1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

bugee
23. únor 2012

Holky, právě jsme trochu žertovali s mužem, že co když se v CARu spletli a porodím třeba černouška? No, ale opravdu, co když? Nepřemýšleli jste někdy nad tím, že se jim tam ty vzorky můžou pomíchat? 😕

bugee
23. únor 2012

Navíc ten náš klučík by podle 4D byl pěkně pyskatej a nosánek má taky jako bambulku... 😲

pentagras
23. únor 2012

@bugee jéé tak děkuju, to jsi mě uklidnila, ted večer mi bylo asi hodinu blbě, tak divně, ještě mi začli natejkat nohy až nad kolena, křeče do lýtek,hned jsem propadla panice že nemám zabaleno do porodnice a nic nachystanýho, okamžotě zítra pomalu začnu prát a žehlit 🙂 Jina jak říkala xavera tak to mám stejně do 35tt ležet..

pentagras
23. únor 2012

@bugee stím černouškem jsme si to taky řikali, radši na to nemyslet, oni jsou v caru taky jen lidi a omyl je možný, spíš budeme v naději že nás se to netýká 🙂

xavera
24. únor 2012

@bugee
@pentagras
ahoj holky, já na to myslím celkem často 🙂 kór podle 3D fotek. Když jsem byla v Caru na první inseminaci, byli jsme na jednu stejnou hodinu objednané 3 s téměř shodným příjmením...jen koncovky se lišily. To jsem z toho byla pěkně vyplesklá. Mužská příjmení pak byla téměř totožná. Taky jsem se na to pak ptala, jestli se jim to nemůže poplést a sestry mi řekli, že vše jde přes X kontrol a kdyby chybovali, zavřeli by celou kliniku. No nevím - i mistr tesař se někdy utne...říkám si, že by se třeba něco vysoudilo 😝 pro Violku na přilepšenou 😀

bugee
24. únor 2012

@xavera To máš pravdu, taky jsme si říkali, že bychom určitě šli do vysouzení nějakých miliónků 😀 Bylo by na baráček, nemusela bych dřít jak blázen a mohla bych jít hned na další pokus pro dalšího černouška 😀

bugee
24. únor 2012

Holky, ráno jsem byla s Barčou u veterináře s packou - je to takovej milej příjemnej elegán, ale vlezla jsem k němu do ordinace s tím svým obr-břichem vystrčeným až do půlky místnosti a on mi dal pokyn, abych tu naši 25kg fenku zvedla na jeho operační stolek... 😕 Tak mu říkám, že bude muset on, že já mu s tím asi nepomůžu a on úplně zčervenal, hrozně se začal omlouvat a zvedl ji tam sám - že prý si "nevšiml" 😀 To mě fakt dojalo 🙂 Ale je pravda, že před týdnem v metru mě taky nikdo nepustil sednout...

babka
24. únor 2012

@bugee 🙂 akorát v tom metru všichni dělají, že raději nevidí. Vždycky mám pocit, když vleztu do metra, že všichni raději koukají jinam, jen aby nemuseli zvednout zadek 😝 On si chudák třeba vážně nevšimnul nebo mu to nedocvaklo...

xavera
24. únor 2012

@bugee 😀 😀 😀 😀 chudák, to se stydí asi ještě teď. No a lidi v metru - to je normální. I kdybys měla břicho přes půl vagónu, nikdo tě nepustí.

pentagras
24. únor 2012

@xavera
@bugee
no tak já doufám že se nespletli, ty vado 😕 , jinak holky jdou sváma manželé k porodu??? Ten můj nechce jít že se bojí že to nechce vidět jak budu trpět, posera, včera mi bylo nějak na prd, tak jsem chytla depku že nemám ještě zabalenou tašku, dnes vše pro jistotu napravím 🙂 🙂

bugee
24. únor 2012

@pentagras Manžel k porodu jde, ale také se hrozně bojí a pořád mi tvrdí, že až uvidí, jak trpím, že zkolabuje (bohužel už mi to jednou ukázal, když mě měl jako doprovod odvézt z kolonoskopie, tak to neustál a já ho po tom vyšetření musela jít vyzvednout na internu, kam ho odvezli v bezvědomí... ☹). Tak doufám, že tentokrát to ustojí!

tina74
24. únor 2012

@pentagras Já myslím, že to málo není. Já jsem měla biometrii 29+3 cca 1300 g, a teď 30+6 1710 g. Miminka už teď rychle rostou, někde jsem četla, že 250 g za týden. Počítám, že by naše na konci příštího týdne už mohlo mít něco přes 2 kg🙂

tina74
24. únor 2012

@xavera @bugee @pentagras Holky, já jsem nad tím hodně přemýšlela před IVF. Ne konkrétně nad černouškem, ale prostě "cizím" dítkem. Dokonce jsem byla odhodlaná, že po porodu půjdu pro jistotu na testy DNA. Tehdy se mě manžel zeptal, k čemu by mi to bylo, jestli bych to dítě, které jsem odnosila, pak dala do dětského domova...
Já si osobně myslím, že pravděpodobnost, že to popletou, je hrozně malá. To by dítě stejně tak mohli vyměnit v porodnici.
Já jsem konkrétně byla na odběru oocytů jen s jednou další paní. Její manžel měl hrozné problémy s poskytnutím spermatu (byl v kabince snad několik hodin) a pak se v laboratoři ukázalo, že snad ani nebude dost spermií na oplodnění všech vajíček té paní, takže jí doporučovali dárce. Pak ho přemluvili, že se ještě jednou pokusí o další materiál, aby to nějak dali dohromady. Tak myslím, že by zrovna jeho spermiemi na mě neplýtvali...
Taky jsme pořád sledovali, co se s těmi našimi embryi který den děje a přišlo mi, že embryoložky jsou velice v obraze🙂 Pak embrya dodali na sál v ampuli, resp. katetru s mým jménem a několikrát se ujišťovali, že jsem to opravdu já.
Popravdě řečeno mi to teď vůbec nevrtá hlavou, ale svého času jsem z toho neměla úplně dobrý pocit.
Myslím si, že pravděpodobnost je velice malá. Stejně tak nemusíme třeba přežít porod, že jo?

bugee
24. únor 2012

@tina74 No jasně, my o tom včera s mužem spíš žertovali a ani ve snu by nás nenapadlo, i kdyby to tak nakonec bylo, abychom toho drobka dali pryč... Ale jak psala Xavera, alespoň by se dalo něco vysoudit, aby se měl líp 😉 Jinak by to určitě bylo překvápko např. v momentě, kdy bychom nemohli dát krev, protože by měl jinou skupinu... K tomu ale doufám nikdy nedojde.
Jinak jsme si představovali tu děsně komickou situaci u porodu, kdyby najednou vytáhli dítě jiné barvy pleti... 🙂

cuddle
autor
24. únor 2012

ahoj holky, ja Vas zdravím předposlední den z lazni, v nedeli uz valim domu, uteklo to jako voda...

koukám máte zajímavé téma k hovoru - no nicméně - já vím, že nám v 1 caru zaměnili vzorek spermatu - výsledky se diametrálně rozchazeli, takze jsme pak nechali udelat novy rozbor a potvrdilo nam to vysledky toho druheho - jelikoz jsme z toho 1niho caru odesli hned po IUI - pristup, podminky atd. tak to neresim, ale stejne hlodani v cloveku je....

nam teda vzdy pred transferem ukazuji na monitoru jak nabiraji embryjko - vse je oznaceno mym jmenem...ale stejne....ted odberu tam za den maji tolik....radeji nemyslet 😀

tina74
24. únor 2012

@bugee No hlavně jak to pak vysvětlit okolí, že? Někde jsem se zapomněla s černochem? My jsme o IVF třeba nikomu neříkali - ví to jen moje máma (a zdravotní personál)...

bugee
24. únor 2012

@cuddle Ahoj Cudlinko 🙂 Pověz nám taky, jak ses v lázních celou tu dobu měla a jak se máš? Jaké byly procedury? A jak se celkově cítíš? Za pár dní po návratu Ti začne průprava k adopci, viď? Těšíš se?

bugee
24. únor 2012

@tina74 😀 😀 😀

bugee
25. únor 2012

Za chvilku jdu do poradny ke své doktorce, jen nevím, jestli vůbec bude dělat nějaké kontroly, když už fakticky docházím do té rizikové u Apolináře, tak uvidíme. Původně mi taky chtěla dnes vypsat mateřskou, ale já bych ji potřebovala vypsat až 10.3., aby mi to s dovčou vyšlo do konce října a od listopadu do práce - a ne v půlce října do práce 😒 Snad se mi ji podaří přesvědčit.

bugee
25. únor 2012

Jsem zpět z poradny a samé dobré zprávy - to nejdůležitější je, že porodní cesty jsou uzavřeny, takže i ty bolesti spodku jsou úplně normální (rozšiřuje se pánev a povolují vazy) a zatím se nic nechystá 🙂 Jinak mi byl nabrán krevní obraz a pohl. choroby a jsem konečně objednána na EKG, ufff! A navíc jsme se dohodli na vypsání mateřské až 10.3., což je paráda, protože mi to pak krásně vychází na návrat do práce až od listopadu 🙂
Doufám, že vám všem se daří minimálně stejně dobře jako mě a že to dál potáhneme ještě pár týdnů spolu 😉

cuddle
autor
25. únor 2012

@bugee jojo 8.3 pripravka
myslim, ze me ceka v pondeli v praci sokova terapie 😀

tina74
25. únor 2012

@bugee Já myslím, že si můžeš vybrat. Mně naopak nabízeli, že mi neschopenku převedou na mateřskou až v nejpozdějším termínu, ale já už zase budu potřebovat od září občas něco vyfakturovat, což s mateřskou nemůžu, takže ji mám od příštího týdne. Tak hlavně že jste se dohodli tak, jak Ti to vyhovuje🙂
Už Ti začal 33. týden!!! To je fakt neskutečný, jak to utíká. Naše miminka by o příštím víkendu už rozhodně měla mít přes dvě kila, když přibírají zhruba těch 250 g týdně. To je nádhera🙂🙂🙂
Mně je teď dobře. Už druhý týden chodím úplně normálně, kyčel je v pořádku. Ještě že tak. Ty dva týdny byly příšerné...
Jen jsem dost unavená. Skoro každý den si musím dát odpoledne šlofíka. Teď jsem zrovna vstala...
Jinak pomáhám s lakováním nábytku do pokojíčku. Jde to dobře, tak snad už bude brzy všechno hotové.

katerrinkaa
25. únor 2012

Dobrý den a ahojky, tak tomu nechci ani uvěřit a jsem tu zase. Moooooc VÁS VŠECHNY, MILÉ SPOLUBOJOVNICE ZDRAVÍM. Všem, které se to povedlo a roustou Vám bříška - mooooooooooc a to ze srdce gratuluji a těm, jako mě, tak snad se nám brzy také poštěstí, přece jednou musíme mít také štěstíčko. 🙂 🙂 🙂

bugee
25. únor 2012

@tina74 To je fajn, že kyčel přestala bolet 🙂 Ať vydrží ještě těch 8 týdnů, pak už se zátěž sníží a určitě se to úplně spraví...
My jsme dnes byli v Kice - koupili jsme nové žehlící prkno a pro miminko přebalovací podložku na postýlku (tím jsem vyřešila nedostatek místa), bavlněné plíny, žínku, osušku a krásnou přebalovací tašku (se spoustou praktických kapes, vypadá kvalitně ušitá a největší radost mám, že se skvěle hodí ke kočárku - až doma jsem zjistila, jak moc se k němu hodí 🙂) - Kika je děsně drahá, ale my jsme tam dnes úplnou náhodou chytli 10-15% slevu (vyvěšená jen na dnešek), takže z celého nákupu to udělalo docela hezkou částku 🙂
Zítra razím do lékárny - manžel dostal v práci Flexi Passy za 1.900 CZK, tak doufám, že za to nakoupím úplně veškerou kojeneckou kosmetiku a ještě mi zbyde na moji odličovací vodu od Biodermy.

katerrinkaa
25. únor 2012

Já byla na posledním a prvním 1 KETU v říjnu, neúspěšně, probulila jsem to a dala si pauzu. Nikam jsem nekoukala, nic nečetla, nic nestudovala. Sem jsem už nestíhala chodit číst. Jste moc rychlééé. Alespoň jsem se vždy podívala, komu začalo růst bříško třeba Flyway. Tváře se mě však už zdají být známé a je to milé? Vás vidět. Všem Vám držím palečky. Tabulku jsem už nezaregistrovala, ta nějak zmizela, ta mě bavila, Byla taková povzbuzující. Takže se teď nemám kam dopsat. 14. 2. 2012 jsem byla na svém 2. KETU a teď jsem již týden doma 🙂

bugee
25. únor 2012

@tina74 Musím říct, že mě jakoby energie přibyla, oproti předchozím týdnům se cítím skvěle - po dnešním nákupu v Kice jsme ještě byli v Tescu a pak jsem ještě zvládla hodinovou procházku se psy. No, pak jsem si musela na chvilku sednout na gauč a vypít si čajík, ale po chvilce jsem se zvedla a zadělala na hovězí vývar, vyprala a pověsila prádlo 🙂 Zkusila jsem si jít lehnout včera odpoledne a pak jsem večer nemohla usnout... Myslím, že za ten příval energie může sluníčko a teplejší počasí, předtím jsem byla jak vyždímaná... Tak snad se taky dobiješ a budeš si ty poslední týdny užívat konečně bez bolavé kyčle procházkami 😉

bugee
25. únor 2012

@katerrinkaa Ahoj, zdravím Tě po delší době 🙂 Dnes už jsi 11. den po KET, tak kdy budeš testit? Bylas na Valentýna, to je pěkné datum, snad Ti přinese štěstí, moc bych Ti ho přála 😉 😉 😉 Tabulka už tu není, ale i tak budeme všechny rády za nové zprávy a budeme Tě povzbuzovat, aby se zadařilo. Rozhodně dej vědět. Tfuj tfuj tfuj, posílám těhu bacily!!! 🙂

tina74
25. únor 2012

@bugee Teda, Ty jsi neuvěřitelná! 🙂 Tolik energie fakt nemám. Ale zase si říkám, že když můžu, tak je lepší si na chviličku lehnout, když si o to tělo říká, než se přemáhat. Za dva měsíce to už se spánkem bude horší...
Gratuluji k novým úlovkům - přebalovací podložka na postýlku určitě bude velice praktická.
Pleny jsou jedna z věcí, kterou ještě musím dokoupit. Jaké jsi vybrala? Vyrábí je přímo Kika nebo tam prodávají pleny od jiných výrobců?

tina74
25. únor 2012

@katerrinkaa A jak to s Tebou vypadá? Už sis dělala test? Moc přeji, aby všechno dobře dopadlo🙂

babka
25. únor 2012

@katerrinkaa KET na Valentýna? Tak to musí vyjít 😉 To už budeš za chvíli testovat, viď? Tak tfuj, tfuj, držím pěstičky 🙂