35+, bez dětí s touhou po dětech

spark
30. led 2010

🙂 Ahoj. Hledám ženu na pokec,která je ne tom podobně jako já. 35,vdaná,ale bez dětí s velikou touhou po dětech. Jestli sem nějaká písneš,ráda pokecám. 😉

paji72
9. srp 2010

holčiny,díky moc za podporu a rady

alim75
9. srp 2010

Tak hlásím, že mám napícháno 😀 Dneska to bylo dobrodružný, dojela jsem ampuli Pregnylu a musela jsem ji měnit a dopíchávat z druhý, to bylo napínavý, dělala jsem to poprvý, ještě že je to pero tak chytrý 😀

alim75
9. srp 2010

Já dneska fakt blbnu do foroty, samozřejmě Puregonu 😀
Doufám, že se mi rozum přesouvá do vaječníků a vyrábí tam kvalitní vejce 😀

ankava
9. srp 2010

tak tak alim...... to bude vajec 😀

alim75
9. srp 2010

No to bude, když jsem před chvílí vyndavala vyprané prádlo z pračky, tak jsem zjistila, že jsem tam zapomněla dát aviváž 😀

gabikri
9. srp 2010

ahoj kočky!

Tak hlásím dneska úspěšně první konzultace v Brně za náma! 😉 Jsem fakt nadšená, super jednání, přístup, hezké prostředí........no tady to musí vyjít!!! 😵 Dostala jsem léky, že už tam pojedu až na ET.

alim75
9. srp 2010

@gabikri Supééér. Jsem ráda, že jsi spokojená! 😵

gabikri
9. srp 2010

alim75 : děkuju!! Nějak mě to fakt nakoplo 🙂
Jo a z té aviváže si nic nedělej, já to jednou dala obráceně, tam co se leje aviváž, jsem nasypala prášek a tam co se dává prášek jsem nalila aviváž 😝 Byla jsem hooodně zamyšlená 😀

blabunka
9. srp 2010

Ahoj holky,
koukám, že Gabi už byla v Reprofitu. A u kterého lékaře ste byli objednaní?
Jsem moc ráda, že se ti tam líbilo. I já pevně doufám, že když už nikde, tak tady to určitě vyjde.
Alim, koukám, že se nenudíš. 😀
Jó a zdravím všechny nové snažilky. 😉

spark
autor
10. srp 2010

Ahoj spolku!
🙂 Vítám nové duše a přeji hodně štěstí do rozmnožování!! Teda tady se to rozjelo!!
Gabi a Alim mám z vás holky radost. Jak vás čtu tak mám příjemný pocit,že bude dobrá úroda 🙂
Já mám problém se spaním. Spím jen 4 hodky denně a je mi na nic. Cítim jak jsem nervozní a neni to nic moc. Potřeboval bych nějakou tabletu..zkusím ukecat doktora příští týden,ale nevidím to moc nadějně. Jsem zombie 😠 😔

daida
10. srp 2010

ahoj holky. Četla jsem trochu vaši diskusi a vidím, že problém otěhotnět je snad skoro ve všech tématech. Také něco přidám: V únoru mi bylo 35 let a myslela jsem si, že snad už neotěhotním. Mám za sebou IUI, 1x IVF a několikrát KET, bezúspěšně. Navíc mi zjistili organické změny na vejcovodu a děloze, takže jsem opravdu honila čas, páč pak musím na operaci a dítě je možné až zhruba za další rok. Nic z toho nevyšlo. Přerušila jsem léčbu v CAR, sehnala jsem si fyzioterapeutku na metodu Mojžíšovou a nechala jsem tomu volný průběh, třeba se zadaří dřív, než budu muset na operaci. A ejhle, zadařilo se úplně spontánně otěhotnět a i organické změny částečně ustupují díky těhotenství. Uvidíme, co dál příjde. Chtěla jsem hlavně říct, že žádná kaše se nejí tak horká, jak se uvaří a všechno má svůj správný čas, který předbíhat nemá smysl. Přeju všem hodně sil a odvahy.

ankava
10. srp 2010

@daida ... hodně štěstí, mě Mojžíšová taky hodně pomohla - nedám na ní dopustit, hned jak se budu moct položit na břicho, tak zase budu pokračovat.

@gabriki no paráda... tak ti to uteklo a za chvíli už zase budeš čekatelka

@alim lepší do pračky něco nedodat než dát něco navíc 🙂 já jsem jednou s bílým tričkem vyprala stostránkový časopis na křídovém papíře. Odpad jsme měli do vany. To zděšení, když jsem zjistila, že mám ve vaně výrobnu papíru... a o tom hodobóžovém triku škoda mluvit 🙂. Ten časopis tam zapadl omylem, když ho bejvalej odložil cestou ze záchodu a já si toho nevšimla a hodila na něj to prádlo. Pračku jsem pak čistila asi týden 🙂 A bylo to bez hormónů 🙂

vodnice
10. srp 2010

Teda tady se to rozjelo. Tak to gratuluji daido, že jsou zde i ty kterým se to podařilo přirozeně. Mi to umělé furt nějak připomíná inseminaci skotu. 😀

daida
10. srp 2010

@vodnice: někomu umělé opravdu pomůže, nezavrhovala bych, jde přec o výsledek a netrvá ten průběh zase tak dlouho, aby se to nedalo vydržet. Mně to ale nepomohlo, po tolika pokusech už jsem cítila, že tělo dostává kapky, který jsem už nedokázala psychicky ustát, udělalo mi i cystu na vaječníku, která prý nebyla nijak zásadní, prostě "o nic nešlo", což mě nechávalo na pochybách, zvlášť když mám jeden vejcovod neprůchodný a na druhém mi IVF udělalo cystu. Začala mi vadit i ta mašinérie pokusů v CAR, která byla jen o zkoušení, ptž stále říkali: "musíte to zkoušet. Musíte to zkoušet." Vyptávala jsem se jich (v CAR), zda mi neudělají nějaké další vyšetření, ale prý už všechna vyšetření mám. Řekla jsem si, že problém musí být teda v něčem jiném, když vajíčka mám v pořádku a přesto se to pořád stejně neuchytí. Až kamarádka mi řekla:"holka, ty jsi uvnitř těla slabá, proto se to neuchytí." I přesto, že často sportuju, to může tak být. Před dalším KET jsem to probrala s manželem (spermogram mimochodem výborný) a zavolala do CAR, že na několik měsíců přerušujeme léčbu. Vymlouvali mi to s tím, že jsem nastimulovaná a když to přerušíme, musíme začít zase od začátku a úspěch může být o to menší. Už jsem nechtěla. Kontaktovala jsem tenkrát přímou žačku paní Mojžíšové, ale ta mě nevzala, už je stará paní, ale dala mi kontakt na svoji mladou žačku, kterou vyškolila. Říkala jsem si, že když IVF nezabralo, už nemám nic ztratit a tímto už nic nezkazím. Fyzioterapeutka mi řekla, že na organické změny ( ty mám) Mojžíšovka moc nepomáhá, ale přesto jsem to zkusila. Po 2 měsících cvičení a mobilizací jsem spontánně těhotná. Necvičila jsem podle žádných knížek, ptž tam bývají cviky různé a zpravidla né zrovna všechny od Mojžíšové a hlavně mi knížka neudělá mobilizaci páteře, která je u Mojžíšovky nutná. Nečekala jsem to. Fyzioterapeutka mi řekla, že otěhotnět po 2 měsících není zrovna ideál, ptž tělo nemusí být ještě připraveno plod udržet, spíš až po 4 měs. Zatím mi cviky upravila, na udržení plodu a pravdou je, že po nich méně špiním, takže nevím, jak to dopadne, nicméně mně přirozená metoda Mojžíšové pomohla moc. A je pravda, že by měla být metodou první, která by se měla zkusit, než přikročíme k IVF. Ale s tím nemusí souhlasit každý, proto to nikomu nechci nabízet, je to o vlastní volbě.
@ankava: a ty jsi po MM otěhotněla?Jak to dopadlo?

ankava
10. srp 2010

@daida, já sice otěhotněla po IVF, šli jsme do IVF hlavně k vůli tomu, že je mi 40 a zvolila jsem tento radikální řez. Dneska vím, že můj problém byla nízká sliznice a kdybych tohle věděla před rokem, tak jsem nejspíš byla těhotná i bez IVF. Rok před tím jsem měla dvě zamlklé těhotenství a podle mě proto, že se embryjka neměla do čeho zavrtat, tak samovolně odešla.
Ale Mojžíšovou jsem po těch potratech před IVF cvičila cca 4 měsíce, chodila jsem na mobilizace a nechala si srovnat kostrč a myslím, že i pro to se mimčo uchytilo a zatím (a doufám, že i do budoucna) je vše v pořádku.
Přestala mě bolet záda, na které jsem dost trpěla, začala jsem silněji menstruovat a ty záda mě nebolí dodnes ( jsem na konci pátého měsíce). A taky tím, že jsem denně "musela" hodinu cvičit a myslet jen na to , jsem se dostala celkem i do psychické pohody.

Takže hned po porodu zase začnu... hlavně kvůli těm zádům.
Jinak si myslím co ty, IVF je poslední šance. Nejdříve bychom měly zkusit méně drastické metody- třeba právě jako je cvičení Mojžíšové. Jenže pro hodně lidí je to zdlouhavá a nepohodlná cesta.
Kdyby mi bylo o 3 méně a měla jsem informace, které mám teď... tak bych se nejdříve vydala touhle cestou 🙂

pitrisek26
10. srp 2010

ahoj daido, promiň že tu lezu, ale mám jít taky na mobilizaci MM a někdo mi říká, že se při ní nesmí otěhotnět až po půl roce a někdo mi říká, že to je blbost, že se může hned ... já se bojím, ať něco neudělám špatně, co radila tvoje fyzioterapeutka? Taky mi říkala moje fyzio o tom udržení a překrvení dělohy .. my jsme oba zdraví, ale prostě nějak to nejde a už mě dr. chce odeslat do CAR .. tak to beru jako poslední možnost 🙂

ankava
10. srp 2010

@pitrisek26 ahoj, říká se, že během paní Mojžíšová doporučovala neotěhotnět první 4 měsíce, k vůli tomu, aby se mimčo uchytilo, že je větší pravděpodobnost časného potratu.Ale moje fyzioterapeutka říkala, že to je v případě holek, které v životě necvičily. Pokud jsi se alespoň trochu hýbala, tak by to nemělo vadit. Já myslím, že si tělo řekne, kdy je ten pravý čas.

pitrisek26
10. srp 2010

já jsem mojžíšovou poprvé přerušila právě kvůli tomu "nesnažení" protože můj muž si to nedovedl představit, že budeme čekat zase takovou dobu, mezitím ta doba uběhla a nic, tak jsem si řekla, že to zkusím .. čas plyne rychle a třeba to po těch čtyřech měsících samo vyjde 🙂 díky za rady

pitrisek26
10. srp 2010

@ankava já jsem sportovní antitalent, nic moc necvičím, ale chci teď chodit na pilates, takže pohyb by snad už trošku byl, no uvidím jak to dopande, potřebuji tak od někoho slyšet, že dělám správnou věc pro správnou a velmi chtěnou "věc" 🙂

daida
10. srp 2010

@pitrisek26: přesně tak, jak píše ankava. Mně fyzioterapeutka říkala, že bych během cvičení neměla být těhotná, až po 4 měs. cvičení a mobilizací hlavně proto, že každý tělo je jiný a jinak pevný a není tak jistý, zda se plod udrží. Předtím jsem však celkem sportovala-na kole do práce a hýbala se (časté pěší chůze). Nečekala jsem, že mi Mojžíšovka pomůže, tak jsem žila stejně jako dřív a neabstinovala jsem pohlavně a pak jsem byla dost překvapená. Ale nejsem samotná, kdo už po 2 měsících Mojžíšovky otěhotněl, znám tady z koníkovských diskusí další 2 holky, které tak brzy otěhotněly (2. měs.) a předtím se hýbaly. Dneska mají skoro před porodem, takže donosily. Ale také znám holku, která otěhotněla po 5 měs. Mojžíšovky a potratila, takže je to různý. Ale u té si nejsem jistá, zda se předtím hýbala.Vždycky nějaké riziko je, ať děláš cokoliv. Nevím, jestli Ti můžu radit, ale asi bych být tebou žila normálně jako doteď, chodila na Mojžíšovku a svůj život bych žila bez stresů. A když v průběhu Mojžíšovky otěhotníš, fyzioterapeutka Ti cviky upraví, na udržení plodu Ti nějaké cviky přidá, budeš to dělat pod dohledem. Nemyslím si, že by to bylo nějak moc nebezpečné. Toto cvičení se naopak do konce I. trimestru doporučuje-říkala mi fyzioterapeutka. Jsem v 10tt+3 dle UTZ a stále cvičím a jak jsem psala, míň špiním (špinila jsem od 6tt neustále) a celkově jsem mobilnější a cítím se líp. To ostatní záleží na přírodě. Nikdo nevíme, zda to donosíme, a to nemusíme být po MM. Protože se na udržení podílí i hladina hormonů nejenom zpevněný tělo.Hlavně nepřestávej cvičit a docházej na mobilizace poctivě a řiď se vyškolenou fyzioterapeutkou. Jedině, že by Ti to pak doktor nedoporučil, ale to se zatím nestalo.

daida
10. srp 2010

@ankava: po porodu budeš v porodnici stejně cvičit některé cviky Mojžíšové, aby se Ti lépe svinula děloha. Co vím, tak se to s rodičkama tam dělá často, no nevím, jestli to bude zrovna v té, kde budeš, ale tady u nás na Moravě to tak chodí.

petulka22
10. srp 2010

Ahojky holčiny, tak ani nestačím vás dočítat, jak jste se rozepsaly! 🙂
@ankava já mám právě taky problém se sliznicí, po 15ti letech antikoncepce se jí nějak nechce růst. Mám ji vysazenou už 3roky a při IVF jsem měla jen 7mm, takže se to bohužel nepovedlo. Teď při KETíku jsem měla Divinu a Divigel a 14.DC jen 5mm, navíc jsem měla cystu, tak mi to stopli a teď jedu další kolo se stejnými dávkami léků, tak jsem zvědavá. Zkoušela jsem kontryhel, ale ten mi sliznici spíš snižoval, takže taky nic.. Tobě teda pomohlo to cvičení? Já už fakt nevím, dělala bych cokoli, ale recept na sliznici pořád nemůžu najít.

ankava
11. srp 2010

@petulka22 já měla při IVF při UTZ na velikost folíků po tý šílený dávce hormonů 5-6, pak mi prodlužovali stimulaci, takže jsem se dohrabala těsně přes těch minimálních 7 a světe div se mimčo se chytilo 🙂 Takže před tím jsem se musela pohybovat pořád někde na těch třech, protože těstně před MS jsem mívala jen max. 8.
Co mi pomohlo to přesně nevím, ale říkám, že to byla kombinace Mojžíšové, kontryhelu, akupunktury u jedné skvělé paní doktorky a hormonů. Mylsím, že jsem tomu dala fakt hodně - každý den cvičení, jednou týdně akupunktura a další terapie k tomu a pak to IVF.
Tak ať ti taky něco zabere 🙂 🙂 a embryjka se uchytí 🙂 🙂

paji72
11. srp 2010

krásné dopoledne,někdo tady?

ankava
11. srp 2010

@paji72 já tady běhám okolo, ale mám počítač zapnutý, jak se vede?

paji72
11. srp 2010

@ankava docela fajn,jen už začínám být trošku nervozní,abych v pondělí byla v pohodě,bez cyst a aby to už začlo.zítra jedeme k mojí mamině,tak nebudu mít čas přemýšlet.včera jsme byli na houbách,tak suším.a jak ty užíváš sluníčka?

alim75
11. srp 2010

Ahoj holky, tak u mě špatné zprávy ☹ Dneska jsem musela ukončit stimulaci, protože ze mě v poledne začala proudem crčet krev. Tak jsem hned volala do CARu, musela jsem na prohlídku a výsledek je, že díky té cystě, kterou mi odsávali, se mi pravděpodobně rozházely hormony, proto to krvácení a navíc i dle UTZ minimální reakce vaječníků na Puregon. Pan doktor pravil, že od začátku byl evidentně všechno špatně ☹ Takže stopka a zítra se jdu domluvit, co dál ...

paji72
11. srp 2010

@alim75 to je mi líto,ale musíš myslet pozitivně,ono se to líp píše,jak prožívá.ty smutky si musíme každá prožít a vyřešit sami.hold jsme ženský a musíme to zvládnout.věř,že všechno zlý je pro něco dobrý

alim75
11. srp 2010

No já mám teď hlavně obavy, aby to nebyla reakce na Puregon a při příští stimulaci jsem zase málem nevykrvácela 😒 Jestli se to událo díky té cystě, tak to je pro mě ta lepší varianta ...

gabikri
11. srp 2010

@alim75 : tak to je pěkně naprd, ach jo 😒 Ale jak píše paji, asi to tak mělo být, do příště se ti dá tělo dohromady a všechno už bude dobré 😉 Drž de 😉