bezva 🙂 ctěla bych alespon do toh 35 tt 🙂

tina74
3. únor 2012

@xavera Teda, Ty máš taky zážitky! To je fakt hrůza... ☹ ☹ ☹
S kyčlemi je to zatím tak, že to nijak pekelně nebolí. Ale prostě dost kulhám, ta jedna noha je hrozně nestabilní, a tak se i bojím, aby se mi nějak nepodvrkla, já nespadla a nestalo se něco miminku. Ze schodů chodím strašně opatrně... No a taky bych si ten kloub nesprávných zacházením nechtěla poškodit do budoucna. Pozitivní je, že když ležím, je to v pohodě. Tak přinejhorším je ještě i takové řešení🙂

xavera
3. únor 2012

Jinak holky, přišla mi dnes postýlka, tak mám radost, že jsem pokročila v nakupování. Vypadá dle mých představ, tak doufám, že se osvědčí. Taky jsem zadala truhláři na výrobu 4 kusy nábytku u nás v bytě včetně přebalováku na pračku. Jsem nadšená z jeho cenové nabídky i času dodání. Do konce února budu mít vše namontováno. Pak taky přišlo pár doplňků ke kočárku. Už jsem se na ně naštvala, že to tak trvá, a vypustila z objednávky jednu položku, na kterou se stále čekalo. Jsem klidnější, když už jsou věci doma.Teď začínám řešit problematiku kojících podprsenek a vložek do podprsenky.

pentagras
3. únor 2012

@tina74 jj, tak\ koukám dost na srovnání cen
@xavera
Jinak holky já se právě do toho heště otvírám, jsem na 1 prst, mám to volný čípkem k miminku, tak se i bojí aby mi neprdla voda, protoře prý vtomhle týdnu to má být ještě vše uzavřený 😒

xavera
3. únor 2012

@tina74 radši odpočívej, já jsem za ten kidový režim taky moc ráda....bůhví jak bych ty kyčle teď zvládala, kdybych poletovala stále dál i s těmi kily navíc.no a v pondělí uvidíš. Určitě na něco přijdou.

tina74
3. únor 2012

@xavera Tak to je fajn🙂 Mě taky hrozně uklidnilo, že už je všechno nakoupené nebo alespoň objednané a na cestě🙂 Dnes mi už přišla podložka do vaničky - je moc roztomilá. Zbytek asi příští týden.
S kojící podprsenkou jsem se rozhodla ještě počkat, protože nevím, jak mi ještě můžou vyrůst prsa. Něco se teď s nimi začalo dít, nabírají pigment i kolem bradavek 😕
(Zatím jsem koupila jen jednu normální podprsenku, o číslo větší, protože mě původní velikost už hrozně táhla.)
A vložky jsem koupila Johnson´s při nedávném nákupu ve výprodeji v Tescu.

tina74
3. únor 2012

@pentagras To nezní dobře, ale třeba se to tím klidovým režimem fakt ještě o spoustu týdnů oddálí!

pentagras
3. únor 2012

@bugee
@tina74
@xavera
holky ještě Vás všechny pobavím, moje vstupní váha 50 kg nyní 77 kg, hustý, jsem malej slon, jako doktor ze mě nemůže 🙂 ale prej nabírám postupně tak v pohodě ale povím vám hustý, nosit 27kg navrch dá fakt zabrat 😀 Jo a mimčo má 1,1OO 🙂))a je fakt krásná, viděla jsem jí na 3D.

pentagras
3. únor 2012

@tina74 právě, doufám, nechci aby mimčo bylo na přístrojích, to radši at tam daj mě, hrozně se teším a bojím snad to všechno zvládnu 🙂

xavera
3. únor 2012

@pentagras A jak zvládáš úplně ležet? To se o tebe někdo soustavně stará? Jak každodenní hygiena, jídlo, vaření úklid? Já bych asi musela povolat svou maminku 😒

pentagras
3. únor 2012

@xavera no jediný štestí je že můj manžel má kancelář doma, tak je tu pomalu celý den, nakoupí a uvaří, občas tchýně, uklid občas mi to nedá ale nějak to plácáme, spíš on, jinak hygiena, jo to musím sama 😀 😀 normálně se vykoupu a zádchod ale hned zalehnout, mažu se už na posteli, ještě malá mrskoška se tak hejbe jak vstanu že už už chvátám ležet 😎 Vše mě bojí z ležení i jak mám to ssádlo na sobě navíc to je staršný ale za malou to všechno stojí..

xavera
3. únor 2012

@pentagras no jasně, že stojí!!! tak ještě že manžel tolik pomůže. Můj chodí do práce ráno v 5:30 a vrací se kolem šesté nebo i dýl. Udřený, hladový. Takže se snažm, aby měl každý den uvaříno. Tak jestli mě doktorka po další kontrole vyděsí víc, zůstanu taky ležet, ani se nehnu.....a pak mi to tu asi spadne všechno na hlavu.

bugee
3. únor 2012

@pentagras To je vážně síla +27kg 😲 Jak je to vůbec možný? Vždyť Tě čekají ještě 3 měsíce? 😕 Vůbec si neumím představit, že bych s takovým přírůstkem mohla fungovat... Jinak Tvoje cácorka má krásnou váhu (o týden dřív než náš chlapeček), to je skvělá zpráva. No a to otvírání prostě musíš vyležet, to se nedá nic dělat, každý den a týden navíc je dobrý...

bugee
3. únor 2012

Musím říct, že po včerejším návratu z nemocnice už jsem zase v jednom kole - ráno vycházka se psy, pak vaření "žlučníkového" dietního vývaru z kuřecích prsou (no, nic moc... je to takový "bez šťávy" 😝 ), do toho jsem připojená na PC do práce (2 hodiny jsem procházela maily, pak mi z práce volali a další 2 hodiny jsem s nimi řešila závěrku), za chvíli se půjdu vysprchovat, odchlupit 😀 a v pět mám velkou těhu poradnu s měřením pánve a bůhví čím ještě... A pak asi padnu, jenže to už zase budou potřebovat psíci ven a manžel dorazí až v 9 večer z práce 😒 No a ze sezení za PC mě už zase bolí záda (je děsný, že po týdnu ležení jsou zase v takovém stavu 😖 )

pentagras
3. únor 2012

@xavera jo to je jasný, to se nedivím, taky nevím jak by jsme to dělali kdyby chodil normálně do práce a vracel se večer, ta ty jsi určitě ok už a hlavně už jsi i v dobrém týdnu tak bych se tím nenervovala. 🙂 🙂

pentagras
3. únor 2012

@bugee tjn, je to hrozný mám pocit jak když mě někdo napíchal sádlo pod kůži 🙂 ale tak snad to potom shodím, teda doufám, hlavně at je malá ok 🙂

xavera
3. únor 2012

@bugee a vidíš, to bych měla taky....to odchlupování 🙂 manžel mi slíbil navečer masáž chodidel, tak bych si asi měla vzít nohy do parády...Tam výš už si teda dávno nevidím a řeším to dost po paměti....je to sranda.

bugee
3. únor 2012

@xavera No, to já taky a když se pak podívám do zrcadla na výsledek, je to dost děsný 😀

xavera
3. únor 2012

@bugee 😀 😀 😀 jen k tomu porodu...to už si tam nejspíš ani nedosáhnem a bude nutná asistence manželů 😨 😕

bugee
3. únor 2012

@xavera Když jsem na tom porodním sále viděla ty drastické jednorázové jednobřité žiletky, které by nás doslova stáhly z kůže... brrrr... tak udělám vše pro to, abychom buď já nebo manžel za každou cenu tuhle proceduru zvládli těsně před odjezdem 😠

bugee
4. únor 2012

@tina74 Tinko, 1.2. jsi sem dávala obrázky zavinovaček a spacích pytlů Babyvak, mě se moc líbí ty zelené, ale nikde jsem je nenašla - mohla bys mi poslat odkaz? Nebo už je pozdě a nemají je? Zkoušela jsem stránky www.babyvak.cz, ale tam jsem takový vzor nenašla... Předem díky!

tina74
4. únor 2012

@bugee Ahoj, oni už mají nové dezény, jen ještě nejsou na internetových stránkách. Do IP Ti pošlu bližší informace. Tady jsou nové barevné kombinace, přes IP to myslím poslat nejde:

tina74
4. únor 2012

@bugee @xavera Co se týká toho holení, taky jsem nad tím přemýšlela. Třeba by se to dalo za asistence manžela ještě dořešit v porodnici. Anebo se pak už preventivně holit každé ráno.... Ten půldenní růst by snad už v porodnici korigovat nemuseli, ne?

bugee
4. únor 2012

@tina74 @xavera Dnes odpoledne jsem si objednala epi-no, doufám, že se dočkám 36tt, abych mohla začít trénovat - no, jestli ne, tak ho zase pošlu dál... Z průchodu hlavičky mám opravdu největší vítr - jsem dole hodně úzká (taková věčná panna 😖 ), věřím, že mi epi-no pomůže minimalizovat natržení příp. nastřižení. Jen jsem byla trochu v šoku z té ceny, ale na druhou stranu bych si něco takového nepořídila použité v bazárku, jsem celkem citlivka, tak jsem zkrátka objednala nové.

xavera
5. únor 2012

@bugee také nad tím přemýšlím...i když v mém případě, kdy hrozí předčasný porod, nevím vlastně kdy začít. Píšou 3 týdny před termínem, takže 2. týden v březnu. Navíc si říkám, abych si to tam dole nějak nepodráždila a nepomohla si k předčasnému porodu. I když zas na druhou stranu 3 týdny před termínem už by asi o nic nešlo.
Dívám se na stránky Epi-no a nestačím se divit, kolik za ten klus plastu chtějí. Jakou zvolíš variantu? Tu základní, nebo i s tlakoměrem?

xavera
5. únor 2012

@tina74 půl denní růst - nevím jak u tebe, ale u mě není nic. 😉 Já se holím jednou týdně. Takže snad stačí, když to budu udržovat v takovémto intervalu nadále 🙂

bugee
5. únor 2012

@xavera Objednala jsem variantu bez tlakoměru. Myslím, že bude stačit vědět, na jaký průměr se dostanu, a podle "bolesti" asi poznám, kdy mám dost 😉

@tina74 Také se neholím víc jak 1x týdně, jen když jdu k doktorce dřív...