35+, bez dětí s touhou po dětech

spark
30. led 2010

🙂 Ahoj. Hledám ženu na pokec,která je ne tom podobně jako já. 35,vdaná,ale bez dětí s velikou touhou po dětech. Jestli sem nějaká písneš,ráda pokecám. 😉

kachen
17. srp 2010

@deniiiii Co??? Vzdyt to je operace na pojistovnu! 😲 Tomu nerozumim. Operovali ho v Brne u Sv. Anny. Bohuzel si nevzpominam na jmeno doktora. Pokud budes chtit, tak zjistim a napisu ti to.

kachen
17. srp 2010

@gabikri Dekuju, dekuju. Ja vim, neco z diskuze jsem nastudovala. Asi budu postupovat jako ty. Nejdriv vlastni matros a pak popr. darce. Jen kdyby doktor rekl, ze to opravdu je k nicemu, tak pujdem do darce hned.

gabikri
17. srp 2010

@kachen : no ono pokud se tvoří aspoň nějaké vajíčko, tak pořád šance je. Vždyť i mě teď doktor řekl na UZ, že mi tam nějaké vajíčka rostou a že by se to teoreticky dalo zkoušet metodou pokus - omyl. Ale mě bude teď 39, já už na to fakt nemám nervy. Kdyby mi bylo o pět míň, tak to asi budu ještě ( aspoň dva pokusy ) zkoušet s vlastními 😉 Pokud menstruuješ, tak se vajíčka nějaké pořád tvoří a nějaká šance tam pořád je .

deniiiii
17. srp 2010

@kachen ja vim, my jsme mysleli, ze kdyz si priplatime tech 11500, tak budeme mit konecne kompletni vysetreni, ale vypada to, ze z nas chce tahat jen penize 😒 ted shanim pres zname nekoho jineho

kachen
17. srp 2010

@gabikri To ti verim. Hele, 39 je porad krasnej vek. A jestli tva fotka je aktualni, tak vypadas jako dvacitka.Vem si takovou Baru Basikovou a spol. Obcas mrknu jeste na jiny forum a tam kocena otehotnela na 4. pokus v Reprofitu, tusim ji je taky 39 nebo 40. (nevim presne, abych neurazila).

kachen
17. srp 2010

@deniiiii Najdu ty zpravy a poslu ti jmeno toho doktora. Tohle mne hlava fakt nebere. To jak kdybych si priplacela, kdyz mne operovali slepak.

gabikri
17. srp 2010

@kachen : jo fotka je stará dva roky, ale hormony udělaly svoje, pěkně jsem po nich přibrala a to je rázem image dvacítky v čudu 😀 Jinak pokud se na to ženská cítí a má zázemí, ať si těhulí v kolika chce. 😉 Já znám taky jednu co teď čeká první mimčo v 41letech právě z RF po 11ti pokusech! Co ta si musela protrpět........probrečet...a nevzdala to a teď je tuším v osmém a čeká holčičku a užívá si to!!!!!!! 😵

deniiiii
19. srp 2010

@kachen diky moc 🙂

ahoj kocky, tak zitra jdeme odpoledne jdeme k dr, ktera ma mit vsechny vysledky (i od toho vydriducha), jsem zvedava s cim prijde..

radunap
20. srp 2010

Čauky, je mi 35 let (2xivf, 3xnativ). Jsem takový váš šmíral. Včera jsem se dozvěděla hodnotu AMH, která je 0,58 (lépe to zní než 0,5 😒) . Takže začínající přechod nebo konec tvorby vajíček? Rada lékaře: dárkyně vajíčka. S tím se nějak nemohu smířit a upřímně ani nechci 🤐 Zřejmě budu muset opustit CAR, neboť mi nemohou nic jiného nabídnout. Jsem z toho úplně rozsekaná 😨 Ani nevím, proč vám píšu....byl to jen záblesk NAPSAT TO. Chci vám všem popřát mnoho sil a štěstí....bojuji dál, jen nevím jak. Hezký den

ankava
20. srp 2010

@radunap Ahoj někdy to člověku pomůže to ze sebe dostat tím, že to napíše 🙂
určitě to nevzdávej a bojuj. Přeju ti moc moc štěstí a určitě bych zkusila ještě jiné CARy. 🙂

gabikri
20. srp 2010

@radunap : ahojky Radu, moc dobře vím jak Ti je, já se tuhle diagnózu dozvěděla v 36. Bohužel jsem už ve fázi, že se na darované vajíčka těším ( po neúspěšných pokusech) ale být Tebou, pokud to doktoři vyloženě nezakáží, zkusila bych to nejprv s vlastním materiálem😉) Budou do Tebe sice proát hormony jak do koně, ale za pokus to stojí 😉 Bát Tebou, pokud jsi ve svém centru nespokojená, tak tak rozešli pár mailíků do různých center a zjisti, co by se s tím dalo dělat. Nevím odkud jsi, ale hodně je úspěšný brněnský Reprofit, já jsem tam teď taky přešla 😉

deniiiii
23. srp 2010

@radunap 35 neni zadny vek a nastesti zijeme v dobe, kdy je spousta moznosti, pred 20 lety bys mohla byt v haji, ale ted? drz se, je to nekdy na prd, ale urcite na to mimco dosahnes, nasi kamaradce je 40, 3x neuspesne ivf a v unoru porodila zdrava dvojcata z darovanych vajicek, takze tak 🙂
vsude je neco, mi zas nemame spermije, drz se pa

deniiiii
23. srp 2010

Ahoj kocky,
takze, v patek jsme byli v caru u nasi pani dr, podivala se na zpravu od androloga, toho, co jsme mu zaplatili a chtel porad vic, rekla, ze to je tïm, ze nema smlouvu s pojistovnou..rekla, ze je nesmysl platit dalsich 20tis za doplera, kteryho udelaji na kazde chirurgii zadarmo..moznou varikokelu by ted nechala byt, rekla, ze pokud by mm bylo 20, tak by to melo vyznam, ale v 38 moc ne, hormony fsh mel mm jeste vyssi nez v unoru, kultivace nevysly, ale rekla, ze vlastne je uzasne, ze se mu na spermiogramu objevili 2 mrsky a ze je nesmysl, ze se daji zamrazit az od 100 vys..

Takze mame nasledujici plan: vypsala pro me zadost na ivf, mm da behem zari dva vzorky, ktere zamrazi, na konci zari k ni jdeme na dopohovor, zacatkem rijna zacnu stimulovat a koncem rijna by mel byt odber vajicek, v ten den mm da dalsi vzorek, v kterem se doufam najde alespon par mrsek, takze budou zkouset pouzit jednak rozmrazene, jednak cerstve.. mame 20% sanci na uspech, pripravila nas na to, ze kdyz jich je tak malo, ze mozna pri rozmrazeni zadna neperezije a v novem vzorku se nic nenajde a ptala se me, jestli bych darovala vajicka, s cimz jsem souhlasila, protoze ta by se stejne jinak vyhodila.

Fakt me to prekvapilo, ze je ona i mm tak optimisticka... Je to neskutecne, ze za mesic se neco bude dit, ja se pripravila, ze se to zas bude posouvat, nejlepsi je nemit zadne ocekavani a ono to pak prijemne prekvapi 🙂

Do ted jsme resili jeho, ja nemam nastesti problem, ale az v patek jsem si uvedomila, ze do sebe budu muset cpat hormony, docela me to soklo, kdyz rikala kolik, ze se musi neco strikat a pak jeste pichat injekce, pak nekolikrat na ultrazvuk, ja si naivne myslela, ze kdyz ja nemam problem, ze budu jen oralne brat pilulky 😎 pry by chtela, abych mela 8-15 vajicek ehm my budeme mit maximalne 8 spermiji...

vy uz jste v ivf zbehly, na co se mam pripravit ohledne tech injekci? ja si vubec nedovedu predstavit, co to se mnou udela, ja do ted jednou za rok maximalne vzala paralen, kdyz na me lezla chripka 😉

ankava
23. srp 2010

@deniiiii paráda, že se něco bude dít, ono to strašně rychle uteče 🙂 injekcí se bát nemusíš. Je to sice prvotně stres, ale každá to zvládla. Já do nosu nestříkala, jen jsem píchala injekce. Taky jsem se strašně bála, ani ne toho, že jí nezabodnu, ale jestli jí budu umět připravit. Když jsem to míchala prvně, tak se mi strašně třásly ruce, ale zvládla jsem to. Je k tomu návod opravdu pro úplné pitomce 🙂 Injekce do břicha mi pak píchal přítel. Nebolí to. Je to jen o to zabodnout.
Já píchala cca 9 dnů. Nejdřív jednu a pak dvě každé ráno.
Některé holky přibírají, na mě to vliv nemělo žádný, jen poslední dva dny mě bolel vaječník (to jak se stimulací zvětšuje), no a pak už odběr vajíček a pak jenom čekat, jak to dopadne.
Tak držím pěstičky 🙂 🙂

deniiiii
23. srp 2010

@ankava bojim bojim 😉 diky moc za povzbuzeni 🙂

ankava
23. srp 2010

@deniiiii fakt neboj, není čeho 🙂 🙂 pak se budeš bát ještě stokrát víc, až se ti mimčo narodí.... to už ze strachu nevyjdeš 🙂

deniiiii
23. srp 2010

@ankava "...ja se nebojim, ja se nebojim....jeeee vlk" 😉 ted jsem si vsimla, ze v prosinci cekas mimco 🙂 gratuluju! to bylo take ivf?

ankava
24. srp 2010

@deniiiii jojo, vyšlo nám hned první IVF, tak jsem moc šťastná a doufám, že už teď bude všechno v pohodě.
Malá už kope, tak jsem o moc klidnější, než když jsem věděla, že je vše OK jenom z kontrol.
Já jsem ten případ šťastných, kdy to vyšlo hned prvně a to jsem ještě k tomu měla jen dvě vajíčka a obě se chytila, akorát, že to druhé pak cca v 5. týdnu zamlklo. Ale jsem nakonec ráda, že je jenom jedno, s dvojčaty by bylo více komplikací.

deniiiii
24. srp 2010

@ankava to je super, ted uz je to nejhorsi za tebou, rikaji prvni 3 mesice...vy mate ivf z jakeho duvodu? u nas azoo..jak jsi to udelala v praci, mela jsi neschopenku?

ankava
24. srp 2010

u nás byl problém, že jsem měla nízkou sliznici a málo hormonů a protože už mi bylo 39, tak jsme nechtěli experimentovat a čekat (předtím 2x zamlklé těhotenství), tak jsem šli do toho hned. Tak mě pořádně těma hormonama dodotovali a bylo.
Byla jsem doma hned od ET. V práci jsem to řekla dva dny před tím, než jsem nepřišla. Řekla jsem, že zatím na 14 dní a pak se uvidí... no tak jsem doma už 5 měsíců. Kupodivu, ačkoli jsem byla celkem na práci závislá, mi to nechybí 🙂

deniiiii
24. srp 2010

@ankava ja to v praci jeste nekonzultovala, blbe je, ze nemuzu jen tak odskakovat na ult, kontroly, delam 9-6 😠 uvidime, co nam rekne toho 27meho, drz palce at se alespon par mrsek najde 🙂 ja jsem prazanda, co ty? 🙂 rikala jsem si, ze bych pred tim ivf mozna mela jit na akupunkturu ci co, aby me zklidnili 😉

ankava
24. srp 2010

@deniiiii já jsem taky z Prahy. Jestli na IVF půjdete, tak si to budeš muset v práci nějak zařídit, protože to pak chodíš na UTZ v určité dny a výběr hodiny tak moc nemáš. Já chodila do Pronatalu a tam ti řeknou přijďte v tolik a tolik a hotovo.
Já na akupunkturu taky chodila asi tříměsíční kůra před IVF a hodně mi to pomohlo, jednak na tu sliznici a taky hlavně na psychiku.
Držím všechno, aby mršky byly 🙂

deniiiii
24. srp 2010

@ankava my chodime do Gestu, jsou tam fajn, predpokladam, ze nam casovy harmonogram taky daji, pockam do 27meho a pak to budu muset v praci rict oioi
mohla bys mi prosim napsat, kam jsi na tu akupunkturu chodila? ja jeste nikdy nebyla, neco jsem objevila na netu, ale neni nad doporuceni 🙂

ankava
24. srp 2010

@deniiiii píšu ti IP

deniiiii
24. srp 2010

@ankava diky 🙂

radunap
24. srp 2010

Díky moc všem. Šmíruji dále 🙂

janina35
27. srp 2010

Ahoj Radunap, taky tu trochu "smiruju".. 🙂 mame presne rovnake udaje, aj co sa tyka veku , poctu IVF a dokonca aj AMH mam 0,58 ako Ty. Akurat mne este nedoporucili darovane vajicka, pry to nie je na programe, este budem dalej skusat vlastny material. Tak sa nevzdavaj, pokial mas ostatne hormony v norme, tak na darovane je este cas. 🙂 drzim peste

spark
autor
27. srp 2010

Ahoj spolku.
Tenhle týden stěhujem a příští týden budu pár dní off tak si vás potom dočtu a něco napíšu. Držte se kočky.!!

janina35
27. srp 2010

Radunap..A hodnota AMH hovori, ze prechod u Teba nastane o nieco skor,ze to nebude v 50 , ale ani nie teraz 🙂 jednoducho mame uz mensiu rezervu vajicok a mozeme horsie reagovat na stimulaciu. Ja som si objednala cez net DHEA zo statov, docitala som sa,ze to moze pomoct pri stimulacii,ked mas nizsi AMH, tak to na sebe testujem 🙂 A naozaj nerozumiem, ze Ti este v CAR nedali sancu, ale hned navrhli darovane..chce to asi naozaj zmenu CARu,ako Ti radia ostatne holky z diskuse..

gabikri
2. zář 2010

Ahoj berušky 😵 😵 😵

Dlouho jsem tu nebyla, našla jsem si na dva měsíce brigádu, abych doma úplně nezcvokla a je to pěknej záhul, přijdu domů a padnu a ani na net nemám náladu
Včera jsem byla za svým gyndařem se domluvit na těch ultrazvukách a píchnutí injekce a mám z něj pěkně po náladě
Když jsem mu řekla, že jsem změnila CAR, že už nechodím k jeho doporučovanému Apolináři v Praze a našla jsem si sama RF, pěkně mě sprdnul. Prý jako proč zrovna BRNO?? Když jsem mu vysvětlila, že jinde se čeká na dárkyni třeba dva roky a že v RF mají dobré výsledky.že proto jsem se rozhodla tam jít, tak mě utřel na tři doby, že jestli mám peníze na rozhazování tak prosím, ale že kdybych se s ním poradila, tak by mi našel nějaký car v Praze i s dárkyní rychle, ale když chci jezdit do Brna, ať si tam jezdím. Celou dobu se pak tvářil pěkně nepříjemně. Když jsem se ho pak zeptala, proč se mračí, řekl mi, že tahle zařízení nemá rád, že je to jen fabrika na peníze.
Pak mi ještě dal za příklad jednu jeho pacientku, které bylo 45 let a že ze zoufalství si našla nějakou kliniku v Litvě a jezdila tam. Samozřejmě jí prý jen oškubali z peněz a těhotná stejně nebyla.
No já mám na to ale jiný názor, ať si říká co chce. Jeden pokus s dárkyní jsem ve státním car absolovala, tak můžu posoudit! Přivedla jsem dárkyni.............a dostala jen tři vajíčka!? Pak mi jedna kočka, co tam dělá sestřičku řekla, že když má dárkyně hodně vajíček, tak se rozdělí mezi více příjemkyň! Takže jsem dostala jen jen tři, zavedli dvě dvoudenní a na zamrazení nic. O PK si ve státním CAR můžu nechat jen zdát! Takže co jsem ušetřila? Nic!
Prostě tohle platí všude.....zaplať si a dostaneš to nejlepší.............já jsem přesvědčená, že jsem si vybrala správně a ať si můj gyndař říká co chce!