1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

bugee
5. únor 2012

Holky, jinak jsem byla v pátek u své doktorky a ta mi naprosto jednoznačně řekla, že už do práce nepůjdu... na nemocenskou navážu rovnou 25.2. nástupem na mateřskou. Takže tím padá varianta soukromé doktorky u porodu, protože na to prostě nebudou penízky 😒 A v tom případě budu rodit nakonec u Apolináře. Pomalu se s tím smiřuju... zkrátka vždycky je všechno jinak, než jak si to naplánujeme. A samozřejmě jediné, na čem záleží, je zdraví mimča.
Ve čtvrtek ráno jdu do rizikové poradny k Apolináři, nevím, co mě čeká, a uvidím, co mi řeknou.

gabulenka
5. únor 2012

ahoj holky, dloho jsem tu nepsala, ale dočítám vás. Je radost číst jak všechny postupujete dál 😉 doufám, že všechna miminka zůstanou pěkně ještě v bříškách 😉
@bugee klobouk dolů před tvým pobytem v nemocnici, mě stačilo být na pokoji s těhulkama, některé průběžně odcházeli rodit a jedna paní to měla takový stresující, no mazec 😒
Je radost tady hledat inspiraci ohledně výbavičky, ono se to nezdá, ale je potřeba moooooc věciček 😉
U nás je nové asi to, že mi minulý týden zjistili těhotenskou cukrovku, vyfasovala jsem glukometr a včera jsem se měla poprvé měřit a od čtvrtka držím (nebo snažím se držet) jejich dietu. Včera jsem se měřila 7x a v úterý, den před kontrolou se budu měřit asi 3x. Je to nepříjemný, ale co zbývá. No jo, jenže včera jsem se ani jedním měřením nevešla do té jejich normy. Prý, když to překročím, mám volat, ale copak se někam dovolám v sobotu že. Tak tam budu volat zítra. Mám nervy na pochodu, nevím, co je špatně a obávám se, že skončím na inzulínu. Nejvíc se ale bojím toho, že to jsou další komplikace at už co se týká zdraví mimča (četla jsem zas něco na netu 😒 ) nebo porodu. Prostě mi je od včerejška ouvej a nejde se mi dostat do klidu. Už slyším, jak mě zítra v telefonu sprdnou, nevím, co je špatně. A já mám teď tak hrozný chutě na jídlo a sladký až bych brečela, ale musíme vydržet. Mám pocit, že se pořád něco děje, že nemůžeme být chvíli v klidu. Jinak jsme se s manžílkem dohodli na jméně a vybrali jsme Terezku. Prý je to hodně častý jméno, ale ani u nás v rodině, ani v našem okolí nikdo Terezku nemá. Tak uvidíme. Děkuji, že jsem se tu mohla vykecat 🙂 člověku se aspon trochu uleví 🙂

jajinka28
5. únor 2012

AHoj holky, i já zdravím po kratší odmlce, ale byla jsem v nemocnici 😒 ..
Čípek je stál měkký, CS2, kontrakce tak cca 10x denně, ale kupodivu tohle nebyl důvod mé hospitalizace..k těm problémům se srdcem mají ještě podezření na trombofilii ☹ ...respektive plicní embolii..takže jsem dostala další hromádků léků a jediný pohyb je cesta na wc a zpět do postele..můj tatínek totiž v loňském roce prodělal několik plicních embolíí a jelikož nezjistili příčinu, tak je víc než pravděpodobné, že jsem to zdědila..
opět na to přišel můj Dr. při běžné těhu kontrole, kdy jsem mu řekla, že se strašně zadýchávám, když jsem v klidu( když ležím, usínám...)no a k tomu se srdíčko ani s těma lékama moc nechce uklidnit 😒 ..takže mi dělali hromadu testů a odhalily jakousi trombofilní mutaci ☹ ..holky já se už snad picnu...
Naštěstí Karolínka je v pořádku, krásně roste, řádí teda čím dál víc, tak ji říkám, že musí ještě v bříšku vydržet, že jsou děsný mrazy a že to by se jí nelíbilo 🙂 ..musím taky už pořídit výbavičku..kočárek máme vybraný, jen ho objednat, postýlku musím omrknout, ale je toho tolik..navíc, když musím jen ležet, tak se blbě nakupuje🙂
Všechny Vás i Vaše zlatíčka zdravím, utíká to strašně rychle, nejdřív jsme se radovaly z pozitivních těhu testů, modlily se za blikající srdíčko na utz a za chvíli tady uvidíme první fotečky našich zlatíček🙂

jajinka28
5. únor 2012

@flyaway ahoj berunko, jak jsi na tom??dlouho jsem tady od tebe nic nečetla, doufám, že ty i miminko jste v pořádku, jen nestíháš psát od záchodové mísy 😉 🙂

tina74
5. únor 2012

@bugee @xavera Tak to jste mě uklidnily s tím holením🙂 Já to teď taky nijak zvlášť nepřeháním, ale před porodem pak asi zkrátím intervaly, aby mi to tam pak nevylepšovali žiletkami. To je dost hrozná představa!!!

EPI-NO taky koupím, zatím jsem jen koukala, že jsou dvě varianty a cenu jsem momentálně našla nejnižší 2343 Kč. Jestli všechno bude i nadále v pořádku a naplní se proroctví mého pana doktora, že spíš budu přenášet, tak bych od 37 týdne začala intenzivně trénovat a od 39 týdne asi několikrát denně sexovat (jestli to ještě zvládnu). Na konci 42. týdne po vyvolávačce bych rozhodně rodit nechtěla... Nicméně hlavní bude zdravé miminko...

jajinka28
5. únor 2012

@gabulenka ahoooj! moc ráda o tobě slyším!🙂Jsem moc ráda, že jste se s Terinkou ozvaly 😉 Moje neteřinka je Terezka, je to krásné jméno, které má spoustu variant..
S tou cukrovkou mi to je moc líto☹...snad bude vše v pořádku, sousedka ji taky měla a vše proběhlo v naprostém pořádku, měla dietu, ale miminko i porod bylo ok.
Ty jsi z Prahy??už si to nevybavuju....kde budeš rodit?

bugee
5. únor 2012

@gabulenka @jajinka28 Ahojte děvčátka 🙂 Koukám, že si to téměř všechny dosyta vyžíráme 😉 To je děsný... Cukrovka opravdu není příjemná, každá dieta je poměrně velký omezení (já mám teď žlučníkovou a v podstatě zase jediný, co smím v neomezeném množství, je sladké - ale závidět mi to nemusíte, protože všechno ostatní na vodě, bez tuku, bez koření, skoro žádné ovoce a zeleninu ☹ ). A to srdíčko a trombofilie je taky pěkný nadělení. Ještěže se Terezce a Karolínce daří dobře a krásně rostou 🙂 Holky, držte se obě, myslím na vás, posílám co nejvíce pozitivní energie a trpělivosti vše snášet s nadhledem - nestresujte se, ať jsou holčičky v pohodě a znovu opakuji - přála bych vám moc, abyste to dotáhly 2v1 co nejdál!

tina74
5. únor 2012

@gabulenka @jajinka28 Ahoj holky, to je mi moc líto, že máte takové trápení☹ Je to hrůza☹ Ale hlavně že jsou vaše holčičky v pořádku. Obě mají vybraná moc pěkná jména🙂 O Karolínce vážně uvažujeme oba (ale pořád je to jen jedna z možností), Terezka by se hodně líbila manželovi. Stejně si ale myslím, že to bude kluk, i když o tom už nejsem 100% přesvědčená jako během téměř celého prvního a druhého trimestru...
@jajinka28 To s tím srdcem je vážně síla. Mně to tak vyděsilo, že jsem raději sama byla na vyšetření. A trombofilní mutace mi vyšetřovali po druhém zamlklém těhotenství - z biologického materiálu embrya i mého a pak ještě v rámci rozsáhlejšího imunologického vyšetření. Mám to v pořádku, ale asi je to relativně častý problém. Myslím, že se pak musí něčím ředit krev... Věřím, že Ti to doktoři nějak přiměřeně podchytí, aby se nic nestalo....

tina74
5. únor 2012

@bugee Tak už jsme doma všechny. Ach jo☹ Já jsem to taky neplánovala, ale nelituju... Hlavní je, abyme ty naše drobečky donosily ve zdraví a co nejdéle...

tina74
5. únor 2012

@bugee Už Ti naběhl 30. týden🙂🙂🙂

bugee
5. únor 2012

@tina74 Těš se, taky Tě to čeká 😉 Moje další meta je konec 34tt, to už bude mít Jonášek přes 2kg, což už je paráda a pak už děj se vůle boží 🙂

gabulenka
5. únor 2012

Holky, moc děkuji 😉
@jajinka28 Nene, já bydlím nedaleko Brna, takže budu rodit v Brně😉 Karolínka je taky moc krásné jméno 😉
Holky, moc děkuji za podporu, ještě že vás tu člověk má 🙂 Když tak pročítám ty příspěvky, přijde mi, že každá máme něco 😒 A s těma všemožnýma problémama co se objevují mám pocit, že si to těhotenství teda moc neužívám. Nejdřív mi bylo zle, pak ta diagnoza a fetoredukce, pak hospitalizace, opakující se výtoky, cukrovka atd. Samozřejmě, když ale cítím pohyby miminka a průběžně slyším, že je v pořádku, je to nádhera. Pořád se něco děje, ale věřím, že vše dopadne u všech dobře a budeme se tu ve správný čas rozplývat nad fotečkama donošených a zdravých miminek 🙂

pentagras
5. únor 2012

@gabulenka Neboj Gabu, to bude ok, nestresuj se, kamarádka taky měla cukrovku v těhu a vše je ok, miminko donošené a obě zdravé 🙂

pentagras
5. únor 2012

@jajinka28 ahojky, koukám že jsi dálší snáma v řadě kdo si to užívá takto, já také už od 23 tt ležím, tak nic moc ale zase utíká to ry\chle 🙂 a každý týden navíc je bezva 🙂 jakou ti zjistili trombofilní mutaci??? Mě zjistili na začátku heterozygot, tak jsme píchal injekcke dlouho a ted mám pokoj, beru jen listovku tak doufám že to bude ok při porodu..

gabulenka
5. únor 2012

@pentagras jsi zlatá, děkuju 😉 uvidím, co mi řeknou ve středu na kontrole, ještě mám měřit ty hodnoty v úterý, ale zítra tam zavolám a jsem zvědavá, co mi řeknou na ty šílený hodnoty, co mi vyšly. Spíš pořád řeším co jíst, na netu jsem něco málo navíc našla, ale zatím se v tom tak nějak plácám 😒

pentagras
5. únor 2012

gabulenka@určitě to bude ok, hlavně bud v klidu, on stres to ještě zvyšuje a co vím, tak musíš jíst i pravidelně, prý je to důležitý, a zkus ještě pohledat na netu, určitě najdeš..

pentagras
5. únor 2012

@jajinka28 ještě se zeptám, asi blbě ale ty kontrakce to tě jako bolí břicho, já totiž vlastně vůbec nevím co to je..myslela jsem že je to až u porodu.

gabulenka
5. únor 2012

@pentagras no když to tak vezmeš, tak ležíš cca 5 týdnů, to mi přijde, že uteklo 😉 za dalších 5 týdnů bude zase o dost líp 😉
Jinak holky, už máte vybrané kočárky? Já se v tom nějak pořád vrtám, ale nejsme rozhodnutí 🙂 Jo jinak mě pobavila kamarádka, která má cca 3týdenní holčičku ohledně výbavičky, že její princezna nesnese dupačky a body jak který, tak spíš používají polodupačky a nějaký tričenka a kabátky. Tak je to taky zajímavý, že si tady lámeme hlavy s výbavičkou a realita pak může být jiná 😀 A nejlepší byl její manžel, který se po příjezdu z porodnice divil, že to miminko nespí celou noc 😀 Ti chlapi mají občas asi zkreslený představy 😀

gabulenka
5. únor 2012

@pentagras to s těma kontrakcema by mě taky zajímalo, protože já beru to magnesium, protože mi občas tvrdne břicho - prý když to je do 10x za den, tak je to ok. A dočetla jsem se, že to jsou vlastně ty kontrakce, no nevím nevím. Mě to břicho jako celý ztvrdne a za chvíli odezní. Je to nepříjemný, ale nebolí to.

tina74
5. únor 2012

Holky, já taky nevím, jestli bych poznala kontrakce. A tvrdnutí břicha? Nemám pocit, že bych ho měla někdy nějak zvlášť měkké. Prostě je plné plodové vody a miminka. A kupodvu tam ani nemám tuk. Tak nevím, nevím...
Občas mám divné pohyby. Mám pocit, že si miminko pořád nacvičuje něco nového. Včera se tam mrskalo na několika místech, jako bych v břiše měla malé kapříky. Dnes mi to zase připadalo, jako by se mi tam vlnil had. Ale kontrakce to snad nebudou...

xavera
6. únor 2012

@gabulenka ahojky, už jsem o tobě dlouho nečetla, super žes o sobě dala vědět. Je mi líto, že máš další trable. Tak snad si vychytáš nějaké jídlo na netu a dnešní telefonát dopadne dobře. Hlavně že holčička je v pořádku 🙂

xavera
6. únor 2012

Ahoj holky - vidím téma kontrakce - tak to je zrovna u mě dost aktuální. Do této doby jsem měla jen to tvrdnutí a těžknutí břicha bez jakýchkoliv bolestí. Včera v pět hodin odpoledne ale najednou silná bolest v podbřišku, jakoby menstruačního rázu v tom nejhorším stadiu. Bolely mě z toho i záda v oblasti ledvin. Zalehla jsem na bok a jen se modlila ať to odezní. Trvalo to celkem 45 minut. Vždy to na chvilku polevilo a zase přitvrdilo. začla jsem se dokonce dívat na hodinky a počítat minuty, jestli jsou ty intervaly pravidelné a říkala si, panebože snad v noci neporodím. Když to do té hodinky odeznělo, nikam jsem nevolala ani nejela, jen jsem z toho tedy pěkně vykulená. V noci jsem spala jak špalek, což se mi už tedy taky nepodařilo pár let ( mám problémy se spaním ) a dnes jsem jak po flámu. Má doktorka ordinuje jen st, čt, pá, ale mám její soukromé číslo, tak přemýšlím, jestli jí s tím otravovat, když už je to zase v pohodě. Do Podolí mi je nějak taky blbé jezdit, aby tam ze mě neudělali hysterku ☹ tak asi uvidím co se bude dít dál a ve středu k ní určitě zajdu.

gabulenka
6. únor 2012

@xavera jsi hodná, děkuju 🙂 to jsou trápení, ale když tě to takto přešlo, tak to snad nic nebude 😉 ale jestli budeš klidnější, tak doktorce zavolej, za to nic nedáš. Třeba se tam prďolka jen nějak otočila a něco tlačila.
Můj dnešní telefonát nic moc. K snídani jsem si měla dát suchý chleba-fakt super. Stejně mi ty hodnoty vyskočily. Mám se měřit dnes a zítra a když to bude blbý jako že to vypadá že jo, tak se ve středu domluvíme a dostanu inzulín. Ptala jsem se, jestli to nemůže ublížit miminku a říkala že ne, no ale o moc klidnější nejsem. Co nadělám 😒

bugee
6. únor 2012

@gabulenka Koukala jsem, že v některých diskuzích na MK se děvčata vzájemně přesvědčují o tom, že chodit na cukrovku je blbost, že to mimču rozhodně nemůže ublížit, v tom bych s nimi tedy nesouhlasila, jinak by se ten test nedělal! Miminku inzulín neublíží, neléčená cukrovka ublížit může (ani ne tak vyšší porodní váha, ale spíš vliv na mozek, prý riziko psychických poruch), ale Ty se vůbec nestresuj, jsi pod lékařským dohledem, oni vědí, co a jak, aby byla holčička v pořádku, neboj!

bugee
6. únor 2012

@xavera Rozhodně bych doktorce zavolala - třeba to byli poslíčci, ale chtěla bych mít jistotu, jestli je to v pořádku. Navíc stresovat se až do středy, když Tě po telefonu může uklidnit hned? Zavolej jí, ať máš klid 😉

xavera
6. únor 2012

@gabulenka ajaj...suchý chleba..☹ holka, drž se. To je nepříjemné, s tím inzulínem to snad nebude tak zlé....nevím, vůbec se v této problematice nevyznám ☹
Mě to nedalo a doktorce jsem si zavolala. Přijde jí to jako poslíčci a mám být dnes v klidu a polehávat. V ordinaci bude prý už i zítra, takže mám ráno naběhnout na kontrolu děložního hrdla. Jinak jsem kvůli tomu musela zrušit dnešní předporodní kurz v Podolí 😒

gabulenka
6. únor 2012

@bugee díky, snad máš pravdu, že ví co dělají a jsem pod dohledem. No já být těma holkama, tak klidná moc nejsem a jsem ráda, že na to doktoři přišli. Je ale fakt, že jsem slyšela, že některý holky na to vyšetření těh.cukrovky neposílají 😒
@xavera díky 😉 to je dobře, že tě zítra doktorka zkontroluje, aspon budeš moct být v klidu 😉 s tím kurzem to je škoda, ale co naděláš viď ☹ tak pěkně odpočívej 😉

xavera
6. únor 2012

@gabulenka jj, ale tak si říkám, že ten kurz není tak podstatný. Musela bych tam jet nejspíš taxikem, tam strávit asi 2 hodiny sezením a pak s manželem autem domů. To nechci riskovat, když teď nevím moc, co se mi tam dole děje. Tak snad mi umožní navštívit jiný kurz, a nebo už se na to prostě vykašlem a vše vyčtem z knížek nebo vygooglíme. 🙂

jajinka28
6. únor 2012

@xavera ahojky, mně se to stalo už několikrát ☹bolest jako při šílené menstruaci, myslela jsem, že to je tím, že se tam malá nějak blbě vrtěla...navíc jsem to zapomněla v tom zmatku s trombózou a srdcem říct doktorovi, tak mám teď trochu strach 😒...mít poslíčky v 26tt ☹..a dnes už to je dobře?

xavera
6. únor 2012

@jajinka28 tak neměj strach, snad je to v pořádku. Mojí doktorku to tedy nijak nevykolejilo 🙂...řeknu ti zítra ráno po prohlídce, jestli mi to způsobilo nějakou změnu na děložním hrdle. Jinak jsem si hledala nějaké info o poslíčcích a vypadá to opravdu takto. Někdo to má 14 dní před porodem, někdo od 30.tt, někdo dokonce už od 6. měsíce. Někdo vůbec. Takže je to indivindi 😒