30denní výzva

katka9184
11. únor 2018

Zdravím všechny krásné ženy, maminky po porodu i ty, co by chtěly shodit nějaké to kilo.
Jsem dva měsíce po porodu a trápí mě kila navíc a celkově nezpevněné tělo...našla jsem si třiceti denní plán na břicho a stehna a ráda bych se do toho pustila... znáte některá, máte vyzkoušeno a jaké byly výsledky a předně ...jde do toho někdo se mnou!? :D

sarkad2856
11. únor 2018

@katka9184 Já bych se připojila pokud mužu 😉

semonka
11. únor 2018

Ahoj, před několika lety sem s 30denní výzvou cvičila a výsledky byly, ale být tebou s cvičením bych ještě počkala 2měsíce od porodu je krátká doba. Svižná chůze s kočárkem + jestli kojíš a výsledky se taky ukážou. Tímhle způsobem cvičení by sis mohla ublížit... ale to si nejspíš slyšet nechtěla

katka9184
autor
11. únor 2018

@semonka Každý den chodím s kočárkem, ale výsledky zatím žádné...chtěla bych zkusit pomalu, zlehka, ne nic drastického, bez činek, jen vlastní váha...nechci přijít o mléko

semonka
11. únor 2018

@katka9184 v tom případě si zkontroluj zda nemáš rozestup břišních svalů popřípadě jak velký, aby sis nezadělala na zbytečný probémy a na břicho bych stejně byla hodně moc opatrná a cvičila když už tak core cviky.... říká se, že tak dlouho jak trvalo těhotenství a břišní svaly se přizpůsobovaly miminku tak tak dlouho by se mělo nechat tělo zase pracovat aby se vrátilo zpátky i když chápu že je člověk nedočkavej

katka9184
autor
12. únor 2018

@semonka No právě... ráda bych se cítila dobře, jako předtím. Asi jsem moc nedočkavá, ale teď nevím, zda teda začít nebo ne...dietu člověk držet nemůže, ani nesmí při kojení...Achjo :(

hanca2222
12. únor 2018

Ahoj.ja som zacala cvicit nieco cez 3 mesiace od porodu nakolko po fruhom tehu uz to neslo nejak lahko dolu a nemohla som sa na seba do zrkadla pozret.Hkavne mi cvicenie stradne chybalo nakolko pred tehu som cvicila porad a bola som na nom aj zavisla.ale k teme.uprimne,pokial som vyraxne neupravila stravu,kilecka sa mi dolu nehybali a to som chodila makat 3x do tyzdna a konzultovala som to i s osob.trenerkou.Taky sem myslela ze mam diastazu lebo i ked som upravila jedalnicek brucho moc dolu neslo.i po uprave stravy a cviceni 3x do tydna v posilke a doma som zhodila za 4 mes.1,5 kg.Bola som z toho na nervy nakolko som vzdy bola vychrtlina a problem s nadvahou som nikdy nemala.Dokonca i dr.na preventivkach mi stale vravel ze hy som mala trochu pribrat lebo som bola dost kostnata.ale teda k teme-zistila som ze po porodu treba vyckat urcity cas a nestresovat cbicenim nakolko ked pride ten dpravny cas telo zacne spalovat a vratis sa do normalu.mne to zacalo ist rapidne dole po cca 9 mes.od porodu a to dom uz cvicila lenn sem tam ale obmedzovala som sa v jedle ale nie zas az tak moc.hoci som po porodu viac cvicila i jedla obmedzene,kila nesli skoro vobec dolu ale vravim tych cca 9 mes.po porodu ked uz som tolko vobec necvicila len ojedinele a stale som sa snazila obmedzovat v jedle,rozbehlo sa to samo.Takze moha rada-vyckat casu pri normalnom dennom pohybe s kocarom ak dokojis uprav stravu a uvidis ze to pojde dolu ked pride spravny cas pre tvoje telo.Ja som ted od porodu 15 mes.,v jedle sa moc neobmedzujem a necvicim vobec-pri 2 malickych detoch a chodeni do prace nestiham nic-a obkeciem veci spred tehu,mam o 1.5 kg viac ako pred tehu.takze myslim ze to chce nsozaj len cas a nesilit to tak skoro po porodu.mne to vravela aj ta trdnerka ze som mic skoro po porodu ze preto mi to nejde dolu😉drz sa😊

katka9184
autor
12. únor 2018

@hanca2222 Vím, že tělo se připravuje devět měsíců na porod a zase nějaký čas mu trvá než se vše urovná. Jen se necítím sama se sebou dobře, nejsem se sebou spokojená a to mě nejvíc mrzí. Byla jsem zvyklá cvičit.

lenkas1982
12. únor 2018

Tyhle různé 30denní a jiné výzvy nejsou moc dobrý nápad. Pokud jsi doteď necvičila, nevrhej se po hlavě do každodenního cvičení. Lepší je začít třeba 2-3x týdně, ale trvale, žádných 30 dnů. Každodenní cvičení obecně není správné, tělo a nervová soustava potřebujou taky regenerovat. Záleží samozřejmě na intenzitě, není cvičení jako cvičení, ale i tak. A než se do něčeho pustíš, nech si zkontrolovat tu diastázu, ať si neublížíš.
Jinak ale si pořeš i stravu, ta dělá v hubnutí 70-80 %. Nikdo nemluví o nějaké dietě, ale začít jíst zdravě. Zjisti si, kolik by měl být zhruba tvůj příjem, plné kojení se říká, že dělá cca 450 kcal navíc. Ten příjem si můžeš spočítat třeba zde https://www.michaljoseftoth.cz/kalkulacka

margarithka
12. únor 2018

Ja po prvnim porodu nezhubla, dokud jsem neprestala kojit. Ani deko. A to mi kazdej rikal: dvojcata, to pujde dolu samo. Ani ho...A pak behem roku slo dolu 11 kilo uplne samo. Dostala jsem se na "vysnenou" vahu a zjisztila jsem, ze me to ceka znovu...jinak fyzioterapeutka rikala, ze pro zacatek nejlepsi jen "plank", zadny cviceni typu sedy lehy ze nedoporucuje.