35+, bez dětí s touhou po dětech

spark
30. led 2010

🙂 Ahoj. Hledám ženu na pokec,která je ne tom podobně jako já. 35,vdaná,ale bez dětí s velikou touhou po dětech. Jestli sem nějaká písneš,ráda pokecám. 😉

alim75
6. črc 2010

Mám kámošku, která se taky "snaží" a který to taky moc nejde, ale ona je o 7 let mladší, takže nemusí být tolik ve smyku, i když někdy mám pocit, že je na tom hůř jak já. Nechci se rouhat, ale shodly jsme se, že když jsme braly atc, tak jsme měly pohodovej život, nic nás nebolelo, nic jsme neřešily. Od tý doby, co jsme prášky vysadily, tak nás furt někde dloube, píchá, bolí břuch, ona už cystu měla, já ji mám teď, pořád se v nás někdo vrtá, já navíc ještě imrvére špiním, dny, kdy jsem bez špinění, by se daly spočítat na prstech jedný ruky, cykly 25 dní, takže mám pocit, že když nešpiním, tak zase krvácím ...
Prostě už jsem z toho tak nějak vyčerpaná, v práci to nikdo neví, a nejsem si jistá, jak se mi to podaří utajit, když teď budu furt někam trajdat. Tudíž přemýšlím, jak to zaonačit, navíc jsem v pracovní době "viditelná" a nemůžu se nenápadně zdejchnout, aby skoro nikdo nevěděl. A po doktorech vůbec nechodím, takže si toho rozhodně minimálně moji "záškodnický" podřízení všimnou. A zodpovídám se našemu "nejvyššímu", a abych nevypadala jak hypochondr, budu asi muset s pravdou ven .... Prostě mám v hlavě docela slušnej uragán 😠
Jsem trošičku rozsekaná ... tak se vám tu aspoň vykecám 😉 😀

gabikri
6. črc 2010

alim : to jsme na tom všechny stejně, nikdo s tím nepočítal, že to nepůjde. To rozseká každou, ten prvotní šok je vždycky velký a pak jak to vysvětlovat okolí.....to je pro mě taky to nejhorší.

spark
autor
6. črc 2010

Ahoj spolku.
Já vim,že bych si nemela stěžovat,ale když to ty hormony. Muj manža říká,že nikdy nebudu spokojená. To je přasně to,co potřebuju slyšet,jo. 😠 😒 Uplně zapomínám co tomu předcházelo,asi na to člověk rád zapomene a právě když jsem si ted přečetla tyhle vaše poslední příspěvky,tak jsem si vzpoměla. Já se snažila vyhýbat vysvětlovaní a když jsem mluvila s nějakou takovou co musí všechno vědět,tak jsem prostě jen řekla,že chodíme k doktorovi a ona si to převedla jak chtěla. To už mi bylo jedno,dokonce jsem si v CARu vyžádala razítko bez nápisu centrum asistované reprodukce. A byli na to připravený. Takže si naivně myslím,že v práci nikdo neví že jsme byli na IVF. Alim u nás v CARu jsem mohla chodit odpoledne a i víkendy....takže to práci u tebe zas tak vědít nemusí)) Oni ti v CARu vyjdou vstříc.
Jinak ještě k tomu okolí......já si nemůžu pomoct,ale podle me by bylo nejlepší,kdybych to většině těm,kteří to ví zatajila. Třeba když už přijde řeč na početí,tak oni neřeknou umělé oplodnění...řeknou "tak jako vy". Chápete co tím já antispisovatelka chci říct? Neví jaký to je pro nás dar a zázrak IVF. Skoda holky,že nejste někde blíž,sešly by jsme se a daly kávu a dortík 🙂 a pomlouvaly ty,kteří se rozhodnou otěhotnět 10.1.2010 v uterý ve 21.30 a ono jim to vyjde 😠 🙂

gabikri
6. črc 2010

spark : přesně!!!! 😉 Fakt lituju, že jsem to komu kdy řekla!! Ale co mám říkat, když jsem stará koza, dva roky po svatbě a nic? Ony ty otázky přicházely ze všech stran a pro mě bylo jednodušší říct pravdu 😒

spark
autor
7. črc 2010

gabi my jsme spolu 18 let a otázky padali až od třiceti,tak jsem všem říkala ,že je ještě čas,ale srdíčko mě při tom bolelo ☹ a ted jsem těhotná a brečim))) bych se na to vys.....

ankava
7. črc 2010

Ahoj všem... přidávám pár mých zkušeností s tím co říkat a co ne. Když jsme se s bývalým snažili před mou třicítkou, tak jsme pořád slyšeli to.. a kdy už.... ale tehdy jsem to nějak dokázala přecházet... pak jsme zjistili, že chyba je především na jeho straně a že bez IVF by to nešlo. On ale uměle odmítal a tím jsme se odsoudili k bezdětnosti. Nikdy nikomu jsem neřekla, že má špatný spermiogram a všichni okolo si dohadovali, že chyba je u mě. Přišlo mi to vůči němu nefér, to někde říct, že bych ranila jeho mužství. Pak jsme se stejně rozvedli. Přišel nový partner a s ním přišla lehká otěhotnění a hned na to ty potraty a že to bude chtít uměle podpořit. Takže jsme do toho šli. Prakticky všichni okolo nás to vědí a nikdo před náma neřekl ani slovo negativního. Možná, že za zády ano, ale je mi to fuk. Asi je to tím, že máme fakt věk a že lidi okolo nás vědí, že ty problémy dneska jsou časté. Na potkání nevykládám, že jsme byli na IVF, ale když se někdo přímo zeptá, tak to taky narovinu řeknu.
V práci jsem vždycky řekla, že jdu k doktorovi a hotovo. Nikdo se na nic neptal. Ale když jsem pak už začala marodit, tak to bylo jasné, protože já nikdy nestonala a najednou jsem byla doma i přes uzávěrku, tak to každému docvaklo, ale dokud jsem to neřekla já, tak se nikdo nezeptal. Jsme tam prakticky samé baby, takže mě probraly v kanclu, ale ke mě byly dost korektní.

Dneska jsem byla na tripple testech, výsledky budou za týden, takže už opět upadám do svý depky. Ach jo. Na UTZ jdu až za 14 dní, pohyby zatím žádné, takže mě z toho asi hrábne.

spark
autor
7. črc 2010

ankavo co jsou tripple testy?

ankava
7. črc 2010

spark.. to jsou krevní testy, který ti nabírají cca v 16. týdnu....opět na vývojové vady. To ti asi taky dělali.

alim75
7. črc 2010

Ahoj holky, tak jsem dnes byla v CARu na hormonálním profilu a při té příležitosti jsem si hned nechala říct výsledky krve. Si představte, že jsem si někde uhnala ureaplazmata 😠 A to jsem se posledních 11 let na jinýho chlapa než na toho mýho ani nepodívala. Když mi bylo kolem 20 let, tak jsem trpěla na příšerný záněty močových cest a na vaginální záněty a dočetla jsem se, že to klidně už tehdy mohlo být tohle, mě asi trefí 😒 V pondělí jdu na UTZ k doktorovi, tak musím vyzvědět, co s tím. Prý se na to dávají antibiotika, tak nám snad hned něco napíše ...

ankava
7. črc 2010

ahoj alim... co to je???? Hele třeba je to ten jedinej problém, proč se nedaří. Spolykáš pár ATB a hned pak budou //.
My zase brali ATB na chlamýdie- a to prý taky není dobrý na těhu. Ale jak takový věci máš poznat, když nemáš žádné příznaky? Tak ti holka přeju hodně zdraru 🙂 🙂

alim75
7. črc 2010

Je to nějakej sajrajt, kterej se přenáší sexuálně, ale není to klasická pohlavní choroba. Má to víc jak 50% populace a nemusí to přinášet žádné obtíže, takže většina lidí vůbec neví, že to má. A přeléčuje se to antibiotikama. Nic moc podrobnějšího se na netu vyčíst nedá ... By mě zajímalo, jak dlouho už tenhle morykundus mám 😠 Jo sladká nevědomost 😀

gabikri
7. črc 2010

alim : morykundus 😀 😀 😀 😀 Ty mi dáváš 😀 😀 😀

spark
autor
7. črc 2010

😀 😀 morykundus)))

spark
autor
8. črc 2010

Holky kde je Feli??

ankava
10. črc 2010

Ahoj všechny 🙂 🙂
tak já čekám na ty výsledky, hladina nervu zase stoupá.... navíc jsem začala 18. týden, tak čekám, jestli by náhodou nějaké ty maličké pohyby nebyly cítit, ale nic. Doufám, že je opravdu ještě brzy.

Přeju krásné přežítí těhle dnů. Já se chystám vylézat z domu minimálně, ty vedra jsou docela děs 🙂 🙂

spark
autor
10. črc 2010

Ahoj Ankavo. Na netu píšou že prvorodičky můžou cítit pohyby až ve 24.týdnu,tak se hlavně neplaš jako já. 😉
Jinak to vedro už je vážně dlouhý. Jsem z toho dost podrážděná a na všechny prskam a štěkam. Včera jsem sprdla sousedku že jí tam furt štěká pes a co myslíte?? Štěká zase..asi půjde do karbanátků. 😠

ankava
10. črc 2010

spark... já to vím, že to tak je, však jsem tě taky uklidňovala, ale znáš to 🙂 do UTZ mám daleko, tak bych chtěla nějakou známku toho, že je mimčo v pohodě. A jsou i ty šťastné typy, co už něco cítí v tom 18. týdnu. Nojono... tak to já asi nebudu. I když večer, když jsem v klidu, tak pod pupíkem cítím takové divné prdlání, ale co to je, to si fakt netroufnu odhadnout. A co tvoje mimčo... to už asi pěkně kope pravidelně, co? Teda 27. týden, tak to je tedy nářez 🙂 🙂 🙂 To už máš fakt vyhráno 🙂 🙂 🙂 🙂

spark
autor
10. črc 2010

No to žádný velký kopání není,spíš se vrtí ráno a večír. 🙂 A když dam na pupek sluchátka 😀 tak to má koncert a paří.

blabunka
10. črc 2010

Nazdar holky, průběžně vás pročítám, ale nepíšu, bo nemám žádné nové zprávy.
S dr. jsme se domluvili, že koncem prázdnin zkusíme nativ /bez injekcí/, pouze stimulaci clostilem.
Poslední dobou jsem stále v práci a už se mooooc těším na dovču. Nakonec vyhrálo Řecko. Tento týden jsem to vyřídila a za deset dnů odlétáme.
Ty vedra beru jako takovou malou přípravu 😝 . Alespoň to nebude tak velký teplotní přechod.
Tak co těhulky, jak rostou bříška?
Alim, tak co ti naordinovali na ten morykundus 😵

alim75
12. črc 2010

Ahoj holky, takže po dnešní návštěvě CARu můj prvotní optimismus zcela vyprchal a paní doktorka mě vrátila pěkně nohama na zem. Měla už pohromadě kompletně naše výsledky a bez nadsázky řečeno, všechno je úplně špatně. A to tak špatně, že dnes začínám brát antikoncepci, a 5.8. začínám stimulovat na IVF, protože dle slov MUDry by u nás jiné než umělé početí připadalo v úvahu pouze zázrakem.
Moje cysta nepraskla, ba ještě povyrostla, z hormonálního profilu mi vyšlo FSH 11, což je taky děs a hrůza, i když u toho mi dala malou naději, že to bude pravděpodobně ovlivněno cystou, a že byl profil dělaný až 4. den cyklu. Ale toť otázka, protože na UTZ ve vaječníku moc vajíček vidět nebylo, má jich být cca 10-15, já jich měla 6.
Další, co je špatně, jsou protilátky proti spermiím, prý jsou nějak 2 druhy, a já je mám samozřejmě oba. Navíc ani ten spermiogram, co původně laborantka říkala, že je v pořádku, tak úplně v pořádku není, ale na IVF to naštěstí bez problémů stačí, je z čeho vybírat, ale rozhodně nás nemine ICSI. A k tomu ještě ty ureaplazmata, ale to je v porovnání s tím ostatním ten nejmenší problém. Na ty jsme nafasovali pro oba nějaký silný antibiotika na 1 den a já ještě na týden vaginální krém.
Doktorka i sestřička byly úžasné, samozřejmě mi nalévaly optimismus do žil, ale co se týká dalších plánů, byla doktorka absolutně nekompromisní, že není na co čekat. A ono asi fakt není. Takže plán je takový, že teď antikoncepce, po té by měla zmizet cysta, od 5.8. stimulace krátký protokol čínským křečkem, když to bude klapat bez problémů a bude co zavádět , tak mezi 25. – 27.8. bude embryotransfer, a do půlky září bude jasno. Na to, že jsem měla teprve 16.6. první návštěvu CARu, tak je to fakt hukot. Chce se mi zvlášť trýznivým způsobem zavraždit mýho obvodního gyndra, protože kdyby mi ten lajdáckej debil udělal hormonální profil hned, tak jsem nemusela ztratit rok času.
Asi vám nemusím říkat, v jakém se nacházím psychickém rozpoložení. A brečet nemůžu, protože jsem z toho všeho ještě v šoku a navíc sedím v práci.

ankava
12. črc 2010

alim, holka, tak to je tedy nářez, ale neboj, sice se ti teď zdá úplně na draka, ale za chvíli budeš těhulit, dokud jsou nějaká vajíčka a nějaký spermoni, tak je strašná naděje. A hlavně, pokud se zjistí, čím to asi je, tak to většinou po IVF vyjde. Nejhorší je, když je vše v pořádku a nejde to. Tak se vrať do svého optimismu. Uvidíš, že bude dobře 🙂 🙂 🙂

blabunka
13. črc 2010

Alim, co to tady čtu? FSH se opravdu může měnit a ivfkem se spousta věcí vyřeší, takže neházej flintu do žita.
Je dobře, že jste se do toho vrhli po hlavě. Ber to tak, že koncem prázdnin už budeš v očekávání a my ti budem držet pěsti. 😅

alim75
13. črc 2010

Z toho všeho mě nejvíc vyděsilo samozřejmě to FSH, všechny ženský u nás v rodině plodily a rodily v klidu hluboko po třicítce, včetně mojí mamči, a já mám v 35 vaječníky v hajzlu 😠 Uvidí se, jak budu reagovat na stimulaci, aby ze mě vůbec něco vydolovali, to by mě teprve definitivně mohl přejít humor 😒 Doktorka taky bůhvíjak optimistická nebyla, když mi říkala u ceníku, že řádek kryokonzervace se mě asi týkat nebude 😀 Hele my jsme se s tím mojim chlapem fakt sešli, jeden aušus větší jak druhej 😀
Ale je to na můj vkus fakt děsná rychlovka, já jsem takovej ten organizační typ, co všechno dlouho plánuje, já si i pračku a ledničku vybírala pečlivě půl roku, a teď takováhle šoková terapie, na to jsem fakt nebyla připravená. Jen je mi divný, že mi nebudou na to FSH dělat kontrolní odběr. Ale u IVF je to asi jedno.

spark
autor
14. črc 2010

Ahoj spolku. Jsem uklizená u tchyně na baráku,dnes jsem přijela jen vyvětrat a poslat aukro a vracím se z5.
Ač u mě nezvyklé,budu teď optimista Alim. Nemyslím,že by to bylo až tak nejhorší. Máte šanci a to je nejdůležitější. V září budeš vědět víc,i když my jsme počítali s tím,že první IVF nevyjde,protože CAR taky potřebuje vydělávat a nějaký penízky z nás vytáhnout,takže jsme ani nebyli moc překvapený,když to opravdu nevyšlo,že prý vajíčka narostly málo,ale při druhém pokusu a to je zajímavé,použili uplně stejně velké vajíčka,jako se jim před tím nehodili a povedlo se. Jinak s tím jak to jde rychle,to jo. Ale třeba já čekala na MS abych mohla začít stimulku a poprvé v životě se mi zpozdila o tři měsíce..takže s tímhle se třeba nepočítalo.
To jsem zvědavá,jak tady dopadnou ty letošní vánoce))

gabikri
14. črc 2010

alim : promiň, ale já mít FSH 11, tak jdu slavit 😝 Při téhle hodnotě to není žádná tragédie, ještě se dá něco dělat a šance na vlastní mimi je vysoká..............takže přestaň panikařit. 😉

ankava
14. črc 2010

ahoj všem...
tak mě vyšly blbě hodnoty z tripple testů - riziko na Downa, tak jsme v nervu a čekám, kdy mě objednají na odběr plodovky. Doufám, že to bude co nejdřív. Nechám si udělat ten rychlo test na Downa. Jen doufám, že ty hodnoty neznačí nic jiného než to riziko vzhledem k věku.
Dívala jsem se na ty hodnoty a ideál je 1MoM a teprve pod 0,5 a nad 2,5 je to rizikové. Tak se snažím uklidnit, že je to jen ten můj věk. Ale mám zase pár dnů nervíků před sebou.
Holky myslím na vás na všechny, ať se vám daří, to co teď máte rozběhnuté 🙂 🙂

gabikri
14. črc 2010

ankava : doprčic, musí to dopadnout dobře, moooc držím palce!!!!!!!!! Ach jo, člověk si myslí, že když má po letech // že je vyhráno a pak takovéhle nervy............drž se holka!!!!!!!!!

alim75
14. črc 2010

Ahoj holky,
@ankava : tripple testy mají vysokou falešnou pozitivitu, některý doktoři proto navrhují, aby se vůbec nedělaly, že jsou pak maminky zbytečně vynervený. Jestli jsi měla v pořádku NT screening, mám dojem, žes byla u Břešťáka v Modřanech, tak zatím neplaš, bude to v pořádku 😵

@gabikri Já vím, že to není ještě taková hrůza, že by mohlo být i hůř, ale kdybys viděla výraz ve tváři tý doktorky, tak bys měla pocit, že hůř už být nemůže 😕

ankava
15. črc 2010

alim, díky moc za trochu uklidnění, i když tohle vím, tak jsem stejně vystrašená jako blázen. Hlavně mám strach, aby ty nižší hodnoty neznamenaly ještě něco jiného. Nakonec jsem se rozhodla, že pro klid podstoupím tu plodovku. Tak musím dneska dohonit genetika a když se mi to podaří, tak bych šla už dneska na odběr zase k Břešťákovi. Když ne, tak až v pondělí. Ale stejně víc jak z downa mám strach, co uvidí na tom UTZ. Ach jo, já už taky trochu doufala, že když byl NT screening v pohodě, tak už by to mohlo být všechno v pohodě.

ankava
15. črc 2010

Tak už to mám za sebou. Doktor byl super. Miminko je velké tak já má být a má snad i všechno 🙂 A je to holčička 🙂 🙂 🙂
Na genetice mi doktor napsal do zprávy požadavek na ty rychlovýsledky na downa, takže už bych do pondělí mohla vědět výsledek. Strašně doufám, že bude dobrej. Vždyť my baby přece vydržíme víc. 🙂 🙂 Jo a tím, že mi to napsal do té zprávy, tak za ty rychlovýsledky nemusím nic platit.
Jdu se povalovat, mám dneska dodržet klidový režim.

Všechny vás moc zdravím 🙂 🙂