1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

tina74
18. kvě 2012

@babka Ta Tvoje beruška už pořádně vyrostla... 🙂

babka
18. kvě 2012

@tina74 No roste jako z vody a taky je pěkný jedlík. Za den je schopná taky vypít skoro litr mléka (víceméně Nutrilonu protože já odsaju jen něco málo ☹ ). Minule jsem se v poradně ptala doktorky, jestli to není moc a taky říkala, že ji nemám omezovat, že tlustá není, tak asi dohání to, že se narodila trochu dřív a menší 🙂 Je fakt, že už vyžaduje krmení méně často, tak po 4 někdy 5 hodinách, ale potřebuje tak min. 180ml mlíčka na jednu dávku. A to mi ještě večer mezi dvěma krmeníma je schopná vypít 50ml vody najednou 😕 Někdy si říkám, kam to dává 😀

babka
18. kvě 2012

@jajinka28 Krásně rostete. Však má Karolínka taky co dohánět, když se narodila taková maličká kočička 🙂

babka
18. kvě 2012

@tina74 Taky jsem kvůli mrněti musela nakoupit tento týden nové lahvičky, měla jsem max. na 150ml a to už nám fakt nestačí 😝

xavera
18. kvě 2012

@tina74 ten jede teda 😀 😀 😀 neboj, ty výrazy se brzy taky upraví a přibyde i ten veselý 🙂

xavera
18. kvě 2012

@tina74
@babka
holky, vám ty děti pijou teda, to naše Violka max 650 ml denně. Málokdy vypije celou dávku 130 ml, tak to věčně vylévám. Dneska například ráno ve 4:30 ....po 8,5 hodinovém spánku jen 70ml, pak v 9:00 po 4,5 hod spánku taky jen 70 ml. Mezitím 20 ml čajíku. Teď čekám kdy se vzbudí, ale měla by už a ráda bych, aby to vypila celé, jinak se začnu strachovat, jestli je v pořádku.

tina74
18. kvě 2012

@babka Já si právě taky říkám, jestli něco nedohání. Narodil se (v zásadě plánovaným) císařským řezem den po termínu, ale měl jen 3,3 kg (přesně jako já týden po termínu🙂, i když jsme podle měření v těhotenství očekávali mnohem větší miminko. Jakoby se mu v posledních týdnech v děloze už nedařilo optimálně. Taky se snažil od 38. týdne urputně prodrat ven, jen to nikudy nešlo☹
Jestli příští týden, ve 4 týdnech bude mít ty očekávané 4 kg, tak to asi nebude tak moc...

babka
18. kvě 2012

@xavera To musí být super, že se Violka krásně usmvá, máte veselý miminko 🙂 Ta naše se občas taky usměje, ale to už musí být vážně dobrá nálada. Jinak na mě spš tak přemýšlivě kouká, vždycky si říkám, co si to dítě o mně asi myslí 😝 I když dneska ráno se probudila vedle mně v posteli (po posledním krmení kolem páté ji beru k nám do postele, líp tak usne a já se tak můžu ještě dospat), otevřela očka a krásně se na mě usmála, fakt mě to dojalo 🙂 Jinak už taky brouká a konečně vydrží chvíli bez řevu na bříšku, takže konečně pase koníčky 🙂 Předtím zvedla hlavičku vždycky jen na chviličku a spustila řev, že jsem ji musela otočit zpátky na zádíčka.

Knížku mi jednu přívezla švarová z DE a moc se mi líbí. Objednala jsem si k ní dneska i praktickou část, kde by právě měly být nějaké tipy na to, jak si s miminkem hrát a rozvíjet ho. Je to tahle kniha a vyšla i v AJ (http://www.ojeichwachse.de/ , http://www.thewonderweeks.com/)

tina74
18. kvě 2012

@xavera Jo, jo, pije strašně. A jakou má taky sílu! Zrovna včera jsem říkala, že rektální rourku ani teploměr bychom mu do zadečku nedostali ani náhodou. Já mám někdy problém pořádně mu nakrémovat při přebalování zadeček - když stáhne půlky k sobě, vůbec s ním nehnu. Stejně tak je docela náročné umývání podpaží. Máma mi ale poradila, že mu musím ručičku nejdřív narovnat, pak v ní má menší sílu. Když je pokrčená v lokti, při nejlepší vůli s ním nehnu🙂

babka
18. kvě 2012

@tina74 Však ony ty miminka věd, co potřebují a řeknou si o to. Naše doktorka taky říká, že jí mám dát tolik, kolik si řekne a neřešit to, že každé dítě je jiné a podle tabulej se všechny zaškatulkovat nedají. Jedině že by mi po těch velkých dávkách zvracela, že by to bylo moc. Jenže Kristýnka si ani neublinkne, takže to asi fakt potřebuje 🙂 Jen jsem byla překvapená, že jsem tak narychlo musela obnovit náš lahvičkový park 😀

babka
18. kvě 2012

@tina74 Díky za tip s tím narovnáním ručičky. Já s mrnětem taky vždycky bojuju, abych ji mohla umýt podpaží. A ještě horší je mytí ručiček. Vždycky sevře pěstičky pěkně pevně, že s ní prostě nehnu. A když už je ve vodě rozevře, tak prstíky má pěkně pevně u sebe, takže ji pak ještě při krmení čistím mezi prstíkama 🙂 Při jídle si totiž nechá líbit úplně všechno, hlavně, že má mlíčko 😉

xavera
18. kvě 2012

@tina74 to naší se přebalování líbí 🙂 sotva jí sundám plínku, už má nohy až za ušima a směje se 🙂 koupání taky...zpočátku přemýšlela a mračila se na nás, teď už je čím dál tím uvolněnější a taky už se ve vaničce usmála. Do podpaží a pod lokýtky mě napřed taky vůbec nepustila, pěstičky taky v pěst, postupně už ale získává důvěru a je vláčnější. Vaničku dáváme hodně plnou, takže malá tam spíš plave - vznášíme ji nahoru a dolů a dopředu a dozadu, cvičíme nožička a taky dáváme malinko teplejší než je babyteplota na teploměru. Tak že by byla vyloženě nadšená to asi ne, ale myslím, že je to na dobré cestě.

tina74
18. kvě 2012

@babka Ta knížka vypadá velice dobře. Nejspíš taky objednám🙂
(Předpokládám, že by obě prodejny měly dodávat i do ČR - ještě na to v klidu kouknu.)
Dík moc za odkaz...

babka
18. kvě 2012

@xavera Ještě s tím oblékáním - u nás včera foukal docela studený vítr, já sama jsem měla zimní punčocháče a šaty a na tom větrovku. Jsem si říkala, že když Kristýnka jenom leží v kočárku, tak aby jí nebyla zima. Taky nikdy nevím, jak to přesně odhadnout, ale ještě se mi nestalo, že by byla malá nějak spocená. Když se mi zdá, že je teplo, tak prostě rozepnu fusak a případně i overálek a kabátek.

babka
18. kvě 2012

@tina74 Já čtu německou verzi a objednávala jsem z http://www.buecher.de/ (objednávám tam většinu knížek, takže jsem jiné varianty nezkoumala 🙂)

xavera
18. kvě 2012

@babka děkuji za odkaz na knihu, zaujalo mne to. Pořádně prostuduji v další pauze 🙂

tina74
18. kvě 2012

@babka Malý si sice většinou malinko ublinkne, ale není to moc. Jen jednou - jak jsem to tady psala - toho vyletěho fakt hodně velkým obloukem...

Lahvičky už mám připravené 2 x 250 ml se savičkou č. 2. Všechno jsem koupila najednou před porodem, když jsem objevila v jedné prodejně výhodnou akci. Ještě že jsem se před porodem už tak trochu nudila a všechno dopředu nakoupila, jakobych ty problémy s kojením tušila☹ Nevím, jak bych třeba ten sterilizátor nebo ohřívačku, nemluvě o odsávačce pořizovala narychlo cestou z porodnice s hladovým miminkem...

babka
18. kvě 2012

@xavera U nás je to koupání taky mnohem lepší, na začátku vždycky brečela. Až jsme taky zjistila, že má ráda teplejší vodu, než je doporučeno a vyznačená teplota na teploměru do vaničky 🙂 Ale prostě když se rozhodne, že se nějaká část mýt nebude, tak s ní nic nehne 🙂

xavera
18. kvě 2012

@babka tak jestli to dobře chápu, jde o tuto knihu? http://www.ojeichwachse.de/bucher/buchtipps/das... jo ne, už je mi to jasný http://www.ojeichwachse.de/bucher/titel/oje-ich...

tina74
18. kvě 2012

@babka Já si asi taky koupím spíš německou verzi... Už jsem se poučila, že růstový spurt je Wachstumsschub🙂

babka
18. kvě 2012

@tina74 Nám se taky párkrát stalo, že toho malá vyhodila docela hodně, i obloukem, ale když je to vyjímečně, tak se nic neděje.
Já jsme hrozná, byla jsem naprosto nevybavená ☹ Lahvičky mi kupovala ségra, když jsem byla v porodnici a měla jsem zatím jen ty malé. Mrně na začátku pilo strašně špatně, byla jsem ráda, když jsem do ní nacpala 50ml, to si už vůbec neumm představit 🙂

xavera
18. kvě 2012

@babka tak to my máme 6 těch malých ( 125ml ) a zatím tedy úplně stačí. I když někdy to dopije a mám pocit, že by byla klidně dál, jindy dá jen 60....tak se v tom vyznej.

tina74
18. kvě 2012

@xavera @babka U nás je koupání většinou dost dramatická událost☹ Takže koupeme dle doporučení jen 2 x týdně...
Včera to bylo o něco lepší. Nevím, jestli pomohl to, že jsem ho vzbudila o něco dřív a byl ještě poměrně ospalý. Nebo se mu líbilo, že nás u toho bylo tolik (já, manžel i moje máma) a byla z toho taková společenská akce🙂
Každopádně jsme toho umyli o něco víc než obvykle a řevu nebylo tolik...

xavera
18. kvě 2012

@babka tak přemýšlím, jestli zvolit německou nebo anglickou verzi 🙂 možná spíš tu anglickou, aby rozumněl i manžel 😉
jinak prý je dobrá knížka Rozvíjej se, děťátko.

tina74
18. kvě 2012

@xavera Já už raději připravuji rovnou těch 132 ml, aby nebyl řev. Často vypije ale jen 75 ml nebo 90 ml, takže zbytek likvidujeme. Když si výjimečně dovolím připravit "jen" 99 ml, nikdy to nestačí.

babka
18. kvě 2012

@tina74 Taky koupeme jen 2x týdně. Tak nějak jsme to zavedli ještě vdobě, když malá řvala, tak jsme byli všichni rádi, že to nemusíme absolvovat častěji 😝 Teď už by to šlo častěji, ale mimčo se stejně nemá kde umazat, tak to stačí... A taky pomáhá, když je u koupání publikum, to se to Kristýnce taky moc líbí 🙂

xavera
18. kvě 2012

@tina74 my koupeme každý den..jen ve vodě bez mýdla asi 5-10 minutek a pak masíruji mandlovým olejem. Zavedli jsme rituál před spaním a celkem funguje 🙂

tina74
18. kvě 2012

@xavera Já se taky ještě domluvím s manželem, která verze by vyhovovala víc jemu....

babka
18. kvě 2012

@xavera O té knížce jsem taky slyšela chválu, ale zatím jsem se nedostala nikam do knihkupectví, abych na ni mrkla naživo ☹ Nechce se mi všechno objednávat po netu... Knížky si raději nejdřív "osahám" v obchodě 🙂