1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

flyaway
27. kvě 2012

@cuddle Jojo, to je přesně ta značka, která mi ukázala jen jednu čárku, ačkoli jsem byla těhotná, takže hlavu vzhůru, ještě nic není ztraceno! 😉
Držím palečky i na nohách!

cuddle
autor
27. kvě 2012

@flyaway diky, uvidim zitra

xavera
28. kvě 2012

@babka my jsme ty botičky nekupovali, tak ti neporadím. Vlastně jsem na Violku ještě nic nekupovala, vše zatím čerpám z tašek od kamarádky. Má 3/4 roční holčičku, tak mi to vše postupně lifruje, jak malá odrůstá. Botičky bych ti klidně půjčila, ale my jedeme v pátek do Vyškova na další svatbu....ale je to u Brna, tak jestli ta vaše svatba je v sobotu...můžu ti je tam někde předat. Přes Brno se budeme vracet 🙂

xavera
28. kvě 2012

@babka na těch botičkách je nápis Cherokee, 0-3 měsíce, jestli ti to k něčemu bude. A vůbec spoustu moc pěkných věciček mám od kamarádky s touto značkou. Tak jestli ji máš někde v okolí..........

xavera
28. kvě 2012

@cuddle dnes na tebe moc myslím, aby test dopadl. Držím vše o mám!!!

xavera
28. kvě 2012

@bugee ...jen jestli by ji chtěl, takovou ufuněnou 😀 pořád hrozně funí, v noci jí poslouchám, jestli se nedusí. Říkala jsem to doktorce, tak prý to chce mokrou plínku. No to dáváme, i jsme objednali zvlhčovač, tak jsem zvědavá, jestli to pomůže. Odsávačka něco odsaje, ale malá funí zběsile dál. Má to od narození, ne že by najednou rýma. Tak třeba až jí poporoste nosík, se jí bude dýchat líp.

Každopádně můžeme pak dětičky seznámit. Už se těším jak se tady ty holčičky o kluky poperou 😀

xavera
28. kvě 2012

@gabulenka dej hnedka vědět, jak jste dopadli. Snad to nic nebude, naše malá také často kýchá. To je normální. Měřilas jí teplotu? Nesvá může být jen z toho, že bylo na oslavě hodně vzruchů a ona to musí vše zpracovat. Nebo byla jen prostě přetažená. Také může cítit z tebe nervozitu kvůli měsíčkům. Tak snad to nebude nic vážného, každopádně na vás moc myslím.

bugee
28. kvě 2012

@xavera Ufuněná je, protože je krásně faldíkovitá 😉 Z toho vyroste, no a pokud ne, tak jak říká můj tchán - pěkný zadek je základ rodinného štěstí 😀 V každém případě, až budou děti trošku víc vnímat okolí, tak můžeme udělat někde venku menší srazík a seznámit je... (myslím tím všechny z Prahy a okolí, co tu jsme)

bugee
28. kvě 2012

@cuddle Držím pěsti, děvče, ani nevíš, jak!!!

bugee
28. kvě 2012

@gabulenka Náš prcek taky dost často kýchá - vždy tak třikrát čtyřikrát - poprvé jsem se také lekla, že se nastydl, ale kýchá celkem pravidelně několikrát denně a ucpané dutiny nemá. Myslím, že si tím kýcháním mrňata pomáhají právě k tomu, aby si občas sami pročistili nosánek, když tam vyloženě nemají soplíky 😉 Dej pak vědět, jak je malá na tom. A co mě teda zaráží, je, žes dostala měsíčky, když kojíš ☹ - dost jsem doufala, že když budu plně kojit, že po tu dobu je mít nebudu... To je fakt hnus, hned po šestinedělí 😖

bugee
28. kvě 2012

Jinak my jsme dnes právě šestinedělí ukončili 🙂 Sice ještě trochu špiním, snad to do soboty přejde, to jdu totiž na kontrolu ke své gynekoložce. Jestlipak se už zlepší náš denní režim? Na dnešek jsem se zase po dlouhé době vyspala 🙂 (od půlnoci do čtyř v kuse a od půl sedmý do osmi), cítím se fajn. Zítra jdeme s prckem do poradny, jsem zvědavá, jak vyrostl - špíčky nenabírá, ale zato mi připadá čím dál delší.

xavera
28. kvě 2012

@bugee určitě jsem pro sraz...až z toho budou taky prckové něco mít 😀

jinak mě právě menstruace odezněla. Musím říci, že byla tedy velmi masivní. 10 dní velmi velmi silná. Musela jsem zakoupit takové ty extra tlusté obyčejné vložky...Do postele jsem si musela na noc dát podložku. Po 5ti dnech už jsem se potácela a myslela že snad vykrvácím. Ale výhoda byla, že mě poprvé v životě vůbec nebolelo břicho. Úžasné - kéž by to tak zůstalo.

cuddle
autor
28. kvě 2012

holky porostla na 215 🙂 jedeme zatim dal 😉

flyaway
28. kvě 2012

@cuddle Já to vědělaaaa!!!!! 😀
Mám z Tebe obrovitánskou radost, úplně se mi z toho chce brečet! 😵
Držím palečky, ať to takhle pokračuje i nadále, tentokrát už to prostě vyjde!!! 😉

cuddle
autor
28. kvě 2012

@flyaway dekuji - aspon mam nadeji a neskoncilo to hned dnes 🙂

babka
28. kvě 2012

@cuddle No vidíš, super, to je krááááása 😀

bugee
28. kvě 2012

@cuddle Mám hroznou radost a potichounku gratuluju a držím pěsti, ať bublinka roste!!!! 😉 🙂 😉 Už sis toho vybrala dost, taky už je čas na nějaký to štěstí, kurňa... Moc na Tebe myslím!

xavera
28. kvě 2012

@cuddle jupííííí ! jen tak dál.

babka
28. kvě 2012

@xavera Děkuju za radu a za nabídku, ale to nebudeme komplikovat. Něco mrněti koupím 🙂 My máme taky všechno oblečení poděděno po někom, ale žádné hezké šatičky jsme od nikoho nedostali ☹ A samozřejmě chci, aby byla Kristýnka na svatbě kočka 😉 Cherokee je značka, co se prodává v Tescu, ale tam nevím, jestli se do konce týdne dostanu. Moje ségra mi nabídla, že zítra někam zajedeme a něco koupíme, tak jsme zvědavá. Jinak to číslování botek v Lindexu bylo právě úplně jiné, tak jsem na to hleděla jako blázen. Ale už jsem nastudovala na internetu na jejich stránkách, jak to je. Oni mají totiž velikost 13-15 (tj. 50-56), 16-18 (62-68),...

gabulenka
28. kvě 2012

@cuddle nádhera, mám obrovskou radost 😉
Jinak holky, my jsme u doktorky dostaly kapky do očička, protože nám teče. A kapky do nosu. Máme odsávat. Takže vlastně nic novýho. Jen to, že často teďka ublinkává může být tím zahleněním. Je to otrava. Je mi jí hrozně líto. Ale pochválila nás jak prospíváme. Máme 4,145kg 🙂 Co se týká měsíčků, tak nevím. Téměř jsem přestala špinit po šestinedělí, tak jsem si říkala super. No a o víkendu se to rozjelo na regulérní měsíčky. K doktorce jdu za týden, tak to už snad bude po 🙂

kuc
29. kvě 2012

@cuddle Kočičko úplně potichoučku gratuluju a držím palečky ať to tentokráte dopadne ale, pštt ať něco nezakřiknem, mám z tebe radost, snad Frantík alespoň trošičku pomohl. Drž se!!!! 😵 😵

kuc
29. kvě 2012

V sobotu byl u nás Špalíček fest byla to bomba, Davida Dejla a Petra Spáleného jsme si nechali ujít ale, na Petra Koláře, Nou name a Olimpic se nedalo nejít, na náměstí jsme dorazili něco před sedmou a poslední písničku " Skončili jsme jasná zpráva" dal Janda v půl dvanácté v noci. Kubík je už veliký tak s námi vydržel až do konce, potom jsme si zašli ještě do hospůdky na záhrádku se trochu napít a domů jsme dorazili asi v půl
jedné tak jsme Kubíkovi rovnou popřáli k narozkám 😀 😀 a šli spát. Včera jsme se dozvěděli že se v neděli Jandovi narodila holčička, tak má Kubík radost že zrovna na jeho narozeniny. Tak plné náměstí snad Cheb ještě nezažil, stáli jsme asi v páté řadě u pódia , a co mě zarazilo, kousek od nás byla skupinka maminek s malinkými dětmi některé ještě ani neseděli, nevím jaký máte na to názor vy ale připadá mě to nezodpovědné být tak dlouho s miminky venku, a ta hlasitá hudba na ta malá citlivá ouška . No je to na každém rodiči, my jsme si až do Kubíkových 6 let takové akce odpustili a i potom musel být nejdýl v 10 v postýlce a to jen vylímečně když byla nějaká akce např ohňostroj.

flyaway
29. kvě 2012

Dobré dopoledne 🙂 !
Holky, chtěla jsem se zeptat - už párkrát mě v noci probudil takový nepříjemný pocit, skoro až bolest v celém podbříšku a v bedrech, nejspíš bych to přirovnala k menstruační bolesti bez ostrých křečí. Jsou to poslíčci? Nemůže se mi třeba zkracovat čípek? K doktorovi jdu až za dva týdny, tak nevím, zda je to normální s postupujícím stupněm těhu nebo se "něco" děje a mám mu raději zavolat 😒 .
Bříško mi tvrdne teď už celkem pravidelně, zatím ale tak nějak v normě, ale toto je něco úplně jiného... 😕

flyaway
29. kvě 2012

@cuddle Ty jsi teda skeptik, to je děs 😀 ! A jaký je tedy další postup? Jdeš ještě jednou na krev nebo pak až rovnou UTZ 🙂 ? I nadále budu držet všechny palce, co mám(e) a nedočkavě očekávat další příjemné zprávy... 😵

tina74
29. kvě 2012

@xavera Tak je nádherná!!! Neskutečně už vyrostla...

tina74
29. kvě 2012

@xavera Náš malý zase občas strašně chrápe 😀 Nejvíc to ruší manžela, když s ním o víkendu spí v pokojíčku 😀 Ptala jsem se na to paní doktorky - nebyla jsem si jistá, jestli třeba nemá rýmu. Je to ale prý normální... I tady na MK jsem pak našla podobné dotazy maminek, takže to u nás asi opravdu není nic neobvyklého...

tina74
29. kvě 2012

@bugee Malý taky kýchá párkrát za den a nachlazený se mi nezdá být. Asi je to fakt normální...
A co se týká menstruace, ta mi snad nebude ani tolik vadit jako ty nekonečné očistky. Těch už mám fakt plné zuby. Mám pocit, že to nikdy neskončí☹ Menstruaci mívám max. 4 dny...

tina74
29. kvě 2012

@flyaway Jejda, teď si vůbec nemůžu vybavit, jestli jsem něco takového měla. Asi spíš ne. To je hrůza, jak rychle to člověk zapomíná. Břicho mi každopádně tvrdlo až někdy kolem 30. týdny při námaze (delší procházka nebo postávání, popř. zvedání něčeho) a o něco dříve jsem začala mít problémy s kyčlí/vazy.
Asi bych být Tebou zavolala pro jistotu doktorovi a zeptala se na to...

tina74
29. kvě 2012

@gabulenka Nám teče očičko už od druhého dne po porodu☹ Nejdřív jen žlutě, teď už jakoby i slzy. Brali jsme Ophthalmo Septonex, pak antibiotika Tobrex, ale nic nepomohlo. Takže teď jen pravidelně umývám, co vyteče - borovou, micelární nebo kojeneckou převařenou vodou. Už je mi malého docela líto, strašně se u toho pokaždé vzteká☹ Jenže jak paní doktorka, tak na očním nám řekli, že se s tím momentálně u tak malého miminka nedá nic dalšího dělat. Až někdy v 2-3 měsíci by přicházelo v úvahu jakési propláchnutí v případě infekce nebo propíchnutí kanálku (asi slzného?), pokud by byl ucpaný, což snad není, když teď tečou slzy... Doufám, že se to do té doby samo vyřeší, už to trvá hrozně dlouho☹ A jaké kapky vlastně užíváte?

bugee
29. kvě 2012

@tina74 No, to máš dobrý - já měla vždy menstruaci velmi nepravidelnou (25-45dní - nemohla jsem si vůbec naplánovat dovolenou a jako na potvoru mi většinou vyšla, když jsme byli někde u moře), dlouhou vždy 6 dní, první dva dny mě bolely záda, břicho, někdy i hlava. Navíc jsem cca týden před menstruací už měla nalitá prsa a bolesti v bedrech, fakt super! ☹ Celá léta mi doktoři opakovali, že se srovná po prvním dítěti - tak jsem na to moc zvědavá... teda spíš jsem velmi skeptická 😖
S tím očičkem mrňouska lituju ☹ - sama vidím, jak ten náš snáší špatně ranní hygienu obličejíku - vůbec se mu to mytí nelíbí, vzteká se a kroutí se... (při koupání je to lepší, tam je to asi ten celkový šok, tak se vztekat nestihne 😉)