1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

xavera
8. bře 2012

@pentagras ještě k tomu maliníku - ten prosím tě taky až tak nejdřív měsíc před termínem. Ty ve svém 33.tt nic nedělej.

babka
8. bře 2012

Tedy tady to žije,holky,nějak nestíhám pročítat. Zda se mi,že mám teď na mateřské nějak málo času 🙂 Třeba dnes jsem zase strávila půl dne v poradne v porodnici a teď píšu a čtu přes mobil. Zase mi naměřili blbej tlak,tak ještě rychle kontrolní odběr krve-naštěstí všechno o.k. Uff. Miminko si v břiše hoví pořád hlavou nahoru. Dnes bylo zase tak zkroucené,že se nedalo pořádně změřit. Vahovy odhad tedy asi zcela mimo cca 2.5kg. Pokud se nic nestane,tak na 21.3. máme naplánovány císařsky řez. Začínám se trochu bát a jdu balit tu tašku,jen co dojedu domů...

flyaway
8. bře 2012

@xavera Tak to určitě natoč, jednou se nad tím pěkně pobavíte 🙂 . Já viděla pár videí na youtube a nevěřila jsem vlastním očím, jak to bříško poskakuje a mění tvar podle toho, co tam zrovna mimčo provádí za prostocviky 😀
To magnésko jsem si naordinovala sama poté, co mi k tomu žádný doktor nedal jasné stanovisko, pouze mi v CARu řekli, že mi to neublíží. Ale myslím, že jsem někde četla, že se snad nemá brát dlouho, tak jsem ho po odeznění toho nejhoršího vysadila. No příští týden jdu na kontrolu, tak se na to mudra zeptám a asi bych v něm zas chvilku pokračovala 🙂
No teda s tím císařem nestrašte, holky, nejen že se to dýl a hůř hojí, ale ještě i bolesti během operace... 😖
Ale tak nás se to snad netýká, my půjdem všichni pěkně spodem a nejlépe bezbolestně, nééé? 😀
A co epi-no, trénuješ? 😉

flyaway
8. bře 2012

@babka To máte docela drobka teda 🙂 . Ale oni to ti doktoři opravdu jen odhadují - jedné holčině z jiné diskuze odhadovali max. 3,5 kila a nakonec měla čtyřkilovýho macíka 😨
Tak hlavně, ať je všechno v pořádku, třeba se drobek ještě otočí a nebude třeba císaře 😉
Držím palečky, taky už se vám to pěkně blíží 🙂

xavera
8. bře 2012

@babka tak to máš mimi za 14 dní na světě 🙂 krása....to je úžasný, že to takhle víš do předu a nic tě nepřekvapí jako nás ostatní, které tu už jen čekáme, kdy co přijde a jestli to stihneme a jestli to poznáme a kolikrát nás vrátí z porodnice kvůli poplašnému poplachu 🙂 Budeš mít celkovou nebo částečnou anestezii?

babka
8. bře 2012

@flyaway Ty váhové odhady jsou opravdu nepřesné. A když je miminko takhle blbě položené,tak je to o to horší. Dnes nešly pořádně přeměřit nožky, mimčo je má zkroucené pod sebou. Už mě jednou vystresovali,že nám miminko neroste,takže to beru s rezervou. Uvidíme,jaká bude realita 🙂

xavera
8. bře 2012

@flyaway já to magnézko na začátku měla v prvním trimestru taky jen asi 10 dní a pak mi ho vzali. Ale teď jsem ho brala vysoké dávky asi 5 týdnů v kuse, tak doufám, že to Violce neuškodilo. Tak snad doktoři ví, co dělají.

Epi-no se chystám zítra začít trénovat. Tak jsem na to zvědavá, jaké budu dělat pokroky.

flyaway
8. bře 2012

@xavera No já když si četla ty komentáře, jak to holkám pomohlo, tak jdu do toho taky - nejradši bych začala trénovat už teď, ať mám pořádně natrénováno 😀
Pak mi musíte holky prosím dát vědět, jestli to opravdu k něčemu bylo 🙂

xavera
8. bře 2012

@flyaway tak to víš, že dáme. Ono je to ale těžké, když člověk nemá srovnání, jaké by to bylo bez toho 🙂 moje kamarádka například porodila bez nástřihu, bez natržení a bez tréninku 😀 superžena asi........to ale rozhodně není můj případ, takže já budu raději trénovat 2x denně 🙂

babka
8. bře 2012

@xavera Je to docela zvláštní představa, že už za dva týdny by měl být drobek venku 😕 Anestezie se ještě neřešila, příští čt mám ještě jednu poradnu se svojí doktorkou, dneska tam byl zástup. Dostala jsem jen ten termín 🙂

bugee
8. bře 2012

Ahoj holky, včera tu bylo přes den mrtvo, dnes nestíhám dočítat 🙂
Byla jsem na EKG, vše v pořádku, pak jsem zajela do Kiky pro nějaké skladovací krabice do regálů pro mimi věci, málem mi upadla brada, když jsem viděla ty ceny - nakonec jsem za 7 umělohmotných krabic vysolila 2,5tis 😒 (ale zase musím uznat, že jsem vybrala celkem inteligentní systém šuplíkových krabic, takže můžu rozdělit tričínka od bodýček, ponožtiček, botiček apod. a jednotlivé šuplíky buď částečně nebo zcela vysouvat) A budou k užitku i na jiné věci v momentě, kdy mimi věci už nebudou a přesuneme se někam do baráčku. Takže se dnes odpoledne chystám je vymýt, první várku mimi věcí vyžehlit a postupně do nich naskládat, druhou várku hodím do pračky. Příští týden mi kamarádka přiveze postýlku, pod ní budu chtít pořídit ještě jednu tu skladovací krabici na zásobu plen a jiných věcí. A tím končím s celým zahňizďováním a už si budu jen užívat jara 🙂 🙂 🙂

Kromě toho jsem dnes domluvila na příští neděli focení bříška (a manžela 😉 ) u fotografa v ateliéru, chtěla bych spíš černobílé nebo sépiové fotky, uvidíme, co připraví a navrhne. Těším se, že budeme mít nějakou památku - za celou zimu těch příležitostí k focení moc nebylo...

bugee
8. bře 2012

@babka To je krásná představa - miminko v náručí už za 14 dní 🙂 Budeme se pak od Tebe učit, jak s miminkem zacházet, protože až my budeme rodit, tak Ty už budeš zkušená matka 😉

bugee
8. bře 2012

@xavera No, taky nechápu, jak může někdo porodit bez poranění a nástřihu, ale to jsou opravdu zřejmě extrémy - já bych byla zcela určitě extrém opačný, takže budu též raději trénovat 2x denně než pasivně čekat, co bude 😉 Každý svého štěstí strůjcem, že? 🙂

bugee
8. bře 2012

Vůbec jsem netušila, jaká bude zabíračka vyžehlit koš dětských věciček... ☹ Strávila jsem tím 2 hodiny, jsem úplně grogy, bolí mě záda a překvapivě i paty 😖 A to jsem to ještě nesložila a neuklidila do těch fochů, co jsem dnes koupila... Musím si orazit a večer to možná dodělám.

jajinka28
8. bře 2012

@xavera ahoja, už jsem začala mít brouka v hlavě, jestli už si Violka nepospíšila a jestli už není na světě, když si tady teď nebyla🙂tak jsem ráda, že se ještě holky držíte 😉
Děkuju moc za povzbuzení, snažila jsem se dnes dělat všechno možné, abych zahnala myšlenky na zítřek, ale moc mi to nejde...
s tím maliníkem mi to doporučovala i má léčitelka, takže určitě děláš dobře 😉 taky mi doporučovala, že je moc fajn masáž levandulovým olejem, že prý otevírá porodní cesty, tak ho zkus přibalit taky do tašky, třeba ti masáž pak při porodu bude příjemná a ještě to trošku pomůže 🙂

jajinka28
8. bře 2012

@bugee já se snažím teď vše doma dohnat a musím jen po chvilkách, jsem hned unavená a hlavně mě pak rozbolí břicho..
tak hlavně opatrně, ať Jonášek nedostane pocit, že už je čas jít na svět🙂

jajinka28
8. bře 2012

@babka to je opravdu krásná představa, že za 14 dní už budeš svůj uzlíček lásky držet v náručí 🙂

bugee
8. bře 2012

@jajinka28 Teď jsem hodinu relaxovala, je to lepší. Na zítřek Ti moc držím palce, snad bude vše v pořádku 😉

pentagras
8. bře 2012

@xavera ptala jsem se na to, vůbec ne, nemám t oani zkoušet, dr mi řekl že kdyby mi praskla voda mohlo by mimčo dostat infekci, a to nebudu riskovat tak radši hold nic no, tak to nějak dám, musím, jinak ten maliník si koupím 🙂

bugee
9. bře 2012

Ahoj holky, normálně při úplňku probdím celou noc, ale tentokrát jsem zalehla - na záda, s rukama nad hlavou (taková úlevová poloha pro záda po náročném dni) - a probudila jsem se v půl páté v té samé poloze... 😀 jaujaujau, mám pocit vykloubených ramen, jsem naprosto rozlámaná a vůbec nechápu, jak jsem tak mohla bez hnutí spát 😕 Teď jedu do práce, odevzdat všechny papíry o PN, o mateřské a vrátit auto.

@jajinka28 Držím vše co mám, aby to dnes dopadlo dobře! 😔

babka
9. bře 2012

Holky moje zlatý, @bugee to s tou zasloužilou matkou včera asi zakřikla. Píšu z porodnice, naše Kristýnka se včera rozhodla,že kašle na první jarní den a chce si užít MDŽ 🙂 Mám za sebou císaře,malá měla pupečník 2x kolem krku,asi proto se nemohla otočit. Císař tedy nic moc zážitek,ale hlavně že je naše princezna v pořádku!

pentagras
9. bře 2012

@babka ahojky, moc ti gratuluju, jupíííí, tak hlavně že je nasvětě a jste obě v pořádku 🙂 🙂 🙂 🙂 A kolik měří a váží, povídej 🙂)

pentagras
9. bře 2012

@jajinka28 Neboj kočko, to bude vše ok, držím palečky 🙂

babka
9. bře 2012

@pentagras Děkuju 🙂 Zlatíčko váží 2640g, délku nevíme. Miminka uložena koncem pánevním se prý po porodu neměří,až později,až sama natáhnou nožičky 🙂 Ale je to nádherná panenka. Zatím bohužel není se mnou,protože ležím stále na JIP,ale snad budu mít ten nás poklad už brzo pořád u sebe!

pentagras
9. bře 2012

@babka Aha, tak to mi nějak uniklo, ty jsi to měla plánované že půjde císařem nebo se čekalo jestli se otočí, no hlavně že to máš za sebou a jak ti je, a příznaky včera,praskla ti voda???

tina74
9. bře 2012

@babka Moc gratuluju ke krásné holčičce!!!! 🙂🙂🙂
A jsem úplně v šoku... Jakto že tak najednou? Začaly kontrakce nebo praskla plodová voda? Už taky začínám být jako na trní... Za pár týdnů to může přijít...
Jestli měla pupečník kolem krku, tak je moc dobře, že ses nepokoušela ji otáčet. Opravdu věděla, co dělá... Šikulka malá🙂🙂🙂

pentagras
9. bře 2012

@tina74 ahojky, to je mazec vic, nás to taky za chvilku čeká 🙂 🙂

tina74
9. bře 2012

@pentagras No, to jo. Včera jsem byla úplně hotová z těch dvojčátek, co porodila Leeela. Celý den jsem na to myslela, ale říkala si, že dvojčata se holt rodí dřív.
Teď už je na řadě Xavera, no a za pár týdnů Bugee, já, Ty a další.
Tak já se jdu ještě raději rychle pustit do nějaké práce, ať to stihnu.
Malé zlatíčko už se mi zdá celé nesvé, má tam asi už dost málo místa. Vůbec už nekope jako dřív, teď má takové jakési podivné soukavé pohyby, při kterých mi začalo dělat boule na břiše. Včera večer jsem ležela na zádech, oba jsme se na to dívali a nevěřili svým očím. Boule skákala zleva napravo, pak zase pod pupík, nad pupík... Bylo to strašně legrační, ale asi už mu tam fakt moc pohodlně není...☹

gabulenka
9. bře 2012

@jajinka28 moc a moc držím pěstičky 😉

pentagras
9. bře 2012

@tina74 prosím tě, ta Leela mi utekla, kde to čteš??