1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

bugee
14. únor 2012

No a taky se tu hodně dlouho neukázaly dvě z našich spolubojovnic:

@janijacek Pořád máš tak pohodové úžasné těhu? Snad ano, tak ať i ten závěr klapne, ať se daří miminku i mamince 😉

@111janinka A co Ty? Taky všechno v pořádku? Zbývají Ti do TP přesně dva měsíce, máš termín o týden dřív, tak jsem zvědavá, jak se to všechno s námi semele. V každém případě přeju hezký zbytek těhulení 😉

tina74
14. únor 2012

@bugee @babka Holky, já mám v okolí vyhlídnuté dvě lékařky, ale ještě se rozhoduju, ke které zajít. Obě mají dobré reference na internetu, obě jsou do 10 minut chůze, ale ještě jsem se nestihla přeptat všech známých, jaké s nimi mají zkušenosti...

tina74
14. únor 2012

@bugee Já jsem nebyla u své obvoďačky, ale místo toho u internisty, který mi mj. udělal EKG. To jsi už nejspíš byla, ne?

bugee
14. únor 2012

@tina74 Právě že jsem na EKG ještě nikde nebyla a připadá mi to divné... 😒

bugee
14. únor 2012

@tina74 Dnes mi dorazily ty zavinovačky a spací pytle a jsem z toho nadšená 🙂 Vše je ušité moc hezky, je to vážně roztomilé a navíc je to vážně rychlovka - objednáno minulou neděli a dnes v poledne to pošta doručila 🙂

gabulenka
14. únor 2012

@bugee já jsem si měla do těh.průkajdy nechat dát razítko za prohlídku u praktickýho doktora a zubaře 😉

tina74
14. únor 2012

@bugee Tak to je možná trošku divné☹ Já mám v průkazce kolonku EKG, hned vedle zubaře. Normálně by Tě tam měla poslat obvoďačka. Já k té naší moc nechodím - je to starší paní, velice pečlivá, ale je to u ní hrozně na dlouho. Já teď všechno vyřizuju tam, kam chodím na gynekologii. Mají tam svého internistu, který dělá prohlídky těhotným a taky před operacemi. Dá se tam objednat na konkrétní čas a za 15 min je to vyřízené. I před IVF mi vyšli vstříc a udělali mi vyšetření pro Iscare. Nechtěla jsem jít ke své obvoďačce, asi by ji z toho ranila mrtvice. Po IUI před 2,5 lety jsem měla šílené závratě a rozmazané vidění z Crinonu (něco jako Utrogestan), a když slyšela "hormony", tak ji to strašně vyděsilo a musela jsem absolvovat nekonečnou sérii vyšetření v nemocnici (vše nicméně odeznělo hned po vysazení Crinonu). Což je dobře, že je tak pečlivá, ale teď se mi fakt nechtělo ji do toho zatahovat a hlavně tam hodiny sedět v bacilech.

janijacek
14. únor 2012

@bugee Ahoooj, zacinam uz na sobe citit to s mou fyzickou neni, co byvalo, jsem lina a vztekam se, ale jinak mam to tehotenstvi-musim zaklepat-opravdu v pohode...Cetla jsem Tvuj pribeh o pejscich a starostlivem manzelovi 😀 Ten muj mi to nastesti nedela,ale kolikrat si rikam, ze by se moh trochu vic starat 🙂 K pejskum me napadlo, ze mozna kulhaji, rpotoze je stipe sul do pacicek?Kamaradce to takhle psi delaji. Kdyz je zima, tak pak dokonce odmitaji chodit ven, jedine v botickach 😀
Doufam, ze se mas krasne!!! A drzim vsechny prsty,at jde vse jak po masle! No a hlavne i ten porod pak 😀

janijacek
14. únor 2012

Jinak holky koukam, ze se to tu zvrhava v diskuzi tehulek🙂 Tak ja prave vybiram kocarek a takove ty mensi veci-jako zavinovacka, to mi prave ted doslo, ze budu vlastne taky potrebovat, ze :D Tak ja na to mrknu...Jo a uz mam postylku🙂

tina74
14. únor 2012

@bugee Tak to jsem ráda, že jsi se zavinovačkami spokojená🙂 Jaký máš vlastně rozměr? Ten standardní 95x95cm? Já to tak mám u teplé vlněné, letní mám o něco menší - 85x85cm.
Včera mi přišla i ta třetí - bílá miminkovská s volánkem 75x75 cm (od jiného výrobce).
Teď ještě čekám na poslední zásilku - monitor dechu + peřinky, prostěradla, povlečení atd. a už to budu mít plus minus pohromadě. Za chvíli bych ráda začala všechno prát a žehlit...
Dnes jsem v lékárně ještě koupila poporodní síťované kalhotky, takže z výbavy pro maminku už mám vlastně všechno🙂 Resp. mám všechno, co už jsem mohla koupit, zbývají jen kojící podprsenky, ale s těmi musím ještě počkat, abych pak koupila správnou velikost. Teď je to ještě nevyzpytatelné. (V porodnici na kurzu doporučovali počkat tak do 37. týdne.)

janijacek
14. únor 2012

Jo a nekde jste tu psaly o PICSI-musim se pripojit, ze je super.V Heliosacke diskuzi ho jedna kocka mela a taky ji to pomohlo. Oni meli nejaky problem se spermiema a to PICSI dokazalo vyprat zdravou spermii...uz je tehu 😵 😵

flyaway
14. únor 2012

Ahojík, tak na dnešní kontrole nám mimčo spinkalo, takže nemělo náladu na focení - fotku sice mám, ale je tam schoulené tak, že vůbec nejsou vidět ručičky a nožičky 😅 . Každopádně vše v pořádku, TP máme stanovený na 3.9. a konečně máme průkajdu 😵 . Teď už jen úspěšně projít screeningem a máme z velké části vyhráno... 😎

bugee
15. únor 2012

@tina74 Chodím taky na gynekologii k internistce (už dlouho, kvůli štítné žláze), ale zatím po mě nikdo EKG a razítko od ní nechtěl, poptám se na příští poradně, doufám, že už nebude pozdě.
Rozměr zavinovaček mám klasický, co nabízeli, nic jsem neměnila, tu fleecovou pak budu používat jako deku, takže čím větší, tím lepší 😉
Do výbavičky mojí a mimča mi ještě pár drobností chybí (také kojící podprsenky a košile, přebalovací podložka a pár věcí z dětské kosmetiky).

bugee
15. únor 2012

@janijacek To je skvělé, že je tu taky někdo, kdo nemá žádné potíže a užívá si to 🙂 A to, že toho tolik nezvládneš a jsi občas vzteklá - to já taky 😉 No a pejsci nechodili vůbec po solené zemi, ale v hlubokém sněhu, tak si spíš myslím, že jak byly ty arktické mrazy a do toho měli mokré packy od sněhu, že jim děsně mrzly, a proto tak kulhali...

bugee
15. únor 2012

@flyaway Skvělé zprávy, že je vše v pořádku 🙂 To, že se mimčo nenechalo fotit, je trochu klasika tady u všech - buď dělají artistické kousky, že je nelze vůbec uklidnit, nebo si strkají ručičky a nožičky před obličej 😉 Máme se na co těšit, až nám budou tyhle kousky provádět "naživo" 🙂

janijacek
15. únor 2012

@flyaway Ahoj,bezva zpravy🙂 Jinak ja mam presne takovou fotku 😀

pentagras
15. únor 2012

@bugee ahojky, jako fakt, to jako vůbec mi nikdo neřekl stím doktorem, tak to abyhc tak začla obvolávat..

janijacek
15. únor 2012

@bugee Tak at je vse v pohode, at si muzes tehotenstvi krasne uzivat! Kdyz uz jsme za tim musely vazit tak dlouhou cestu,tak at nam to alespon vse v pohoda vyjde, ne? A dej pejskum boticky 😵 😵

bugee
15. únor 2012

@janijacek 😀 😀 😀 No, víš naši stafíci nosí už oblečky, když je pod -5 stupňů, ale kdyby začali nosit ještě botičky, tak to bychom to tzv. "bojové plemeno" úplně dorazili 🙂 Jenže oni stejně jsou to takoví troubové, miláčkové a mazlíci, že by spíš těma botičkama podtrhli svou skutečnou povahu 😉

bugee
15. únor 2012

Holky, nevíte některá, jestli mám shánět nebo jestli od doktorky dostanu při ukončení nemocenské a nástupu na mateřskou nějakou žádanku na tu mateřskou? Nebo si ji mám sehnat někde na sociálce?

babka
15. únor 2012

@bugee Já jsem v tomhle taky děsně neinformovaná, ale teď v pátek si mám přijít pro ukončení neschopenky a vystavení papíru na mateřskou. Ten se odevzdá zaměstnavateli. Nic víc snad není třeba 🙂

xavera
15. únor 2012

@bugee ahoj, já sem dostala na minulé prohlídce u doktorky papír - Žádost o peněžitou pomoc v mateřství. Jsem OSVČ - takže jsem to vyplnila a poslala na sociálku. U zaměstnaných se ten papír asi odevzdá zaměstnavateli.

bugee
15. únor 2012

@babka @xavera Bezva, díky moc za odpovědi, jsem ráda, že nemusím běhat někde po úřadech 🙂

bugee
15. únor 2012

@xavera @babka A když teď tak koukám na vaše týdny, tak už se vašim holčičkám pomalu dopékají plíce, takže za pár dní už budou 100% připravené čelit světu, no a do porodu hezkých 6 týdnů 😉

xavera
15. únor 2012

@bugee jsem teprve na začátku tohoto týdne - Babka to tu vede 😉 ale ať tam holky pěkně vydrží co nejdéle. Když odečtu ty 2 týdny od termínu porodu, což už je "v termínu" , tak mi vychází už jen necelých 5 týdnů...začínám si to uvědomovat a asi půjdu sbalit tašku do porodnice. Jen tak pro sichr. 😒

tina74
15. únor 2012

@bugee Já to budu řešit teď v úterý, kdy mám poradnu. Myslím, že říkali, že mi k datu nástupu na mateřskou ukončí neschopenku a zároveň vystaví papíry na mateřskou. Rodičovský příspěvek si pak budeme muset vyběhat samy...

babka
15. únor 2012

@bugee @xavera Strašně ten čas letí, pořád si to ani neuvědomuju, ale já sama jsem se narodila o šest týdnů před termínem, takže možná bych měla začít balit tu tašku do porodnice, ať jsem připravená na všechno 🙂

xavera
15. únor 2012

Jinak k té diskusi o dětské lékařce...já také váhám jak se rozhodnout. Kamarádka mi doporučuje svou doktorku, která je prý špičková, v nejnutnějších případech chodí i domů. I jsem si na ní našla na internetu samá superlativa. Ale pro mne je to krapet z ruky - MHD několik přestupů. Auta mít dvě nejspíš nikdy nebudeme a to jedno potřebuje můj manžel k cestě do práce a z práce. Tak si nedokážu představit, jak s nemocným dítětem budu zběsile cestovat tramvajemi a metry. Nebo zvolit doktora přímo ve své ulici, minutu pěšky z domu. Toho mi sice nikdo nedoporučil, ani na netu na něj nic nenacházím. Jedině informace o tom, že má dlouholetou praxi na Dětské klinice FN v Motole a má dvě atestace. Mluvila jsem s jeho sestrou, stačí prý zavolat po porodu a zatím se mnou takto předběžně počítají. No tak nevím. Asi to tak nechám, přijde mi to docela šikovné a snad to bude správné rozhodnutí 😒

xavera
15. únor 2012

@babka 😀 uvažujem stejně - jdu balit 😀

babka
15. únor 2012

@xavera Taky jsem nad tou doktorkou spekulovala, než to kolegyně vyřešila za mě. My auto taky nemáme, ale k téhle doktorce se dostanu aspoň MHD bez přestupu, tak to snad půjde. Taky bych byla nejraději, kdybych se dostala k doktorce pěšky, bez starostí. No, uvidíme, jak to půjde.