35+, bez dětí s touhou po dětech

spark
30. led 2010

🙂 Ahoj. Hledám ženu na pokec,která je ne tom podobně jako já. 35,vdaná,ale bez dětí s velikou touhou po dětech. Jestli sem nějaká písneš,ráda pokecám. 😉

lizardka
2. únor 2011

@ankava ale pořád si říkám,že když máme genetiku v pořádku a já jsem zdravá,menžel taky,má 2 děti z předchozího manželství,tak jestli do toho PGD i přesto jít??

ankava
2. únor 2011

@lizardka těžko říct, to že je muž na vozíku nemá nejspíš na genetiku vliv a pokud jste měli genetiku oK, tak já bych do toho nejspíš nešla, ale to rozhodnutí bude na vás. Takže přeju, ať je co nejvíc embryjek a ať se jim daří a alespoň z jednoho je pěkný mimčo.
Dej vědět, jak jste na tom a kdy pak bude ET.

lizardka
3. únor 2011

@ankava to nemá,ale má náš věk a PRÝ chirurgicky odebrání spermií,tak nevím,teď už je asi stejně pozdě,neb se kultivují,mám si zavolat zas zítra vše je v pořádku,ale to říkají vždycky a pak...bum.Jinak hezký den všem 😉

feliccita
3. únor 2011

@lizardka podle mě věk 36 není žádná katastrofa, vždyť i ze zákona se IVF hradí do 39+364 nebo tak nějak. Mě PDG nikdy nenavrhovali a já byla ráda, protože co vím, tak to stojí mailant. Ale jsou centra, kde se na to specializují a ty asi do takového chodíš, že? A navíc máte genetiku v pořádku a asi není ani žádné jiné zatížení v rodině. Hlavně, aby se teď embrya pěkně vyvíjeli a vybrali ty nejkrásnější k transferu. Hodně štěstí!!!

lizardka
3. únor 2011

@feliccita u nás to stojí myslím že do 8,nebo 10vajíček 10tis.to PGD,oni to do tebe tak furt hustěj,až si člověk myslí,že bez PGD to prostě nejde,že to je samozřejmost.Ano genetiku máme oba v pořádku,zítra si budu volat,tak jim sdělím ať je tam neposílají.Ty čekáš svoje první mimčo??A na kolikátý pokus se zadařilo??

veruncik
4. únor 2011

Ahoj holky, nějakou dobu jsem tu nebyla, všem kterým se zadařilo gratuji!!

To já jse moc štěstí neměla ☹ Už si přestávám myslet, že 2011 je pro mě šťastný. Včera jsem absolvovala moje poslední IVF s minimální stimulací, FSH jsem tentokrát měla 8.6, vše se vyvíjelo slibně, na ultrazvuku byly 2 pěkné folikuly, které prý krásně dorostly. Včera jsem byla na OPU a ouha folikuly byly prázdné...Je Vám jasné, jak jsem zklamaná. Nějak to nemá cenu. Už jsem toho podstoupila moc, ztrácím sílu...Chtěla jsem svoje mimi! Budu se muset smířit s tím darovaným, nic jiného mě již asi nezbývá.............

lizardka
4. únor 2011

@veruncik tak to jsme na tom stejně,jsem asi největší smolař roku 2011,moje druhé IVF dopadlo taky katastrofálně,měla jsem ucpanou jehlu s pregnylem,takže mě vše vycáklo na podlahu a neštěstí bylo hotovo,stalo se to pozdě večer,ráno jsem sice naklusla do CARu,ale pan dr mi řekl,že většinou v těchto případech je pokus stornovaný,nicméně,koukl do mě 😀 řekl,že to vypadá (zatím)dobře píchli mi orgalutran,večer jsem opět měla píchat ovitrelle(místo pregnylu) a o den se mi posunulo OPU a pak se teprve uvidí,zachránili 4vajíčka,že další 2,by se ještě mohly vzpamatovat,(ale už tak byly poznamenaný tím denním opožděním...atd) a ať si volám co a jak a dnes mi řekli,že je po všem,na vinně je ten nešťastný pregnyl.Takže vím,jak Ti je..... ☹

veruncik
4. únor 2011

@lizardka To je teda největší smůla, jakou jsem slyšela....To je mi líto, byla jsi již tak blízko. Ach jo! Vidím, že se stávají i takové věci ☹ Hlavně když si představím, že jsi měla vajíčka, taky ses trápila s těmi pitomýma hormony a teď tohle. Jedině snad Tě může uklidnit to, že máš hrazený ještě jeden pokus, i když já vím, to čekání a nervy atd., atd...

lizardka
4. únor 2011

@veruncik To právě nevím,jestli ten pokus je platný či,ne,když jsem byla v to ráno v CARu,tak mi pan dr řekl,že se ten pokus nepočítá snad do odebrání vajíček,nebo něco takového povídal,já byla myšlenkami úplně mimo,tím,jak se to posunulo o den,tak jsem měla den před OPU takový bolesti,že jsem nevěděla jestli to tak má být či,ne,až jsem volala kvůli tomu do CARu.Dnes je mi pěkně ouvej...... ☹ Tak ty jsi prožila něco podobného jen s tím,že folíci byli prázdní u mě za to mohla neťastně ucpaná jehla,neboli aušus.

veruncik
4. únor 2011

@lizardka No, nejlepší asi bude, až Ti bude líp, když se v CARu stavíš a na všechno se poptáš. Měli by Ti vyjít vstříct. Kam vlastně chodíš? No, já jsem taky ještě nafouklá a začínají mě bolet prsa. Je to k vzteku, že je to po těch hormonech a nic z toho ☹

lizardka
4. únor 2011

@veruncik Jj,jsme objednaní hned na pondělí,tak vše zjistím,chodím do pražského Pronatalu.Já taky,nafouklá,prsa bolí a k ničemu.A co budete dělat,když máte 3pokus vyčerpaný??Teď už snad jako samoplátce,ale to jsou dardy,viď?Ale četla jsem,že 4pokus se taky hradí,ale jen z části??

veruncik
4. únor 2011

@lizardka O pronatalu jsem slyšela chválu, tak uvidíš, co Ti řeknou. Doufám, že budou dost slušní a tento pokus Ti nebudou počítat. Držím palečky! Já bohužel s finanční pomocí nemůžu počítat, je mi již přes 40, i proto ta minimálka. Dám si teď oraz a asi začnu vážně přemýšlet o tom darovaném....Na jeden pokus máme našetřeno ☹

lizardka
4. únor 2011

@veruncik To my taky,ale důvod proč jsme šli hlavně tam bylo to,že manžel je na vozíku a tam odebírají v tomto případě spermie metodou MESA/TESE a mají velmi dobré výsledky.Myslím si,že v takovýhlech případech by měli dávat náhradní ten Pregnyl,když je tak důležitý,člověk nikdy neví co se může stát,pak by se jim při OPU mohl vždy vrátit??No mě je 36,taky už mám na čase,Ty máš děti??Mít peníze je vše jednoduší,viď?Tobě taky držím pěsti.

ankava
4. únor 2011

@lizardka to je tedy fakt smůla, s tou úhradou je to tak, že pokud nedojde k transferu embrya, tak se nepočítá. Pojišťovna tedy hradí 4 stimulace a 3 transfery.
Já mám miminko udělané v pražském Pronatalu, takže to tam fakt umí.
Ke kterému doktorovi hlavně chodíš????

lizardka
4. únor 2011

@ankava ahojky,takže myslíš,že se teda ten pokus nebude počítat??A to jsi mi naposledy psala,ať dám vědět jak dopadnu viď,hm....to jsem teda dopadla,Na 1IVF,jsem měla dr,Slámovou a teď na 2 dr Števíkovou,ale ne pořád,když tam nebyla vzal si mě do parády i pan dr Středa. Jsme objednaní už na pondělí k dr Slámové,co a jak teda dál.Já to říkám furt smolař roku 2011 a to teprve začal.

ankava
5. únor 2011

@lizardka ahoj, já si opravdu myslím, že se to počítat nebude, když nedošlo k transferu. Já začínala u Středy, pak jsem hodně chodila ke Slámové, ta mi dělala transfer, u Štěvíkový jsem byla jednou na kontrole v těhotenství a OPU mi dělal Vobořil, takže vlastně musím děkovat všem. Uvidíš, že nakonec se zadaří. Držím palce, ať vám v pondělí Slámová vlije novou energii 🙂 🙂

gabikri
5. únor 2011

@veruncik : ahoj, zdravím Tě a psala jsem Ti na jinou diskusi 😉

@lizardka : pokud nedošlo k transferu, pokus se Ti nepočítá 😉

lizardka
6. únor 2011

@ankava Děkuji za podporu,uvidím co se dozvím zítra.
@gabikri Budu tomu věřit,díky.. 😉

alim75
6. únor 2011

Ahoj známé i neznámé přítomné,

@lizardka pojišťovna hradí 3 kompletní cykly + 1 navíc, pokud nedojde k transferu. Např. já měla zatím jeden kompletní cyklus i s transferem a jeden, u kterého nedošlo k transferu, takže mám vybráno 1+1, a tudíž mi zbývají ještě dva kompletní na pojišťovnu. Ale pokud by byl další bez transferu, tak už by záleželo na dobré vůli pojišťovny, jak by ho počítala, v jiné diskusi holčina "ukecala" pojišťovnu, že jí to počítali jen jako "poloviční", takže u nehrazeného pokusu zaplatila "jen" půlku.

Jinak hlásím, že 23.2. nastupuju do nemocnice na odstranění cysty, zákrok 24.2., poprosila jsem doktorku i o průchodnost, a co jsem koukala do papírů, tak snad bych tam měla mít i hysteroskopii. Takže víc už mi toho asi okouknout nemůžou. Na jednu stranu se toho bojím jak čert kříže, na druhou stranu se těším, protože tenhle cyklus jsem zatím neměla den, kdy bych nešpinila a nedloubal mě vaječník, takže už aby to bylo pryč.
Objednávala jsem se přímo u primáře a přislíbil, že budou dělat všechno pro to, aby nemuseli vzít ani kousek vaječníku. Jsem mu říkala, že tenhle vaječník je pro mě citová záležitost, páčto už několik cyklů za sebou ovuluje jen tenhle, tak snad si na to vzpomene, až se ve mně budou šťourat 😀

lizardka
6. únor 2011

@alim75 Tak děkuji za cenné rady.Tak to jsme na tom úplně stejně,jeden pokus mám vyčerpaný i s transférem a k druhému nedošlo.I když u mě byla na vinně ta ucpaná jehla s Pregnylem.

alim75
6. únor 2011

@lizardka Jsem na stránkách jednoho CARu četla, že se dá takovýhle ne/pokus vykázat jako stimulace na IUI, a pak se stimulace vlastně nevyplácá ani jako ten pokus navíc bez transferu, zkus se na to zeptat, máš to "čerstvé", u mě už by to bylo s křížkem po funuse, dočetla jsem se to až za dlouhou dobu po mém pokusu.

lizardka
6. únor 2011

@alim75 Jenže já mám manžela na vozíku a tak u nás jde jedině IVF,tak si myslím,že to vědí,že IUI u nás nepřichází ani v úvahu,aby to tak mohli "jako"posuzovat,pokud Ti teda dobře rozumím.

alim75
6. únor 2011

@lizardka Podle mě jde vykázat všechno, když se chce 😉 A stimulace je o Tobě a ne o partnerovi, a jestli má partner, byť na vozíku a se složitějším způsobem odběru, normální spermiogram, tak by se myslím dalo i tohle. Ale v každém případě za zeptání nic nedáš, nic horšího, než že to nejde, se nedozvíš 🙂

lizardka
6. únor 2011

@alim75 Bohužel,u něj musela být použita metoda MESA/TESE a hned zamrazit.Ale máš pravdu,za optání se nic nedá 😉

lizardka
7. únor 2011

@lizardka Tak mi ho nepočítali 😉

lizardka
7. únor 2011

@alim75 Jsem si odpověděla sama sobě 😀 😀 😀 Tak znova.....ten pokus mi nepočítali 😉

alim75
7. únor 2011

@lizardka Tak to je super 🙂

feliccita
8. únor 2011

@lizardka, @veruncik, @alim75 věřím, že i přes všechny ty překážky se v roce 2011 těhotenství dočkáte!
Co já už vše kvůli těhotenství vyzkoušela! Např. i žádost o adopci či pejska!! 😀 Psa jsme si pořídili - a ne zrovna nějakého gaučáka, ale rovnou labradora. Teď mi tu zrovna chrápe, ale tak za hodinu se přijde připomenout, že je čas na jeho procházku. Je mu už 3,5 roku a je to náš miláček, pusinka, mazlíček, míšáček atd.....
No a zrovna včera mi přišli papíry kvůli adopci, ať se dostavíme do psychologické poradny - asi testík. Musím to nějak řešit, asi to zatím jen pozastavím.
závěr: k těhu došlo po 3 letech od pořízení psa a 4 měsících od podání žádosti o adopci.

A na co jsem ještě přišla za ty roky snažení?
- že jsem vždy otěhotněla na podzim (3x) - a tentokrát to musí už konečně vyjít až do porodu🙂
- nikdy po návratu od moře - nevím teda proč?
- ale vždy po návratu z velehor - asi ten řidký vzduch 😉 . Poprvé i podruhé to byly Vysoké Tatry a zdolávání vrcholů a teď naposled to byly italské Dolomity v září (stačily 3 dny) a ined po návratu (do týdne) vyšel KET. No není to legrace? 😅

veruncik
8. únor 2011

@lizardka Aspoň že Ti to nebudou počítat, jen je škoda, že nemáš jinou optimistickou zprávu 😉

@feliccita Díky za podporu a zkušenosti. Taky toho máš již dost za sebou.....Na adopci papíry jsme si již podali, teď jsme před zážitkovým kursem, ale to je na dlouhý lokte.....A jak jinak se cítíš? Špatně Ti již není, ne?

@alim75 Držím palečky na tu hysteroskopii. Na té jsem již byla, v tom problém nebyl ☹

lizardka
8. únor 2011

@feliccita Budu věřit a doufat.Taky jsem chtěla labradora,nebo retrívra,tak když to nevyjde,tak si koupím psa.Přeju,ať vše dobře dopadne 😉

@veruncik Optimistická je ta,že za 2,5měsíce jdu na opáčko,ta je teda alespoň optimistická pro mě 😀