13 let spolu a bez dětí. Je to ještě normální vztah?

michnovka
8. bře 2017

S manželem se známe od dětství.Chodili jsme spolu 8let,než jsme se vzali.V manželství jsme 5let.Děti bychom chtěli,ale zatím se nedaří.Je to vůbec ještě zdravý vztah?Je tu někdo,kdo to má ve vztahu také tak na dlouhé lokte?Jste šťastní?

komive
8. bře 2017

@michnovka Zdravy vztah podle me nezalezi na delce bez deti/s detmi..jinak po takhle dlouhe dobe vztahu nekdy byva problem, ze si na sebe partneri "zvyknou" a zena vytvori protilatky proti spermiim..byli jste nejak vysetreni?

ulicnice82
8. bře 2017

V květnu budeme spolu 17 let, v cervnu 7 let jako manzele a v cervnu se nam narodi prvni ditko.jsem šťastná ze jsme spolu vydrzeli tak dlouho bez deti a verim ze s detma to bude jeste krasnejsich dalsich xlet. A nevidels jsem v tom nikdy problem ze jsme spolu tak dlouho bez deti.naopak si toho vazim ze pres vsechny krize jsme spolu zustali kvuli nam dvema a ne detem

karlos12
8. bře 2017

@michnovka ahoj, jsme spolu 16 let, o děti se snažíme 3 a něco let, ale i tak jsme stále šťastný a rádi spolu trávíme čas. Nepřijde mi to zvláštní, naopak skvělý 😉 Neboj, miminko přijde 😉

dajat
8. bře 2017

Ahoj,jsme s pritelem spolu od 17 let, letos to bude 20 let,prvni dceru jsme meli po 16 letech a druhou vloni, neni to nic divnyho

michelle_01
8. bře 2017

Jsme spolu skoro 12 let a přijde mi to úplně super. Užíváme si společného života, cestujeme, plánujeme. Žijeme jeden pro druhého a šťastní jsme pořád. Spíš mě přepadají pocity, že jsme spolu tak dlouho, že si neumím představit být ve třech.
Jinak co jsem četla nějaké studie, tak údajně bezdětné páry bývají šťastnější.

alcar
8. bře 2017

My se s manzelem vzali po 3 letech vztahu a prvni dceru jsme meli po 12 letech vztahu. Chteli jsme driv, ale zkomplikovalo se nam bydleni a to bylo pro me prioritni. Pak to dva roky neslo, no a ted mame triletou dcerku a cekame dvojcata. Ja ani manzel uz nejsme nejmladsi, hlavne teda manzel (45let), ale beru to proste tak, ze to tak melo byt. Manzelstvi samozrejme nekdy skripe a v dobe zoufaleho snazeni jsem byla taky obcas na pochybach, jestli spolu mame vubec jeste byt, jestli to neni znameni.

karja
8. bře 2017

Ahoj, my jsme spolu let deset. Děti nemáme a s největší pravděpodobností, ani přes veškeré snahy, mít nebudeme. Ale jsme spolu spokojení. A znám pár, který je spolu skoro padesát let, děti nemají, ale mají spolu krásný vztah. Takže vůbec nepřemýšlej nad tím, co je a co není divné. Rozchází se lidé s dětmi i ti bez. A držím palce, ať jste časem tři nebo čtyři🙂

michnovka
autor
8. bře 2017

😍Samé krásné prispevky! Moc děkuji,zvedlo mi to náladu!👍

xpila
8. bře 2017

@michnovka My jsme spolu jedenáctý rok, nemáme děti a jeste nejsme ani manžele, tak buď v klidu 😉

flamarion
8. bře 2017

My jsme spolu 9 let a mame se porad moc radi. Deti zatim nemame.

sluninko23
8. bře 2017

My spolu budeme v lete 11 let.Tento mesic se bereme a v srpnu se nam narodi miminko.Tolik jsme spolu toho prozili a prekonali,ze bych za nic na svete nemenila.

irenka123
8. bře 2017

My jsme spolu 13 let. Od mých 15. Loni jsme se vzali a teď čekáme miminko. Zadarilo se teda hned 🙂

eloise02
8. bře 2017

My jsme se brali když mi bylo 24 (před tím jsme spolu asi rok a půl chodili) a dítě se nám narodilo, když mi bylo 36. Takže ještě po delší době a jsem takhle naprosto spokojená. Vztah bych za žádný jiný nevyměnila, hodně jsme si užili, cestovali, myslím, že dítě přišlo přesně v ten správný čas.

franerka
8. bře 2017

My se po 7 letech chození brali a po dalších 3 letech přišlo první dítě. A vztah máme moc krásný. Ono taky záleží kolik vám oběma je a zda cítíš že vám děti ve vztahu chybí a potřebujete je nebo si vystačíte sami udělat život krásný. Ale neboj děti přijdou.

lentilkah
8. bře 2017

V lete spolu budeme 14 let a vse slo tak nejak postupne. Skola, prace, stavba domku a ted jsou na rade deti. O jedno jsme v prosinci prisli, ale jen nas to jeste vic semklo.

clear301
9. bře 2017

Jsme spolu 10. rokem, od 16, po 9 letech svatba, dítě nejdříve za rok, takže když se zadaří tak tak po 11 letech vztahu a nepřijde mi to nic nenormálního 🙂

sikulik
9. bře 2017

@michnovka je to krásný, že se máte stále rádi. My jsme spolu chodili 10 let, pak jsme se vzali a první dítě bylo dva roky po svatbě. Letos spolu budeme 19 let a cítíme se stále hodně mladě a máme se pořád rádi 🙂

eva_sajdla
10. bře 2017

Zdraví vztahu určitě nezáleží na tom, jak dlouho máte či nemáte děti. Znám bohužel dost manželství, pro které příchod dětí znamenal naopak zánik než nějaké zdraví. Důležité je, jestli jste spokojení.

tarianna
10. bře 2017

my jsme spolu přes 10 let, a od tohoto září manželé. jsem trošku jiný případ, kdyby se nám Kubíček po 14 dnech po svatbě "nepřihodil", ještě bychom tak 2 nebo 3 roky čekali 🙂

janulahi
10. bře 2017

Jsme s manzelem spolu 12 let a 2 roky od svatby...miminko se nam zadarilo na poprve ale az ted a pokud by se nezadarilo, tak jsme spolu chteli byt i bez deti... zalezi jak pevny ten vztah mezi lidma je 🙂

keerka
10. bře 2017

@clear301 Máme to stejně..

alboo
10. bře 2017

@michnovka budeme spolu 15let, dceri budou 3, porodila jsem v 27. V mych ocich byl vztah bez ditete lepsi, stastnejsi. Na dlouhodobem vztahu bez deti nic spatnyho nevidim. Furt lepsi nez dite po roce znamosti

kapitanluu
13. bře 2017

S přítelem jsem 12 let a teď čekáme první Mimi. Asi jako v každém vztahu nějaká ta hádka, ale jinak super a neměnila bych. A myslím, že čím dyl spolu jsme, tím krásnější vztah máme😍

kafr
19. čer 2017

Jee, tady je spousta krasnych pribehu 🙂 moc mi zvedly naladu. My jsme spolu 13let, 7let manzele a 7 let se marne snazime o mimco a ted je to fakt tezke. Co jsme tim ale ziskali je nas krasny vztah. Moc si pomahame a drzime pri sobe. Je to super! Co si o tom kdo mysli je mi fuk. Je fajn videt, ze v tom nejsme sami, ze ikdyz nejsou deti, muze to fungovat.😉

blahova_andrea
19. čer 2017

podle mě záleží, zda jste šťastní vy. ne jak to mají jiní 😉 jsou manželství spokojená a bezdětná. naopak s dětmi po pár měsících...měla jsem známé, co se brali přesně na desáté výročí vztahu a děti zdaleka nebyly na pořadu dne. naopak my máme děti, stavíme dům a jestli jednou přijde svatba, tak to holt budeme brát vše z opačné strany 😅 je to o lidech

andryyysssek
19. čer 2017

Ahoj,já s prvním manželem byla od 19let,po pěti letech jsme spolu začali bydlet,po sedmi jsme se vzali,a když jsme spolu byli skoro 8let,narodila se dcera.

hanulkaha
19. čer 2017

@michnovka ahoj, nam se letos na nase 13. vyroci narodil syn Davidek 😍
Tak rychle ty roky utekly, ze mi ani neprijde, ze uz jsme spolu tak dlouho 🙂

karja
19. čer 2017

@michnovka Jééé, a teď koukám, že už dlouho jen dva nebudete! Tak ať je vše v pořádku!!!

korekk
26. zář 2017

Ahoj holky, koukám, že je to tady samý dlouhý vztah 🙂 Zajímalo by mě, jestli jste to některá měla tak, že jste miminko chtěla už dřív, ale manžel/přítel do toho rozhodnutí musel dozrát? A jak dlouho to trvalo?
Jsme spolu s přítelem 12 let. Máme se moc rádi. Máme se dobře. Máme kde bydlet, dobré příjmy.. A mně asi před rokem začaly strašně tikat biologické hodiny (je mi 28) a hrozně bych chtěla miminko. Mám dobrou práci, baví mě, ale přijde mi úplně nepodstatná. Manžel je o něco starší, věk na děti rozhodně má, ale zatím se na ně necítí. Myslím, že to vnímá jako velkou zodpovědnost, ale hlavně jako velké omezení, do kterého se mu nechce. Přitom já jsem přesvědčená o tom, že bude děti milovat a bude skvělý táta, který jimi bude žít.. Bavíme se o tom, ale ne tolik, jak bych potřebovala... Neříkám mu o všech hormonálních bouřích, co mám neustále v hlavě. Vnímá to pak jako velký nátlak a to podle mého k ničemu není. Stačí, že se v jednom kuse dozvídá, kdo další v okolí čeká mimi 🙂 Byla jste na tom některá stejně? Díky za odpovědi!

deninka87
11. kvě 2018

My jsme spolu 12 let a půl roku manželé, děti ještě nemáme, ale jsme spolu šťastní, užíváme si jeden druhého, cestujeme atd... děti samozřejmě plánujeme, ale příroda to zatím vidí jinak...myslím, že takových párů nás bude spousta 😉